Köpek Eğitimi Hizmeti Ortalama Ücretler

600₺ - 2500₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

600₺ - 2500₺ Ortalama Ücret
600₺ - 2500₺ Ortalama Ücret
600₺ 2500₺

Köpek Eğitimi Ücret Rehberi

Köpek eğitimi evde sahibi tarafından verilebilecek bir eğitim değildir. Bunu başarabilen çok az köpek sahibi vardır. Köpek eğitimi için köpeklerin; işinde uzman, profesyonel eğitmenler tarafından köpek eğitim merkezlerinde eğitim alması gerekir. Eğitimsiz bir köpeğin bakımı çok zordur. Evde her yere tuvaletini yapabilir, evdeki eşyaları kemirerek hem kendine hem eşyalara zarar verebilir, sürekli havlayabilir, dışarda diğer hayvanların dışkılarını yiyerek hastalanabilir, gezdirirken sürekli tasmasını çekerek istediği yöne gidebilir ve diğer sokak hayvanlarına ve insanlara karşı saldırgan olabilir. Tüm bunlar eğitimle çözülebilecek sorunlardır. 

Köpek Eğitimi Fiyatlarını Belirleyen Genel Unsurlar


1. Eğitmenin Profesyonelliği

Köpeğe eğitim verecek olan eğitmenin profesyonellik seviyesinin artması, daha çok tecrübeye sahip olması ve alanında tanınan biri olması toplam meblağda artışa neden olan unsurlardandır. Daha maliyetli olsa da alanında uzman kişiler ile çalışmak daha kısa sürede istenen sonuçlara sahip olmanızı sağlar.

2. Köpeğin Yaşı

Yavru köpekler ile çalışmak yetişkin köpekler ile çalışmak ile kıyaslandığında çok daha kolaydır. Henüz bir kişiliğe sahip olmayan yavru köpeklerin eğitiminin daha kolay olması, eğitime ödenecek toplam tutarın daha az olmasına sebebiyet verir.

3. Köpek Sayısı

Birden çok köpek sahibi olanların yaygın olarak tercih ettiği yöntemlerden biri de çoklu eğitimdir. Köpek sayısının artması ödenmesi gereken toplam hizmet tutarının total olarak artmasına neden olsa da ek bir indirim yapılmasını da sağlayabilir. İndirimin miktarı, köpeklerin durumu ve eğitmen tercihlerine göre değişiklik gösterir.

4. Eğitimin Süresi

Eğitim çeşitleri ile birlikte bazı durumlarda eğitimin süresi de değişiklik gösterir. Daha uzun süreli eğitimler, gerektirdiği zaman ve emek nedeni ile yüksek ücretlidir. Köpeğin yaşı, öğrenme durumu, eğitimin türü ve eğitmenin profesyonelliği eğitimin süresinin belirlenmesini sağlar. 

5. Eğitim Alınacak Yer

Köpeğin eğitimi nerede alacağı önemlidir. Sahibinin evinde, özel hoca ile ya da köpek eğitim merkezlerinde eğitim alınması mümkündür. Bazı durumlarda eğitmenler köpeklere bire bir ders verirken bazı köpekler toplu olarak ders alırlar. Özel dersler, birlikte alınanlara göre daha maliyetlidir. 

6. Köpek Konaklama Tercihleri

Bazı köpek eğitimi türleri, eğitmenin evinde ya da özel köpek eğitim alanlarında verilir. Bu gibi durumlarda köpeğin günlük yaşam masraflarının dahil olması, köpek ile ekstra ilgilenilmesi ve diğer unsurlar göz önünde bulundurulduğunda ödenen maliyet daha yüksek olacaktır. Ek olarak, köpeğin konaklayacağı alana dair yapılan seçimler (tek kişilik oda, özel bakım vs.) toplam meblağda artışa neden olur. 

7. Eğitim Verilecek Alanın Konumu

Köpeğin eğitim alacağı lokasyon, büyük şehirde ya da ilçede yer alması toplam meblağda değişikliklere neden olur. Çoklu köpek eğitim merkezleri, büyük şehirlerde daha yüksek doluluk oranına sahiptir. Bu nedenle daha uygun fiyatlı olabilir. Ancak özel olarak hocaların verdiği tekli eğitimler için genellikle büyük şehirlerde alınan köpek eğitimleri daha pahalıdır. 

8. Tek Bir Eğitim veya Paket Eğitim Programı Alınması 

Bir köpek için birden fazla eğitim alınabilir. Özellikle yavru köpekler için bu, yaygın bir durumdur. Tuvalet eğitimi, diğer eğitim türleri ile birlikte tercih edilen eğitimler arasında yer alır. Bu gibi durumlarda eğitmen, birden çok eğitim alınması nedeni ile indirim uygulayabilir. Alınacak eğitimlerin türü, köpeğin öğrenme durumu ve eğitmen tercihlerine bağlı olarak indirim oranı değişir. 

9. Köpek Eğitim Türü

Köpek eğitimi ücretlerini belirleyen en önemli unsur, alınacak eğitimin türüdür. Farklı yaş ve ilgi alanlarına odaklanan çok sayıda köpek eğitimi bulunur. Eğitimin neleri kapsadığı ve ne şekilde verileceğine bağlı olarak fiyatta değişiklikler olması son derece normaldir. Kullanıcıların sevimli dostları için tercih ettikleri köpeği eğitimi hizmet çeşitleri aşağıda listelenmiştir.

Köpek Eğitimi Hizmet Çeşitleri


• Tuvalet Eğitimi

Tuvalet eğitimi doğru zamanda ve doğru tekniklerle verildiğinde çok basit bir eğitimdir. Lakin yanlış verilen eğitimler köpeklerin tuvalet eğitim sürecini uzatmakta ve huzurunu bozmaktadır. Öncelikle köpeğin evde bir alana mı yoksa dışarı mı tuvaletini yapması öğretileceğine karar verilmelidir. Sonrasında buna göre eğitim çalışmaları başlar. Tuvalet eğitimini profesyonel eğitmenler vermektedir. 
Evde tuvalet eğitimi ücreti: 2000-4000 TL
Köpek eğitim merkezinde tuvalet eğitimi ücreti: 3000-5000 TL 

• Temel İtaat Eğitimi

Temel itaat eğitiminde köpeğin sahibini çekiştirmeden diz hizasında sol yanında tasma ile  yürümesi, otur komutunda oturup bir sonraki komuta kadar sahibiyle göz temasına geçmesi, yat komutunda yatması, bekle komutunda en fazla 1 adım atıp beklemesi ve sahibi uzaklaşsa bile kıpırdamaması öğretilir. Köpeği gezdirme zamanları için çok önemli bir eğitimdir. Kuralları kimin koyduğunu öğrenir ve itaat eder. 
Köpek eğitim merkezinde temel itaat eğitimi ücreti: 3000-4000 TL

• İleri İtaat Eğitimi

Bu eğitim yalnızca temel itaat eğitimi almış köpeklere uygulanabilir. Temel itaat eğitiminde öğrendiği tüm komutları kayışsız ve tasmasız bir şekilde yapar. Ek olarak dön, kalk, gel, atla, aport ve bırak komutlarını öğrenir. Dön komutunda 360 derece dönüş gerçekleştirir. Kalk komutu yatan köpeklere verilen bir komuttur ve kalkıp oturma pozisyonuna geçmesi beklenir. Gel komutu ile bekle komutunda bekleyen köpek sahibinin yanına çağırılır. Atla komutu engel atlamadır, eğitim parkurundaki atlama tahtalarına yaklaşır ve komut geldiğinde atlar. 
Köpek eğitim merkezinde ileri itaat eğitimi ücreti: 4000-5000 TL

• Bodyguard Eğitimi

Bu eğitim köpeğin karakterine göre verilebilir. En az 1 yaşında olması gerekmektedir. Eğitim en az 1 ay, ortalama 2 ay sürmektedir. Tamamen koruma üstüne bir eğitimdir. Saldırma eğitimi olarak algılansa da aslında saldırgan olan köpeğin saldırganlığını dizginlemek ve belirli bir seviyeye getirip yalnızca komutla kontrol edilmesini sağlar. Köpeğin tehlikeli bir durum hissettiğinde tehlikenin kaynağını etkisiz hale getirmesi öğretilir. Eğitim; eğitmen, sahip ve köpek ile birlikte toplu yapılır. 
Köpek eğitim merkezinde bodyguard eğitimi ücreti: 6000-8000 TL 

• IPO Eğitimi

IPO eğitimi için köpeğin eğitimi kaldıracak yetenekte ve güçte olması gerekir. Sonrasında ise Shutzhund testine alınır. Testin sonucuna göre köpeğe lisans verilir ve ırk değeri ispatlanmış olur. Test 3 aşamadan oluşmaktadır. Bu aşamalar; iz sürme, itaat ve korumadır. Test köpekler için zorlayıcı niteliktedir. Bu eğitim sahip ve köpeğin ilişkisini güçlendirir. İletişimin kolay kurulmasını sağlar ve köpeğin sahibine karşı olan güvenini tazeler. Bu eğitim köpek için spor niteliğindedir. 
Köpek eğitim merkezinde IPO eğitim ücreti: 10.000 TL - 20.000 TL 

Köpek Eğitim Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

• Köpeğin zarar görmeden, iyi beslenerek ve iyi davranılarak eğitildiğine emin olunması gerekir. 
• Köpeğin eğitimiyle yeterince ilgilenildiğinin ve eğitim süresinin bilinçli şekilde uzatılmadığının bilincinde olunmalıdır.
• Mümkün olan eğitimlerde köpeği sık sık ziyarete gitmeli, gidilmemesi gereken eğitimlerde ise uzaktan izlenmelidir. 
• Eğitmen ara sıra aranıp gidişat hakkında bilgi istenmelidir.
• Köpeğin eğitime verileceği merkez iyice araştırmalı, kayıp köpek gibi vakaların olmamasına özen gösterilmelidir. 
• Sahip ile yapılması gereken eğitimler aksatılmadan gidilmelidir. Aksi takdirde eğitmenin komutunu anlayıp uygulayan köpek, sahibinin komutlarına yanıt vermeyebilir. 
• Eğitimden dönen köpeğe sıkça öğrendiği komutlar verilip tekrarlanmalı ve unutulmaması sağlanmalıdır. 
• Saldırgan köpeklerin mutlaka bodyguard eğitimi alması gerekmektedir. Bodyguard eğitimi almayan saldırgan köpekler, gezme sırasında birine saldırabilir. Saldırılan kişinin şikayeti sonucunda köpeğe el konulup devlet tarafından barınağa gönderilebilir. 
• Olası bir ihmal sonucunda köpeğin kaçma durumuna karşı, çip taktırdıktan sonra köpeğin eğitime gönderilmesi riskleri azaltacaktır. Bunu uygulayan sahipler eğitmene köpeğin çipli olduğu bilgisini vermelidir. 

Evdeki dostların eğitimi, bakımları kadar önemlidir. Bu eğitimler köpek ve sahibi arasındaki bağı güçlendirir. Köpeğin huzurunu sağlar. Stresten uzaklaştırır. Köpekle daha iyi anlaşmaya başlanır. Yavru köpek sahiplendikten sonra eğitime göndermeden çeşitli bahanelerle köpeği sokağa veya barınağa terk etmek yerine köpeğe eğitim verilmesi tüm sorunları çözecektir. Zamanla köpek ve sahip arasında sadece göz temasıyla bile kurulabilen bir iletişim gerçekleşecektir. İtaat eğitimlerinin hem büyük ırk, hem orta ırk, hem de küçük ırk için gerekli olduğu unutulmamalıdır. 

Köpek Eğitimi Hizmet Verenler

tuba gültekin

tuba gültekin

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Eskişehir / Odunpazarı
Profil Görüntüle
Merve Aydemir

Merve Aydemir

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Burdur / Merkez
Profil Görüntüle
Mustafa Çoban

Mustafa Çoban

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Muratpaşa
Profil Görüntüle
Coşkun Çintaş

Coşkun Çintaş

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Menemen

Haywansewerim ve bakımından anlarimMenemen willakentte özel willamda kalıteli we güvenli hizmet...

Profil Görüntüle
Emre Bağış

Emre Bağış

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Beşiktaş

Köpek, kedi vb Evcil Hayvanlar konusunda Yardımcı olurum

Profil Görüntüle
Selim Soy

Selim Soy

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Başakşehir
Profil Görüntüle
Arda Güner

Arda Güner

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Gölbaşı
Profil Görüntüle
alihan soylu

alihan soylu

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kayseri / Talas

Erciyes veteriner fakültesinde öğrenciyim hayvanlarla iletişimim iyidir köpek eğitimi ve psiko...

Profil Görüntüle
Veteriner kliniği

Veteriner kliniği

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Niğde / Merkez
Profil Görüntüle
Buse Ibsiroglu

Buse Ibsiroglu

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Çankaya
Profil Görüntüle
burak fırat

burak fırat

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Beşiktaş

Hayvanlarla vakit gecirmek hosuma gidiyor.05364035834

Profil Görüntüle
Zehra Rabia

Zehra Rabia

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Kartal

Rahatlıkla bırakabilirsiniz hayvanları çok severimm☺️

Profil Görüntüle
İslam Harun Koska

İslam Harun Koska

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Küçükçekmece
Profil Görüntüle
Şahin köpek evi

Şahin köpek evi

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Uşak / Banaz
Profil Görüntüle
alp err

alp err

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Kadıköy
Profil Görüntüle
Yiğit Can

Yiğit Can

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Pendik
Profil Görüntüle
Zafer Akküp

Zafer Akküp

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Pendik
Profil Görüntüle
İpek Soy

İpek Soy

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Bornova
Profil Görüntüle
Karma Veteriner Kliniği

Karma Veteriner Kliniği

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Muratpaşa
Profil Görüntüle
Merve Şuayip Erimli

Merve Şuayip Erimli

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Sarıyer

Özellikle Kurtarılmış veya travmatik bir durum yaşamış, ya da eğitilmez diye karar verilmiş...

Profil Görüntüle
Okan Külte

Okan Külte

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Büyükçekmece
Profil Görüntüle

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

Köpek Eğitimi Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Sizde Ara.com.tr hizmet veren ailesine katılarak iş imkanlarınızı genişletin. Binlerce müşteriye ulaşarak kazancınızı katlayın.