Sıkça Sorulan Sorular

Hizmet Alan

Ev temizliği, nakliyat, tadilat gibi yüzlerce farklı sektör ve binlerce farklı hizmet kategorisinde; alanında tecrübeli hizmet verenler ile müşterileri buluşturan online hizmet platformudur.

Aklına gelebilecek her türlü iş için güvenilir uzman bulmak artık çok kolay. Bilgisayar, telefon veya tabletinden birkaç adımda ilan oluşturarak; işini iyi bilen uzmanlardan avantajlı fiyatlar alabilirsin.

Artık devir değişti! Ara.com.tr ile uzman aramakla uğraşmıyorsun, uzman seni buluyor.

Yapılacak işin çok ama işini iyi yapan uzman aramaya vaktin mi yok? Eğer hizmet almaya karar verdiysen, yapman gerekenler birkaç dakikadan fazla sürmeyecek.

Ara.com.tr web sitesi veya mobil uygulamalarından arama kutucuğuna birkaç kelime ile almak istediğin hizmeti yazabilir ve talep formuna ulaşabilirsin.

Hizmet talep formu birkaç adımdan oluşmaktadır. En doğru teklifi alabilmek için formu eksiksiz doldurman yeterli.

Hizmet talebin bize ulaştığı anda, titizlikle seçtiğimiz hizmet verenlere ileterek avantajlı teklifler almanı sağlıyoruz.

Artık güç sende! Birden fazla uzmandan aldığın teklifleri inceleyerek dilediğin teklifi seçebilirsin. Kararını vermeden önce teklif sahiplerinin özgeçmişlerini inceleyebilir ve dilersen mesaj bölümünden aklına takılan soruların cevaplarını alabilirsin.

Hizmeti aldıktan sonra hizmet vereni değerlendirebilir, yorum yapabilir ve bu sayede hizmet kalitesini arttırabilirsin. Unutma, en gözde eleştirmen sensin!

Aklına gelebilecek neredeyse her konuda hizmet alabilirsin. Araba tamiri, halı yıkama ya da düğün organizasyonu hizmeti gibi hayatını kolaylaştıracak tüm hizmetleri bulabilirsin.

Arama kutucuğuna aradığın hizmeti yazdın ama bulamadıysan sana bir telefon araması kadar yakınız. 0850 888 0 272 numaralı müşteri hizmetlerimize ulaşarak her konuda destek alabilirsin.

Ara.com.tr üyesi hizmet verenlerin profillerinde, daha önce hizmet alan kullanıcıların yaptığı tamamen gerçek değerlendirme ve yorumları inceleyebilirsin. Bu şekilde bütçene en uygun teklifi seçebilirsin.

İlk defa talep formunu doldurduğunda otomatik olarak üyelik bilgilerin oluşacaktır. Aldığın teklifleri incelemek, teklif seçmek, hizmet verenlerin profillerini incelemek ve hizmet verenlerle mesajlaşmak için bu üyelik bilgilerinde giriş yapabileceksin.

Türkiye’nin her şehrinde hizmet alabilirsin.

Ara.com.tr üzerinden hizmet talebi oluşturmak, uzman bulmak ve fiyat teklifi almak tamamen ÜCRETSİZDİR.

Hayır. Üye hizmet verenler ara.com.tr çalışanı değildir. Ara.com.tr, hizmet veren ile müşteriyi buluşturan bir platformdur.

Hizmet Veren

Yapman gereken şeyler birkaç adımdan ibaret.

Öncelikle üye olmalısın.

Üye olduktan sonra SMS doğrulaması yaparak işine en uygun meslek profilini açmalısın.

Açtığın meslek profilinde profil fotoğrafı, öz geçmiş gibi bilgileri doldurman ve soruları cevaplaman güven vereceği için daha fazla iş almanı sağlayacaktır.

Türkiye’nin her bölgesinden her gün binlerce potansiyel müşteri, en doğru uzmanı bulabilmek için internet üzerinden araştırma yapıyor. Ara.com.tr, hizmet talebi olan müşterileri ile iletişim kurmanı sağlıyor. Ara.com.tr’de, sadece hizmet almak isteyen müşterilere teklifte bulunduğun için yüksek pazarlama bütçesi ve büyük çaba harcamadan iş alabiliyorsun. Pazarlama giderin azaldığı gibi kazancın artıyor.

Düşündüğünden çok daha basit! Ara.com.tr’de hizmet verenler, herhangi bir pazarlama maliyetine girmeden müşterilerine rahatlıkla ulaşabilmektedir.

Müşterilerden gelen hizmet talepleri; meslek profili, bölge, şehir vb. değerlendirmelere göre hizmet verenlere iletilmektedir.

Hizmet verenlerin yaptıkları iş sayısı, olumlu yorum ve yıldız sayısı, özgeçmiş bilgilerinin detaylı ve doğru olması gibi bazı kriterler karşılandığı takdirde daha fazla iş fırsatı yakalanabilmektedir. Kaliteli hizmet ve güzel yorum daha fazla iş daha fazla kazanç demektir.

Gelen iş fırsatları hizmet verenlere; mail, sms ve uygulama bildirimleriyle haber verilmektedir.

Vaktini işinin ehli uzman aramakla harcamak istemeyen müşteriler, Ara.com.tr’de hizmet almak istedikleri kategorinin hizmet talep formunu doldurarak bize gönderiyorlar.

Bu formlar, her iş kategorisine özeldir. Formların amacı, hizmet almak isteyen müşterilerin taleplerini en doğru şekilde belirterek; yapılacak işin en iyi şekilde anlaşılmasını sağlamaktır.

Hizmet talebi sistem tarafından belirlenen hizmet verenlere iletilmektedir.

Hizmet talebi iletilen hizmet veren web sitesi veya mobil uygulama üzerinden müşteriye kolayca teklif vererek iletişim kurma imkanı bulur.

Müşteri, teklifleri ve teklifi veren hizmet verenin profilini inceleyerek kararını verir. Bu süreç tamamen müşterinin insiyatifinde olmakla birlikte Ara.com.tr’nin herhangi bir müdahalesi söz konusu değildir.

En kısa tabirle senin özgeçmişindir. Yaptığın işle alakalı açtığın hizmet profili sayesinde, o alanda gelen müşteri talepleri sana iletilir. Bu sayede teklif verebilirsin.

Tabi ki açabilirsin. Birden fazla alanda hizmet veriyorsan, farklı hizmet profilleri oluşturabilir ve o alanlarda iş fırsatları yakalayabilirsin.

Türkiye’nin her şehrinden binlerce müşteri hizmet talebi oluşturmaktadır. Dilediğin şehirde sana en uygun ilanlara kolayca teklif verebilirsin.

Yapman gereken şey çok basit. Öncelikle üye olmalı ve mesleğine en uygun hizmet profilini oluşturmalısın. Unutma, özgeçmişin senin vitrinindir! Bu nedenle detaylı bir özgeçmiş oluşturmanı tavsiye ederiz.

Üyelik işlemi ve meslek profili oluşturma işlemi sonrasında, gelen hizmet taleplerini sana ileteceğiz.

Sana ulaşan hizmet isteklerine uygun teklifler vererek işi alabilirsin. Müşteriyi ikna edebilmek için vereceğin hizmeti iyi anlatmalısın.

Yapman gereken şey, aldığın işleri kaliteli ve zamanında tamamlayarak; müşterilerinden güzel yorum ve değerlendirmeler almak. Ne kadar çok iş tamamlar ve yüksek yıldız alırsan, o kadar çok iş fırsatı yakalayabilirsin.

Verdiğin fiyat tekliflerinde rekabeti göz ardı etmemelisin. Teklif sonrası eğer gerekiyorsa hizmetin verileceği yerde keşif için müşteriyle randevulaşabilirsin.

Hizmet profiline güncel ve doğru bilgileri girmen, müşterinin güvenini kazanmak için çok önemli. Profil fotoğrafı yada firma logonu mutlaka yüklemelisin. Daha önce yaptığın işlerin fotoğraflarını galeriye yükleyerek müşterilerin görmesini sağlamalısın. Profil sorularını doğru bilgilerle cevaplamalısın.

Müşteriye teklif verdikten sonra mesaj bölümünden iletişim kurarak ilgili davranmalı, müşterinin aklına takılan soruları cevaplamalısın.

Yaptığın işler neticesinde müşterinden mutlaka profil yorumu ve değerlendirmesi almalısın. Müşteriler, teklif seçmeden önce mutlaka yorum ve değerlendirmeleri incelemektedirler.