Ev Temizliği Hizmeti Ortalama Ücretler

69₺ - 250₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

69₺ - 250₺ Ortalama Ücret
69₺ - 250₺ Ortalama Ücret
69₺ 250₺

Ev Temizliği Ücret Rehberi

Standart Temizlik

Standart temizlik, ev sahiplerinin rutin olarak aldığı temizlik hizmetidir. Herhangi bir zaman ya da dönemde, evlerini temizlenmesini isteyen ev sahipleri standart temizlik hizmeti alarak yaşam alanlarının temizliğini sağlamaktadır. Bu hizmet; evde yaşayan kişi sayısı, evcil hayvan bulunup bulunmaması, evin kirlenme sıklığına göre haftada bir ya da birkaç kez, aylık veya tek seferlik alınan bir hizmettir. Ortalama ücretler evin büyüklüğü, konumu, temizlik malzemelerinin harici ya da dâhil olması ve temizliğin bir kişi veya ekip halinde yapılmasına bağlı olarak değişiklik gösterir. Maliyetler 2+1 ev için 110 – 160 TL arası, 3 +1 ev için 120 – 190 TL arası, 4+1 evler için 135 – 220 TL arasındadır.

  Standart temizlikte temizlikçinin yaptığı işlemler;

- Salonun temizlenmesi; koltukların temizlenmesi, varsa gümüşlük veya vitrinin temizlenmesi, halının silinmesi, yüzeylerin temizlenmesi, zeminin süpürülüp silinmesi.
- Yatak odasının temizlenmesi; komodin, şifonyer ve dolap yüzeylerinin değişikliği, zeminin süpürülüp silinmesi, varsa halının silinmesi.
- Banyo ve tuvaletin temizlenmesi; küvet ve duşa kabinin temizliği, lavabo ve tuvaletin temizlenmesi, fayansların silinmesi.
- Mutfağın temizlenmesi; tezgâhın temizlenmesi, fırının temizlenmesi, ocağın temizlenmesi, masa ve dolap kapaklarının silinmesi.
- Camların silinmesi, çöplerin çıkarılması, genel oda toplanması ve kısmi organizasyon.

Derinlemesine temizlik

Derinlemesine temizlik, ev sahiplerinin genellikle dönemsel aldığı hizmettir. Özel gün öncesi veya sonrası, bayram öncesi, yılbaşı öncesi ya da yaz tatili önce ve sonrasında tercih edilir. Derinlemesine temizlik hizmeti fiyatları; evin büyüklüğü, ne kadar süre temizlenmediği, temizlikçi ekibinin sayısı ve evin konumu gibi faktörlere bağlı olarak değişir. Ortalama fiyatlar 2+1 ev için 220 – 360 TL arası, 3 +1 ev için 250 – 400 TL arası ve 4+1 evler için 300 – 600 TL arasındadır. Ev sahibinin istekleri derinlemesine temizliğe dâhil edilebilir.

Derinlemesine temizlikte standart temizliğe ek olarak temizlikçiler şunları gerçekleştirir:

- Salonun temizlenmesi; koltuk minderlerinin tozunu alma ve silme, üst yüzeylerin detaylı temizliği, dolap, raf ya da büfenin iç dış temizliği
- Yatak odasının temizlenmesi;  komodin, şifonyer ve dolapların iç – dış temizliği, odadaki eşyaların toparlanması, kirlilerin makineye atılması, çarşafların değiştirilmesi
- Mutfağın temizlenmesi; bulaşıkların yıkanması ve yerleştirilmesi, beyaz eşyaların ön ve arka yüzeylerinin temizliği, fırın ve buzdolabı içerisinin temizlenmesi. 
- Banyo ve tuvaletin temizlenmesi; Musluk başları ve duş başlıklarının temizliği, fayans arasındaki kirlerin temizliği.
- Örümcek ağları dâhil odaların tavan ve köşelerinin temizliği, etraftaki eşyaların ve oyuncakların toplanması, çamaşırların yıkanması ve asılması, radyatörlerin temizliği

Taşınma Temizliği

Yeni bir yaşam alanına taşınan müşterilerin taşınmadan önce ya da sonra aldıkları temizlik hizmetidir. Ortalama hizmet ücreti, temizlikçi sayısı, metrekare, evin eşya durumu, evin boya – sıva durumu, tadilat görüp görmediği, döşemelerin durumu gibi unsurlara bağlı olarak değişir. Taşınma temizliği fiyatları yaklaşık olarak 2+1 ev için 100 – 200 TL arası, 3 +1 ev için 120 – 250 TL arası ve 4+1 evler için 150 – 300 TL arasındadır.

Yapılan işlemler:

- İnşaat kalıntılarının temizliği
- Tadilat yapıldıysa odaların temizliği
- Eşyalar taşındıysa eşyaların temizliği 
- Mevcutsa fayans, tuvalet, küvet, duşa kabin temizliği

Ev Temizliği Genel İşlemleri

Genel Temizlik

- Zemini süpürme ve paspaslama
- Çöpleri çıkarma
- Cam ve pervazların temizliği
- Halıların silinmesi
- Genel oda toplama, oyuncakların ya da eşyaların düzenlenmesi ve kısmi olarak organize edilmesi

Salon Temizliği 

- Koltuk minderlerinin tozunu alma
- Üst yüzeyleri ve dolap kapaklarını silme
- Eşyaların tozunu alma

Banyo ve Tuvalet Temizliği 

- Duşa kabin ya da küvet temizliği
- Lavabo ve klozet temizliği

Mutfak Temizliği 

- Tezgâh, ocak ve lavabo temizliği
- Masa yüzeyi ve dolapların kapaklarını silme

Yatak Odası Temizliği

- Komodin, şifonyer ve dolap yüzeylerinin temizliği
- Yatak çarşaflarının değiştirilmesi


Temizlik Maliyetini Belirleyen Genel Unsurlar

Metrekare büyüklüğü 

Metrekare büyüklüğü temizlik maliyetini etkileyen en önemli etmenlerden biridir. Geniş evler, temizlenmesi gereken daha çok yüzey, daha büyük alanlar ve daha çok eşya anlamına gelir. Bunlarla birlikte daha büyük bir evin temizliği daha uzun sürer ve kalabalık bir ekibi gerektirebilir.

Temizlikçi sayısı

Genellikle büyük evlerde 2 – 4 kişi arasında temizlikçi ekibi görev alırken daha küçük evlerde tek temizlikçi yeterli olur. Bununla birlikte daha hızlı ya da daha kapsamlı temizlik isteniyorsa birden çok temizlikçi birlikte çalışabilir.

Evin kaç katlı olduğu ve konumu 

Ortalama büyüklükteki evler, oda sayısına göre ücretlendirilir. Bununla birlikte evin dublex ya da triplex olması fiyatı arttırabilir. Merdivenlerin, temizliğe dâhil olması da maliyeti arttıracak faktörler arasında yer alır. Ayrıca malzemelerin üst katlara taşınması ve suyun her kattan temin edilip edilmeyeceği de önemlidir. Evin bulunduğu şehir ve bölgeye göre fiyatlar değişebilmektedir. Ev, hizmet alanının dışında ya da yerleşim birimlerine uzaksa, ek olarak ulaşım masraflarının da karşılanması gerekebilir.

Temizlik malzemelerinin temini

Ev temizliği için gerekli ekipman ve ürünlerin temizlikçi tarafından temini toplam maliyeti arttıracaktır. Ev sahibi, gerekli temizlik malzemelerini ve ekipmanlarını hazır ettiği takdirde fiyat, önemli ölçüde düşebilir. Ayrıca, acil olarak bir odanın hızlı bir şekilde temizlenmesi gerekiyorsa, gerekli malzemelerin evde bulunması büyük kolaylık sağlayacaktır.

Temizlikçinin iş planı

Hafta içi ve hafta sonu gelen temizlikçiler farklı ücretler talep edebilir. Ek olarak bayram, yılbaşı, yaz tatili gibi özel günlerin önce ve sonrasında artan yoğunluk nedeniyle hizmet maliyeti değişebilir.

Temizlik sıklığı

Temizlikçilerin rutin olarak temizlik yapması uzun vadede indirime neden olur. Bununla birlikte düzenli temizlik yapılan evlerde temizlik yükü, daha az iş gücünü gerektirecek şekilde azalır. Mevsimsel ya da dönemsel olarak firmalar avantajlı temizlik paketleri sunarlar. Sürekli ev temizliğine ihtiyacı olanlar bu kampanya dönemlerini takip etmelidir.

Ekstra yapılabilecek hizmetler 

- Çamaşırların kurutulması ve yerleştirilmesi
- Ütü yapılması
- Dış cam temizliği
- Kapıların detaylı temizliği
- Antika eşyaların temizliği
- Gümüş temizliği
- Evcil hayvanların yaşadığı evlerin temizliği
- Şömine temizliği


Temizlik Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Temizlik hizmeti alırken beklentilerinizin tam olarak karşılanması ve herhangi bir kötü sürpriz sonucunda hayal kırıklığı yaşamamak için dikkat edilmesi gerekenler şunlardır: 

- Ev temizliğinin başlangıç saati, iş yüküne göre ayarlanmalıdır. Daha geniş evler için temizliğin erken saatlerde başlaması görevlerin yerine getirilmesi için yeterli süreyi sağlar.
- Referans ve kullanıcı yorumlarına göre temizlikçi seçimi yapmak daha iyi bir hizmet almanızı sağlayabilir. Çevrimiçi yorumları önemseyin ve kriterlerinizi göz önünde bulundurarak değerlendirme yapın.
- Temizlikçi seçilmeden önce, gün boyunca hangi saatler aralığında dolu olduğunun öğrenilmesi yararlı olabilir. Bu sayede iş uzarsa temizlikçinin devam edip edemeyeceği ya da o günkü yoğunluğa göre göstereceği performans hakkında fikir sahibi olunabilir.
- Temizlikçi gelmeden önceki gün ya da birkaç saat öncesinde teyit almak faydalıdır.
- Değerli eşyalar, evraklar ya da yüksek meblağda paralar temizlikçiler gelmeden önce muhafaza edilmelidir. 
- Temizlik sonrasında eşyalar kontrol edilmeli ve temizlik kalitesine göre olumlu ya da olumsuz geri dönüş yapılmalıdır. Eksiklik ve hataların bildirilmesi hem bunların kompanse edilmesini hem de diğer kullanıcıların aradıkları hizmeti almasını sağlar. 
- Tamamlanan hizmetten memnun kalındığı takdirde ücret ödemesi gerçekleştirilerek, hizmet verenin profilinde olumlu yorum yapılabilir. 

Ara.com.tr Avantajları

• En iyi temizlikçiyi bulma imkanı: 

Aklınızdaki temizlik hizmetini hiçbir eksik olmadan, beklentilerinize uygun bir şekilde almak için doğru kişiyi bulmak zorlu bir süreci beraberinde getirir. Ara.com.tr, farklı amaçlara hitap eden binlerce temizlikçiyi bir araya getirerek seçim yapmayı kolaylaştırır. 

• Uygun fiyatlar: 

Sitemizde tam olarak aldığınız hizmetin karşılığını en uygun şekilde ödersiniz. Bu durumun sebepleri arasında sitenin birçok kolaylığı bir arada sunması ve seçeneklerin çok olması yer alır. 

• Güvenilir referanslar: 

Yüzlerce kullanıcı temizlik hizmeti aldıktan sonra temizliğin kalitesini iyi ve kötü yanlarını yorumlayarak puanlama yapar. Böylelikle doğru temizlikçiyi seçerken göz önünde bulunduracağınız birçok güvenilir referansa kolay erişim hakkınız olur.

• İş planınıza göre randevu: 

Temizlik hizmetini ihtiyacınız olduğunuz gün ve saatte almak için size en uygun seçeneği değerlendirebilirsiniz. Rutin temizlik ya da acil durumlar, dilediğiniz hizmeti almak için çözüm Ara.com.tr. 

İhtiyacınız olan nitelikli temizlik hizmetini uygun fiyatlara almak için kolaylıkla Ara.com.tr’de ilan açabilir ve uzman kişilerden gelen binlerce teklifi değerlendirebilirsiniz.

Ev Temizliği Hizmet Verenler

Yakup Selvi

Yakup Selvi

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kayseri / Kocasinan

Ev işyeri apartman temizliği Dezenfekte ilaçlama Araç koltuk ev koltuk yatak yıkama

Teklif İste Profil Görüntüle
Seniha Çolak

Seniha Çolak

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Şişli
Teklif İste Profil Görüntüle
ece bıdıbıdı

ece bıdıbıdı

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Güngören
Teklif İste Profil Görüntüle
AHMET KAYA

AHMET KAYA

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Küçükçekmece
Teklif İste Profil Görüntüle
Serkan Pekdemir

Serkan Pekdemir

5 1 Yorum
3 Kişi Seçti İstanbul / Bayrampaşa

15 yillik tecrübe ile her türlü temizlik işleriniz itina ile yapılır.

Teklif İste Profil Görüntüle
Rojda Coşkun

Rojda Coşkun

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Ümraniye
Teklif İste Profil Görüntüle
aysel bicen

aysel bicen

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Adana / Yüreğir
Teklif İste Profil Görüntüle
Kardelen Temizlik

Kardelen Temizlik

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Adana / Seyhan

EV İŞYERİ TEMİZLİK HİZMETİMİZ VARDIR Ev Villa Fabrika Okul Yurt Kreş Camii Cinema Cafetery...

Teklif İste Profil Görüntüle
Reyhan Akay

Reyhan Akay

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Diyarbakır / Bağlar
Teklif İste Profil Görüntüle
Öznur Kaya

Öznur Kaya

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Bolu / Merkez
Teklif İste Profil Görüntüle
Gülçin Gürlek

Gülçin Gürlek

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Gaziemir

10senedir temizlik işindeyim temizlik benim işim

Teklif İste Profil Görüntüle
Nafisa Tasheva

Nafisa Tasheva

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Urla

İnşaat sonrası,gündelik temizlik vs itinayla yapılır

Teklif İste Profil Görüntüle
durdane kaksa

durdane kaksa

0 0 Yorum
5 Kişi Seçti Ankara / Sincan
Teklif İste Profil Görüntüle
Gülten Kartalmış

Gülten Kartalmış

0 0 Yorum
6 Kişi Seçti Ankara / Keçiören

Teklif İste Profil Görüntüle
Şengül Ölmez

Şengül Ölmez

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Bursa / Osmangazi

5 senedir ev temizliginde tecrübem var

Teklif İste Profil Görüntüle
Zoom temizlik

Zoom temizlik

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Pendik

Merhaba Zoom temizlik olarak titiz ve güvenilir bir çalışma sağlamaktayız. Bu pandemi dönem...

Teklif İste Profil Görüntüle
Süreyya Sahin

Süreyya Sahin

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Sarıyer
Teklif İste Profil Görüntüle
AYŞE YANARTAS

AYŞE YANARTAS

0 0 Yorum
3 Kişi Seçti İstanbul / Maltepe

2008 senesinden beri aylıklı gunduzlu yatılı daha sonrasında gundelik yevmiyeli seklimde pekç ...

Teklif İste Profil Görüntüle
Özge Gül

Özge Gül

0 0 Yorum
1 Kişi Seçti Ankara / Mamak

Temiz titizim 5 yildir bu isi yapiyorum sigara kullanmiyorum evcil hayvan korkum yok

Teklif İste Profil Görüntüle
Necmiye Akpinar

Necmiye Akpinar

0 0 Yorum
2 Kişi Seçti İstanbul / Sancaktepe
Teklif İste Profil Görüntüle
Muzaffer Topcu

Muzaffer Topcu

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Çorum / Merkez
Teklif İste Profil Görüntüle

Ev Temizliği Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;