Bireysel Emeklilik

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

Bireysel Emeklilik Hizmet Verenler

Sait Kerim

Sait Kerim

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Ağrı / Diyadin
Profil Görüntüle
Halim Şensoy

Halim Şensoy

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Yozgat / Çekerek
Profil Görüntüle
Uğur Bayramoğlu

Uğur Bayramoğlu

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Şırnak / Silopi
Profil Görüntüle
Ramazan KORKMAZ

Ramazan KORKMAZ

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kocaeli / İzmit

Sigortacilik hizmetleri, Trafik Kasko İşyeri sigorta Dask Konut sigorta Mali mesuliyet sigo...

Profil Görüntüle
İbrahim Kurtboz

İbrahim Kurtboz

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bakırköy
Profil Görüntüle
Ramazan Onur Kaya

Ramazan Onur Kaya

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Ümraniye

Marmara üniversitesi bankacılık ve sigortacılık fakültesi mezunuyum. 2016 - 2020 yılları ar...

Profil Görüntüle
Burak Çoğalan

Burak Çoğalan

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Çankaya
Profil Görüntüle
Alaka

Alaka

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Afyon / Çobanlar
Profil Görüntüle
Zeliha Tan

Zeliha Tan

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Şırnak / İdil
Profil Görüntüle
Selim Salim

Selim Salim

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Şırnak / Güçlükonak
Profil Görüntüle
Tolga Ceylanoğlu

Tolga Ceylanoğlu

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Adana / Seyhan

+20 Sigorta şirketi , En uygun fiyat için bize ulaşabilirsiniz. *Kasko *Trafik *Sağlık *...

Profil Görüntüle
ufuk atasever

ufuk atasever

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Tekirdağ / Çerkezköy
Profil Görüntüle
Ali Deniz

Ali Deniz

0.0 0 Yorum
1 Kişi Seçti Ağrı / Eleşkirt
Profil Görüntüle
Güvenal Sigorta

Güvenal Sigorta

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Çankaya
Profil Görüntüle
HAN GLOBAL SİGORTA VE ARACILIK HİZMETLERİ LTD.ŞTİ

HAN GLOBAL SİGORTA VE ARACILIK HİZMETLERİ LTD.ŞTİ

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Yenimahalle
Profil Görüntüle
Güneş Sigortacılık

Güneş Sigortacılık

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Şırnak / İdil
Profil Görüntüle
Kadir Uğurlu

Kadir Uğurlu

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Çankaya
Profil Görüntüle
TEZCAN

TEZCAN

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kocaeli / Körfez
Profil Görüntüle
Alper Elkin

Alper Elkin

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Çankaya
Profil Görüntüle
Mehmet Şahsuvaroğlu

Mehmet Şahsuvaroğlu

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Denizli / Merkezefendi

Trafik sigortası Kasko Dask Konut İşyeri sigortası Ferdi kaza Sağlık sigortası BES...

Profil Görüntüle
Meriç Bülbül

Meriç Bülbül

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Pendik

Merhaba, 24 farklı sigorta şirketinden en uygun ve en kapsamlı sigorta teminatlarımızla siz de...

Profil Görüntüle

Bireysel Emeklilik Hizmeti

Bireysel emeklilik, bir işte çalışan veya işsiz olan genç ve yetişkin her insana uygun olan, çalışma hayatınızdaki hayat standartını emekli olduğunuzda da devam ettirmenizi sağlayan güvenli bir yatırım sistemidir.

Bireysel Emeklilik Nedir?

Bireysel emeklilik, birikim yapmanız amacıyla kurulmuş olan bir sistemdir. İş hayatınız süresince yaptığınız düzenli ödemeler sayesinde emekliliğinizde çalışma hayatınızda olduğu gibi hayat kalitenizi devam ettirebilirsiniz.
Bireysel emeklilik sisteminde ödenen katkı paylarınız uzman kişiler tarafından yönetilen emeklilik yatırım fonlarında değerlendirilir. Siz ne kadar ödeme yaparsanız birikimleriniz o kadar büyür.
Gelen yeniliklerle birlikte verilen devlet katkısı da bireysel emekliliğe avantaj sağladı. Devlet katkısı, yatırılan her katkı payının %25 oranı kadar da devlet hesabınıza yatırmaktadır. Unutmayın ki, bu avantajlardan yararlanmak için gelir vergisi mükellefi olmanıza gerek yoktur.

Neden Bireysel Emeklilik Yaptırmalısınız?

Emeklilik sizin çalışma hayatınız sonrasında rahatlıkla yaşamanızı sürdürmeniz gereken bir dönemdir. Bu sebeple emekliliğe bir yaşlılık dönemi olarak bakmaktan çok bir istirahat dönemi olarak bakılmalıdır. Çalışma hayatınızda yapamadığınız ve hayalini kurduğunuz birçok şeyi emekli olduğunuzda yapabilirsiniz. Tüm bunları yapabilmek için eskiden olduğu gibi hayat standardınızın iyi olması gerekmektedir. Bu nedenle bireysel emeklilik yaptırmalısınız. Emekliliğinizde kamu sosyal güvenlik sistemlerinden kazanacağınız gelir hayat standartınızı yeterli seviyeye çıkaramayabilir. İşte tam da bu noktada bireysel emeklilik sizin yardımcınız olabilir.

Bireysel Emeklilik Sistemindeki Avantajlar

  •  Devlet Katkısı: Bireysel emeklilikte yatırdığınız her katkı payının %25’i kadar da devlet ek katkı sağlar. Devlet bunu yaparken kişinin vergi mükellefi olup olmamasına bakmaz. Bireysel emeklilikte yatırılan her katkı payında %25 ek devlet katkı payı herkes için mevcuttur.
  •  Yatırım Disiplini: Emeklilik döneminde rahat etmek istiyor ve para ihtiyaçlarınızı gidermek istiyorsanız  uzun vadeli yatırım disiplini tam size göredir. Bireysel emeklilik size 3 aylık, 6 aylık, yıllık veya aylık olarak yatırım imkanı tanır. Belli aralıklarla yatırılan paralar emekli olduğunuz zamana kadar hesabınızda kalır. Buna ek, parasal olarak sıkıntıya düştüğünüzde ödemeleriniz erteleyebilir, ödemelerinizin vadesini değiştirebilir veya bulunduğunuz emeklilik şirketinizi bir başkasına devredebilirsiniz. 
  •  Sosyal Güvenlik Kurumu Destekleyicisi: Bağ-Kur, Emekli Sandığı ve SSK’lı olmanız bireysel emeklilik süresince sizin için bir sorun teşkil etmemektedir. Bu üç kuruma bağlı olsanız bile bireysel emeklilik sisteminde birikimlerinizi yapabilirsiniz. Emekli olduğunuzda bu kurumlardan alacağınız ödemeler yanında bireysel emeklilikten alacağınız ödeme emeklilik döneminizde yaşam standartınızı oldukça arttıracaktır.
  •  Profesyonel Fon Yönetimi ve Farklı Yatırım Araçları: Bireysel emeklilik sisteminde yatırdığınız her katkı payı emeklilik yatırım fonlarına gider ve burada değerlendirmeye tabi tutulur. Emeklilik yatırım fonları finans piyasalar içerisindeki menkul kıymete yatırıp yapan fonlardır. Uzman portföy yöneticileri bu fonları sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda düzenler. Bireysel emekliliğe başlarken yaptığınız sözleşmeyle fonlarınızı belirleyebilirsiniz. Siz hem kendi istediğiniz fonları seçebilir hem de ödediğiniz paylarınız farklı emeklilik fonlarıyla birikime dönüşebilir.
  •  Emeklilik Geliri: Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de çalıştığınız sürece aldığınız ücretler siz emekli olduğunuzda azalır. Aldığınız ücretlerin azalması aynı zamanda yaşam standartınızın da azalmasına neden olduğundan ek bir gelire ihtiyaç duyulur. Bu konuda öne çıkan bireysel emeklilik sizlerin emeklilik döneminde ihtiyaç duyduğu ek ödemeyi yapmaktadır. Böylelikle emekliliğinizde hayat standartınızı yükseltmiş olur.

Para Biriktirmenin Yolu Bireysel Emeklilikten Geçer!

Emeklilik dönemini hayat standartınızın aksamadan, maddi anlamda sıkıntı yaşamadan hayallerinizi gerçekleştirebileceğiniz rahat ve mutlu bir şekilde geçirmek her çalışanın hayalidir. Emekliliğinizi bu şekilde geçirmenizi sağlayacak en avantajlı ve en güvenli yol ise bireysel emeklilik sistemidir. Bireysel emeklilikte yapacağınız tek şey, gelirinizin bir kısmını kendi belirleyeceğiniz vadeler ile bireysel emeklilik fonlarına yatırmaktır. Bu konuda sizlere yardımcı olabilecek birçok kuruluş bulunmaktadır. Bunlardan bazıları:

  •  Ziraat Bireysel Emeklilik
  •  Vakıfbank Bireysel Emeklilik
  •  Halkbank Bireysel Emeklilik
  •  Garanti Bireysel Emeklilik
  •  Avivasa Bireysel Emeklilik

Bireysel Emeklilik Sorgulama

Bireysel emeklilik sorgulama işlemlerinizi e-devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. E-devlet üzerinden sözleşme bilgilerine, hesaplanan devlet katkısı tutarına ve mevcut yıl içindeki devlet katkısı limitine kadar ayrıntıyı görebilirsiniz. 

Bireysel Emeklilik Sistemine Dair Merak Edilenler

1. Sosyal Güvenlik Kurumu’na ödenmiş olan primler ve buradan kazanılan haklar bireysel emeklilik sistemine aktarılabilir mi?

Bireysel emeklilik sistemi sosyal güvenlik kurumlarındaki sistemlerin değiştirilebilir bir alternatifi değildir. Sadece bireysel emekliliğe yardımcı bir sistem olmaktadır. Bireysel emeklilik sistemi içerisinde bulunduğunuzda Sosyal Güvenlik Kurumu ile ilgili hiçbir olumsuzluk yaşamazsınız. Bireysel emeklilik sisteminde yaptığınız yatırımlar ile Sosyal Güvenlik Kurumu’na ödediğiniz ücretler birbirinden bağımsızdır. Bu nedenle de haklarınızın ve ödemelerinizin sistemler arasında taşınamaz.

2. Bireysel Emeklilik Sistemine Nasıl Güvenebilirim?

Bireysel emeklilik sistemleri birtakım kanuni zorunluluklara uymak ve denetimlere tabi olmak durumunda olduğu için güvenlidirler. Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanlığı bireysel emeklilik sistemlerini denetlemektedir. Emeklilik şirketleri bu denetleme işlemini yılda en az bir defa yaptırmak zorundadır. Paranızı yatırdığınız fonlar ise yine aynı şekilde yılda üç defa olmak üzere denetime tabi tutulur. Bireysel emeklilik şirketlerinin tüm faaliyetleri ise Emeklilik Gözetim Merkezi tarafından elektronik bir ortamda izlenir.

3. Bireysel Emeklilik Sistemine Katılım için Ödeme Tutarı Ne Kadardır?

Bireysel emeklilik sisteminde belirlenmiş olan en düşük ödeme payı vardır. Bu demek oluyor ki en az bu miktarda ödeme olabilir. Ödemeleriniz için üst bir limit bulunmamaktadır.

Bütçenize Uygun Bireysel Emeklilik Sisteminizi Kolayca Bulun

Birçok mevcut Bireysel emeklilik hizmeti Türkiye’deki kuruluşlara bağlıdır. Bu kuruluşlar bazı masrafları karşılamak için kesintiler yapabilir. Bu kesintiler emeklilik kuruluşlarında yasal sınırlar içerisinde olmaktadır. Eğer siz de Bireysel emeklilik sisteminden yararlanmak istiyor ve bireysel emeklilik sisteminin ihtiyaçlarınız ve istekleriniz dâhilinde olmasını istiyorsanız sitemize başvurabilirsiniz. Açtığınız ilana gelen teklifleri değerlendirerek size en uygun bireysel emeklilik hizmetinden yararlanabilirsiniz. 

Bireysel Emeklilik Hizmeti Ortalama Ücretler

100₺ - 600₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

Ücret RehberiniGör
100₺ - 600₺ Ortalama Ücret
100₺ - 600₺ Ortalama Ücret
100₺ 600₺

İlgili Blog Yazıları

Bireysel Emeklilik Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Sizde Ara.com.tr hizmet veren ailesine katılarak iş imkanlarınızı genişletin. Binlerce müşteriye ulaşarak kazancınızı katlayın.