Damlaya Damlaya Emeklilik: BES

Bireysel emelilik sistemi hakkında aradığınız her şey bu yazıda.

Her insanın bir güvenceye ihtiyacı vardır. Özellikle yaş kemale erdikten sonra, özlenen gençlik günleri ile beraber ömrün sonuna sağlıklı bir yaşam sürebilmek için güvence şarttır. Emeklilikte daha iyi bir yaşam sürebilmek içinse genç iken çalışılmalı ve biriktirmelidir. İnsanın her yaşı güzeldir ve hangi yaşta oluşa olsun hayatın tadını çıkarmak, gezip dolaşma ve sosyalleşmek ister. Ancak yapılan en büyük yanlışlardan biri emeklilik sonrasını göz ardı etmektir. Bu yanlış düşünce maalesef ki emeklilikte devletin emeklilikte sağladığı gelir yeterli olmamaktadır. Bu nedenle erken önlem almak hayata geçirilecek en iyi kararlardan biridir. Peki emeklilik hayatımızı daha kaliteli, daha yaşanabilir bir hale getirmek için ne yapmalıyız ve nasıl bir yol izlemeliyiz? Şimdi bu soruların cevaplarını arayalım.

Bireysel Emeklilik Sistemi Nedir?

Elbette hepimiz bir gün yaşlanacağız. Ancak ‘insan hissettiği yaştadır’ diye bir tabir vardır. Birikim yalnızca bugün için değil geleceği düşünerek de yapılmalıdır. Eminim ki çoğumuz emeklilik döneminde şu an hissettiğimizden daha genç hissedecek, yeni yerler keşfetme arzusu hala içimizde olacak ve yaşama daha sıkı sarılmak isteyeceğiz. Ancak önümüze bütçe engeli çıkar ise yaşam enerjimiz yerinde olacak mı? Belki o zamanlar gelince içinde bulunduğumuz duruma çok da müdahale edemeyeceğiz ancak erken davranarak önümüze çıkacak olan engelleri kaldırabiliriz. Bunun için Bireysel emeklilik sistemi ile emeklilik dönemimize yatırım yapabilir ve daha kaliteli bir emeklilik hayatı geçirebiliriz. Unutmayın en iyisini istemek hepimizin hakkı. Aza kanaat getirmek iyi bir şeydir ama daha iyisini yaşamak varken fırsatları değerlendirmek gerekir.

Bireysel Emeklilik Sistemi Nedir?

Bireysel Emeklilik Sistemi Nasıl İşler?

Bireysel Emeklilik Sistemi kişilerin finanse ettiği ve belirli aralıklarla yatırdığı katkı payının, yatırımlarla katlanarak artması ve emeklilik döneminde kişiye geri dönüşüdür. Bu sistem birçok yatırımın finanse edilmesi için kullanılırken artan yatırımlar ile emeklilik fonları değerlenmektedir. Üstelik Bireysel Emeklilik Sistemi hesabınıza yatırdığınız her tutarın %25 kadarı devlet tarafından ayrıca hesabınıza yatırılmaktadır. 

Bireysel Emeklilik Sistemi’nin Avantajları Nelerdir?

BES sisteminin en büyük avantajı elbette ki rahat bir emeklilik dönemi sağlamasıdır. Ancak bu uzun bir süreçtir. Bu süreci kolaylaştıran ve ileride faydalanabileceğiniz avantajlar da bulunmaktadır.

• Bireysel Emeklilik Sistemi avantajlarından yalnızda siz değil aileniz de faydalanabilir. Yapacağınız birikimlerle geleceğinizi yönetebilirsiniz.

• BES sistemi geniş bir yatırım seçeneği sunar. Yapmış olduğunuz birikimleri farklı yatırım araçları ile değerlendirebilir ve katkı payınızın değerini yükseltebilirsiniz.

• BES sistemine kayıt olduğunuzda ve bunu devam ettirdiğinizde birçok vergiden muaf olabilir, vergi indirimleri ile saha sağlıklı birikim yapabilirsiniz. Stopaj vergisini %15 yerine yalnızca %5 ödersiniz.

• Desteksiz bir şekilde birikim yapmak düzeni sağlamayabilir ve yapılan birikimler de kolayca tükenebilir. Oysa Bireysel Emeklilik Sisteminde katkı payınız siz istediğiniz müddetçe hesabınızdan çekilerek düzenli bir birikim sağlanır.

• BES sistemi kısa dönem için karlı olmayan bir yatırım sistemidir. Ancak uzun dönemde enflasyonun üstünde bir getiri sağlayacaktır.

• BES hesaplarınız Takasbank tarafından güvence altındadır. İstediğiniz zaman hesaplarınızı kontrol edebilirsiniz.

Bireysel Emeklilik Sistemi’nin Avantajları Nelerdir?

Bireysel Emeklilik Sistemi ile Erken Emeklilik

Erken emeklilik artık hayal olmaktan çıkıyor. Emekliliğin tadını çıkarmak ve uzun yıllar çalışmış olmanın getirdiği stresten uzaklaşmak için bir sahil kasabasına yerleşme hayalleri BES ile artık mümkün. Bunun için gerekenler ise en az 10 yıl boyunca Bireysel Emeklilik sistemine birikim yapmak ve 56 yaşını tamamlamış olmak yetiyor. Bu sisteme kayıt olabilmek içinse yalnızca 18 yaşını doldurmuş olmak yeterli.

En Risksiz Yatırım

İnsanlar yatırım yaparken iki kere düşünür. BES için düşünmenize bile gerek yok. Çünkü bu sistem devletin güvencesi altındadır. BES kayıtları şeffaftır ve devlet tarafından sürekli kontrol edilmektedir. Birikimlerinizin burada güvence altında olduğundan emin olabilirsiniz.

Dilediğiniz Gibi Ödeme Yapın 

BES ödemelerinizi istediğiniz gibi yönlendirebilirsiniz. İstediğiniz zaman ek ödeme yapabilirsiniz. Eğer ödemelerinizde sıkıntı yaşadığınız bir ayınız varsa ödemelerinize istediğiniz zaman ara verebilirsiniz. Hatta hesabınızdan para bile çekerek ödemelerinizi finanse edebilirsiniz. Tabii bu hizmet belirli bir kesinti karşılığında verilmektedir.

Dilediğiniz Gibi Ödeme Yapın 

Birikiminizi Yönlendirmek İçin Danışman Hizmeti Alın

Bireysel Emeklilik Sistemi’nde bulunan birikiminizi yatırıma dönüştürebilirsiniz ancak bunu ne yönde yapacağınızı bilmiyorsanız dahil olduğunuz banka veya şirketten danışman hizmeti alabilirsiniz. Bu danışmanlar sizlere her konuda destek olabilirler. Fonlarınızı hangi yatırım aracında kullanmanız halinde daha fazla kar elde edeceğinizi hesaplayarak bilinçli bir yatırımcı olmanızı sağlarlar.

Birikiminizi Yönlendirmek İçin Danışman Hizmeti Alın

BES Birikiminize Devlet Teşviki Alın

Devlet, herkesin emekliliğini güvence altına alabilmesi için pek çok teşvikte bulunmakta. Bireysel Emeklilik Sistemi’nde devlet teşviklerinden yararlanabilirsiniz. Yatırdığınız tutarın 4’te 1’i kadar devlet teşviki almış olursunuz. Ayrıca bu sisteme kayıt olanlar birçok vergi indiriminden de yararlanmakta. Hatta Bireysel Emeklilik Sistemi’ne kayıt olanlar altın ve döviz alımlarından kesilen %1’lik vergiden de muaf tutulmaktadırlar. Sizler de devlet teşvikinden yararlanmak için bu sisteme erken yaşta kayıt olun ve geleceğinizi garanti altına alın.

Bireysel Emeklilik Sistemi’nin pek çok faydası bulunmaktadır. Devlet teşvikinden tutunda birikimlerinizi değerlendirebileceğiniz yatırım araçlarına kadar pek çok hizmeti BES firmaları vermektedir. Ayrıca siz yatırdıkça devlet daha çok yatıracak ve yatırımlarınız ile fonlarınız daha da değerlenecektir. Sizler de kısa süre içinde Bireysel Emeklilik Sistemi’ne kayıt olarak hem birikim hem yapın hem de yatırımlarınızı değerlendirin.

Bireysel Emeklilik Hizmetine mi İhtiyacın Var?

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

HEMEN ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Bireysel Emeklilik Hizmeti Verenler

İDEAL GRP ARACILIK HİZMETLERİ LTD.ŞTİ

İDEAL GRP ARACILIK HİZMETLERİ LTD.ŞTİ

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Çatalca

Türkiye'nin En Çok Acenteliği olan Şirketlerinden İDEAL SİGORTA Tüm Sigorta branşlarında S...

Teklif İste Profil Görüntüle
Ramazan Onur Kaya

Ramazan Onur Kaya

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Ümraniye

Marmara üniversitesi bankacılık ve sigortacılık fakültesi mezunuyum. 2016 - 2020 yılları ar...

Teklif İste Profil Görüntüle
Murat Ozturk

Murat Ozturk

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Konyaaltı

Tüm emeklilik işlemleriniz için siz yorulmayın biz yapalim

Teklif İste Profil Görüntüle
Tolga Ceylanoğlu

Tolga Ceylanoğlu

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Adana / Seyhan

+20 Sigorta şirketi , En uygun fiyat için bize ulaşabilirsiniz. *Kasko *Trafik *Sağlık *...

Teklif İste Profil Görüntüle
Bcey Sigorta

Bcey Sigorta

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Ümraniye

Merhaba, Tüm sigorta ve hasar hizmeti verilmektedir.

Teklif İste Profil Görüntüle
Meriç Bülbül

Meriç Bülbül

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Pendik

Merhaba, 24 farklı sigorta şirketinden en uygun ve en kapsamlı sigorta teminatlarımızla siz de...

Teklif İste Profil Görüntüle
Muhammet oğuzhan Ertaş sigorta aracılık hizmetleri

Muhammet oğuzhan Ertaş sigorta aracılık hizmetleri

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Bursa / Yıldırım

Sigorta sektöründe 2006 yılından beri aynı ofisimizde hizmet vermekteyiz.

Teklif İste Profil Görüntüle
Ramazan KORKMAZ

Ramazan KORKMAZ

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kocaeli / İzmit

Sigortacilik hizmetleri, Trafik Kasko İşyeri sigorta Dask Konut sigorta Mali mesuliyet sigo...

Teklif İste Profil Görüntüle
Mehmet Şahsuvaroğlu

Mehmet Şahsuvaroğlu

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Denizli / Merkezefendi

Trafik sigortası Kasko Dask Konut İşyeri sigortası Ferdi kaza Sağlık sigortası BES...

Teklif İste Profil Görüntüle

Bireysel Emeklilik Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;