Farsça Özel Ders Hizmeti Ortalama Ücretler

50₺ - 110₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

50₺ - 110₺ Ortalama Ücret
50₺ - 110₺ Ortalama Ücret
50₺ 110₺

Farsça Özel Ders Ücret Rehberi 

Farsça, İran’dan tüm dünyaya yayılan bir Pers kültürdür. Bugün Farsça yazılan edebi eserleri okumak isteyen, iş yaşamında kendini ön plana çıkarma isteği içinde olan ve spesifik bir dil öğrenme amacını taşıyanların merceği altındadır. Pek çok kişi gerek iş gerek seyahat gerekse yeni bir dünyanın kapısını aralamak amacıyla Farsça özel ders hizmetini talep ederler. 

Farsça özel ders hizmetinde dersin seviyesi ücretleri belirler. Bu seviyeler başlangıç, orta ve ileri düzey olarak ayrılır. Ücreti belirleyen bir diğer etmen ise öğretmenin eğitim seviyesidir. Bu bağlamda ortalama Farsça özel ders ücretleri saatlik 50 TL ile 110 TL arasında değişebilmektedir. 

Farsça Özel Ders Fiyatlarını Etkileyen Genel Unsurlar

Dersin Seviyesi

Eğitimcinin vereceği ders seviyesi ücretleri belirleyen bir unsurdur. Seviyesi başlangıç olan bir öğrenciye eğitim vermek daha kolaydır. Çünkü bu seviyede dilin tüm inceliklerinin öğrenilmesine gerek yoktur. Ancak ileri düzey Farsça dil eğitimi uzun soluklu ve tüm detayların öğrenilmesi gereken bir seviyedir.

Eğitim Düzeyi

Farsça dil eğitiminde eğitmenin Farsça dilini ana dili gibi bilmesinden çok, bilgisini aktarabilmesi daha önemlidir. Bu durum da iyi bir eğitim ve insan psikolojisinden anlayabilen bir eğitmenden geçer.  Eğitmenin bu tarz programlardan sertifika alması veya formasyon eğitiminin bulunması aynı zamanda lisans veya yüksek lisans diploması olması ücretleri değiştirebilir.

Ulaşım Maliyetleri

Özel dersler hem yüz yüze hem de online olarak verilebilmektedir. Yüz yüze yapılan özel derslerde eğitimcinin öğrencinin bulunduğu alana gitmesi bir ulaşım maliyeti doğuracaktır. Özellikle ulaşımı zor ve uzak olan yerlerde maliyetler artabilir.

Tecrübe

Yeni bir dil öğrenme, beynin farklı noktalarını çalıştırır. Fars dili kullandığımız alfabeden farklı olarak kökeni Arap alfabesidir. Bu nedenle Farsça birçok farklı teknik ile öğretilebilir. İyi bir eğitici farklı metotlar ile dil eğitimi verebilir. Ancak kişiye özgü metodun bulunması eğiticinin tecrübelerine dayanır. Tecrübe ise Farsça özel ders öğretmen ücretleri artışına neden olabilir. 

Farsça Seviyelerine Göre Fiyatlar

A1 ve A2 Seviye Farsça Kursu Ücretleri

Farsçaya yeni başlayanlar için verilen dil eğitim seviyedir. Başlangıç seviyesinde temel Farsça dil bilgisi kuralları, konuşma ve dinleme becerileri öğrenciye aktarılır. Bu eğitim seviyesini tamamlayan kişiler başlangıç düzeyde Farsça konuşabilir ve anlayabilir. Bu hizmetin ortalama ücreti eğitimcinin tecrübesine göre saatlik 50 TL ile 90 TL arasında değişebilir.

B1 ve B2 Seviye Farsça Kursu Ücretleri

Bu seviyeye başlangıç seviyesi olan A2 seviyesini tamamlamış kişilere verilir. B1 ve B2, Farsça dil eğitiminin orta düzeyde verildiği bir seviyedir. Bu seviyeyi tamamlayan öğrenciler bir sonraki aşamaya geçebilirler. Bu seviye ile birlikte kişi seyahatlerinde rahatça konuşma ve anlama yeteneğini gösterebilir.

C1 ve C2 Seviye Farsça Kursu Ücretleri

İleri seviye Farsça dil eğitimi olan C1 ve C2’de dili tam yetkin konuşma kapasitesi sağlanır. Bu seviye tamamlayan kişi her konuda konuşma ve dinleme yeteneğine sahip olur. Özellikle iş hayatının gerektirdiği tüm spesifik konular hakkında dilin gelişimi sağlanabilir. Bu seviyede Farsça özel ders fiyatları ise ortalama saat başı 100 TL ile 120 TL arasında değişebilir. Belirtilen fiyat eğitmen durumuna göre değişebilir.


Farsça Eğitmen Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Günümüzde Farsça eğitmen bulmak her ne kadar zor olsa da sitemizden ilan açarak bu hizmeti alabilirsiniz. Eğitmen seçiminde ise dikkat etmeniz gereken birkaç nokta vardır.

• Farsça zor gibi gözükse de aslında öğrenmesi kolay bir dildir. Ancak eğitmen seçiminde dikkat edilmesi gereken nokta farklı metotlar ile dil öğrenmeyi sağlayan bir eğitmen olmasıdır.

• Dil öğrenme işlemi beynin farklı noktalarının harekete geçmesini sağlar. Bunun mümkün olabilmesi için eğitimcinin tecrübeli ve ders verdiği kişinin kapasitesini fark edecek yapıda olması gerekir. 

• Farsça dil eğitimi yaşayan bir süreçtir. Eğitmenin bu konuda öğrenci ile iletişimi üst düzeyde olmalı ve onu teşvik edici yolara başvurmalıdır. Eğitimcinin sosyal bir yapıya sahip olması önemlidir.

• Farsça özel ders alırken kişiye göre öğretmenin seçimi yapılmalıdır. Farklı yaş gruplarına hitap edebilen güler yüzlü, samimi ve anlatırken farklı öğrenme metotları kullanabilen bir eğitimci olmalıdır.

Farsça Özel Ders Hizmet Verenler

selvi almali

selvi almali

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Zonguldak / Devrek

arapca özel ders verebilirim ve Osmanlıca dersi verebilirim

Profil Görüntüle
Nsana Mboungou Abilly Blood

Nsana Mboungou Abilly Blood

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Kadıköy

Adım Blood, 25 yaşındayım. Ana dilim Fransızca olduğundan, kolay öğrenme tekniklerim sayesin...

Profil Görüntüle
Sheyda Tourmajeuon

Sheyda Tourmajeuon

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Esenyurt
Profil Görüntüle
Saliha Bütün

Saliha Bütün

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Bolu / Merkez

Merhaba ben Saliha kendi danışmanlık ve tercümanlık şirketim var. Aynı zamanda ben de tercüm...

Profil Görüntüle
A Kind Of Phoneix

A Kind Of Phoneix

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Çanakkale / Merkez
Profil Görüntüle
Amir Kitapçı

Amir Kitapçı

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Kağıthane

I am phD student at Koç university. I also finished my master at Koç. We can work on different...

Profil Görüntüle
Sara Kia

Sara Kia

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Karşıyaka
Profil Görüntüle
GÖZDE KÜBRA ÖZBÖLÜK

GÖZDE KÜBRA ÖZBÖLÜK

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Tekirdağ / Kapaklı
Profil Görüntüle
tufan gör

tufan gör

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Sinop / Merkez

herturlu dıreksıyon dersı ılerı olarak kolayca verırır arac kullanma ogretılır

Profil Görüntüle
Zargham Fathalizadeh

Zargham Fathalizadeh

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bakırköy
Profil Görüntüle
Ali Behruz

Ali Behruz

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Sarıyer

Basketbol koçu ve özellikle şut koçu.

Profil Görüntüle

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

Farsça Özel Ders Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Sizde Ara.com.tr hizmet veren ailesine katılarak iş imkanlarınızı genişletin. Binlerce müşteriye ulaşarak kazancınızı katlayın.