Farsça Özel Ders

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

Farsça Özel Ders Hizmet Verenler

selvi almali

selvi almali

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Zonguldak / Devrek

arapca özel ders verebilirim ve Osmanlıca dersi verebilirim

Profil Görüntüle
Nsana Mboungou Abilly Blood

Nsana Mboungou Abilly Blood

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Kadıköy

Adım Blood, 25 yaşındayım. Ana dilim Fransızca olduğundan, kolay öğrenme tekniklerim sayesin...

Profil Görüntüle
Sheyda Tourmajeuon

Sheyda Tourmajeuon

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Esenyurt
Profil Görüntüle
Saliha Bütün

Saliha Bütün

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Bolu / Merkez

Merhaba ben Saliha kendi danışmanlık ve tercümanlık şirketim var. Aynı zamanda ben de tercüm...

Profil Görüntüle
A Kind Of Phoneix

A Kind Of Phoneix

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Çanakkale / Merkez
Profil Görüntüle
Amir Kitapçı

Amir Kitapçı

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Kağıthane

I am phD student at Koç university. I also finished my master at Koç. We can work on different...

Profil Görüntüle
Sara Kia

Sara Kia

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Karşıyaka
Profil Görüntüle
GÖZDE KÜBRA ÖZBÖLÜK

GÖZDE KÜBRA ÖZBÖLÜK

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Tekirdağ / Kapaklı
Profil Görüntüle
tufan gör

tufan gör

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Sinop / Merkez

herturlu dıreksıyon dersı ılerı olarak kolayca verırır arac kullanma ogretılır

Profil Görüntüle
Zargham Fathalizadeh

Zargham Fathalizadeh

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bakırköy
Profil Görüntüle
Ali Behruz

Ali Behruz

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Sarıyer

Basketbol koçu ve özellikle şut koçu.

Profil Görüntüle

Farsça Özel Ders

Farsça, 100 milyondan fazla insan tarafından kullanılan dünyanın en yaygın konuşulan dilleri arasında ilk 20'de yer alır. Orta Doğu ve Orta Asya için önemli olan dil İran'da Farsça, Afganistan'da Dari ve Tacikistan'da Tacik olarak bilinir. Bahreyn, Irak, Umman, Yemen ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi diğer Orta Doğu ülkelerindeki önemli azınlık nüfuslar, Avrupa, Avustralya, ABD ve Kanada'daki büyük topluluklar gibi Farsça konuşmaktadır. Farsça özel ders hizmeti almak pek çok açıdan önemlidir. 

İran, her daim diğer Orta Doğu ülkelerinden daha modern ve önde olarak bilinir. İran İmparatorluğu'nun varisi olan İran, önemli bir bölgesel güçtür. Basra Körfezi'ni dünyanın geri kalanına bağlayan su yolu olan Hürmüz Boğazı ile olan ilişkisi ve petrol kaynaklarının büyük çoğunluğunun İran'da yer alması ülkenin önemini arttırır. Orta Doğu'nun en büyük ikinci ekonomisi ve büyük bir tüketici güdümlü orta sınıftan oluşan 80 milyonluk nüfusa sahip İran, çeşitlendirilmiş bir ekonomiye sahiptir. Farsça konuşabilen insanlar, İran vatandaşlarıyla iletişim kurabilir ve iş yapabilir. Farsça öğrenmek, Orta Doğu'daki yaşam hakkında yeni bir bakış açısı kazanmanızı sağlayacaktır. Ayrıca, İran halkı yabancılara karşı çok samimi ve misafirperverdir. 

Farsçanın Tarihi

Fars Dili olarak da bilinen Farsça, Hint-Avrupa dillerinin bir alt ailesi olan Hint-İran dillerinin İran şubesinin en yaygın konuşulan üyesidir. Farsça tarihsel olarak bir dönem Orta Doğu'dan Hindistan'a uzanan bir alanda daha yaygın olarak kullanılan bir dildi. Farsça, Rusya'dan Mısır'a pek çok ülkede kullanılmıştır. Bugün Farsça ağırlıklı olarak İran, Tacikistan, Afganistan ve Özbekistan'da konuşuluyor. Dili konuşan toplam insan sayısı bugün 30 milyondan fazla. 

Günümüzde konuşulan Farsça bugün konuşulduğu gibi İran kökenli olmayan birçok kelimeden oluşmaktadır. Bazı modern teknik terimler, anlaşılır bir şekilde, İngilizce, Fransızca ve Almanca'dan dahil edilmiştir ve tanınabilir, ancak Arapça orijinal Farsça sözcükleri değiştirerek dilin büyük bir bölümünü bozmuştur. Avrupa kelimeleri genellikle kullanılmaktadır, çünkü durumu veya ürünü tanımlayan mevcut Farsça bir kelime türetilmemiştir. Örneğin ithal edilen ilk arabalar ile 'Automobile' adının Fransızca formu Farsça diline yerleşti.

Bununla birlikte bugün farklı dillerdeki pek çok sözcük Farsçadan gelmektedir. Bu sözcüklerden bazıları şal, divan, pijama, tafta, haki, kiosk, lila, yasemin, çakal, karavan, çarşı, derviş ve şah mattır. 

Farsça Özel Derslerinin Günlük Hayattaki Faydaları

Farsça özel ders hizmeti ile akıcı bir şekilde Farsça konuşabilirsiniz. Farsça özel ders hizmeti almak günlük hayatta sayısız fayda sağlar. Bu faydalardan başlıcaları şunlardır.

1. Öz geçmiş zenginliği

Farsça, azımsanmayacak bir nüfus tarafından konuşulsa bile şaşırtıcı derecede az insan ikinci dil olarak Farsçayı seçer. Farsça öğrenerek CV'nizi zenginleştirebilir, kendinize sofistike bir hava katabilir ve rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz.

2. Devlette iş imkanları

Farsça bilenler, ülkenin jeopolitik önemi göz önüne alındığında devlette pek çok alanda çalışabilme imkanına sahiptir. Ayrıca ABD diplomatik, askeri ve istihbarat birimleri Farsça bilen insanlara ihtiyaç duyar. 

3. Kariyer fırsatları

2016 nükleer anlaşmasının ardından finansal bağlantıların yeniden kazanılması nedeniyle İran ekonomisi son 4 yılda büyük ilerleme kaydetti. ABD-İran ilişkilerinde zorluklar devam ederken ve ABD şirketleri İran ile olan iş ilişkilerini ilerletmeye devam ediyor. İran'ın ihracat piyasasının genişlemesi çalışan talebini arttırıyor.

4. Entelektüel birikim

Farsça okumak, zengin ve çeşitli bir kültüre erişim imkanı demektir. Farsça, son derece köklü bir dil olarak mistik Orta Doğu tarihini gözler önüne serer. Çevirmenlere ihtiyaç duymadan Farsça destanları, masalları, öyküleri, romanları ve meşhur Fars şiirlerini okuyabilirsiniz. Zengin edebi birikimine sahip İran, Firdevsi, Rumi, Hafız gibi büyük sanatçılara ve Şufi şairlere ev sahipliği yapar. Yüzyıllardır dünyanın dört bir yanında yazarlara ve sanatçılara ilham kaynağı olmuş Farsça ile yazılan kült eserleri Farsça öğrenerek tek başınıza okuyabilirsiniz. Bunlar ile birlikte Çağdaş Farsça Edebiyatı da hala uluslararası alanda büyük önem arz eder. İran, literatüre ek olarak, çok çeşitli uluslararası film festivallere katılan ve Oscar, César, Bodil ve David di Donatello gibi ödüller ile onurlandırılan birinci sınıf filmler üretir.

5. Seyahat imkanı 

Farsça öğrendiğinizde Orta Doğu'ya uzun süreli bir seyahat planlayabilirsiniz. Bugün İran, manastır toplulukları, çarşı kompleksi, tarihi bir hidrolik sistem, bir saray ve bir çöl de dahil olmak üzere 20'den fazla UNESCO Dünya Mirası Alanı'na ev sahipliği yapmaktadır. İran, önemli bir turizm merkezidir ve coğrafi olarak sahip olduğu çeşitlilikler ile ziyaret edenleri kendine hayran bırakır. Tacikistan da Farsça bilen gezginlerin gezebileceği ülkeler arasında yer alır. Farsça konuşarak, bu masalsı dünyaları tek başınıza keşfetme imkanı elde edersiniz.

6. Arapçaya olan benzerliği

Farça ve Arapça tamamen farklı dil ailelerinden olsa da, Fars dilinde Arapça kelime dağarcığından türetilmiş binlerce kelime vardır. Bu yüzden Farsça öğrendikten sonra dünyanın en çok konuşulan 6. dili olan Arapçayı rahatlıkla öğrenebilirsiniz çünkü halihazırda yüzlerce Arapça kelimeyi biliyor olursunuz. 

7. Kolay olması

Farsça öğrenmek sanıldığı kadar zor değildir. Dilde nesnelere özel tanımlanmış cinsiyet, isim değişmesi, sıfat kullanımında zorluk yoktur. Farsça bin yılda önemli ölçüde değişmediği için, dilin klasik ve modern biçimleri için temel dil bilgisi neredeyse aynıdır. Bir yıllık bir eğitimden sonra, öğrenciler orijinalinde hem klasik şairleri hem de modern kısa öyküleri ve şiirleri okumaya başlayabilir ve alt yazısız İran filmlerini izleyebilirler.

Farsça İle İlgili Meslekler Nelerdir

Farsça dilini konuşarak CV'nizi zenginleştirebilir ve işe başvurduğunuzda ön plana çıkabilirsiniz. Bununla birlikte Farsça konuşarak devlet görevlerine atanabilirsiniz. Dış İşleri Bakanlığı, İran Konsolosluğu ya da istihbarat birimlerinde Farsça konuşan çalışanlara ihtiyaç duyulur. Bununla birlikte İran merkezli şirketlerde ve uluslararası kar gütmeyen organizasyonlarda çalışabilirsiniz. Farsça bilerek turizm ve seyahat acentelerinde iş bulabilirsiniz. Fars bilerek yapılabilecek en iyi işlerden biri de çevirmenlik işidir. Sağlık sektöründen özel firmalara Farsça bilen çevirmenlere yalnızca yayınevleri ve medyada değil pek çok yerde ihtiyaç vardır. İyi Farsça bilgisi ile Farsça dil kurslarında ya da özel olarak Farsça öğretmenliği yapabilirsiniz.

Özel Ders Öğretmeni Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli 

Farsça hocası aradığınızda özel ders hedeflerinizin neler olduğunu belirleyin ve bunları hocanız ile paylaşın. Farsça öğretmeni mümkün olduğunca dili öğrenme amacınıza uygun olarak seçilmelidir. Öğretmeninizden memnun kalıp kalmadığınıza 7-8 ders sonrasında sağlıklı olarak karar verebileceğinizi unutmayın. Haftada 1 ders alarak aylar içerisinde iyi bir Farsça hocası aracılığıyla büyük ilerlemeler kaydedebilirsiniz. Farsça öğretmeni bulmak, dili bilen az insanın varlığından dolayı zor gelse de artık XXX ile kendinize uygun iyi bir Farsça öğretmeni bulmak  son derece kolay. Ara.com.tr, Farsça öğretmenleri ile Farsça özel ders hizmeti almak isteyenleri aynı platformda buluşturur. Yetkin ve kapsamlı bir Farsça eğitimini almak için bize başvurun.

Farsça Özel Ders Hizmeti Ortalama Ücretler

50₺ - 110₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

Ücret RehberiniGör
50₺ - 110₺ Ortalama Ücret
50₺ - 110₺ Ortalama Ücret
50₺ 110₺

Farsça Özel Ders Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Sizde Ara.com.tr hizmet veren ailesine katılarak iş imkanlarınızı genişletin. Binlerce müşteriye ulaşarak kazancınızı katlayın.