Almanca Özel Ders Hizmeti Ortalama Ücretler

60₺ - 130₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

60₺ - 130₺ Ortalama Ücret
60₺ - 130₺ Ortalama Ücret
60₺ 130₺

Almanca Özel Ders Ücret Rehberi

Almanca Hint-Avrupa dillerinin Cermen dillerine bağlı bir lisandır. Dünyada yaygın kullanılan dillerden biridir. 120 milyon kişi 38 farklı ülkede Almanca konuşmaktadır. Almanca en çok Almanya, Avusturya ve İsviçre’de konuşulmaktadır. Ülkemizde bazı liselerde seçmeli yabancı dil olarak Almanca eğitimi veriliyor. Almanya’da Almancanın ve alman kültürünün temsilcisi olarak Goethe-Institut kurulmuştur. Amacı Almancanın dünyanın her yerine ulaşmasını sağlamak, öğrenilmesini teşvik etmek ve uluslararası kültürel iş birlikleri çalışmalarında aktif rol oynamak denilebilir. Ülkemiz şehirlerinden İstanbul, Ankara ve İzmir’de toplamda 3 şube olarak Goethe-Institut bulunuyor. Burada dil eğitiminin yanı sıra Almanca özel ders alınması da mümkün.  Almanca öğrenmek için çeşitli dil okulları ve eğitimler mevcut. Bunlar:

Almanca Dil Okulu Fiyatları

Almanca dil okullarında toplu sınıflarda veya bire bir özel eğitimle öğrenilebilir. Almanca özel ders tercih edenler için zaman ve hız tamamen öğrenciye bağlıdır. Toplu sınıflarda ise grupla birlikte ilerlendiği için zaman her kur için ortalama 2 aydır. Almanca dil eğitimi 4 temel beceriyi kapsar. Bunlar; konuşma, dinleme, okuma ve yazmadır. Eğitmenin Türkçe ve Almancayı anadili gibi bilmesi gerekir. Dil okuluna kayıt olurken önce bir seviye belirleme sınavı yapılır ve seviyeye göre bir sınıfa yerleştirilir. Almanca eğitim seviyeleri ve kurları:

• A1 Başlangıç seviyesi

• A2 Başlangıç seviyesi

• B1 Orta seviye

• B2 Orta seviye

• C1 seviyesi

• C2 ileri seviye


A1 başlangıç seviyesi: Bu seviyede okuldan okula farklılık göstermekle birlikte ortalama 80-100 saat ders görülür. Kur bittiğin de öğrenci basit cümleleri anlayabilir ve konuşabilir. Kendini tanıtıp başka bir insanla tanışabilir. Hoşlandığı şeylerden ve hobilerinden bahsedebilir. 

A1 başlangıç seviyesi Almanca özel ders ücretleri: 800 TL

Almanca özel ders fiyatları: 100-150 TL (1 ders)


A2 başlangıç seviyesi: Bu kur da 80-100 saat civarı sürmektedir. Hala başlangıç seviyesidir. Öğrenci kendisinden, ailesinden, çevresinden ve işinden akıcı olmasa da basit cümlelerle konuşabilir. Deyimleri anlamaya başlar. Sık konuşulan konularda iletişim kurabilir. 

A2 başlangıç seviyesi eğitim ücreti: 800 TL

Almanca özel ders fiyatı: 100-150 TL (1 ders)


B1 orta seviye: Orta seviyenin ilk kurudur. Eğitim süresi 120-140 saattir. Beceriler gelişmeye başlamıştır. Bağımsız dil kullanımına geçilmiştir. Öğrenci günlük hayata dair anlatılan ve konuşulan her şeyi kolayca anlar. Almanca dilinin konuşulduğu topluluklara girebilir ve düşüncelerinden bahsedebilir. Konular arası bağlantıları kurup ifadelerini ona göre kullanabilir. Yaşadığı şeyleri basitçe anlatabilir. Kendini ifade etmesi gelişmiştir. 

B1 orta seviye eğitim ücreti: 800 TL 

Almanca özel ders fiyatı: 100-150 TL (1 ders)

B2 orta seviye: Bu seviyede öğrenci somut konulardan soyut konulara geçiş sağlayabilir. Lakin toplu sınıflarda olan eğitimlerde tüm öğrenciler aynı hızda ilerleyemeyebilirler. Sınıfın gerisinde kalan öğrenciler Almanca özel ders alarak sınıfa yetişmeye çalışmalıdır. Bu kurda öğrenci artık soyut konuları da anlayabilir. Soyut konularla ilgili metinler okuyabilir ve filmler izleyebilir. Almanca konuşan biriyle akıcı şekilde zorlanmadan sohbet edebilir. 

B2 orta seviye eğitim ücreti: 800 TL

Almanca özel ders fiyatı: 100-150 TL (1 ders)


C1 seviyesi: Bu kuru tamamlayan öğrenciler Almancayı yetkin bir şekilde konuşabilirler. Bilimsel makaleleri okuyup, rapor hazırlayabilir ve edebi metinlerin özetlerini çıkarabilirler. Karmaşık konuları anlayıp, düzgünce kendisini ifade edebilirler. Konuşurken hiçbir takılması veya duraksaması olmaz. 

C1 seviyesi eğitim ücreti: 800 TL

Almanca özel ders fiyatı: 100-150 TL (1 ders)


C2 ileri seviye: Bu son kurdur. Bu kuru bitiren öğrenciler Almancada istedikleri yeterliliğe sahip olmuş olurlar. Filmleri dublajsız ve alt yazısız izleyebilir, Almanca kitaplar okuyabilir, haberleri takip edebilir, bilimsel makaleler yazabilir, sunum yapabilir ve esprileri anlayıp kullanabilir duruma gelirler. 

C2 ileri seviye eğitim ücreti: 800 TL

Almanca özel ders fiyatı: 100-150 TL 


Online Almanca Kursu Fiyatları

Vakit bulamayanlar veya her zaman her yerden eğitime ulaşmak isteyenler online kursları tercih edebilirler. Online kursların bazıları basit şekilde Almanca konuşabilmeyi hedeflediği için fiyatları oldukça makuldür. Lakin normal bir dil okuluna gitmiş gibi yoğun ve doğru online eğitim almak isteyenler, dil okuluna yakın ücretler öderler. Kursların bazıları Almanya merkezlidir. Almanya merkezli kursların ücretleri de Euro üzerinden hesaplanır. 

Almanya merkezli online kurslar:

Online Almanca kursu (standart) ücreti: 385 Euro (45 dakikadan toplam 40 ders, haftada 8 ders)

Online Almanca kursu (yoğun) ücreti: 385 Euro (45 dakikadan toplam 60 ders, haftada 15 ders)

Türkiye merkezli online kurslar:

Online Almanca kursu (tüm seviyeler) ücreti: 140 TL (Toplam 548 ders, 92 saat)

Online Almanca kursu ücreti: 4 aylık 720 TL, 6 aylık 790 TL, 1 yıllık 1140 TL 

Online Almanca özel ders ücreti: 40-50 TL (Eğitmenle görüntülü konuşma, 1 ders)


Almanya’da Almanca Eğitimi Fiyatları

Bir dili, dilin konuşulduğu ülkelerden birinde öğrenmek çok daha hızlı ve doğru öğrenilmesini sağlar. Almanya’nın birçok şehrinde Almanca dil okulları bulunur. Almanya’ya eğitim almak için giden öğrencilere çeşitli konaklama seçenekleri sunulur. Öğrenci evi, apart ve aile yanı seçeneklerinden en ekonomik olanı aile yanında kalmaktır. Çalışan veya yalnız yaşayan aileler evlerinin bir odalarını öğrencilere kiraya verirler. Kira bedeli ortalama 350 Euro olarak belirlenmiştir. 

Frankfurt Almanca kursu ücreti: 6 aylık 1.740 Euro

                                                          9 aylık 2.710 Euro 

Almanya’da yaşayan veya okuyan Türkler için Almanca kursu: 110 Euro (20 saat)


Aile Birleşimi Kursu Fiyatları

Almanya Aile Birleşimi Vizesi; eşi veya çocuğu Almanya’da yaşayan Türklerin, Almanya’ya taşınmak için alması gereken vizedir. Vizeye başvurmak için çeşitli şartlar vardır. Bu şartlardan biri de A1 seviye Almanca dil sertifikasını ibraz etmektir. Bu sertifikayı almak için Goethe-Institut veya ÖSD kurslarının sınavlarına girip başarılı olmak gerekir. Bu sınavlara hazırlayan kurslar bulunur. 

Aile birleşimi için Almanca kurs ücreti: 1700 TL (4 hafta, 80 saat)

Aile birleşimi Almanca özel ders ücreti: 100 TL (1 ders)


Almanca Özel Ders Ücretlerini Etkileyen Unsurlar

• Dil okulu veya özel öğretmen eşliğinde Almanca özel ders tercih edilmesi

• Dil okulu seçildiği takdirde hangi ülkede ve şehirde olacağı

• Almanca dil yeterliliği, kaç adet kur alınacağı

• Okul veya online alınan kurlara ek olarak özel bire bir ders satın alınması

• Eğitmenin anadilinin Almanca olması

• Dil okullarındaki sınıflarda öğrenci kontenjanı 

• Almanya’da alınan eğitimlerde konaklama seçenekleri 

• Almanca özel ders veren eğitmenin ders program sıklığı 


Almanca Özel Ders Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

• Özel ders alınacak eğitmenin referansları çok önemlidir. Eski öğrencileriyle görüşüp Almanca bilgileri öğrenilebilir. 

• Almanca özel ders veren eğitmenin, öğrenciyle birlikte hazırladıkları ders programına uyması mühim bir konudur. Öğrencinin konuların tekrarı açısından sıklıkla ders alması gerekir. 

• Aile birleşimi kurslarında eski öğrencilerin sınavı geçip geçemediği teyit edilmelidir. Başarılı bir kursun öğrencilerinin çoğunun sınavı geçmiş olması gerekir.

• Dil okullarına kayıt olurken toplu sınıflar dışında özel ders alma imkanının olup olmadığı sorulmalıdır. Sınıftan geri kalıp yetişme durumu için mutlaka Almanca özel ders alınmalıdır. Konularda geride kalan öğrenci, sonraki diğer konuları da anlamamaya başlar, domino taşlarının devrilmesi gibi kafası karışır ve eğitimi başarısızlıkla sonuçlanır.

• Almancada telaffuz çok önemlidir. Bu yüzden anadili Almanca olan eğitmenlerin kursları tercih edilmelidir. Lakin kurstan tam verim alabilmek için eğitmenin Türkçeyi de anadili gibi bilmesi gerekir. 


Almanca dünyada çok konuşulan dillerden biridir. Bu sebeple İngilizceden sonra öğrenilmesi tercih edilen lisanlardan biri olmuştur. Özellikle Almanya’da yaşayan Türklerin sayıca çokluğundan, ülkemizde Almanca önemli dillerden biri haline gelmiştir. Bu lisanı öğrenmek isteyenler Almanca özel ders alabilir, dil okullarına kayıt olabilir, online kurs satın alabilir ve Almanya’ya eğitime gidebilirler. 

Almanca Özel Ders Hizmet Verenler

Ergün Yiğit

Ergün Yiğit

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Muratpaşa

Merhaba, 1998 yılında Almanca Öğretmenliğinden mezunum. Almanya'da doğdum ve büyüdüm. Aksa...

Profil Görüntüle
Güney Dil Eğitimi (ingilizce, Almanca)

Güney Dil Eğitimi (ingilizce, Almanca)

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kocaeli / İzmit
Profil Görüntüle
AYSU ERDEM

AYSU ERDEM

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Kadıköy
Profil Görüntüle
Aybüke Başgöncü

Aybüke Başgöncü

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Giresun / Şebinkarahisar
Profil Görüntüle
tufan gör

tufan gör

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Sinop / Merkez

herturlu dıreksıyon dersı ılerı olarak kolayca verırır arac kullanma ogretılır

Profil Görüntüle
Gizem Demirel

Gizem Demirel

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ordu / Ünye
Profil Görüntüle
Betül Sarı

Betül Sarı

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Konya / Selçuklu
Profil Görüntüle
İbrahim Kebüde

İbrahim Kebüde

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kahramanmaraş / Onikişubat

Almanca A1 Goethe enstitüsü aile birleşimi sınavlarında hazırlık. Ve iş için yurtdışına ...

Profil Görüntüle
Celil Alptekin

Celil Alptekin

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Isparta / Merkez
Profil Görüntüle
A Kind Of Phoneix

A Kind Of Phoneix

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Çanakkale / Merkez
Profil Görüntüle
Taner Tohumcuer

Taner Tohumcuer

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Mersin / Toroslar

Her amaca uygun ücreti üygun a1-b2 almanca başlangıç-orta seviye gitar

Profil Görüntüle
Serdar Tekin

Serdar Tekin

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Etimesgut
Profil Görüntüle
Orhan Erman

Orhan Erman

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Adalar
Profil Görüntüle
Meryem Kaya

Meryem Kaya

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Üsküdar
Profil Görüntüle
Deniz Durmuş

Deniz Durmuş

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Gaziantep / Şehitkamil
Profil Görüntüle
Gulay Bilen

Gulay Bilen

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Pendik

Almanya doğumlu olup lise dahil okul hayatım Almanya'da geçti. Gıda Mühendisiyim aslen fakat Al...

Profil Görüntüle
Esra Der

Esra Der

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Gaziantep / Şahinbey
Profil Görüntüle
Elif yordam

Elif yordam

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Konak

merhabalar yetkinliğim olduğu tüm alanlarda elimden geldiğince destek olurum

Profil Görüntüle
Müge Gültekin

Müge Gültekin

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Konak
Profil Görüntüle
ZEYNEP GÜVEN

ZEYNEP GÜVEN

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Kemer
Profil Görüntüle
koç

koç

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Diyarbakır / Bismil
Profil Görüntüle

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

Almanca Özel Ders Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Sizde Ara.com.tr hizmet veren ailesine katılarak iş imkanlarınızı genişletin. Binlerce müşteriye ulaşarak kazancınızı katlayın.