Almanca Özel Ders

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

Almanca Özel Ders Hizmet Verenler

Ergün Yiğit

Ergün Yiğit

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Muratpaşa

Merhaba, 1998 yılında Almanca Öğretmenliğinden mezunum. Almanya'da doğdum ve büyüdüm. Aksa...

Profil Görüntüle
Güney Dil Eğitimi (ingilizce, Almanca)

Güney Dil Eğitimi (ingilizce, Almanca)

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kocaeli / İzmit
Profil Görüntüle
AYSU ERDEM

AYSU ERDEM

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Kadıköy
Profil Görüntüle
Aybüke Başgöncü

Aybüke Başgöncü

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Giresun / Şebinkarahisar
Profil Görüntüle
tufan gör

tufan gör

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Sinop / Merkez

herturlu dıreksıyon dersı ılerı olarak kolayca verırır arac kullanma ogretılır

Profil Görüntüle
Gizem Demirel

Gizem Demirel

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ordu / Ünye
Profil Görüntüle
Betül Sarı

Betül Sarı

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Konya / Selçuklu
Profil Görüntüle
İbrahim Kebüde

İbrahim Kebüde

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kahramanmaraş / Onikişubat

Almanca A1 Goethe enstitüsü aile birleşimi sınavlarında hazırlık. Ve iş için yurtdışına ...

Profil Görüntüle
Celil Alptekin

Celil Alptekin

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Isparta / Merkez
Profil Görüntüle
A Kind Of Phoneix

A Kind Of Phoneix

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Çanakkale / Merkez
Profil Görüntüle
Taner Tohumcuer

Taner Tohumcuer

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Mersin / Toroslar

Her amaca uygun ücreti üygun a1-b2 almanca başlangıç-orta seviye gitar

Profil Görüntüle
Serdar Tekin

Serdar Tekin

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Etimesgut
Profil Görüntüle
Orhan Erman

Orhan Erman

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Adalar
Profil Görüntüle
Meryem Kaya

Meryem Kaya

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Üsküdar
Profil Görüntüle
Deniz Durmuş

Deniz Durmuş

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Gaziantep / Şehitkamil
Profil Görüntüle
Gulay Bilen

Gulay Bilen

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Pendik

Almanya doğumlu olup lise dahil okul hayatım Almanya'da geçti. Gıda Mühendisiyim aslen fakat Al...

Profil Görüntüle
Esra Der

Esra Der

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Gaziantep / Şahinbey
Profil Görüntüle
Elif yordam

Elif yordam

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Konak

merhabalar yetkinliğim olduğu tüm alanlarda elimden geldiğince destek olurum

Profil Görüntüle
Müge Gültekin

Müge Gültekin

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Konak
Profil Görüntüle
ZEYNEP GÜVEN

ZEYNEP GÜVEN

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Kemer
Profil Görüntüle
koç

koç

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Diyarbakır / Bismil
Profil Görüntüle

Almanca öğrenmek, iyi bir gelecek için atılan önemli bir adımdır. Almanca özel ders hizmetiyle kariyerde ilerleme ya da derslerde başarı elde edilebilir. İnsanlar iletişim kurmak için ortak dillere ihtiyaç duyar. Almanca da bu ortak dillerden en çok kullanılanlardan biridir. Dünya nüfusunun 180 milyona yakını Almanca bilir. Ayrıca Avrupa Birliği’nin resmi ve en çok konuşulan dili de Almancadır. Bunlar ile birlikte pek çok sebep Almanca özel ders alma konusunda insanları cesaretlendirir.

İyi bir Almanca öğretmeni​, dil eğitimi açısından çok önemli bir pozisyona sahiptir. Zira bir dili öğrenmek için o dilin bir parçası ile temas halinde olmak, öğrenim açısından büyük kolaylıklar sağlar. İstediğiniz her soruyu direkt olarak sorabilir, birebir iletişim ile sağlıklı ve verimli özel ders alabilirsiniz.

Almanca’nın Tarihi

Almancanın resmi dil olarak iki ülkede kullanılsa da milyonlar tarafından bilinmekte ve bilen insanlara her açıdan avantaj oluşturur. Tarihi olarak Almanca 3 döneme ayrılır.

 Bunlar:

 •  Eski Almanca (750-1050)
 •  Orta Almanca (1050-1500)
 •  Modern Almanca (1500-günümüz)

750 yılından günümüze kadar uzanan Almanca tarihi Eski Almanca döneminde standart bir dile sahip değildi. Orta dönemde çeşitlenmeden sonra göreceli olarak resmi yerlerde kullanılmaya başlanmıştır. 14. yüzyılda Kutsal Roma İmparatorluğu’nda ise resmi dil olarak kullanılmaya başlanmıştır. Latince ortaya çıkana kadar bazı diyalekt ve kombinasyonlarda Orta Almanca dönemine tekabül eden zaman boyunca resmi yazışmalarda kullanılmıştır.

Almanca Hint-Avrupa dillerinin Cermen koluna bağlı olan Alman dilleri ailesinin bir mensubudur ve batı dilleri kolunda yer alır. Diller tarihinin en eski dünya dillerinden biridir. Kimine göre kaba olarak görülse de aslında yöresel farklılıklardan dolayı bu sanrının oluştuğu anlaşılmaktadır. Birkaç ülke de Almanca dilinin çeşitli halleri kullanılmaktadır ve bu düşünce kendi dillerinden kaynaklanan telaffuzu ile ilgilidir. Özellikle bu farklılıklar Almanya, Avusturya, Lihtenştayn, Belçika’nın doğu kantonları, İtalya’nın Güney Tirol bölümü, Lüksemburg, İsviçre’nin büyük bölümü, Romanya’da birkaç bölge, Polonya'nın bir kısmı, ve Fransa’nın Alsas-Loren bölgesinin Almanca dilini konuşma farklılıklarından doğar.

18. yüzyıla kadar çok sayıda yazarın desteğiyle Almanca özüne, bugünkü formuna kavuşmuştur. Şimdilerde ise eğitim, literatür, eyalet ve kilise dili olarak birçok yerde kullanılır. Yapılan bir araştırmaya göre Amerika’da her dört turistten bir tanesi Almanca konuşabilir. 

Günümüzde Almanca birkaç ülkenin resmi dilidir. Bunlar:

 •  Almanya
 •  Lihtenştayn
 •  İsviçre
 •  Lüksemburg
 •  Belçika
 •  Namibya
 •  Avusturya

Almanca Bilmenin Günlük Hayattaki Faydaları

Almanca özel ders hizmetinden yararlanmak hem maddi olarak hem de kültürel anlamda kişisel gelişimde büyük katkılar sağlar. Bunun yanında birçok avantajı olan Almanca dil eğitimi, gittikçe gelişen ve küreselleşen dünyada insanlar açısından önemli bir yere sahiptir. Almanca temelli birçok akademik program vardır. Bu alanlara örnek olarak sanat, tarih, mühendislik, dilbilimi, tasarım, anatomi, fizyoloji, dini araştırmalar, müzik ve biyoloji verilebilir. Bu dallarda işin özünü kavrayabilmek açısından dili bilmek önem arz eder. Çok uzun zamandan beri var olan Almanca dilini öğrenmek, konuşan toplulukların ilginç kültür ve geleneklerini, yaşam biçimlerini ve hayallerine ilişkin derin bir bakış açısı kazandırma konusunda bir başlangıçtır.

Almanca bilimin, teknolojinin, edebiyatın, sanatın ve tarihin dilidir. Lise ya da üniversitede değişim programlarına katılmak için bile gerekli olan Almanca özel dersi birçok fırsatın kapılarını aralar. Örneğin bu dili bilmek kariyer basamaklarını hızlıca tırmandırabilir. Almanca bilimde en çok kullanılan ikinci dildir. Bilimsel araştırmalara özellikle yüksek lisans ve doktora eğitimleri açısından destekleyici olan Almanya’da bu eğitim fırsatlarından yararlanmak için Almanca özel ders hizmeti almak oldukça önemlidir.

Yaygın bir kullanım alanına sahip olan Almanca, bu dili konuşan ülkelere yapılacak gezi ve seyahatlerde tek başına gezebilme imkanı sağlar. Avrupa’ya yapacağınız bir turda Almanca bilmek oldukça iyi bir avantaj sağlayacaktır çünkü Avrupa’da en çok konuşulan yerel dildir. Bir Alman restoranına gittiğinizde yabancı gibi hissetmek yerine yerel olarak da hissetmek isteyebilirsiniz. 

Uluslararası ticarette Almanya’nın payı büyüktür. Sanayi, inşaat, elektronik, elektrik, kozmetik, kimya, teknoloji ve eğitim pazarında, özellikle de otomotiv sanayinde Almanya ekonomik anlamda dünyanın devlerinden biridir. Almanca bilmek, uluslararası ticaret yapmak isteyen kişiler açısından tüm Avrupa ülkeleri ile başarılı işler imza atmaya zemin hazırlar.

Almanca edebiyatın, felsefenin, sanatın ve müziğin de kalbinden geçer. Birçok başarılı sanatçının eserlerini kendi dillerinden okuyarak ya da dinleyerek bu hazzı yoğun olarak yaşayabilirsiniz. Ayrıca Almanya kitap basımında 87 ülke arasından 6. sıradadır, bu da demek oluyor ki Almanca bilmek daha fazla bilgiye ulaşmak ile eş değerdir.

Almanca ile İlgili Meslekler Nelerdir

Almanca eğitimi birçok okulda sunulsa da bireylerin ihtiyaçlarını asla tam olarak karşılayamaz. Her açıdan eksikleri tamamlayacak olan Almanca hocası ile dilin tüm özellikleri kolaylıkla öğrenilebilir. Bunun yanında sunulan eğitim ile kariyeriniz için bir basamak olan üniversite eğitiminde bu bölümle ilgili alanları tercih edebilirsiniz. Kariyer anlamında da birçok avantajı olan Almanca eğitimi birçok alanda iş imkânı yaratır. Kategorilere ayırarak Almanca bilenlerin çalışabileceği alanları yazmak yanlış olur çünkü bu bir dildir ve tüm alanlarda geçerlidir. Hemen hemen her sektörde Almanca sayesinde iş bulmak mümkündür. Ülkemizde bu dili temel alan üniversite bölümleri vardır ve birçok kişi tarafından tercih edilir. Bunları da hesaba katarak Almanca bilenlerin hangi meslekleri yapabileceği şu şekilde sıralanabilir:

 •  Almanca Mütercim Tercüman
 •  Almanca Çeviribilimci
 •  Almanca Öğretmeni
 •  Dil Bilimci
 •  Turist Rehberliği
 •  Akademisyen
 •  Müşteri Temsilcisi
 •  Etkileşim Uzmanı
 •  Müşteri Danışmanı
 •  Sosyal Hizmetler
 •  Göç İdaresi
 •  Hükümet ve Dış İşleri
 •  Bankalar
 •  Gazetecilik
 •  Sağlık Sektörü
 •  Moda Sektörü

Özel Ders Öğretmeni Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli 

Almanca öğretmeni bulma süreci zor ve detaylı olabilir, bunun sebebi seçeneklerin çok fazla olmasıdır. Özel ders alacağınız öğretmeni seçerken eğitim ve tecrübe seviyesine dikkat etmeli, hedefinize uygun bir şekilde ders alıp alamayacağınızı tartmalısınız. Hangi öğretmenin daha iyi, size uygun ve istediğiniz yetkinliğe sahip olduğunu anlamak eskiden uzun bir arama süreci gerektirirdi. Ara.com.tr sayesinde alanında deneyimli Almanca öğretmeni bulmak artık çok kolay. Ara.com.tr'ye girerek size uygun, almak istediğiniz Almanca özel ders hizmetini alacak yetkin bir Almanca hocası bulabilirsiniz. Doğru Almanca hocasının verdiği eğitim ile kısa sürede Almancaya son derece hakim olabilirsiniz. Özel Almanca öğretmeni arayan herkesin yaptığı gibi bize başvurarak hızlı ve verimli bir öğretmen arama süreci yaşayarak hayallerinize kısa sürede ulaşın.

Almanca Özel Ders Hizmeti Ortalama Ücretler

60₺ - 130₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

Ücret RehberiniGör
60₺ - 130₺ Ortalama Ücret
60₺ - 130₺ Ortalama Ücret
60₺ 130₺

Almanca Özel Ders Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Sizde Ara.com.tr hizmet veren ailesine katılarak iş imkanlarınızı genişletin. Binlerce müşteriye ulaşarak kazancınızı katlayın.