Perde Yıkama Hizmeti Ortalama Ücretler

45₺ - 230₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

45₺ - 230₺ Ortalama Ücret
45₺ - 230₺ Ortalama Ücret
45₺ 230₺

Perde Yıkama Ücret Rehberi

Perde Yıkama Maliyeti Neye Göre Belirlenir?

Perde yıkama fiyatları birçok faktöre göre değişiklik gösteren bir maliyettir. Ortalama perde fiyatları için metrekarelik fiyatlar verebiliriz. Perde metrekaresi başına 12 TL den başlayarak 82 TL ye kadar çıkmaktadır. Perde yıkama için etkili olan, fiyatı belirleyen birçok faktör vardır. Genel olarak hesaplamak isteyenler için metrekaresi 12 – 82 TL arasında değişen bir fiyat tarifesi olduğunu belirtmekte fayda var. Perde yıkama maliyeti üzerindeki belirleyici olan faktörleri aşağıdaki maddelerdeki gibi sınıflandırabiliriz:

1) Perdenin Büyüklüğü

Perdenin metrekaresine göre fiyatın hesaplandığını düşünecek olursak, perdenin büyüklüğü arttıkça fiyatın da buna bağlı olarak artış göstereceğini söyleyebiliriz. 5 metrekarelik bir perdeyle 25 metrekarelik bir perdenin yıkama ücreti birbirinden farklı olacaktır. 

2) Perdenin Türü, Özelliği

Perde çeşitleri fazladır ve perdenin hangi özellikte olduğu onun yıkanma şeklini ve hassasiyetini belirler. Kruvaze perde, çiftli sistem perdeler, plise perde, briz perde, katlama perdeler, zebra perde, dikey perde, jaluzi perde, screen perde, stor perde, silüet perde, pileli perdeler, karartma yani güneşlik perdeleri gibi birçok özellikte, çeşitte, tipte, renkte, modelde perde bulunmaktadır. Tül ve keten kumaş olan bir perdenin yıkanma şekli birbirinden farklıdır. Ahşap, bambu, tül, metal gibi perde çeşitleri de vardır.
Perdeler çeşit olarak fazladır, örnek verecek olursak: işletme – kurum perdesi, keten perde, tiyatro ve sinema perdeleri, gösteri merkezlerindeki perdeler, yat ve gemi perdeleri, cibinlik, japon katlamalı panelli ve panelsiz perdeler, dikey perdeler, fon perdeler, tül fon perdeler, drape perdeler, degrade perdeler, metal jaluzi perdeler, ahşap jaluzi perdeler, dikey zebra perde, zebra perde, plise perde, örme tül perdeler, el işi perdeler, çift sistem perde, bambu perde ve ahşap perde çeşitleri bulunmaktadır. Her perdenin türü, tipi temizlenme fiyatını etkilemektedir.

3) Perdede Yapılacak İşlemler

Perdelerin alınarak, temizlik, ütü her türlü işlemlerinin yapılarak, düzgünce katlı, ütülü bir şekilde teslim edilmesi işlemi genel olarak en çok tercih edilen hizmetlerdendir. Ancak bazen müşterilerimiz perdelerinin sadece yıkanmasını, ütülenmemesini isteyebilirler. Böyle durumlarda, fiyat değişiklikleri olabilmektedir. 

Perde Yıkama Hizmeti Genel İşlemleri

Perde yıkama ile ilgili yapılacak tüm işlerde bir uzmana perde yıkama hizmetini vermek, evde yıkayıp perdeye zarar verme riski olduğundan daha iyidir. Perde yıkama hizmeti genel işlemleri aşağıda sıralandığı gibidir:

 • Özellikle de stor perdelerinin en zor perde yıkamalarından biri olduğunu söyleyebiliriz. Perde yıkamak evde kolay değildir, perdeye zarar verilerek kalıcı kırışıklıklar oluşturabilirsiniz. Kalıcı lekeler bırakabilirsiniz, evde perde yıkamada kalıcı leke ve izler sıklıkla yaşanan durumlardandır. Firmamızda farklı tipteki perdeler, özel makinelerinde ve ütüleme ile temiz ve hazır bir hale getirilirler. 
 • Perde kumaş türlerinin o kadar çok çeşidi vardır ki hepsinin farklı bir temizlenme metodu, ütülenmesi ve teslime hazır bir hale getirilmesi hem zaman alıcı hem dikkat isteyen, deneyim gerektiren bir iştir. Perde yıkamayla evde uğraşmaktansa bir firmaya vermek, perde yıkama ve ütüleme uzmanlarına perdelerinizi emanet etmek daha akıllıca olmaktadır.
 • Her perde için özel deterjan ve temizlik malzemesi kullanarak, perdeleri temizlemekteyiz. 
 • Perde beyazlatıcıları, perde deterjanları, keten ya da tül için özel temizlik malzemeleri gibi her türlü perde yıkama araç ve gereçlerimiz ile perde yıkama hizmetini profesyonelce vermekteyiz. 
 • Perdeler daha parlak olsun diye özel temizlik araç ve gereçleri ile işlem yapılmaktadır. 
 • Özel ütü makinelerinde perdeler yıkandıktan sonra kumaş türlerine göre dikkatlice ütülenmektedirler ve teslime hazır bir hale getirilmektedirler.

Perde Yıkama Hizmeti Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Perde yıkama işlemini düzenli olarak yaptırmanız, yaşadığınız veya çalıştığınız alanların temiz kalması açısından oldukça önemlidir. Perde yıkama hizmeti öncesinde dikkat edilmesi gerekenleri sizler için aşağıda sıraladık:

 • Perdelerin yapısı gereği çok hassas olduklarını biliyoruz. Tül perde başta olmak üzere her perdenin evde yıkandığında giderek zarar görmeye başladığını görebiliriz. Perdelerin özel makinelerle yıkanması ve ütülenmesi, perdelerinizi uzun süreli kullanmanız açısından oldukça önem taşır. Bu açıdan işinin ehli bir perde yıkama firmasına perdelerinizi vererek, daha iyi yıkanmalarını sağlayabilirsiniz. Özel makine ile yıkanıp, ütülendikleri için ayrıca zarar da görmeyeceklerdir. Uzman perde yıkama ustalarından destek alarak, perdelerinizi yıkatmalısınız. Araştırma yapmalı ve uzman bir perde yıkama ekibi bulmaya özen göstermelisiniz.
 • Perde yıkama işlemi öncesinde hizmeti alacağınız firmayla bir sözleşme imzalayacaksanız bunu hizmet öncesinde hazırlamalısınız. Sözleşmeyi bitirmeli, firmaya hizmetten önce okutmalı ve bu konuda anlaşmalısınız. 
 • Hizmeti almadan önce hangi perdeleri yıkatacağınıza, perdelerinizin teslim edilme tarihine ve diğer konulara önceden karar vermelisiniz. Genelde perdeler verilir, verilirken sayıları, özellikleri söylenir. Acil durumlarda perdenin teslim tarihi de söylenebilmektedir. Örneğin, perde tiyatro sahnesi içinse tiyatro oyununun oynanacağı günde perde yıkama temizliğinin bitmiş olması gerekmektedir. 
 • Firmalar, işletmeler ve iş yerlerindeki perde yıkama işlerinde genelde tatile girilmeden önce perdeler yıkamaya verilir, böylece işler aksamadan iş gününde perdeler temiz bir şekilde iş yerine gelmiş olur. Mağaza ve iş yerlerindeki perdelerin iş dünyası için ne kadar önemli olduğunu biliriz. Bu iş yerlerindeki perdelerin yıkanma günleri ve teslim tarihleri önemlidir. Perdeleri yıkatmaya karar verdiğinizde bu önemli günlere karar vermeli, bir plan yapmalısınız.
 • Perde yıkama ücreti konusunda iş öncesinde ustayla, yetkiliyle konuşarak bir anlaşmaya varmayı unutmayın. Perde yıkama hizmeti için fiyat konusunu hizmetten önce kararlaştırmak, her iki taraf için de büyük önem taşıyan konulardan biridir. 

Perde Yıkama Hizmeti Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Perde yıkama hizmetinden sonra aşağıdaki maddelere dikkat ederek, her türlü riskli durumlardan kaçınabilirsiniz. Perde yıkama hizmeti sonrasında dikkat edilmesi gerekenler aşağıda sıralandığı gibidir:

 • Perde yıkama işi bitince perdeleri yerine taktırmalı ve perdelerinizi kontrol etmelisiniz. Tedbir amacıyla da olsa perdeleri kontrol etmelisiniz, işin nasıl yapıldığını hemen teslim anında görmek ve perde yıkama uzmanıyla o anda konuyla ilgili soracağınız ne varsa sormalısınız.
 • Perde yıkama hizmetini beğendiğiniz bir firmanın yetkilisiyle görüşerek telefonunu almayı unutmayınız. Böylece sonraki perde yıkama işleminizde araştırma yapmadan hemen beğendiğiniz perde yıkama uzmanlarını çağırabilirsiniz. Müşterilerimizden her zaman olumlu geri dönüşler alarak, sonraki işlerinde de çağrıldığımızı özellikle belirtmek isteriz. 
 • Perde yıkama hizmeti öncesinde herhangi bir anlaşma imzalandıysa anlaşma şartları kontrol edilerek, herhangi bir pürüz var mı diye kontrol etmelisiniz. 
 • Perde yıkama hizmeti bittiği zaman hizmet aldığınız firmaya anlaştığınız maliyeti ödemelisiniz. Perde yıkama hizmeti sonrasında perde temizliğinin fiyatının ödenmesi hem siz değerli müşterilerimiz hem bizim firmamız için daha uygun olmaktadır. Aslında bu kural, hizmetten sonra ücretin ödenmesi işlemi, ticaretteki tüm işlerde geçerlidir. 
 • Perde yıkama temizliği hizmetini aldıktan sonra iş yaptığınız firmanın hizmetini nasıl bulduğunuzu firmanın internet sitesine mutlaka yazmalısınız. Müşterilerin yorum belirtmeleri, diğer müşterilerin de hizmet almasını etkilemekte olduğundan en önemli konulardan biridir. Sizden sonra perde yıkama hizmetini alacak olanlara bir fikir vermiş, yardımcı olmuş olursunuz. 

Perde Yıkama Hizmet Verenler

Leyla Görür

Leyla Görür

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Siirt / Kurtalan

Her türlü temizlik işleriniz itina ile yapilir

Teklif İste Profil Görüntüle
Yasemın Adanur

Yasemın Adanur

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Malatya / Yeşilyurt
Teklif İste Profil Görüntüle
Yeşilova Halı ve Koltuk Yıkama Antanya

Yeşilova Halı ve Koltuk Yıkama Antanya

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Konyaaltı

HAKKIMIZDA Anasayfa / Hakkımızda Yeşilova Halı ve Koltuk Yıkama olarak Antalya'da faaliyete b...

Teklif İste Profil Görüntüle
Gözde halı yıkama Ünye temizlik

Gözde halı yıkama Ünye temizlik

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ordu / Ünye
Teklif İste Profil Görüntüle
Gözde halı yıkama Ünye temizlik

Gözde halı yıkama Ünye temizlik

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ordu / Ünye
Teklif İste Profil Görüntüle
Cemile Türk

Cemile Türk

0 0 Yorum
4 Kişi Seçti Sakarya / Serdivan
Teklif İste Profil Görüntüle
Çağdaş Temizlik

Çağdaş Temizlik

0 0 Yorum
1 Kişi Seçti Trabzon / Ortahisar
Teklif İste Profil Görüntüle
Dry clean's kurutemizleme

Dry clean's kurutemizleme

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Kadıköy
Teklif İste Profil Görüntüle
Selim Gümüş

Selim Gümüş

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kayseri / Melikgazi
Teklif İste Profil Görüntüle
Serkan Pekdemir

Serkan Pekdemir

5 1 Yorum
3 Kişi Seçti İstanbul / Bayrampaşa

15 yillik tecrübe ile her türlü temizlik işleriniz itina ile yapılır.

Teklif İste Profil Görüntüle
Eray halı perde yıkama

Eray halı perde yıkama

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kayseri / Melikgazi
Teklif İste Profil Görüntüle
Reisogulları temizlik

Reisogulları temizlik

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Erzurum / Palandöken
Teklif İste Profil Görüntüle
ÖRNEK KURU TEMİZLEME VE HALI YIKAMA

ÖRNEK KURU TEMİZLEME VE HALI YIKAMA

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Trabzon / Akçaabat
Teklif İste Profil Görüntüle
Mispak Kuru Temizleme

Mispak Kuru Temizleme

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Sancaktepe
Teklif İste Profil Görüntüle
Saray Halı Yıkama ve Temizlik İşleri

Saray Halı Yıkama ve Temizlik İşleri

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Aydın / Efeler
Teklif İste Profil Görüntüle
Öztürk Halı Yıkama

Öztürk Halı Yıkama

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Sincan
Teklif İste Profil Görüntüle
ŞAHANE HALI VE KOLTUK YIKAMA PERDE YIKAMA

ŞAHANE HALI VE KOLTUK YIKAMA PERDE YIKAMA

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Yenimahalle
Teklif İste Profil Görüntüle
Nesrin Arslan

Nesrin Arslan

0 0 Yorum
2 Kişi Seçti İstanbul / Beylikdüzü

Ev ofis her turlu temizlik işleriniz özen yapulır

Teklif İste Profil Görüntüle
Valense Housekeeping

Valense Housekeeping

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Çankaya
Teklif İste Profil Görüntüle
Dolphin Dry

Dolphin Dry

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Adana / Seyhan
Teklif İste Profil Görüntüle
Ahmet Akkaya

Ahmet Akkaya

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Manisa / Şehzadeler
Teklif İste Profil Görüntüle

Perde Yıkama Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;