Koltuk Temizliği Hizmeti Ortalama Ücretler

90₺ - 170₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

90₺ - 170₺ Ortalama Ücret
90₺ - 170₺ Ortalama Ücret
90₺ 170₺

Koltuk Temizliği Ücret Rehberi

Koltuk Yıkama Maliyeti Neye Göre Belirlenir?

Koltuk yıkama fiyatları birçok faktöre göre değişiklik gösteren bir maliyettir. Ortalama koltuk temizlikleri hakkında tam kesin bir rakam veremeyiz. Koltuğun ya da koltuk takımlarının temizliğinde fiyatın belirlenmesi birçok faktöre bağlıdır. Ortalama en az 120 TL’ den başlayan fiyatlarla koltuk temizliği yapılmaktadır. Koltuğun birçok özelliğinin değişmesiyle bu fiyatta değişiklik gösterebilmektedir. Koltuk temizliği maliyeti üzerindeki belirleyici olan faktörleri aşağıdaki gibi sınıflandırabiliriz:

1) Koltuk Türü, Tipi ve Özelliği

Koltuklar farklı özellikte ve yapılardadırlar. Normal koltuk ve koltuk takımları, tai tüyü koltuklar ve takımları, nubuk koltuk, sandalye koltukları ve süet koltuklarını farklı şekillerde temizlemekteyiz. Koltukların tiplerine, kumaşlarına, yapılarına ve özelliklerine herhangi bir zarar vermeden özenle her koltuğu kendine has temizleme işlemi yapmaktayız. Deri bir koltukla sandalye koltuğun temizliği doğal olarak birbirinden farklı olmalıdır. Kullanılan malzeme, deterjan ve yıkama araç ve gereçlerinin her koltukta değiştiğini düşünürsek, koltuğun özelliklerine göre koltuk yıkama maliyetlerinin değiştiğini söyleyebiliriz.

2) Koltuğun Büyüklüğü

Koltukların temizlik maliyetini etkileyen diğer bir unsur da büyüklükleri, genişlikleridir. Tek kişilik ya da çift kişilik koltuklar, kanepeler, koltuklar, yataklar olarak farklı alternatif seçenekleri mevcuttur. Köşe koltukları, L şeklinde koltuklar, televizyon koltukları, koltuk takımları gibi birçok farklı koltuk çeşidi vardır. Bu koltukların büyüklükleri birbirinden farklıdır. Koltuğun büyüklüğü, kapladığı alan, eni ve boyunun oranı, genişliği koltuk temizliği maliyetini etkileyen önemli bir unsurdur. 

3) Koltuğun Minderli veya Mindersiz Oluşu

Koltuklar minderli de mindersiz de olabilirler. Koltuk kumaşlarının cinsi de minderli olup olmadıkları da koltuktan koltuğa değişen bir durumdur. Minderi çok olan ve yastığı bol olan koltukların temizlenme fiyatları da minderin sayısı, genişliği ve tipine göre değişiklik göstermektedir. Minderin büyüklüğü fazlaysa fiyat artmaktadır, mindersiz koltuklarda fiyat minderlilere göre daha az olmaktadır. 

4) Koltuğun Lekeli Olması

Koltuklarda lekelerin ve kötü görüntülerin olması, bunların temizlenme işlemlerini zorlaştırır. Böyle bir durum koltuk yıkama fiyatlarının yükselmesine sebep olacaktır. Koltuk temizliği firmaları, özel koltuk makinaları ile koltuk yıkama hizmetini yapmaktadırlar. Profesyonel koltuk temizliği yapan ustalarımızla çalışarak koltuklarınızı uygun fiyatlara temizletebilirsiniz.

Koltuk Temizliği Hizmeti Genel İşlemleri

Koltuk temizlikleri evlerde ya da ofislerde düzenli olarak yaptırılan genel temizlik işlemlerinden biridir. Özellikle de iş yerlerindeki koltuklar, insan sayısının fazla olması ve birçok kişi tarafından sık bir şekilde kullanılmalarından dolayı daha fazla yıkatılırlar. Mağaza, ofis ve iş yerlerindeki koltukların temiz olmaları yapılan iş açısından da çok önemlidir. Koltuklar düzenli aralıklarla temizletilmeli, böylece daha sağlıklı, temiz ve rahat ortamlarda yaşayabiliriz. Koltuk temizliği hizmeti genel işlemleri aşağıda sıralandığı gibidir.

 • Koltuk yıkama hizmeti veren firmalarda iki türlü temizletme işlemi yapılmaktadır. İlki, koltuğun evde temizlenmesi, koltuk temizlik firmasının eve gelmesidir. İkincisi, koltuğun firmaya gönderilmesi, bu durumda koltuk yıkama firması özel servis aracıyla evlere ya da ofislere gelerek yıkanacak koltuk veya koltuk takımlarını teslim alırlar.
 • Koltuk yıkanma işlemi yapılırken özel temizlik aparatları koltuğun etrafına konulur, sonrasında koltuklar temizlenmeye başlar.
 • Koltuk temizlemek için özel makineler kullanılır. İlk olarak koltuğun üzerindeki tozlar makineyle alınır. Her aşama için ayrı bir makine ve başlığı kullanılır.
 • Tozları alınan koltuklar sıcak su ve deterjanla özel makine aracılığıyla yıkanır. Toz alma ve yıkama aşamalarında makine sırayla koltuğun her tarafında gezdirilir.
 • Su ile koltuk iyice temizlenir. Koltuk makinesi başlığı ile sırasıyla koltuğun her tarafı yıkanır.
 • Koltuklar ya da koltuk takımları temizlenirken minderleri çıkartılır. Minderler en son aşamada yıkanırlar.
 • Koltuğun dipleri, köşeleri iyice makineyle yıkanır. Genel temizlik ile koltuğu yıkadıktan sonra dip ve köşeler bir kez daha yeniden yıkanır. Birden fazla koltuk yıkama işlemi yapılır. 
 • Koltuk minderleri de aynı şekilde temizlendikten sonra tüm koltuk kurutmaya ve havalandırılmaya bırakılır. Ardından koltuğun minderleri yerleştirilir. Böylece koltuk temizliği hizmeti bitmiş olur.

Koltuk Temizliği Hizmeti Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Koltuk temizliği öncesinde uzman bir firma araştırmalı, güvenilir bir firmayla iş yapmaya özen göstermelisiniz.
 • Koltuklarınızı evde mi yoksa firmaya vererek mi temizleteceğinize karar vermelisiniz.
 • Koltuk temizlemede dikkat etmeniz gereken bir diğer noktaysa koltukların alt tarafında eşyanız varsa koltuk yıkama hizmetinden önce o eşyaları çıkarmanız gerektiğidir. 
 • Her koltuk temizliği firmasının bir internet sitesi artık günümüzde vardır. Firmanın internet sitesine girerek sitedeki müşteri yorumlarına bir göz atmalısınız. Teknoloji imkânı sayesinde hangi firmanın nasıl iş yaptığını, müşterilerin ne düşündüğünü öğrenmek artık çok kolay olmaktadır. 
 • Koltuk temizliği ücreti konusunda anlaşma yapma işinizi hizmet öncesinde halletmelisiniz. Koltuk temizleme hizmetinde temizleteceğiniz koltuk sayısını, bir büyük koltuk veya yedi tane parçalı koltuk takımı gibi önceden söylemeli ona göre uygun bir koltuk yıkama fiyatında anlaşmalısınız. 
 • Koltuk temizliği konusunda herhangi bir anlaşma yapmayı düşünüyorsanız anlaşmanızı hizmet öncesinde hazır etmeniz gerekmektedir. Bazı müşteriler koltuk temizleme anlaşması yapmayı tercih edebilirler. Özellikle de restoran, kafe, hastane, mağaza gibi yerlerin koltuk sayıları çok fazla olduğundan bir anlaşma hazırlamayı uygun görebilirler. Evdeki üç koltuğu için anlaşma hazırlamayan bir müşteri de hastanesi için iki yüzden fazla koltuğu için anlaşma hazırlayan bir müşteri de olabilmektedir. Kişi ya da iş yerleri bu durumlarda farklı işlem yapmayı seçebilmektedirler.
 • Koltuklarınızı yaz veya kış ayından önce temizletmeli, düzenli aralıklarla bu hizmeti almaya özen göstermelisiniz. Temiz bir koltuk ya da koltuk takımı yaşanılan yerin sağlığı, konforu, rahatı ve verimli olması açısından da büyük önem taşımaktadır.

Koltuk Temizliği Hizmeti Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Koltuk temizliği hizmeti aldıktan sonra koltuklarınızı gözden geçirmeli, nasıl temizlendiklerini mutlaka kontrol etmelisiniz.
 • Koltuklardaki kirler, kötü lekelerin gidip gitmediğini iyice kontrol etmeyi ihmal etmeyin.
 • Koltuklarınızı temizletmeden önce eğer bir anlaşma imzaladıysanız işin bitiminde anlaşma maddelerinin kontrolünü sağlamalısınız. Anlaşma maddeleri iyice incelenmeli, herhangi bir durum varsa anında olaya müdahale edilmelidir.
 • Koltuk temizliği bittikten sonra firmayla anlaştığınız koltuk yıkama ücretinin ödenmesi işlemini yapmalısınız. Koltuk yıkama hizmetini alıp, koltuklarınızı kontrol ettikten sonra işin maliyetini firmaya ödemeniz gerekmektedir.
 • Koltuk temizliğini yaptırdığınız firmanın işini temiz, hızlı, istediğiniz gibi bulduktan sonra ekip çalışanlarından bir koltuk yıkama ustasının telefon numarasını mutlaka almalısınız. Böylece bir sonraki koltuk yıkama hizmetinde herhangi bir firmayı saatlerce aramak zorunda kalmayacak, beğendiğiniz bir koltuk firmasıyla tekrardan iş yapmış olacaksınız. Koltuk temizliği konusunda bizimle iş yapan müşterilerimizden her zaman olumlu geri dönüşler aldığımızı ve bizimle iş yapanların her zaman bizimle iş yaptıklarının altını özellikle çizmek isteriz.
 • Koltuk yıkama hizmetini aldıktan sonra iş yaptığınız koltuk temizliği firmasının internet sitesine bir göz atmalısınız. Koltuk yıkattığınız firmanın internet sitesine girerek müşteri yorumları köşesine yorum bırakmalısınız. Böylece koltuk yıkama hizmetini alacak, koltuk temizliği firması araştıran kişilere de bir fikir vererek yardımda bulunmuş olursunuz.

Koltuk Temizliği Hizmet Verenler

Delfin Grup

Delfin Grup

0 0 Yorum
2 Kişi Seçti İstanbul / Beşiktaş

Teklif İste Profil Görüntüle
Mahir Kocamaz

Mahir Kocamaz

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Mersin / Mezitli
Teklif İste Profil Görüntüle
Yıkama Servisi

Yıkama Servisi

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Etimesgut
Teklif İste Profil Görüntüle
Leyla Görür

Leyla Görür

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Siirt / Kurtalan

Her türlü temizlik işleriniz itina ile yapilir

Teklif İste Profil Görüntüle
umut ayd

umut ayd

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Etimesgut
Teklif İste Profil Görüntüle
Sercan Tunca

Sercan Tunca

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Kağıthane

Koltuk yıkama işleriniz itinayla yapılır.

Teklif İste Profil Görüntüle
Eskişehir Dinçer Koltuk Yıkama

Eskişehir Dinçer Koltuk Yıkama

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Eskişehir / Odunpazarı
Teklif İste Profil Görüntüle
Tamer Kók

Tamer Kók

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Esenler
Teklif İste Profil Görüntüle
Erdal Çelik

Erdal Çelik

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Karşıyaka
Teklif İste Profil Görüntüle
Nesrin Arslan

Nesrin Arslan

0 0 Yorum
2 Kişi Seçti İstanbul / Beylikdüzü

Ev ofis her turlu temizlik işleriniz özen yapulır

Teklif İste Profil Görüntüle
Yeşilova Halı ve Koltuk Yıkama Antanya

Yeşilova Halı ve Koltuk Yıkama Antanya

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Konyaaltı

HAKKIMIZDA Anasayfa / Hakkımızda Yeşilova Halı ve Koltuk Yıkama olarak Antalya'da faaliyete b...

Teklif İste Profil Görüntüle
Gözde halı yıkama Ünye temizlik

Gözde halı yıkama Ünye temizlik

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ordu / Ünye
Teklif İste Profil Görüntüle
Gözde halı yıkama Ünye temizlik

Gözde halı yıkama Ünye temizlik

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ordu / Ünye
Teklif İste Profil Görüntüle
Biyoyaşam İnşaat Dek.Temz.İth.İhr.Tic.Ltd.Şti

Biyoyaşam İnşaat Dek.Temz.İth.İhr.Tic.Ltd.Şti

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Çankaya
Teklif İste Profil Görüntüle
Cemile Türk

Cemile Türk

0 0 Yorum
4 Kişi Seçti Sakarya / Serdivan
Teklif İste Profil Görüntüle
Sudemkoltukyikama

Sudemkoltukyikama

0 0 Yorum
1 Kişi Seçti Bursa / Osmangazi
Teklif İste Profil Görüntüle
Çağdaş Temizlik

Çağdaş Temizlik

0 0 Yorum
1 Kişi Seçti Trabzon / Ortahisar
Teklif İste Profil Görüntüle
İkizler Halı ve Koltuk Yıkama

İkizler Halı ve Koltuk Yıkama

0 0 Yorum
1 Kişi Seçti Bolu / Merkez
Teklif İste Profil Görüntüle
Ela temizlik koltuk yıkama

Ela temizlik koltuk yıkama

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Adıyaman / Merkez
Teklif İste Profil Görüntüle
Selim Gümüş

Selim Gümüş

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kayseri / Melikgazi
Teklif İste Profil Görüntüle
Serkan Pekdemir

Serkan Pekdemir

5 1 Yorum
3 Kişi Seçti İstanbul / Bayrampaşa

15 yillik tecrübe ile her türlü temizlik işleriniz itina ile yapılır.

Teklif İste Profil Görüntüle

Koltuk Temizliği Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;