Koltuk Temizliği Hizmeti Ortalama Ücretler

90₺ - 170₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

90₺ - 170₺ Ortalama Ücret
90₺ - 170₺ Ortalama Ücret
90₺ 170₺

Koltuk Temizliği Ücret Rehberi

Koltuk Yıkama Maliyeti Neye Göre Belirlenir?

Koltuk yıkama fiyatları birçok faktöre göre değişiklik gösteren bir maliyettir. Ortalama koltuk temizlikleri hakkında tam kesin bir rakam veremeyiz. Koltuğun ya da koltuk takımlarının temizliğinde fiyatın belirlenmesi birçok faktöre bağlıdır. Ortalama en az 120 TL’ den başlayan fiyatlarla koltuk temizliği yapılmaktadır. Koltuğun birçok özelliğinin değişmesiyle bu fiyatta değişiklik gösterebilmektedir. Koltuk temizliği maliyeti üzerindeki belirleyici olan faktörleri aşağıdaki gibi sınıflandırabiliriz:

1) Koltuk Türü, Tipi ve Özelliği

Koltuklar farklı özellikte ve yapılardadırlar. Normal koltuk ve koltuk takımları, tai tüyü koltuklar ve takımları, nubuk koltuk, sandalye koltukları ve süet koltuklarını farklı şekillerde temizlemekteyiz. Koltukların tiplerine, kumaşlarına, yapılarına ve özelliklerine herhangi bir zarar vermeden özenle her koltuğu kendine has temizleme işlemi yapmaktayız. Deri bir koltukla sandalye koltuğun temizliği doğal olarak birbirinden farklı olmalıdır. Kullanılan malzeme, deterjan ve yıkama araç ve gereçlerinin her koltukta değiştiğini düşünürsek, koltuğun özelliklerine göre koltuk yıkama maliyetlerinin değiştiğini söyleyebiliriz.

2) Koltuğun Büyüklüğü

Koltukların temizlik maliyetini etkileyen diğer bir unsur da büyüklükleri, genişlikleridir. Tek kişilik ya da çift kişilik koltuklar, kanepeler, koltuklar, yataklar olarak farklı alternatif seçenekleri mevcuttur. Köşe koltukları, L şeklinde koltuklar, televizyon koltukları, koltuk takımları gibi birçok farklı koltuk çeşidi vardır. Bu koltukların büyüklükleri birbirinden farklıdır. Koltuğun büyüklüğü, kapladığı alan, eni ve boyunun oranı, genişliği koltuk temizliği maliyetini etkileyen önemli bir unsurdur. 

3) Koltuğun Minderli veya Mindersiz Oluşu

Koltuklar minderli de mindersiz de olabilirler. Koltuk kumaşlarının cinsi de minderli olup olmadıkları da koltuktan koltuğa değişen bir durumdur. Minderi çok olan ve yastığı bol olan koltukların temizlenme fiyatları da minderin sayısı, genişliği ve tipine göre değişiklik göstermektedir. Minderin büyüklüğü fazlaysa fiyat artmaktadır, mindersiz koltuklarda fiyat minderlilere göre daha az olmaktadır. 

4) Koltuğun Lekeli Olması

Koltuklarda lekelerin ve kötü görüntülerin olması, bunların temizlenme işlemlerini zorlaştırır. Böyle bir durum koltuk yıkama fiyatlarının yükselmesine sebep olacaktır. Koltuk temizliği firmaları, özel koltuk makinaları ile koltuk yıkama hizmetini yapmaktadırlar. Profesyonel koltuk temizliği yapan ustalarımızla çalışarak koltuklarınızı uygun fiyatlara temizletebilirsiniz.

Koltuk Temizliği Hizmeti Genel İşlemleri

Koltuk temizlikleri evlerde ya da ofislerde düzenli olarak yaptırılan genel temizlik işlemlerinden biridir. Özellikle de iş yerlerindeki koltuklar, insan sayısının fazla olması ve birçok kişi tarafından sık bir şekilde kullanılmalarından dolayı daha fazla yıkatılırlar. Mağaza, ofis ve iş yerlerindeki koltukların temiz olmaları yapılan iş açısından da çok önemlidir. Koltuklar düzenli aralıklarla temizletilmeli, böylece daha sağlıklı, temiz ve rahat ortamlarda yaşayabiliriz. Koltuk temizliği hizmeti genel işlemleri aşağıda sıralandığı gibidir.

 • Koltuk yıkama hizmeti veren firmalarda iki türlü temizletme işlemi yapılmaktadır. İlki, koltuğun evde temizlenmesi, koltuk temizlik firmasının eve gelmesidir. İkincisi, koltuğun firmaya gönderilmesi, bu durumda koltuk yıkama firması özel servis aracıyla evlere ya da ofislere gelerek yıkanacak koltuk veya koltuk takımlarını teslim alırlar.
 • Koltuk yıkanma işlemi yapılırken özel temizlik aparatları koltuğun etrafına konulur, sonrasında koltuklar temizlenmeye başlar.
 • Koltuk temizlemek için özel makineler kullanılır. İlk olarak koltuğun üzerindeki tozlar makineyle alınır. Her aşama için ayrı bir makine ve başlığı kullanılır.
 • Tozları alınan koltuklar sıcak su ve deterjanla özel makine aracılığıyla yıkanır. Toz alma ve yıkama aşamalarında makine sırayla koltuğun her tarafında gezdirilir.
 • Su ile koltuk iyice temizlenir. Koltuk makinesi başlığı ile sırasıyla koltuğun her tarafı yıkanır.
 • Koltuklar ya da koltuk takımları temizlenirken minderleri çıkartılır. Minderler en son aşamada yıkanırlar.
 • Koltuğun dipleri, köşeleri iyice makineyle yıkanır. Genel temizlik ile koltuğu yıkadıktan sonra dip ve köşeler bir kez daha yeniden yıkanır. Birden fazla koltuk yıkama işlemi yapılır. 
 • Koltuk minderleri de aynı şekilde temizlendikten sonra tüm koltuk kurutmaya ve havalandırılmaya bırakılır. Ardından koltuğun minderleri yerleştirilir. Böylece koltuk temizliği hizmeti bitmiş olur.

Koltuk Temizliği Hizmeti Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Koltuk temizliği öncesinde uzman bir firma araştırmalı, güvenilir bir firmayla iş yapmaya özen göstermelisiniz.
 • Koltuklarınızı evde mi yoksa firmaya vererek mi temizleteceğinize karar vermelisiniz.
 • Koltuk temizlemede dikkat etmeniz gereken bir diğer noktaysa koltukların alt tarafında eşyanız varsa koltuk yıkama hizmetinden önce o eşyaları çıkarmanız gerektiğidir. 
 • Her koltuk temizliği firmasının bir internet sitesi artık günümüzde vardır. Firmanın internet sitesine girerek sitedeki müşteri yorumlarına bir göz atmalısınız. Teknoloji imkânı sayesinde hangi firmanın nasıl iş yaptığını, müşterilerin ne düşündüğünü öğrenmek artık çok kolay olmaktadır. 
 • Koltuk temizliği ücreti konusunda anlaşma yapma işinizi hizmet öncesinde halletmelisiniz. Koltuk temizleme hizmetinde temizleteceğiniz koltuk sayısını, bir büyük koltuk veya yedi tane parçalı koltuk takımı gibi önceden söylemeli ona göre uygun bir koltuk yıkama fiyatında anlaşmalısınız. 
 • Koltuk temizliği konusunda herhangi bir anlaşma yapmayı düşünüyorsanız anlaşmanızı hizmet öncesinde hazır etmeniz gerekmektedir. Bazı müşteriler koltuk temizleme anlaşması yapmayı tercih edebilirler. Özellikle de restoran, kafe, hastane, mağaza gibi yerlerin koltuk sayıları çok fazla olduğundan bir anlaşma hazırlamayı uygun görebilirler. Evdeki üç koltuğu için anlaşma hazırlamayan bir müşteri de hastanesi için iki yüzden fazla koltuğu için anlaşma hazırlayan bir müşteri de olabilmektedir. Kişi ya da iş yerleri bu durumlarda farklı işlem yapmayı seçebilmektedirler.
 • Koltuklarınızı yaz veya kış ayından önce temizletmeli, düzenli aralıklarla bu hizmeti almaya özen göstermelisiniz. Temiz bir koltuk ya da koltuk takımı yaşanılan yerin sağlığı, konforu, rahatı ve verimli olması açısından da büyük önem taşımaktadır.

Koltuk Temizliği Hizmeti Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Koltuk temizliği hizmeti aldıktan sonra koltuklarınızı gözden geçirmeli, nasıl temizlendiklerini mutlaka kontrol etmelisiniz.
 • Koltuklardaki kirler, kötü lekelerin gidip gitmediğini iyice kontrol etmeyi ihmal etmeyin.
 • Koltuklarınızı temizletmeden önce eğer bir anlaşma imzaladıysanız işin bitiminde anlaşma maddelerinin kontrolünü sağlamalısınız. Anlaşma maddeleri iyice incelenmeli, herhangi bir durum varsa anında olaya müdahale edilmelidir.
 • Koltuk temizliği bittikten sonra firmayla anlaştığınız koltuk yıkama ücretinin ödenmesi işlemini yapmalısınız. Koltuk yıkama hizmetini alıp, koltuklarınızı kontrol ettikten sonra işin maliyetini firmaya ödemeniz gerekmektedir.
 • Koltuk temizliğini yaptırdığınız firmanın işini temiz, hızlı, istediğiniz gibi bulduktan sonra ekip çalışanlarından bir koltuk yıkama ustasının telefon numarasını mutlaka almalısınız. Böylece bir sonraki koltuk yıkama hizmetinde herhangi bir firmayı saatlerce aramak zorunda kalmayacak, beğendiğiniz bir koltuk firmasıyla tekrardan iş yapmış olacaksınız. Koltuk temizliği konusunda bizimle iş yapan müşterilerimizden her zaman olumlu geri dönüşler aldığımızı ve bizimle iş yapanların her zaman bizimle iş yaptıklarının altını özellikle çizmek isteriz.
 • Koltuk yıkama hizmetini aldıktan sonra iş yaptığınız koltuk temizliği firmasının internet sitesine bir göz atmalısınız. Koltuk yıkattığınız firmanın internet sitesine girerek müşteri yorumları köşesine yorum bırakmalısınız. Böylece koltuk yıkama hizmetini alacak, koltuk temizliği firması araştıran kişilere de bir fikir vererek yardımda bulunmuş olursunuz.

Koltuk Temizliği Hizmet Verenler

MAYA TEMİZLİK

MAYA TEMİZLİK

5.0 10 Yorum
0 Kişi Seçti Aydın / Efeler

AYDIN İLİ VE İLÇELERİ KOLTUK VE YATAK YIKAMA HİZMETİ İTİNA İLE YAPILIR

Profil Görüntüle
ÇAKIR GRUP TEMİZLİK

ÇAKIR GRUP TEMİZLİK

4.6 31 Yorum
2 Kişi Seçti İstanbul / Beylikdüzü

FİRMAMIZ 2004 YILINDA KURULMUŞ OLUP AVRUPA YAKASI VE ANADOLU YAKASI DAHİL 9000 İN ÜSTÜNDE PERS...

Profil Görüntüle
Aysel Toprakci

Aysel Toprakci

5.0 5 Yorum
0 Kişi Seçti Kocaeli / Gebze

Ev temizligi cam ve ofis temizligi

Profil Görüntüle
Ergul Koltuk Yıkama

Ergul Koltuk Yıkama

5.0 4 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Çankaya

Son sistem makina ve anti bakteriyel deterjanla buharlı koltuk yikama yapıyoruz. Uygun fiyat ka...

Profil Görüntüle
MUSTAFA CANSIZ

MUSTAFA CANSIZ

5.0 3 Yorum
0 Kişi Seçti Kırşehir / Merkez

KOLTUK-KANEPE-SANDALYE-ÇEKYAT-BERJER KOLTUK-YATAK YIKAMA & ARAÇ KOLTUK-TAVAN-TABAN HALI-KAPI DÖŞ...

Profil Görüntüle
Gonca Özcan

Gonca Özcan

3.7 3 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Alanya

ALANYA VE ÇEVRESİ EV, OFİS VİLLA İNŞAAT SONRASI TEMİZLİĞİNİZ BÜYÜK BİR TİTİZLİK ve ...

Profil Görüntüle
Serkan Pekdemir

Serkan Pekdemir

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bayrampaşa

15 yillik tecrübe ile her türlü temizlik işleriniz itina ile yapılır.

Profil Görüntüle
Tekirdağ Koltuk Yıkama ve Temizleme

Tekirdağ Koltuk Yıkama ve Temizleme

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Tekirdağ / Süleymanpaşa

İster sulu ister buharlı Koltuklarınızı tüm kir ve tozlardan temizliyoruz. Garantili yıkama...

Profil Görüntüle
Deniz Halı yıkama

Deniz Halı yıkama

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Kepez

www.antalyakoltukyikama. net

Profil Görüntüle
OSM TEMIZLIK HIZMETLERI

OSM TEMIZLIK HIZMETLERI

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Pendik

Osmtemizlikhizmetleri Osmorganizasyon Olarak hem temizlik hem düğün kina orgsnizasyonu olarak...

Profil Görüntüle
Şanlıurfa Koltuk Yıkama

Şanlıurfa Koltuk Yıkama

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Şanlıurfa / Karaköprü

Derman Koltuk Yıkama (Buharlı Koltuk Yıkama) 2010 Yılından Bugüne Şanlıurfa da Faaliyet Gös...

Profil Görüntüle
Kadir Yiğit

Kadir Yiğit

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Bursa / Osmangazi

Tamamen bitkisel şampuan ve leke sökücü ürünlerim ile sizlere kaliteli hizmet vereye talibiz

Profil Görüntüle
DENİZLİ DERİN HALI YIKAMA

DENİZLİ DERİN HALI YIKAMA

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Denizli / Pamukkale
Profil Görüntüle
Serkan Dayıoğlu

Serkan Dayıoğlu

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Çiğli

Beğenmezseniz ücret almıyoruz, üstün leke çıkarıcı ürünlerimiz ile mis gibi tertemiz kolt...

Profil Görüntüle
Tuncay Kiren

Tuncay Kiren

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Yenimahalle
Profil Görüntüle
Yüce Yönetim ve Temizlik Hizmetleri Tic.Ltd.Şti.

Yüce Yönetim ve Temizlik Hizmetleri Tic.Ltd.Şti.

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Tekirdağ / Süleymanpaşa
Profil Görüntüle
Yusuf Yılmaz

Yusuf Yılmaz

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Sarıyer

15 yıllık tecrübe ile kaliteli hizmet

Profil Görüntüle
Mert Özgür

Mert Özgür

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bahçelievler

YERİNDE KOLTUK YATAK HALI YIKAMA VE OFİS TEMİZLİĞİ PROFESYONEL OLARAK SANAYİ TİPİ MAKİNA ...

Profil Görüntüle
Meva temizlik

Meva temizlik

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Mersin / Erdemli

BAY BAYAN CALIŞMA ARKADAŞLARIMIZLA SİZ DEGERLİ MÜSTERİLERİMİZİN İSTEKLERİ DOGRULTUSUNDA T...

Profil Görüntüle
Egemen TEMEL

Egemen TEMEL

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Kayseri / Kocasinan
Profil Görüntüle
AJANS TEMİZLİK

AJANS TEMİZLİK

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Kars / Merkez

Ev temizliği, bina temizliği, ofis temizliği, inşaat sonrası temizlik, koltuk yıkama, kurum ve...

Profil Görüntüle

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

Koltuk Temizliği Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Sizde Ara.com.tr hizmet veren ailesine katılarak iş imkanlarınızı genişletin. Binlerce müşteriye ulaşarak kazancınızı katlayın.