Halı Yıkama Hizmeti Ortalama Ücretler

50₺ - 200₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

50₺ - 200₺ Ortalama Ücret
50₺ - 200₺ Ortalama Ücret
50₺ 200₺

Halı Yıkama Ücret Rehberi

Halı Yıkama Maliyeti Neye Göre Belirlenir?

Halı yıkama fiyatları birçok faktöre göre değişmektedir. Halı yıkama fiyatları metrekareye göre hesaplanır. Ortalama olarak halı yıkama maliyetleri metrekare başına 25 TL’den başlayarak 500 TL’ ye ve 1.000 TL üstüne kadar da çıkabilmektedir. Mağaza, ,iş yeri veya cami gibi yerlerde büyük alan halıları ile ev halısının fiyatı tabii ki birbirinden farklılık gösterecektir. Halının metrekaresine 25 TL’ den başlamakta, metrekaresi arttıkça da halının yıkama maliyeti artış göstermektedir. Halı yıkama maliyeti üzerindeki belirleyici olan faktörleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

Halının Metrekaresi, Büyüklüğü

Halı temizlikleri genelde yaza ve kışa geçmeden önce yapılmaktadır. Yazlık ve kışlık halılar yapısı olarak birbirlerinden epey farklıdır. Halıların metrekareleri yani büyüklüklerinin artmasıyla halı temizleme fiyatları da buna bağlı olarak artış göstermektedir. 20 metrekarelik bir halıyla 124 metrekarelik bir halının temizlenme maliyeti birbirinden çok farklı olacaktır. Halı temizleme maliyetini hesaplarken büyüklüğünü hesaplamanız gerekmektedir.

Halının Özelliği, Tipi, Türü, Kumaşı

Halılar farklı kalınlıkta ve farklı kumaş yapılarındadır. Salon halısı, pelüş halılar, çocuk halıları, makine halısı, dikdörtgen ve farklı şekillerde ufak halılar, modern stil halısı, yolluk halıları, paspas halıları, balkon halısı, banyo halısı, mutfak halısı, yatak odası halıları, el dokuma halıları, baskılı halılar, akrilik halılar, yün halısı, tufting halı, deri halı, kırkyama kumaş halısı, yuvarlak veya oval halılar, dekorasyon halısı gibi pek çok farklı kumaş, desen, renk, yapı ve özellikte kullanılan halı modelleri bulunmaktadır.

Görüldüğü gibi halı çeşitleri, renkleri ve yapıları birçok çeşitte vardır. Her halının yıkanması, dokusuna zarar vermeden halının iyice makinelerde temizlenmesi ve bunun için özel halı makinelerinin kullanıldığını düşünürsek halı yıkama işinin ne kadar çok zahmetli bir iş olduğunu bilebiliriz. Halılar pamuk, yün, keten, deri, akrilik, polyamid, bambu, ipek, polyester, el işiyle dokuma halılar gibi farklı çeşitlere de ayrılırlar. Keten bir halıyla el işi bir halının yıkanması birbirinden farklıdır. İşte bu açılardan dolayı, halıların yıkama maliyetleri birbirinden ayrılabilir.

Halıların kullanım alanları nasıl farklıysa özellikleri de buna bağlı olarak farklıdır. Banyo halısı ile salonumuzda kullandığımız bir halı farklı kumaş özelliğindedir. Dolayısıyla büyüklüğü, özelliği farklı olan bu halılar, yıkanacağı zaman maliyetleri farklı olarak hesaplanacaktır.

Halı Yıkama Hizmeti Genel İşlemleri

Halı yıkama hizmetinde yapılan genel işlemler aşağıda sıralanmaktadır:
 • Halılar ev ya da iş yerlerinden teslim alındıktan sonra firmamıza, özel iş arabalarımızla getirilir.
 • Halı yıkama servis arabalarımızla iş yerlerine getirilen halılar, öncelikle halı toz alma makinesinden yavaş yavaş geçirilir. Makineden çıkan halının üzerindeki tüm tozlar, halı toz makine temizleme aracıyla çıkartılır. Halılar makinenin bir tarafından tozlar da başka taraftan çıkartılır. Böylece halının üzerindeki toz birikintisi temizlenmiş olur. 
 • Halı yıkama hizmeti veren firmaların özel halı makineleri vardır. Bu makineler yüksek bütçeli ve büyük makinelerdir. İlk aşamada getirilen halılar iyice halı toz makinesiyle temizlenir. Toz makinesinin amacı, halıdaki tozları çıkarmaktır. Bu makineler evlerde kullanılamaz çok büyüktürler.
 • Halı yıkama makinesinde deterjan ve bol suyla halılar güzelce temizlenir. Bu işlem halılarda birden fazla uygulanır. Burada amaç, halıyı halı temizleme makinesinde iyice temizlemektir. 
 • Halı iyice temizlendikten sonra rulo olarak sarılarak başka bir makineye konulur. Halı sıkma makinesi işlemine geçilir.
 • Halı sıkma makinesine halıyı koymanın amacı, halıyı deterjan ve suyla temizledikten sonra içindeki su ve deterjanın makineyle sıkılması ve halının içindeki deterjanların tamamıyla çıkartılmasıdır.
 • Halılar halı sıkma makinesinden çıkartıldıktan sonra yön tarama makineleriyle taranır. Bu işlemlerde halının kumaşına göre farklı işlemler de yapılabilir. Standart halı yıkama işlemi bu şekilde yapılmaktadır. Bazı halı yünleri daha hassas olduğundan el makineleriyle çalışanlar tarafından özenle yapılır. Bazı halılar ise yön tarama halı makinesinin içine konularak taranır. 
 • Halılar sonra bilgisayarlı tam otomatik yıkama makinesinden geçirilir. Bilgisayarlı tam otomatik yıkama cihazı halının üzerinde kalan iz, lekeleri tamamen yok eder ve bir kez daha güzelce temizler. Halılar deterjan ve suyla bir daha yıkanarak, temizlenir, makineyle fırçalanır ve temizlenirler.
 • Halı yıkama aşamasında, bilgisayarlı tam otomatik yıkamadan sonra da sıkma makinesine halılar konularak iyice sıkılırlar.
 • Sonrasında halılar halı kurutma odasına götürülürler. Halı kurutma odasında halılar serilerek, iyice açılarak kurutulurlar.
 • Halıları havalandırma aşamasına gelindi. Halılar iyice temizlendi ve kurutuldu, sıra havalandırmaya geldi. 
 • İyice havalandırılan halılar, kontrol edilir ve paketleme aşamasına gelinir.
 • Halıların üzeri iyice taranır ve kontrolden geçerler.
 • Halılar paketlenirler ve özel ambalajlara sarılırlar.
 • Ardından halı yıkama aşamaları biten halılar, müşterilere teslim edilmek üzere yola çıkarlar. Halılar, özel servis arabalarımızla ev ya da iş yerlerine teslim edilir.

Halı Yıkama Hizmeti Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Halıları yıkamaya vermeden önce araştırma yapmalı, işini kaliteli yapan bir halı yıkama firmasına halılarınızı teslim etmelisiniz.
 • Firmaların internet sitelerindeki müşteri yorumlarını okuyarak, halılarınızı yıkatacağınız firmanızı seçebilirsiniz.
 • Halı yıkama ücreti konusunda hizmet öncesinde firmayla anlaşmayı unutmayınız. 
 • Halı yıkama hizmeti öncesi herhangi bir anlaşma yapmayı düşünüyorsanız anlaşmanızı hazırlamalısınız.
 • Halı yıkamacıya halılarınızı vermeden önce bir not kağıdına kaç tane halıyı verdiğinizi, sayılarını yazmayı mutlaka yapın, tedbirli olun.
 • Halınızı verirken eğer bir iş yeri, büyük bir mağaza, cami halısıysa vereceğiniz günlere dikkat etmeniz gerekmektedir. Genelde tatil günlerinde ya da mesai saatleri dışında verilen halılar, hızlı bir şekilde teslim edilebilmektedir. Halıları mesai saati dışında vererek müşterilerinizi de rahatsız etmemiş olursunuz. İşin acil olduğunu ve mağaza ya da iş yeri için halının hemen yıkanması gerektiğini de mutlaka belirtin. 
 • Evlerde mevsim öncesi ya da sonrasında özelliklede yaz ve kışa girmeden önce halılarınızı düzenli olarak yıkattırmaya özen göstermelisiniz. Halılar, bakteri ve mikropları üzerinde biriktirmektedir. Konforlu ve rahat yaşamak için halılarınızı düzenli olarak firmamıza verebilirsiniz.

Halı Yıkama Hizmeti Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Halı yıkama hizmeti aldıktan sonra halılarınızı saymalısınız, kaç tane halı verdiyseniz o sayıda halının geldiğinden emin olmalısınız.
 • Halı yıkamadan gelen halılarınızın ambalajını açarak, kontrollerini yapmalısınız. Profesyonel ekipler tarafından son cihazlarla yıkanan halılarınızın kontrolünü yapmak artık rutin bir iş haline gelmiştir. Herkes bir hizmet aldıktan sonra, kontrolünü yapmalı, bunu bir alışkanlık haline getirmelidir.
 • Halı yıkama temizliği bittikten sonra firmaya halı yıkama maliyetini anlaştığınız meblağda ödemelisiniz. Ücreti, halı yıkama hizmeti bittikten sonra yapmalısınız.
 • Halı yıkama hizmetini aldığınız firmadan memnun olduğunuzda, çalışanların bir telefon numarasını almalı, kaydetmelisiniz. Böylece sonraki halı yıkama işlemlerinizde firma aramak zorunda kalmaz, güvendiğiniz firmayı hemen arayarak halı yıkama hizmeti alabilirsiniz.
 • Halı yıkama hizmetinizi aldıktan sonra iş yaptığınız firmanın internet sitesine mutlaka girin. Firmanın internet sitesine aldığınız hizmet ile ilgili bir yorum bırakmayı ihmal etmeyin. Bu şekilde halı yıkama hizmeti alacak olan kişilere bir fikir verebilir, yardımcı olabilirsiniz.

Halı Yıkama Hizmet Verenler

Serkan Pekdemir

Serkan Pekdemir

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bayrampaşa

15 yillik tecrübe ile her türlü temizlik işleriniz itina ile yapılır.

Profil Görüntüle
Deniz Halı yıkama

Deniz Halı yıkama

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Kepez

www.antalyakoltukyikama. net

Profil Görüntüle
OSM TEMIZLIK HIZMETLERI

OSM TEMIZLIK HIZMETLERI

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Pendik

Osmtemizlikhizmetleri Osmorganizasyon Olarak hem temizlik hem düğün kina orgsnizasyonu olarak...

Profil Görüntüle
Erse halı yıkama

Erse halı yıkama

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Kocaeli / Kartepe

Makina halısı :10 Shaggy halısı:12 Yün ve bambu :14 Sakarya ve Kocaeli Bölgesine hizmet ve...

Profil Görüntüle
DENİZLİ DERİN HALI YIKAMA

DENİZLİ DERİN HALI YIKAMA

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Denizli / Pamukkale
Profil Görüntüle
Yüce Yönetim ve Temizlik Hizmetleri Tic.Ltd.Şti.

Yüce Yönetim ve Temizlik Hizmetleri Tic.Ltd.Şti.

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Tekirdağ / Süleymanpaşa
Profil Görüntüle
Yusuf Yılmaz

Yusuf Yılmaz

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Sarıyer

15 yıllık tecrübe ile kaliteli hizmet

Profil Görüntüle
AJANS TEMİZLİK

AJANS TEMİZLİK

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Kars / Merkez

Ev temizliği, bina temizliği, ofis temizliği, inşaat sonrası temizlik, koltuk yıkama, kurum ve...

Profil Görüntüle
Orhan Sülün

Orhan Sülün

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Sakarya / Söğütlü

HALI YIKAMA YORGAN BADDANİYE STOR PERDE

Profil Görüntüle
Alp Temizlik

Alp Temizlik

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Malatya / Battalgazi
Profil Görüntüle
Tugba Avşar

Tugba Avşar

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Isparta / Merkez

Temiz iş yaparım güvenli ve kaliteli tercihinizi kullanabilirsiniz yardımcı olurum

Profil Görüntüle
Deniz Kahraman

Deniz Kahraman

3.0 2 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Kepez
Profil Görüntüle
Zeynep Özbek

Zeynep Özbek

1.4 5 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Altındağ
Profil Görüntüle
Yiğithan Kömsöken

Yiğithan Kömsöken

1.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Yenimahalle
Profil Görüntüle
Adana murat temizlik

Adana murat temizlik

1.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Adana / Yüreğir
Profil Görüntüle
Morkocplus Temizlik Hizmetleri

Morkocplus Temizlik Hizmetleri

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Etimesgut
Profil Görüntüle
Hidayet Çift

Hidayet Çift

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Konya / Karatay
Profil Görüntüle
Samet Öklük

Samet Öklük

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ordu / Altınordu
Profil Görüntüle
Uçar grup

Uçar grup

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Konak
Profil Görüntüle
Erciyes halı yikama Erciyes

Erciyes halı yikama Erciyes

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Alanya
Profil Görüntüle
cemil oktay

cemil oktay

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Çankaya

2005 Yılında Ankara Çankaya’da çağımızınen büyük unsurlarından olan temizlik sektörün...

Profil Görüntüle

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

Halı Yıkama Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Sizde Ara.com.tr hizmet veren ailesine katılarak iş imkanlarınızı genişletin. Binlerce müşteriye ulaşarak kazancınızı katlayın.