Halı Yıkama Hizmeti Ortalama Ücretler

50₺ - 200₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

50₺ - 200₺ Ortalama Ücret
50₺ - 200₺ Ortalama Ücret
50₺ 200₺

Halı Yıkama Ücret Rehberi

Halı Yıkama Maliyeti Neye Göre Belirlenir?

Halı yıkama fiyatları birçok faktöre göre değişmektedir. Halı yıkama fiyatları metrekareye göre hesaplanır. Ortalama olarak halı yıkama maliyetleri metrekare başına 25 TL’den başlayarak 500 TL’ ye ve 1.000 TL üstüne kadar da çıkabilmektedir. Mağaza, ,iş yeri veya cami gibi yerlerde büyük alan halıları ile ev halısının fiyatı tabii ki birbirinden farklılık gösterecektir. Halının metrekaresine 25 TL’ den başlamakta, metrekaresi arttıkça da halının yıkama maliyeti artış göstermektedir. Halı yıkama maliyeti üzerindeki belirleyici olan faktörleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

Halının Metrekaresi, Büyüklüğü

Halı temizlikleri genelde yaza ve kışa geçmeden önce yapılmaktadır. Yazlık ve kışlık halılar yapısı olarak birbirlerinden epey farklıdır. Halıların metrekareleri yani büyüklüklerinin artmasıyla halı temizleme fiyatları da buna bağlı olarak artış göstermektedir. 20 metrekarelik bir halıyla 124 metrekarelik bir halının temizlenme maliyeti birbirinden çok farklı olacaktır. Halı temizleme maliyetini hesaplarken büyüklüğünü hesaplamanız gerekmektedir.

Halının Özelliği, Tipi, Türü, Kumaşı

Halılar farklı kalınlıkta ve farklı kumaş yapılarındadır. Salon halısı, pelüş halılar, çocuk halıları, makine halısı, dikdörtgen ve farklı şekillerde ufak halılar, modern stil halısı, yolluk halıları, paspas halıları, balkon halısı, banyo halısı, mutfak halısı, yatak odası halıları, el dokuma halıları, baskılı halılar, akrilik halılar, yün halısı, tufting halı, deri halı, kırkyama kumaş halısı, yuvarlak veya oval halılar, dekorasyon halısı gibi pek çok farklı kumaş, desen, renk, yapı ve özellikte kullanılan halı modelleri bulunmaktadır.

Görüldüğü gibi halı çeşitleri, renkleri ve yapıları birçok çeşitte vardır. Her halının yıkanması, dokusuna zarar vermeden halının iyice makinelerde temizlenmesi ve bunun için özel halı makinelerinin kullanıldığını düşünürsek halı yıkama işinin ne kadar çok zahmetli bir iş olduğunu bilebiliriz. Halılar pamuk, yün, keten, deri, akrilik, polyamid, bambu, ipek, polyester, el işiyle dokuma halılar gibi farklı çeşitlere de ayrılırlar. Keten bir halıyla el işi bir halının yıkanması birbirinden farklıdır. İşte bu açılardan dolayı, halıların yıkama maliyetleri birbirinden ayrılabilir.

Halıların kullanım alanları nasıl farklıysa özellikleri de buna bağlı olarak farklıdır. Banyo halısı ile salonumuzda kullandığımız bir halı farklı kumaş özelliğindedir. Dolayısıyla büyüklüğü, özelliği farklı olan bu halılar, yıkanacağı zaman maliyetleri farklı olarak hesaplanacaktır.

Halı Yıkama Hizmeti Genel İşlemleri

Halı yıkama hizmetinde yapılan genel işlemler aşağıda sıralanmaktadır:
 • Halılar ev ya da iş yerlerinden teslim alındıktan sonra firmamıza, özel iş arabalarımızla getirilir.
 • Halı yıkama servis arabalarımızla iş yerlerine getirilen halılar, öncelikle halı toz alma makinesinden yavaş yavaş geçirilir. Makineden çıkan halının üzerindeki tüm tozlar, halı toz makine temizleme aracıyla çıkartılır. Halılar makinenin bir tarafından tozlar da başka taraftan çıkartılır. Böylece halının üzerindeki toz birikintisi temizlenmiş olur. 
 • Halı yıkama hizmeti veren firmaların özel halı makineleri vardır. Bu makineler yüksek bütçeli ve büyük makinelerdir. İlk aşamada getirilen halılar iyice halı toz makinesiyle temizlenir. Toz makinesinin amacı, halıdaki tozları çıkarmaktır. Bu makineler evlerde kullanılamaz çok büyüktürler.
 • Halı yıkama makinesinde deterjan ve bol suyla halılar güzelce temizlenir. Bu işlem halılarda birden fazla uygulanır. Burada amaç, halıyı halı temizleme makinesinde iyice temizlemektir. 
 • Halı iyice temizlendikten sonra rulo olarak sarılarak başka bir makineye konulur. Halı sıkma makinesi işlemine geçilir.
 • Halı sıkma makinesine halıyı koymanın amacı, halıyı deterjan ve suyla temizledikten sonra içindeki su ve deterjanın makineyle sıkılması ve halının içindeki deterjanların tamamıyla çıkartılmasıdır.
 • Halılar halı sıkma makinesinden çıkartıldıktan sonra yön tarama makineleriyle taranır. Bu işlemlerde halının kumaşına göre farklı işlemler de yapılabilir. Standart halı yıkama işlemi bu şekilde yapılmaktadır. Bazı halı yünleri daha hassas olduğundan el makineleriyle çalışanlar tarafından özenle yapılır. Bazı halılar ise yön tarama halı makinesinin içine konularak taranır. 
 • Halılar sonra bilgisayarlı tam otomatik yıkama makinesinden geçirilir. Bilgisayarlı tam otomatik yıkama cihazı halının üzerinde kalan iz, lekeleri tamamen yok eder ve bir kez daha güzelce temizler. Halılar deterjan ve suyla bir daha yıkanarak, temizlenir, makineyle fırçalanır ve temizlenirler.
 • Halı yıkama aşamasında, bilgisayarlı tam otomatik yıkamadan sonra da sıkma makinesine halılar konularak iyice sıkılırlar.
 • Sonrasında halılar halı kurutma odasına götürülürler. Halı kurutma odasında halılar serilerek, iyice açılarak kurutulurlar.
 • Halıları havalandırma aşamasına gelindi. Halılar iyice temizlendi ve kurutuldu, sıra havalandırmaya geldi. 
 • İyice havalandırılan halılar, kontrol edilir ve paketleme aşamasına gelinir.
 • Halıların üzeri iyice taranır ve kontrolden geçerler.
 • Halılar paketlenirler ve özel ambalajlara sarılırlar.
 • Ardından halı yıkama aşamaları biten halılar, müşterilere teslim edilmek üzere yola çıkarlar. Halılar, özel servis arabalarımızla ev ya da iş yerlerine teslim edilir.

Halı Yıkama Hizmeti Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Halıları yıkamaya vermeden önce araştırma yapmalı, işini kaliteli yapan bir halı yıkama firmasına halılarınızı teslim etmelisiniz.
 • Firmaların internet sitelerindeki müşteri yorumlarını okuyarak, halılarınızı yıkatacağınız firmanızı seçebilirsiniz.
 • Halı yıkama ücreti konusunda hizmet öncesinde firmayla anlaşmayı unutmayınız. 
 • Halı yıkama hizmeti öncesi herhangi bir anlaşma yapmayı düşünüyorsanız anlaşmanızı hazırlamalısınız.
 • Halı yıkamacıya halılarınızı vermeden önce bir not kağıdına kaç tane halıyı verdiğinizi, sayılarını yazmayı mutlaka yapın, tedbirli olun.
 • Halınızı verirken eğer bir iş yeri, büyük bir mağaza, cami halısıysa vereceğiniz günlere dikkat etmeniz gerekmektedir. Genelde tatil günlerinde ya da mesai saatleri dışında verilen halılar, hızlı bir şekilde teslim edilebilmektedir. Halıları mesai saati dışında vererek müşterilerinizi de rahatsız etmemiş olursunuz. İşin acil olduğunu ve mağaza ya da iş yeri için halının hemen yıkanması gerektiğini de mutlaka belirtin. 
 • Evlerde mevsim öncesi ya da sonrasında özelliklede yaz ve kışa girmeden önce halılarınızı düzenli olarak yıkattırmaya özen göstermelisiniz. Halılar, bakteri ve mikropları üzerinde biriktirmektedir. Konforlu ve rahat yaşamak için halılarınızı düzenli olarak firmamıza verebilirsiniz.

Halı Yıkama Hizmeti Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Halı yıkama hizmeti aldıktan sonra halılarınızı saymalısınız, kaç tane halı verdiyseniz o sayıda halının geldiğinden emin olmalısınız.
 • Halı yıkamadan gelen halılarınızın ambalajını açarak, kontrollerini yapmalısınız. Profesyonel ekipler tarafından son cihazlarla yıkanan halılarınızın kontrolünü yapmak artık rutin bir iş haline gelmiştir. Herkes bir hizmet aldıktan sonra, kontrolünü yapmalı, bunu bir alışkanlık haline getirmelidir.
 • Halı yıkama temizliği bittikten sonra firmaya halı yıkama maliyetini anlaştığınız meblağda ödemelisiniz. Ücreti, halı yıkama hizmeti bittikten sonra yapmalısınız.
 • Halı yıkama hizmetini aldığınız firmadan memnun olduğunuzda, çalışanların bir telefon numarasını almalı, kaydetmelisiniz. Böylece sonraki halı yıkama işlemlerinizde firma aramak zorunda kalmaz, güvendiğiniz firmayı hemen arayarak halı yıkama hizmeti alabilirsiniz.
 • Halı yıkama hizmetinizi aldıktan sonra iş yaptığınız firmanın internet sitesine mutlaka girin. Firmanın internet sitesine aldığınız hizmet ile ilgili bir yorum bırakmayı ihmal etmeyin. Bu şekilde halı yıkama hizmeti alacak olan kişilere bir fikir verebilir, yardımcı olabilirsiniz.

Halı Yıkama Hizmet Verenler

Morkocplus Temizlik Hizmetleri

Morkocplus Temizlik Hizmetleri

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Etimesgut
Teklif İste Profil Görüntüle
Hidayet Çift

Hidayet Çift

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Konya / Karatay
Teklif İste Profil Görüntüle
Samet Öklük

Samet Öklük

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ordu / Altınordu
Teklif İste Profil Görüntüle
Uçar grup

Uçar grup

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Konak
Teklif İste Profil Görüntüle
Erciyes halı yikama Erciyes

Erciyes halı yikama Erciyes

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Alanya
Teklif İste Profil Görüntüle
cemil oktay

cemil oktay

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Çankaya

2005 Yılında Ankara Çankaya’da çağımızınen büyük unsurlarından olan temizlik sektörün...

Teklif İste Profil Görüntüle
Leyla Görür

Leyla Görür

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Siirt / Kurtalan

Her türlü temizlik işleriniz itina ile yapilir

Teklif İste Profil Görüntüle
Mevsim grup ltd şti

Mevsim grup ltd şti

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Beşiktaş
Teklif İste Profil Görüntüle
Garip Koçyiğit

Garip Koçyiğit

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Sultangazi
Teklif İste Profil Görüntüle
Erdal Çelik

Erdal Çelik

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Karşıyaka
Teklif İste Profil Görüntüle
Yeşilova Halı ve Koltuk Yıkama Antanya

Yeşilova Halı ve Koltuk Yıkama Antanya

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Konyaaltı

HAKKIMIZDA Anasayfa / Hakkımızda Yeşilova Halı ve Koltuk Yıkama olarak Antalya'da faaliyete b...

Teklif İste Profil Görüntüle
Gözde halı yıkama Ünye temizlik

Gözde halı yıkama Ünye temizlik

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ordu / Ünye
Teklif İste Profil Görüntüle
Gözde halı yıkama Ünye temizlik

Gözde halı yıkama Ünye temizlik

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ordu / Ünye
Teklif İste Profil Görüntüle
Biyoyaşam İnşaat Dek.Temz.İth.İhr.Tic.Ltd.Şti

Biyoyaşam İnşaat Dek.Temz.İth.İhr.Tic.Ltd.Şti

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Çankaya
Teklif İste Profil Görüntüle
Cemile Türk

Cemile Türk

0 0 Yorum
4 Kişi Seçti Sakarya / Serdivan
Teklif İste Profil Görüntüle
Deniz Halı Yıkama

Deniz Halı Yıkama

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Sarıyer
Teklif İste Profil Görüntüle
Sudemkoltukyikama

Sudemkoltukyikama

0 0 Yorum
1 Kişi Seçti Bursa / Osmangazi
Teklif İste Profil Görüntüle
Çağdaş Temizlik

Çağdaş Temizlik

0 0 Yorum
1 Kişi Seçti Trabzon / Ortahisar
Teklif İste Profil Görüntüle
İkizler Halı ve Koltuk Yıkama

İkizler Halı ve Koltuk Yıkama

0 0 Yorum
1 Kişi Seçti Bolu / Merkez
Teklif İste Profil Görüntüle
Selim Gümüş

Selim Gümüş

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kayseri / Melikgazi
Teklif İste Profil Görüntüle
Serkan Pekdemir

Serkan Pekdemir

5 1 Yorum
3 Kişi Seçti İstanbul / Bayrampaşa

15 yillik tecrübe ile her türlü temizlik işleriniz itina ile yapılır.

Teklif İste Profil Görüntüle

Halı Yıkama Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;