Trafik Sigortası Hizmeti Ortalama Ücretler

400₺ - 800₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

400₺ - 800₺ Ortalama Ücret
400₺ - 800₺ Ortalama Ücret
400₺ 800₺

Trafik Sigortası Ücret Rehberi

Ülkemizde yapılan hesaplamalara göre yaklaşık 25 milyon araç trafikte bulunmaktadır. Nüfusla kıyaslandığında 6 kişiye 1 araç düşmekte ve sayı her geçen gün artmaktadır. Artan araç sayısı ve yoğunlaşan trafikte kazalar da kaçınılmaz oluyor. Zorunlu olarak yaptırılması gereken trafik sigortasında kaza sonucu meydana gelen bedensel ya da maddi hasarlar sigorta şirketince karşılanıyor. Günümüzde trafik sigortası ücretleri; araç modeli, yılı, hasarsızlık gibi durumlara göre değişmektedir.

Trafik Sigortası Teminatları ve Ücretleri

Trafik sigortası fiyatları, ek teminat istenmeyen durumlarda, tüm sigorta şirketlerinde araç özelliklerine göre benzerlikler gösterir. 500 TL ile 5000 TL arasında fiyatlar değişmekte olup, ekstra teminatlarla ücretler daha da yukarı çıkabilmektedir. Teminat kapsamları aşağıdaki gibidir:

Ana Teminatlar: Bir trafik sigortası hizmeti aldığınızda şirketin kapsam dahilinde tuttuğu genel teminatlardır.

• Maddi hasarlar; Bir kaza sonucu karşı tarafın aracında ya da kamuya ait unsurlarda meydana gelen hasarların karşılandığı kısımdır.

• Sağlık teminatları; Ölümsüz kazalarda diğer sürücüler için oluşabilecek hastane masraflarının karşılanması bu teminattan gerçekleştirilir.

• Sürekli sakatlılık ve işten men durumları; Yapmış olduğunuz kazalarda karşı taraf felç, uzuv kaybı gibi durumlar yaşayabilir. Bu durumlarda çalışamaz raporu verilir ve belirli ücretler teminat kapsamında karşı tarafa ödenir.

• Ölüm; Kaza sonucu karşı tarafın ölümü ile sonuçlandığında sigorta şirketi tarafından vefat eden kişinin ailesine ödenen teminattır.

Trafik sigortaları çıkış amacı olarak yaşanan kazalarda karşı tarafın masraflarını karşılamaktadır. Ancak olası bir durumda bireyler ek ücretler ödeyerek kendilerini de koruma altına alabilmektedir. Bunun için sigorta şirketleri ek teminatlar sistemini devreye sokmuştur. Kişiler istedikleri kapsamları sigortalarına ekleyebilirler.

Ekstra Teminatlar

• Mini Onarım Paketi; Küçük çiziklerin giderilmesi, cam değişimi, tampon tamiri gibi hasarların giderilmesi için oluşturulmuş hizmet paketidir.

• Bireysel Kaza; Kaza sonrası yaşanacak maddi kayıpların önüne geçebilmek için alınabilecek, araç ya da hastane masraflarının karşılandığı teminattır.

• Koltuk Döşeme Yenileme; Sigara yanığı gibi durumların giderilmesi için oluşacak hasar bedelini karşılar.

• Yol Yardımı; Genellikle kasko sigortalarında sunulan bu hizmeti almak isteyen kişiler için sigorta şirketleri trafik sigortasına ek teminat kapsamında 7/24 yol yardımı hizmeti sunmaktadır.

Fiyatları Etkileyen Unsurlar

• Araç Kilometresi; Aracın trafikte geçirdiği her an tehlikelidir. Uzun süreler trafikte zaman geçirmiş araçların kaza yapma olasılıkları fazla olduğundan, sigorta bedelleri de yüksek olur.

• Kullanıcı Yaşı; Trafik kazası geçirme olasılığı yüksek bir yaş grubunda bulunan kişiler için ücretler normal ücretlerden daha yüksek olacaktır.

• Geçmiş Poliçeler; Uzun süreli sigortalı kalma durumunda şirketler kullanıcılara belirli indirimler uygular. Hasarsız şekilde uzun süre aynı şirketten hizmet almak, maliyetleri oldukça azaltacaktır.

• Araç Tipi; Motorlu taşıtın tipi de ücretleri belirleyen unsurlar arasındadır. Otomobil, traktör, motorsiklet ya da iş makinesi sahipleri, farklı ücret aralıklarında sigorta sahibi olurlar.

• Sürücü Geçmişi; Eğer kullanıcılar geçmişte bir trafik cezası almışsa ya da bir kazaya karışmışsa şirketler bu kişileri riskli gruba alıp daha fazla ücret karşılığında sigorta işlemi gerçekleştirirler.

• Güvenlik Önlemleri; Kullandığınız taşıtın güvenlik önlemleri ne kadar çok ise kaza yapma durumu o kadar az olacaktır. Bu sebeple trafik sigortası yaptırırken indirim elde etmeniz yüksek olasılıktır.

Trafik Sigortası Satın Almadan Önce Yapılması Gerekenler

• Trafik sigortaları araç bazlı yapılmaktadır. Bu sebeple sigorta yaptırırken araç bilgilerini doğru bir şekilde şirket ile paylaştığınızdan emin olmalısınız.

• Hizmetin geçerlilik süresinin 1 yıl olduğunu unutmayın ve ceza işlemine uğramamak için tam zamanında sigortanızı yenilemelisiniz.

• Daha önce bir kaza yapmadıysanız hasarsızlık indirimlerinden faydalanmayı unutmayın.

• Teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık internetten işlemler hızlı ve kolayca yapılabilmektedir. Satın alma işlemi yapmadan önce şirketlerin internet kampanyalarını incelemek sizin faydanıza olacaktır.

• Ek teminat ve bedellerini araştırın ve size uygun ek teminatlardan yararlanmaya çalışın. Ekstra teminatlar, olası kazalarda sizi çok büyük maddi yüklerden kurtarabilir.

Sigorta Temin Ettikten Sonra Yapılması Gerekenler

• Kazalar insan psikolojisini yıpratan durumlardır. Kaza anında panik yaşamamak adına sigorta hizmeti aldığınız firmanın telefon numaraları kolay ulaşabileceğiniz bir noktada olmalıdır. Kaza sonrası telefon ile yardım alabilirsiniz.

• Sigorta hizmetlerinden sağlıklı bir şekilde yararlanabilmek için kazadan sonra en geç 10 gün içerisinde firmaya bilgi vermeniz gerekmektedir.

• Poliçenizin bir çıktısını aracınızda taşımanız olası trafik kontrollerinde problem yaşamamanızı sağlar.

Trafik Sigortası Hizmet Verenler

Yağmur Münüklü

Yağmur Münüklü

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Sancaktepe
Teklif İste Profil Görüntüle
İDEAL GRP ARACILIK HİZMETLERİ LTD.ŞTİ

İDEAL GRP ARACILIK HİZMETLERİ LTD.ŞTİ

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Çatalca

Türkiye'nin En Çok Acenteliği olan Şirketlerinden İDEAL SİGORTA Tüm Sigorta branşlarında S...

Teklif İste Profil Görüntüle

Trafik Sigortası Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;