Trafik Sigortası

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

Trafik Sigortası Hizmet Verenler

Mehmet Şahsuvaroğlu

Mehmet Şahsuvaroğlu

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Denizli / Merkezefendi

Trafik sigortası Kasko Dask Konut İşyeri sigortası Ferdi kaza Sağlık sigortası BES...

Teklif İste Profil Görüntüle
Ramazan KORKMAZ

Ramazan KORKMAZ

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kocaeli / İzmit

Sigortacilik hizmetleri, Trafik Kasko İşyeri sigorta Dask Konut sigorta Mali mesuliyet sigo...

Teklif İste Profil Görüntüle
Muhammet oğuzhan Ertaş sigorta aracılık hizmetleri

Muhammet oğuzhan Ertaş sigorta aracılık hizmetleri

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Bursa / Yıldırım

Sigorta sektöründe 2006 yılından beri aynı ofisimizde hizmet vermekteyiz.

Teklif İste Profil Görüntüle
Meriç Bülbül

Meriç Bülbül

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Pendik

Merhaba, 24 farklı sigorta şirketinden en uygun ve en kapsamlı sigorta teminatlarımızla siz de...

Teklif İste Profil Görüntüle
Bcey Sigorta

Bcey Sigorta

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Ümraniye

Merhaba, Tüm sigorta ve hasar hizmeti verilmektedir.

Teklif İste Profil Görüntüle
Tolga Ceylanoğlu

Tolga Ceylanoğlu

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Adana / Seyhan

+20 Sigorta şirketi , En uygun fiyat için bize ulaşabilirsiniz. *Kasko *Trafik *Sağlık *...

Teklif İste Profil Görüntüle
Yasin ALTUN

Yasin ALTUN

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kayseri / Kocasinan

Acentesi Olduğumuz Bütün Sigorta Şirketleri ile Siz Değerli Müşterilerimize Bütün Sigorta B...

Teklif İste Profil Görüntüle
Murat Ozturk

Murat Ozturk

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Konyaaltı

Tüm emeklilik işlemleriniz için siz yorulmayın biz yapalim

Teklif İste Profil Görüntüle
Ramazan Onur Kaya

Ramazan Onur Kaya

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Ümraniye

Marmara üniversitesi bankacılık ve sigortacılık fakültesi mezunuyum. 2016 - 2020 yılları ar...

Teklif İste Profil Görüntüle
İDEAL GRP ARACILIK HİZMETLERİ LTD.ŞTİ

İDEAL GRP ARACILIK HİZMETLERİ LTD.ŞTİ

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Çatalca

Türkiye'nin En Çok Acenteliği olan Şirketlerinden İDEAL SİGORTA Tüm Sigorta branşlarında S...

Teklif İste Profil Görüntüle

Trafik Sigorta Hizmetleri

Trafik Sigortası,  araçların trafikte seyir halindeyken herhangi bir sebeple kaza sonucu can ve mal kaybı, hafif ve ağır yaralanmalara gerçekleşmesi durumunda, Karayolları Trafik Kanunları esasları dikkate alınarak, sürücünün hukuki hak ve sorumluluklarını belirleyici maddeleri içeren, zorunlu sigorta bedelleri gereğince karşılayan yasal sigortalama sistemidir.

Trafik Sigortası Şartları Nelerdir?

Trafik Sigortası, trafikte aniden oluşan hasarların, yaşanan kazaların maddi karşılıklarının belirlenip, ekspertiz rapor sonuçlarına dikkat edilerek uygulanan hukuki şartları da içinde barında bu sigorta hizmeti bazı genel şartları içermektedir. Çözüme odaklı bir sistem olup, bireyin odakta olduğu bir sistem işlemektedir. Genel şartları incelendiğine şu noktalarla karşılaşılır;
1. Kanunlar göz önünde bulundurularak işleyen trafik sigortası, Karayolları Trafik Kanunları esas alınarak; bir kaza sonucunda kişilerin yaralanma, araç hasar kayıpları ve ölüm gibi durumların gerçekleşmesi neticesinde anlaşmalı olarak sigorta poliçesinde yer alan maddeler gereğinde, sigorta hizmeti kişiye düşen hukuki sorumluluk haklarını üstlenir. Bu sistem önceden belirlenmiş olan zorunlu sigorta içeriğindeki limite bağlı olarak uygulanır.
2. Zorunlu sigorta limitlerinin taban ve tavan fiyatları birbirleriyle sunulan seçenekler kapsamında doğru orantılı olarak belirlenmiştir. En başta belirlenmiş olan zorunlu trafik sigortası gerçekleşen kazalar sonucunda ödeme takvimleri, belirlenen fiyatlara göre yapılırken zarar gör malın büyük ölçüden emniyetini sağlayacak şekilde düzenlenir.

Trafik sigortasının zorunlu hale getirilmesi ile birlikte, genel şartları kapsayıcı nitelikteki poliçe düzenlenmeleri ile trafikte yaşanacak can ve mal kayıplarını en aza indirecek şekilde düzenlenmektedir. Hukuki karşılığı bulunmayan ve kanıtlanabilir nitelikle şikayet içermeyen durumlarda ise bireyi koruyucu bir politika izlenmektedir. Bu sebeple hem hasar uğrayan hem de hasara ve kayıplara sebep olan tarafların arasında hukuk temelli dengenin sağlanmasında yardımcı olur. Sizleri kaza anı ve sonrasında koruyucu bir sistemi içeren trafik sigorta hizmeti maddi ve manevi kazanç sağlanmasına yol açmaktadır. Zorunlu trafik sigortası fiyatları bireylere ödeme kolaylığı sağlarken,  trafik sigortası sorgulama, ödeme seçenekleri hakkında bilgi almak için internet üzerinde alanında yetkili kişiler ve kurumlardan bilgi alıp iletişime geçebilirsiniz.

Trafik Sigortası İçin Gerekli Belgeler


Trafikte yaşanan kaza sonucunda kişinin maddi hasar bedellerini, sigorta poliçesinde yer alan maddeler içeriğince araç sahiplerinin hızlı şeklide çözüme ulaşmasını sağlayan bu trafik sigortasının yaptırılması zorunlu hale getirilmiştir. Bu zorunlu trafik sigortası yaptırabilmek için gerekli evraklar;

• Kimlik bilgeleri,
• Plaka bilgeleri
• Ehliyet ve Ruhsat bilgileri,
• Zorunlu trafik sigortası poliçe tarihi,
• Aracın önceki hasar kayıt raporları, ek aksesuar kayıt evrakları.

Zorunlu trafik sigortası için istenilen evrakların eksiksiz olarak tamamlandığında sigorta işlemine mani olacak bir durum söz konusu değilse sigorta süreci başlatılabilir. Araç için gerekli muayeneler tamamlandıktan sonra trafiğe çıkabilir. Bu bilgilerin eksiksiz tamamlanması her iki tarafından haklarını ve güvenliği açısından önem teşkil etmektedir.

Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları

Trafik yoğunluğunun ülkemizde hissedilir derecede artış göstermesiyle birlikte, trafikte yaşanacak kazaların, kazaya sebebiyet veren ve kazadan ağır maddi ve manevi hasarların oluşması kişilerin gündelik yaşantılarında fiziksel ve psikolojik birçok sorunun yaşanmasına neden olmaktadır. Bu zorunlu trafik sigortası uygulaması ile trafik kuralları gereğince araç sahiplerini ve araç güvenliğini sağlamak amacıyla tamamlayıcı trafik sigortalarını seçeneklerinden de yararlanabilmektedirler.
Web sitemizden üzerinde detaylı bilgiye ulaşabileceğiniz bilgiler yer almakta birlikte, sizlere bu alanda yardımcı olabilecek uzman kadromuz bulunmaktadır. Çevrim içi destek alabileceğiniz ve telefon hizmetlerinden yararlanabileceğiniz sistemlerimiz işlemeye devam etmektedir. Sizlerin talepleri doğrultusunda oluşturacağınız ilanlar ile yararlanabileceğiniz en doğru ve en uygun trafik sigortası hizmet tekliflerinde bulunulmaktadır.

Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatlandırma Seçenekleri

Trafiğe çıkmadan önce trafikte yer alacak bütün motorları taşıtların yaptırmakla yükümlü olduğu zorunlu trafik sigortası bulunmaktadır. Bu zorunlu trafik sigortasını olmayan araçların trafiğe çıkması yasaklanmış ve trafikten men cezası uygulanmaktadır. Gerekli zamanda tedbirleri alınmayan tüm kazalar gibi trafikte sonuçları maddi ve manevi kayıplara neden olmaktadır.
Trafik sigortası hesaplama prosedürleri, Hazine Müsteşarlığına bağlı olarak belirlenmiş bilgilere ve hizmet dâhilinde olan bilgiler ile istatistiksel veriler sayesinde gerçekleştirilir. Trafik sigortası fiyatları bu hizmeti veren çeşitli şirketler tarafından farklı fiyatlandırma seçenekleri sunularak gerçekleştirilmektedir. Bu seçenekler sırasında poliçeler için teminat ve alt-üst limitleri standart olurken ödeme çeşitlerinde farklılıklar görülmektedir. Ortaya çıkacak olan fiyat seçenekleri aracın kayıtlı plakası, araç türü, trafikte kullanım amacı ile ilişkili olarak değerlendirilir. Birçok teklife ulaşılabilmek için web sitemiz üzerinde taleplerinizi, içeren ilanları paylaşarak size özel tekliflerden ve seçeneklerden yararlanabilirsiniz.

Trafik Sigortasında Derecelendirme

Zorunlu trafik sigortası hesaplama, sigorta şirketlerinin bulundurduğu bilgiler ışığında belirli derecelendirmeler doğrultusunda belirlenmektedir. 7 kademeden oluşan bu derecelendirme sistemi, aracın ilk kez trafik sigortası yaptırması ile daha önce var olan yapılmış sigortadan yararlanması, araç hasar kayıtları, uygulanmış sigorta poliçeleri gibi durumlar etken rol oynamaktadır. İlk kez trafik sigortası uygulanacak araçta kademeler 4. Dereceden başlatılırken, yukarıda sayılan etkenler arasında yer araç kazaları, hasar kayıtları 1. Kademeye doğru gittikçe azalış göstermektedir. Bu durumla bağlantılı olarak ise sigorta poliçe fiyatlarında artış izlenir.  Kaza ve hasar kaydının gerçekleşmediği durumlarsa ise kademelendirme 7. Seviyeye yükselirken, sigorta fiyatlandırma azalma görülmektedir.

 Risk Alma Trafik Sigortası Teklifi Al, Güvende Ol
Trafik sigorta hizmetinden yararlan, trafikte kendi güvenliğini ve sizin gibi trafikte olanların hayatları tehlikeye atma. Riski aza indirmek için, web sitemizden ilanlarını paylaş en uygun fiyat teklifleri ile sunulan hizmetin tadını çıkar. 

Trafik Sigortası Hizmeti Ortalama Ücretler

400₺ - 800₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

Ücret Rehberini Gör
400₺ - 800₺ Ortalama Ücret
400₺ - 800₺ Ortalama Ücret
400₺ 800₺

Trafik Sigortası Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;