Masaj Hizmeti Ortalama Ücretler

70₺ - 110₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

70₺ - 110₺ Ortalama Ücret
70₺ - 110₺ Ortalama Ücret
70₺ 110₺

Masaj Hizmeti Ücret Rehberi


Masaj Hizmeti Fiyatı Neye Göre Belirlenir?

Masaj; damarları genişleterek dokuya fazladan kan gelmesini, ovma ve baskı yapma yöntemiyle sağlayan bir terapi şeklidir. Toplumun kabul ettiğinin aksine bir keyif değil, koruyucu bir tıbbi tedavidir. Masaj vücut yüzeyine çeşitli ürünler kullanılarak el ile uygulanır. İşinde uzmanlaşmış masaj yapan erkeklere masör, kadınlara masöz denir. 
Yara dokularının iyileştirilmesi, tendon iltihabı, migren, uykusuzluk, kas krampları, kas spazmı, ağrılı regl ve kabızlık gibi sorunlarda masajın iyileştirici gücü gözlemlenmiştir. Fizyolojik etkisi dışında psikolojik anlamda da fayda sağlamaktadır. Masaj uygulanan kişide oluşan rahatlama hissi, endorfin hormonunun salgılanmasını tetikler ve doğal antidepresan etkisi yaratır.  Masaj saatlik ücreti, masaj fiyatları hakkında belirleyici olan unsurlar şunlardır:

Masaj Çeşitleri

Çeşitli kültürlerden günümüze gelen masajlar dışında, masaj 3 gruba ayrılır. 
• Tıbbi Masaj: Avrupa ülkelerinde doktorların reçete ettiği tedavi amacıyla yapılan masajlardır. Eğitim almış masör veya masözler uygular.
• Spor Masajı: Spor masajı da kendi içerisinde 3’e ayrılır. Bunlar spora hazırlık masajı, aktivite arasında uygulanan masaj ve spor sonrası masajıdır. Sporcuların fizik gelişimlerinde oldukça etkilidir. 
• Dinlendirici Masaj: Günün herhangi bir saatinde yorgunluğun ve toksinlerin atılması için uygulanan masajlardır. 
İstenilen masaj çeşidi fiyatında farklı olmasına sebep olacaktır. Masaj ücretleri ile ilgili en doğru bilgiye size teklif veren masaj uzmanları verecektir.

Klasik Masaj Manipülasyonları

• Sıvazlama: Yüzeysel ve derin öfloraj 
• Yoğurma: Sıkma, yuvarlama, sıkıştırma, esnetme
• Vuruş: El, yumruk, avuç ile darbeleme. Hacking, pouding, tapping, slapping, clapping, beating
• Noktasal Baskı: Sabit ve dairesel noktasal baskı, friksiyon
• Titreşim: Sallama, sirkeleme

En Sık Tercih Edilen Masajlar ve Fiyatları 

• Antistress Masaj 

Sırt bölgesine aromaterapi etkili anti-stres yağlarıyla uygulanan stres önleyici masajdır. Uykusuzluğun ilacı ve gerginliğin düşmanıdır. Kortizolü ve hormonal stresi azaltır. 
Antistress masaj süresi: 60 dakika
Antistress masaj fiyatı ortalama: 250-450 TL

• Refleksoloji (Ayak) Masajı

Ayak ve ellere basınç uygulayarak vücudun çeşitli yerlerindeki sorunların giderilmesi veya rahatlatılması için yapılan masajdır. El ve ayaklardaki refleks alanları vücudun farklı bölgelerine etki eder. Enerji tıkanıklığının olduğu bölgelere yapılan masajlar biraz acı verici olabilir ama zamanla rahatlar. Refleksoloji masajı, bunun eğitimini almış refleksolog unvanını almış kişiler tarafından yapılmalıdır.
Refleksoloji masaj süresi: 30-60 dakika
Refleksoloji masaj fiyatı ortalama: 170-250 TL

• Thai Masajı

Esneme ve germe yöntemlerinin kullanıldığı ve yerde bir mat üzerinde yapılan yoga benzeri bir masajdır. Seans sırasında terapist, masaj yaptığı kişinin pozisyonunu sürekli değiştirir ve 50’ye yakın bası hareketi uygular. Thai masajı şişlikleri azaltır, burkulmalarda iyileşmeyi hızlandırır, stresi azaltır, kan dolaşımını hızlandırır ve kasları gevşetir. Uygulandığı bölgeler ise; ayaklar, bacaklar, sırt ve boyundur. 
Thai masajı süresi: 60
Thai masaj fiyatı ortalama: 375-450 TL civarındadır. 

• Bali Masajı

Akupunktur, aromaterapi ve refleksoloji masajlarının kombinasyonuyla ortaya çıkan masajdır. Tüm vücudu kapsar, derin dokuyu hedefler. Esansiyel yağlar kullanılır. Düğümlenmiş dokular ve hasarlı kaslar için terapist derin baskı uygular. 
Bali masajı süresi: 60 dakika
Bali masajı ücreti ortalama: 375-480 TL

• Prenatal Masaj

Hamilelere anatomik değişikliklerin rahatlaması için yapılan masajdır. Klasik masajdan farkı, gebenin karın bölgesine odaklanılmasıdır. Hamilelikte yaşanan uykusuzluk, eklem ağrıları, bacak krampları ve sırt ağrısının giderilmesi için uygulanır. Stresi azaltır, anksiyete seviyesini düşürür, vücut ağrılarını dinginleştirir ve prematüre doğum riskini azaltır. Lakin bu masaj için mutlaka hekimden onay alınmalıdır.
Prenatal masaj süresi: 30-60 dakika
Prenatal masaj ücreti ortalama: 500 – 550 TL

• İsveç Masajı 

Herkesin bildiği ve en sık yaptırılan masajdır. Yalnızca uzman terapistler ve masör/masözler uygulayabilir. Bu masajın amacı tüm vücudu gevşetmek, rahatlatmaktır. Fiziksel ve zihinsel sağlığı düzenler. Stresi azaltır.  Masaj uygulanırken yağ kullanılır. İsveç masajı el, avuç içi ve dirsek ile uygulanır. Masaj öncesi masör veya masözle iletişime geçip sorunlu bölgelere odaklanması istenilir.
İsveç masajı süresi: 60-90 dakika
İsveç masajı ücreti ortalama: 170-250 TL 

• Relax Masajı

Sert masajları yaptıramayanlar, gündelik yorgunluklardan kurtulmak isteyenler ve zindelik kazanmak isteyenlerin tercih ettiği masaj, relax masajıdır. Diğer masajlara göre çok daha yavaş tempolu ve yumuşak hareketlidir. Düğümlenmiş dokulara derin doku çalışması yapılmaz, hafif hareketlerle çözmeye çalışılır.  
Relax masajı süresi: 60-90 dakika
Relax masajı fiyatı ortalama: 150-250 TL

• Derin Doku Masajı

Relax masajın tam tersidir. Diğer masajlarda çözülmeyen kulunç ve kas sertleşmeleri için uygulanır. Sert basınçlarla dokuların gevşemesi hedeflenir. Kronik ağrı problemi yaşayan kişilere önerilir. Derin doku masajı sayesinde ciltte belirgin bir parlaklık olacak, enerjik ve zinde hissedilecek, stres ve kaygı azalacaktır. 
Derin doku masajı süresi: 60-90 dakika
Derin doku masaj ücreti ortalama: 220-320 TL 

• Aromaterapi Masajı

Birbirine uyumlu bitki ve çiçek özlerinin karışımlarının oluşturduğu yağlarla uygulanan masajdır. Hafif şiddetle ve düşük tempoyla uygulanır. Esansiyel yağlar sayesinde cilt ısınır ve masajın başarısına katkı sağlar. Bu yağların kokuları sayesinde masaj yapılan kişi sakinleşir ve yavaşlar. Dolayısıyla psikolojik olumlu etkilerinden de bahsetmek mümkündür.  Aromaterapi masajının iyi geldiği birçok rahatsızlık vardır. Bunlar; bel ve sırt ağrısı, romatizma, burkulma, yaralanma, migren, stres, anksiyete, uykusuzluk, astım, tansiyon, kabızlık, sinüzit ve regl ağrıları. Bunlar dışında hamilelerin ağrıları ve ödemleri için uygulanabilir. 
Aromaterapi masajı süresi: 45-60 dakika
Aromaterapi masajı ücreti ortalama: 180-250 TL

• Spor Masajı 

Sportif aktiviteler sırasında oluşabilecek sakatlanmaları önlemek, aktivite sonrasında eklem ve kaslarda oluşan ağrıları gidermek için spor masajı tercih edilir. Bu masajla bağlar rahatlar ve ağrılar diner. Normal masajlardan farkı ise masajın ritmi ve baskı şiddetlerinin değişkenliğidir. Spor sonrasında yapıldığında lokal uygulanır. Sorunlu bölgeye odaklanıp oradaki adalelere yoğunlaşılır. Bu sebeple sert bir masajdır. Sporcular için önemli bir masajdır ve hemen hemen tüm sporcular bu masajı devamlı yaptırır. 
Spor masajı süresi: 20-30 dakika 
Spor masajı ücreti ortalama: 200-250 TL  

Masaj Ücretlerini Belirleyen Diğer Unsurlar

• Hangi masajın yapılacağı
• Masajın süresi
• Masajda kullanılacak ekstralar (taş, yağ vs.) 
• Masör veya masöz tercihi
• Masaj salonunun konumu
• Hizmetin içerisinde havuz, sauna, hamam gibi ekstraların olması 

Bunlara ek olarak, bazı merkezler masaj paketleri hazırlamakta. Tek sefer gitmek yerine 3’lü, 6’lı masaj paketleri alınması daha uyguna gelmektedir. 

Masaj Hizmeti Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler 
• Masaj yapacak terapistlerin, kendi alanlarında uzman sertifikası bulunması gerekli.
• Masaj yatağı veya matın hijyeni çok önemlidir. Yeterince temiz olmayan merkezlerden çeşitli hastalıklar kapılması olasıdır.
• Gidilecek merkezin referansı yoksa internetten mutlaka araştırma yapılmalı ve yorumlarına bakılmalıdır. 
• Kişiye ve şikayetine uygun olan masajın seçilmesi çok önemlidir.
• Randevuya dakik gitmek gerekir. Geç kalındığında o süre masaj seansının süresinden düşer.
• Masaj öncesi duş almak kullanılacak yağların etkisini arttırır, duş alınmalıdır. 
• Masaj seansı başlamadan önce tuvalete gidilmelidir. Masajı bölmek veya tutmak masajı verimsizleştirir. 

Masaj Hizmeti Sonrası İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler
• Çeşitli kültürlerden tüm dünyaya yayılan masaj türlerinden en sık tercih edilenleri ve bunların detaylarına bakıldığında masajın hem fizyolojik hem psikolojik sağlık için çok önemli olduğu ortada. Masajın lüks bir eylem olmadığı ve tıbbi bir destek olduğu gerçeği birçok topluluk tarafından kabul edilmiş olsa da hala bu hizmeti alanların sayısı oldukça az. Masaj hizmetini beğenir, tekrar almak isterseniz hizmeti almış olduğunuz kişinin iletişim bilgilerini mutlaka alarak not etmelisiniz. 
• Aldığınız masaj hizmetiyle ilgili objektif bir yorum yapmalı, sizden sonra masaj hizmeti alacaklara bir fikir vermelisiniz.

Masaj Hizmet Verenler

Tolga Doğu

Tolga Doğu

5.0 3 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Çankaya

Klasik masaj isveç masajı tai masajı spor masjı selilüt mas...

Profil Görüntüle
Seda seda

Seda seda

5.0 2 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Avcılar

5 yil boyunca masaj hizmeti veriyorum

Profil Görüntüle
Fırat Sert

Fırat Sert

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Muğla / Bodrum

Espa ve home made marka ürünlerle hijyene önem vererek değerli misafirlerime en iyi hizmeti veri...

Profil Görüntüle
Gulden Ğüler

Gulden Ğüler

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Buca

MESLEGIMI EN IYI SEKILDE YAPMAYA CALISYORUM

Profil Görüntüle
Ziya Erol

Ziya Erol

5.0 1 Yorum
1 Kişi Seçti Bursa / Osmangazi

Tüm ekipmanlarımla birlikte profesyonel masaj hizmeti vermekteyim.

Profil Görüntüle
ishak sevindik

ishak sevindik

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Kemer

önceliğimiz memnuniyetiniz gerisi sizekalan...mutluluklar.!

Profil Görüntüle
İnci ŞAKİR

İnci ŞAKİR

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bahçelievler

Işini seven tecrübeli bir Masözüm.

Profil Görüntüle
Terapist S.Coskir

Terapist S.Coskir

4.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Muratpaşa

Masaj Nedir? Dilimizdeki masaj sözcüğü Arapça dokunma anlamına gelen “mass” ve Yunanca yo...

Profil Görüntüle
Murat Güner

Murat Güner

3.0 2 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Muratpaşa

Merhabalar Murat 2016 yılından beri aktif olarak masörüm. 608 saatlik meb onayli belgeli profesy...

Profil Görüntüle
Alisa Zima

Alisa Zima

1.0 2 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Buca

işimde en iyiim diye. Düsünyorum

Profil Görüntüle
Gizem Çalışan

Gizem Çalışan

1.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Ataşehir
Profil Görüntüle
Erkan Altuntaş

Erkan Altuntaş

1.0 1 Yorum
2 Kişi Seçti İstanbul / Bahçelievler
Profil Görüntüle
Zeynep Özbek

Zeynep Özbek

1.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Çankaya

Çocukları çok severim işimi orogosyonel yaparim

Profil Görüntüle
Aynura Kaçar

Aynura Kaçar

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Konak
Profil Görüntüle
Sinan Dokuz

Sinan Dokuz

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Üsküdar
Profil Görüntüle
Muhammed Eren Özer

Muhammed Eren Özer

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Maltepe
Profil Görüntüle
Nurullah ÜZBAŞ

Nurullah ÜZBAŞ

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Karşıyaka

Fizyoterapist profesyonel masörüm evlere gelip hizmet veriyorum güzel bir masaj deneyimi için ya...

Profil Görüntüle
Selim Kahraman

Selim Kahraman

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Isparta / Merkez

Temiz güvenilir

Profil Görüntüle
İbrahim Kaya

İbrahim Kaya

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Adana / Seyhan
Profil Görüntüle
Ali Gökçek

Ali Gökçek

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Ataşehir
Profil Görüntüle
Kemal Yıldız

Kemal Yıldız

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Muratpaşa
Profil Görüntüle

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

Masaj Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Sizde Ara.com.tr hizmet veren ailesine katılarak iş imkanlarınızı genişletin. Binlerce müşteriye ulaşarak kazancınızı katlayın.