Masaj Türleri ve Faydaları Nelerdir?

Düzenli masaj yaptırarak ruh ve beden sağlığınızı koruyabilirsiniz. Masaj türleri ve faydalarını öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

Masaj Çeşitleri ve Masajın Sağlığa Faydaları

Kaslar ve cilt için oldukça yararlı olan masaj, bilinenin aksine yalnızca kozmetik bir ihtiyaç değil temel bir fizyolojik ihtiyaçtır. Gerginliği azaltır, endişe ve kaygıyı minimize eder. Özellikle psikoterapi gören hastalar tarafından destekleyici olarak alınmasında ciddi fayda görülmektedir. Geçmişten günümüze pek çok etnik grubun kendine özgü ve şifalı olduğuna inandığı masaj türleri vardır. Kasları rahatlattığı gibi psikolojik olarak da rahatlatıcı ve arındırıcı özelliği vardır. Fakat yanlış yapıldığında sakatlığa kadar gidebilecek durumlar ortaya çıkabilir. Bu nedenle işinin ehli, uzman ve fizyoterapi eğitimi almış kişilerce yapılmalıdır. Yoksa meditasyon özelliği taşıyan bu rahatlama ritüeli ciddi sonuçlara neden olabilir.

Cildi ölü hücrelerden arındırma özelliğine sahip masajın birçok çeşidi vardır. Bunlardan birkaç tanesini sizin için hazırladık:

Sporcu Masajı

Spor yapan kişilerde hareket rutini yoğun olmayan kişilere göre daha fazla ağrı, ödem, şişkinlik ve kas deformasyonları olabilir. Bunları engellemek için özellikle uzmanlar tarafından sporculara düzenli olarak masaj yapılmaktadır.

Sporcu Masajı

Yüz Masajı

Yüz ve çevresini rahatlatmak için uygulanan masaj hem yaş almanın cilde etkilerini azaltıyor hem de rahat bir gün geçirmenizi sağlıyor. Özellikle uyku sorunu çeken, migren hastaları ve stresli bir yaşam süren insanlar için oldukça yararlı. Yüz, alın, çene, boyun ve omuz bölgelerine çeşitli yağ ve kremlerle yapılan masaj ciltteki kas ve ölü hücreleri canlandırıyor. Hem rahatlamanızı hem de daha dinç görünmenizi sağlıyor.

Yüz Masajı

İsveç Masajı

Vücudunuzdaki kan dolaşımını hızlandırmak ister misiniz? Özellikle 1 saati geçmeyen aromatik yağlarla yapılan bu masaj vücuttaki kasları hareketlendirip gerginliğin azalmasını sağlıyor. Masaj sonrası kaslar gevşiyor, kan dolaşımı hızlanıyor ve vücudunuz daha sağlıklı bir hale dönüyor.

İsveç Masajı

Anti – Selülit Masajı

Özellikle çağımız kadınlarının büyük bir sorunu olan selülit yalnızca kozmetik bir sorun değil. Selülit olan kısımlar yağın yoğun olduğu ve kan dolaşımının zayıf olduğu bölgeler. Hem bu görünümden kurtulmak hem de daha sağlıklı olmak için çeşitli fırça ve aparatlarla yapılan selülit masajı, kan dolaşımını artırarak vücuttaki toksinlerin dışarıya atılmasına yardımcı oluyor.

Anti – Selülit Masajı

Thai Masajı

Kökenleri Çin ve Hindistan’a dayanan Thai Masajı son yılların en popüler masaj türlerinden biri. Bedeni dinginleştirmek ve bir nevi meditasyon görevi gören masaj uzman kişilerce yapılmadığında tehlikeli sonuçlar doğurabiliyor. Masaj yapan uzmanın elleriyle ve çeşitli yağlardan destek alarak, vücuttaki doğru sinir ve noktalara baskı uygulamasıyla yapılıyor. Uzman doğru noktalara basınç uyguladığında auranın temizlendiğine inanılıyor ve aynı zamanda kaslara esneklik kazandırıyor.

Thai Masajı

Aromaterapi Masajı

Çeşitli esanslara sahip yağlarla yapılan masaj ciltte arınmaya ve kaslarda gevşemeye neden oluyor. Yağlardaki aromaların etkisiyle cildin nefes alması sağlanıyor. Özellikle bulunduğunuz mevsime göre aromalar seçilmesi tavsiye edilmektedir.

Aromaterapi Masajı

Refleksoloji Masajı

Kökeni uzak doğuya dayanan masaj, ayağa yapılıyor. Ayaktaki sinir noktalarının her birinin ayrı bir organı etkilediğine inanılıyor. Bu masaj sonrasında kişinin enerji olarak yükselmesi bekleniyor.

Medikal Masaj

Özellikle hastalıklar sonrası yapılan masaj türüdür. İç organları etkilemek için yapılır. Örneğin kronik akciğer rahatsızlığı olan bir hastaya organa uygun masaj yapıldığında, fonksiyonel olarak akciğerin daha iyi olması beklenir.

Taş Masajı

Taşlarla vücudun belirli kas noktalarına uygulanan masajda taşların verdiği ısının kişiye ruhani ve fiziksel şifa verdiğine inanılmaktadır.

Kupa – Bardak Masajı

Kupa ya da bardak çekilerek yapılan geleneksel masajın hastalıklara ve ağrılara iyi geldiğine inanılır. Kesinlikle uzman biri tarafından yapılması gerekmektedir.

Kupa – Bardak Masajı


Masaj Hizmetine mi İhtiyacın Var?

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

HEMEN ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Masaj Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;