Fizyoterapist

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

Fizyoterapist Hizmet Verenler

Mesut Işık

Mesut Işık

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Trabzon / Akçaabat
Teklif İste Profil Görüntüle


Fizyoterapist Hizmeti

Fizyoterapist, kişilerde oluşan kaza sonucu veya yaşlılık gibi başka sebeplerden ötürüde oluşabilecek fiziksel hareket kabiliyetlerinin bozulması durumunda aldıkları akademik eğitim ve bilgi doğrultusunda bu kişileri uygulamalı ve aşamalı olarak tedavi eden kişilerdir. Alınan fizyoterapi yardımı ile sorunlu olan hastalar yaşam standartlarını etkileyen durumların tevdi edilebilmesini sağlarlar. 

Fizyoterapi Hizmetinin Amacı

Kişilerin doğduklarında bulunan hareket kabiliyetlerinin kısıtlı olması durumunda veya doğduktan sonra çeşitli nedenler ile hareket kabiliyetlerinin kısıtlanmasının tedavisi için ve çözümü için bu tedavi yöntemine başvurmaktadırlar. Bu tedavi yöntemi sürekli ve belli bir plan dâhilinde gerçekleştirilmektedir.

Fizyoterapinin Geçmişi

Çok eski olan geçmiş devirlerde bile kişilerin ihtiyaçları ve hastalıkları doğrultusunda fizik ile alakalı tedavilerin uygulandığı görülmektedir. Antik yunan döneminde meslek olarak ortaya çıkan fizyoterapi hizmeti geçmişten günümüze kendini ve bilgilerini yenileyerek gelmiştir. O dönemlerde fiziksel olarak sorunlar yaşayan kişilerin masaj yöntemleri ile tedavi edilmeye çalışıldıkları bilinmektedir. 

Fizyoterapistte Olması Gereken Nitelikler

 • Fiziksel olarak sağlık problemleri yaşayan kişilerin tedavilerinde kullandıkları en önemli şey ise kendileridir yani bir fizyoterapistin el becerisinin olması gerekmektedir.
 • Yardımlaşmayı seven empati kurabilen diyalogu iyi olan kişiler olmalıdırlar
 • Metanetli ve oluşan durumlara karşı sabırlı olmaları da gerekmektedir.
 • Yaptıkları işlerde planlı bir şekilde çalışmaları gerekmektedirler.
 • Gözlem yetenekleri ve çözüm odaklı hızlı düşünebilme yeteneklerine sahip olmaları gerekmektedir. 
 • Aldıkları eğitim ve bilgiler eşliğinde insanların fiziksel olarak bütün anatomisini bilmeleri gerekmektedirler.
 • Aldıkları eğitimleri yeni bilgiler eşliğinde yenileyerek yeni teknikler geliştirmeleri şarttır.
 • Yaptıkları işleri ve ilgilendikleri hastaların etik kurallar dahilinde memnuniyetlerini sağlamaları gerekmektedir.
 • Yardımcı oldukları ve hizmet verdikleri hastalara karşı sabırlı, pozitif ve destekleyici bir şekilde yaklaşmaları lazımdır.

Fizyoterapist’in Verdiği Hizmetler

Fizyoterapist, teşhisi koyulan hastalıkların tedavilerini yapmakla sorumlu olan kişilerdir. Fizyoterapistler fiziksel olarak belli sebeplerden oluşan sorunları olan kişilere tedavi hizmeti vermektedirler. Verdikleri bazı hizmetlerde şöyledir;

 • Ortak çalışma arkadaşları olan diğer sağlıkçılar ile beraber hizmet vermektedirler.
 • Hastanın yaşadığı sıkıntıları ve sorunları tedavi yaparken kullandığı çeşitli fizyoterapi aletleri ile ne derecede olduğunu ölçerek kişinin kas, kemik gibi durumlarını uygun tedavi süreci oluşturmaktadır.
 • Kişilere yapılan tedaviler içerisinde de farklı uygulamalar bulunmaktadır bu uygulamalar düzenli yapılan masajlar, mekanik tedaviler gibi yöntemlerden oluşmaktadır. 
 • Kişilerin sahip oldukları sorunlar ile tedavi yöntemleri de değişmektedir. Örnek verilmesi gerekirse felçli hastalara çoğunlukla su tedavileri ve akım cihazları ile hizmet vermektedirler.
 • Vücudun belli yerlerinde oluşan kireçlenmeler için ise buna uygun ısı yayan aletler kullanmaktadırlar.
 • Kişilerin vücudundaki hareket kısıtlılığı olan bölgelerin yenilenmesi ve güçlenmesi adına buna uygun hareketler ve egzersizler yaptırmaktadırlar.
 • Vücutta bulunan eksik organların yerine sonradan takılan ve kullanılan materyallerin vücudun ile uyumluluğunun sağlanması amaçlı tedavi yöntemleri de vermektedirler.
 • Kişilere uygun ve kişilere özel yapılan hizmet ve tedavilerin gözetimini sağlayarak raporlarlar.

Fizyoterapi Hizmeti Kimlere Uygulanır?

Fizyoterapi tedavisi çoğunluklu olarak iki ana gruba ayrılarak uygulanmaktadır. Bu iki grupta şöyledir;

 • Ağrı şikayeti: Ağrı şikayeti ile fizyoterapi desteği almak isteyen kişilerin çoğunluklu olarak ağrı sebepleri doğuştan değil de sonradan oluşan kalitesiz yaşamın getirdiği sıkıntılar ile meydana gelmektedir. Bu ağrıların sebeplerine örnek vermek gerekirse hareketsizlik, bilgisayar başında durma, yanlış yatak seçimi, yanlış hareketlerin ve sporların yapılması gibi konulara örnekler verebiliriz.
 • Hareket sorunu: kişilerin günlük hayatlarını etkileyecek düzeyde hareket kısıtlamalarının olmasıyla beraber fizyoterapi desteği alınabilmektedir. Bu hareket kısıtlamaları yaşanılan kazalar sonucu, doğuştan, geçirilen felçlerden sonra ve çeşitli hastalıkların sonucunda meydana getirdiği durumlar eşliğinde kişiler hareketlerinde kısıtlanmalar yaşayabilirler.

Fizyoterapi Ve FTR Uzmanı Arasındaki Farklar

Alınmak istenilen tedaviler kapsamında kişilerin FTR uzmanı ve fizyoterapist arasındaki farklılıkları bilmesi ve görmesi gerekmektedir. Ulaşılan ve öğrenilen bu bilgiler eşliğinde kişilerin daha doğru bir tedavi ve hızlı bir tedavi süre geçirilebileceği öngörülür. FTR uzmanı ve fizyoterapist arasındaki farkı anlayabilmek için şöyle açıklayabiliriz;

 • FTR uzmanı: FTR uzmanları uygulanacak tedavilerin belirlenmesi kapsamında kişilere teşhis koyabilme yetkisi olan kişilerdir. Rehabilitasyon merkezlerinin başında yönetici görevinde yer almaktadırlar. 
 • Fizyoterapist: fizyoterapistler terapi almak isteyen ve terapi alması gereken kişilere teşhis ve tanı koyamazlar sadece hastalara konulan tanı dahilinde tedavilerini sürdürebilirler. Fizyoterapistler FTR uzmanlarının teşhislerine uyumlu bir şekilde tedavi hizmetlerini devam ettirmekle görevlendirilirler.

Fizyoterapinin Önemi

Fizyoterapi tedavileri kişilerin doğuştan gelen ve sonradan oluşan ağrı, sızı ve hareket kısıtlılığını gidermek amaçlı uygulanmaktadır. Kişilerin yaşadıkları rahatsızlıklar günlük hayatlarını ve yaşam kalitelerini büyük oranda etkilemektedirler bu nedenle fizyoterapinin bu alanda çok önemli olduğunu ve ihtiyaç sahiplerinin bu konuyla alakalı tedavi olması gerektiğini söyleyebiliriz.

Fizyoterapist İş İlanları

Fizyoterapist olan kişiler özel ve devlet hastanelerinin ilgili kliniklerinde çalışabilirler aynı zamanda sağlık kuruluşlarından biri olan rehabilitasyon merkezlerinde de çalışmalarını sürdürebilirler. Fizyoterapistlerin çalıştıkları sene sayısı, tecrübeleri, baktıkları hasta sayıları ve hizmet verdikleri hastaların memnuniyetlerine göre aldıkları maaşlarda değişkenlik göstermektedir. Fizyoterapistlerin çalıştığı özel ya da devlet hastaneleri, rehabilitasyon merkezleri de aldıkları maaşların miktarını etkileyebilmektedir. Fizyoterapistler belli bir iş yerine bağlı olmadan da hastalara kendileri de hizmet verebilmektedirler. Fizyoterapistseniz ve ihtiyaçlarınız dahilinde sitemizde kendinize uygun fizyoterapi iş ilanları açarak işinizi ve tedavi hizmetlerinizi sürdürebilirsiniz.

Sağlığınızı Güvence Altına Alın

Fizyoterapi tedavisine ihtiyacınız varsa ve sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde bir tedavi süreci geçirmek istiyorsanız doğru adrestesiniz fizyoterapi iş ilanları ile ilgili incelemeleri yaparak kendinize en uygun fizyoterapist ile çalışabilirsiniz ya da kediniz ilan vererek başvuranlar arasında sizin için en uygun fizyoterapisti seçebilirsiniz.

Fizyoterapist Hizmeti Ortalama Ücretler

800₺ - 2000₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

Ücret Rehberini Gör
800₺ - 2000₺ Ortalama Ücret
800₺ - 2000₺ Ortalama Ücret
800₺ 2000₺

Fizyoterapist Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;