Rusça Özel Ders

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

Rusça Özel Ders Hizmet Verenler

Hasim Sevinç

Hasim Sevinç

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Bornova

Sıfırdan "ko ko" tekniğiyle Rusça öğrenelim. Üniversitede Rusça eğitimi gören öğrenci...

Profil Görüntüle
Görkem doruk İlçin

Görkem doruk İlçin

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Aydın / Efeler
Profil Görüntüle
İsmail Tek

İsmail Tek

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Mersin / Mezitli
Profil Görüntüle
Aygün Ağanazaroğlu

Aygün Ağanazaroğlu

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Balıkesir / Bandırma
Profil Görüntüle
Remziyegül Muhammet

Remziyegül Muhammet

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Bursa / Yıldırım
Profil Görüntüle
Orhan Gurbanov

Orhan Gurbanov

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Sultanbeyli
Profil Görüntüle
A Kind Of Phoneix

A Kind Of Phoneix

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Çanakkale / Merkez
Profil Görüntüle
Gunay Özkan

Gunay Özkan

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kocaeli / Gölcük

Merhaba. Rusca dersi veriyorum evimde. Ilgilenenlere duyrulur.. Ayrica kendi evimde kucuk cocuga he...

Profil Görüntüle
Dzheiran Akhmedli

Dzheiran Akhmedli

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Beşiktaş
Profil Görüntüle
Diana Viktorovna

Diana Viktorovna

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Üsküdar

Çocuklara ve Bayanlara Özel online Rusça dersi. Rusya uyrukluyum evlilikten dolayı Türkiye'de y...

Profil Görüntüle
Şemşat Amandurdyyeva

Şemşat Amandurdyyeva

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Mamak
Profil Görüntüle
tufan gör

tufan gör

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Sinop / Merkez

herturlu dıreksıyon dersı ılerı olarak kolayca verırır arac kullanma ogretılır

Profil Görüntüle

Rusça Hakkında

Bazı insanlar Rus dilinin öğrenilmesinin zor olabileceğini düşünüyor. Bu aslında doğru değil, Rusça öğrenmenin diğer dilleri öğrenmekten hiçbir farkı yok. Birçok insan için ana zorluk yeni alfabeyi ve dil bilgisi yapısını öğrenmektir. Örneğin daha önce başka diller öğrendiyseniz, dil bilgisi kavramlarından bazılarını zaten aşina olacaksınız. Bununla birlikte hemen sitemize uğrayıp Rusça hocası bulduktan sonra hemen öğrenme aşamasına geçebilirsiniz. Rusça özel ders​, tüm öğrenme adımlarını kolaylaştıracaktır.

Aslında, Rusçayı diğer dillerden daha kolay öğrenmenin birçok unsur var. Burada kritik olan nokta, bu unsurları yararınıza kullanmaktır. İşte Rusçayı kolaylaştıran şeyler.

  • Alfabeyi öğrendikten sonra, neredeyse tüm kelimeleri oldukça doğru bir şekilde telaffuz edebilirsiniz. Rusça da kelimeleri telaffuz etmek, kelimenin yazılı formundan oldukça açıktır.
  • Rusçada, İngilizcedeki gibi karmaşık cümle yapılarını kullanmanıza gerek kalmaz. Normalde sadece birkaç kelime ile tam olarak ne istediğinizi söyleyebilirsiniz. Örneğin, İngilizcede kibar olmak için -Şekerliği rica etsem bana uzatabilir misiniz?- şeklinde bir şey söylemek zorunda kalırken,  Rusça ‘da  -şekerliği verin lütfen- gibi daha basit bir şey söylenebilir. Bu şekilde doğrudan konuşmak, bir İngilizce konuşan için alışılmadık gibi gelebilir, ancak Rusçada tamamen normaldir, sadece nazik olmak için 'lütfen' kelimesini eklemek yeterli olabiliyor. Bu, Rusça ‘da ne istediğinizi söylemenizi daha da kolaylaştırır. Sadece önemli kelimeleri seçerek cümle kurabileceğiniz için, daha az kelime kullanarak insanları dinlemeyi kolaylaştırabilirsiniz. Sitemizden Rusça öğretmeni bulup bu tarz bilgileri ilk ağızdan edinebilirsiniz.
  • Rusça olaya bağılı cümle kurgusu sistemi kullanır. İngilizcede olduğu gibi katı bir cümle kelime sırasına sahip olmak yerine, isimlerin eklerini değiştirmeniz yeterlidir. Bu, Rusçayı çok etkileyici ve kolay bir dil yapar, çünkü bir cümledeki kelimelerin sırasını değiştirerek istediğiniz anlamı vurgulayabilirsiniz. Bu ayrıca insanların ne söylemeye çalıştıklarını anlamanıza yardımcı olur.
  • Rusça da İngilizcedeki gibi artikeller kullanmaz. (“a/an” ve “the” gibi)
  • Rusça gramer yapısı göz önünde bulundurulduğunda, İngilizceden daha az zaman çekimi vardır. 

Rusça Öğrenmek İçin 4 Neden

1. Dünyada En Çok Konuşulan Dillerden Biri

Rus dilini öğrenmek için ilk neden, bu dilin kullanıldığı coğrafyaları incelemekten geçer. Dünya genelinde 260 milyondan fazla insan bu dili konuşuyor. Bu dil sadece Rusya'nın resmi dili değil, Belarus, Kazakistan ve Kırgızistan'ın da resmi dilidir. Ayrıca İsrail, Balkanlar, Ukrayna, Ermenistan ve ABD'de de konuşulmaktadır. Bu dil bir ara , Avrupa'da en çok konuşulan dil olarak kabul edilmişti ve dil kataloğuna(Etnolog) göre, Rusça dünyanın en çok konuşulan 8. dilidir.

Slav dili olan Rus dili, Lehçe, Ukraynaca, Bulgarca ve Çekçe gibi dillerle birçok benzerlik göstermektedir. Eski Sovyetler Birliği'nin bir parçası olan ülkeler söz konusu olduğunda, SSCB'nin dağılmasından sonra yirmili yaşlarında olan yetişkinlerin hala bazı Rusçayı bildiği tahmin edilmektedir. Yalnızca ABD'de yaklaşık 850.000 kişinin Rusça dilini bildiği bilinmekte.  Bu tarz etki alanı yüksek bir dili biran önce Rusça özel ders ile öğrenmek getirileri düşünüldüğünde mantıklı durmuyor değil.

2.Rus Dilini Bilmek İstihdam Fırsatlarınızı Artırır

2000 yılından bu yana, Rusya kendisini büyük bir ekonomik güç olarak konumlandırma sürecindedir. Yeni Rus orta sınıfının doğuşu, birçok kişinin yurt dışına seyahat etmesini sağladı ve küresel turizm endüstrisinde önemli bir iz bıraktı. Turizm alanında çalışıyorsanız, Rusça konuşmayı bildiğinizi kesinlikle CV'nizi eklemek isteyeceksiniz.

CV'nizde Rusça bilgisine sahip olduğunuzu bildirmeniz, başvurduğunuz pozisyon Rusça veya başka bir dil konuşmanızı gerektirmese bile her zaman göze çarpacaktır. Bir işveren için, öğrenmesi zor olduğu düşünülen bir dili öğrenmeye devam edebilmek veya öğrenmiş olmak, özveri ve azim göstergesi olacaktır. 

3.Rusya'nın Büyüleyici Bir Kültürü Var

Rus kültürünün büyük bir kısmı edebiyatı ve dili ile keşfedilebilir. Hangi edebiyat tutkunu Tolstoy, Dostoyevsky ve Pushkin'i orijinal versiyonunda okumak istemez ki? Rusçada İngilizce olarak bulamayacağınız çok fazla ifade var. İngilizcede bazen bir kavramı ifade etmek için altı kelime kullanılması gerekirken, Rusçada sadece iki veya üç kelimeye ihtiyaç vardır. Bazıları bunu basitleştirilmiş olarak düşünse de, durum aslında öyle değildir. Makaleler, fiiller, yardımcı fiilleri ve bazı edatlar gibi fonksiyonel kelimeleri ayırabilmek, yazarın hikayeyi daha önemli kelimeler için daha fazla alan bıraktığından daha iyi anlatmasını sağlar.

Kültürünün tezahür etmesinin bir başka yolu da müziktir. Geleneksel Rus müziğinden, Kızıl Ordu Korosu'na kadar geniş yelpazesiyle Rus kültürünü yakından tanımak size benzersiz bir fırsat sunar. Bu opsiyonları duydukça insanın biran önce Rusça hocası bulup hemen Rusça özel derse başlayası geliyor.

4.Rusça Öğrenmek Sosyal Çevrenizi Genişletmek İçin Mükemmel Fırsat

Başka bir dil konuşmak, yeni arkadaşlar ve kişiler kurmak konusunda size büyük bir avantaj sağlar. Rus dilini bilmek, onu konuşan insanlarla empati kurmanıza yardımcı olacaktır. Seyahatleriniz sırasında profesyonel ilişkiler veya yeni arkadaşlıklar kurmanıza yardımcı olur.

En Uygun Rusça Özel Ders Fırsatları

Rus dilini öğrenmek için en efektif seçenek Rusça özel ders almaktan geçer. Çünkü yeni bir alfabe öğrenmek her zaman çok ilgi isteyen bir süreçtir. Bu süreçte iyi bir Rusça hocası bulup uzman birinden destek alarak dil öğrenmek hem paranızı çöpe atmanın önüne geçer hem en verimli yoldan yeni bir dil öğrenmenizi sağlar. Peki en uyguna Rusça özel ders seçeneklerine, kapınızdan dışarı bir adım atmadan nasıl ulaşabileceğinizi merak ediyorsanız, sitemizi ziyaret etmenizde fayda var. Sitemizde öğrenmek istediğiniz dili belirterek oluşturacağınız talep formuyla onlarca öğretmeni en uygun fiyatlara bulabilirsiniz.

Rusça Özel Ders Hizmeti Ortalama Ücretler

50₺ - 110₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

Ücret RehberiniGör
50₺ - 110₺ Ortalama Ücret
50₺ - 110₺ Ortalama Ücret
50₺ 110₺

Rusça Özel Ders Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Sizde Ara.com.tr hizmet veren ailesine katılarak iş imkanlarınızı genişletin. Binlerce müşteriye ulaşarak kazancınızı katlayın.