Fransızca Özel Ders

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

Fransızca Özel Ders Hizmet Verenler

Saliha Bütün

Saliha Bütün

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Bolu / Merkez

Merhaba ben Saliha kendi danışmanlık ve tercümanlık şirketim var. Aynı zamanda ben de tercüm...

Profil Görüntüle
tufan gör

tufan gör

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Sinop / Merkez

herturlu dıreksıyon dersı ılerı olarak kolayca verırır arac kullanma ogretılır

Profil Görüntüle
A Kind Of Phoneix

A Kind Of Phoneix

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Çanakkale / Merkez
Profil Görüntüle
Eda Nico

Eda Nico

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bakırköy

Fransiz elciligi okulunda ogretmenim. Fransiz okulu ogrencilerine takviye ders veriyorum. Saat ucret...

Profil Görüntüle
Nsana Mboungou Abilly Blood

Nsana Mboungou Abilly Blood

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Kadıköy

Adım Blood, 25 yaşındayım. Ana dilim Fransızca olduğundan, kolay öğrenme tekniklerim sayesin...

Profil Görüntüle
Murat Soylu

Murat Soylu

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Beykoz

A1 den c-2 dahil her düzeye Fransızca.

Profil Görüntüle
Salah eddine Fali

Salah eddine Fali

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Menemen
Profil Görüntüle
İbrahim Yabacı

İbrahim Yabacı

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Afyon / Afyonkarahisar
Profil Görüntüle
Furkan Alkan

Furkan Alkan

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Mamak

Değerli müşterilerim, ben Furkan Hacettepe Üniversitesinde Fransız Dili ve Edebiyatı öğrenci...

Profil Görüntüle
Nevzat Balıkçı

Nevzat Balıkçı

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Denizli / Pamukkale

merhabalar ben Nevzat BALIKÇI. Fransız dili ve edebiyatı mezunuyum, kendimi fransızca ve ingiliz...

Profil Görüntüle

Fransızca Özel Dersi

Fransızca, dünyanın en çok konuşulan dillerinden biridir. Fransızca, İngilizce ile birlikte, beş kıtada konuşulan tek dildir. Beş kıtada 220 milyondan fazla insan Fransızca konuşuyor. Fransızca, uluslararası iletişimin ana dilidir. İngilizce'den sonra en çok öğrenilen ikinci dil ve dünyada altıncı en çok konuşulan dildir. Fransızca, İngilizce'den sonra en çok öğretilen ikinci dildir ve her kıtada öğretilir. Fransızca konuşulan ülkelerin uluslararası bir kuruluşu olan OIF, 77 üye devlet ve hükümetten oluşmaktadır. Fransa ayrıca bir milyona yakın öğrenciye Fransızca kursları veren en büyük uluslararası kültür enstitüleri ağını işletmektedir. Kişiye kariyer bulmasında faydalı olduğundan, okulda  derslere yardımcı olduğundan ve birçok farklı sebepten dolayı Fransızca özel ders hizmetinden yararlanmak mümkündür. Verimli ve kaliteli Fransızca özel ders hizmeti alarak kısa bir süre içerisinde bu dili öğrenebilirsiniz. Ayrıca diğer tüm diller gibi, öğrenimi zor olan bir dil olan Fransızca dilini, Fransızca özel ders hizmeti alarak hemen öğrenebilir, özel Fransızca hocası aracılığıyla bu dili ilerletmekte uzunca bir yolu kısa sürede bitirebilirsiniz.

Fransızcanın Tarihi

Beş kıtada 220 milyondan fazla insan Fransızca konuşuyor. Fransızca, uluslararası iletişimin ana dilidir. İngilizce'den sonra en çok öğrenilen ikinci dil ve dünyada altıncı en çok konuşulan dildir. Yapılan araştırmalara göre Fransızca yazılmış ilk belge 842'den kalmadır. Strasbourg Yeminleri , Charlemagne'nin torunlarından ikisinin yemin ettiği yeminlerin romantik bir versiyonudur . Bazıları bu belgenin metninin siyasi propaganda amaçları için otantik görünmesi için olaydan sonra inşa edilen Latince gizlenmiş olduğunu iddia ederken, diğerleri Latinizasyon eğilimlerinin o sırada konuşulduğu gibi Fransızca yazım problemleriyle mücadelesini ortaya çıkardığını var sayar. 

Strazburg Yeminlerinin dili kuzey  Fransızcaysa, hangi lehçeyi temsil ettiğini belirlemek zordur . Fransızca yazılan ilk metinin özellikleri: Picard, bir lehçeye göre yazılmış Picardy, Fransız-Provençal. Eski Fransızca'daki ikinci metin (Picard ve Walloon özellikli) Prudentius tarafından St. Eulalia'nın yaşamı hakkında 880-882 CE tarihli kısa bir dizinin bir göstergesi olan metindir. Fransızca fonoloji , Latince ebeveyn formlarının yanı sıra diğer Roman dillerindeki bilişlerle karşılaştırıldığında kelimelerin seslerinde büyük değişiklikler ile karakterize edilen bir dildir. Özel Fransızca öğretmeni tutarak bu dili sizler de öğrenebilirsiniz.

Fransızcanın Günlük Hayattaki Faydaları

Fransızca dili, İngilizce dilinden sonra en çok öğrenilen ikinci dildir. Fransızca özel ders alarak tutacağınız özel Fransızca öğretmeni yardımı ile sizlerde bu önemli dili konuşabilir, bunun faydalarını günlük hayatınızda görebilirsiniz. Özel Fransızca hocası yardımı ile kısa bir sürede iyi derecede bu dili konuşuyor hale gelebilirsiniz. Fransızcanın günlük hayattaki faydaları aşağıda sıralanmıştır:

1. Bir dil öğrenmek yeterli değildir, Fransızca ile kendinizi geliştirin:

Bugünün dünyasında, bir yabancı dil konuşmak yeterli değildir. Birkaç dil konuşan öğrenciler, yurt içinde veya yurt dışında iş bulma şanslarını artıracaktır. Başka bir dil öğrenmek zihni zenginleştirir ve hem kişisel hem de profesyonel yeni ufuklar açar. Fransızca öğrenmek size çok büyük bir avantaj sağlayacaktır.

2. Fransızca, İngilizce ile birlikte, beş kıtada konuşulan tek dildir:

Beş kıtada 220 milyondan fazla insan Fransızca konuşuyor. Fransızca, uluslararası iletişimin ana dilidir. İngilizce'den sonra en çok öğrenilen ikinci dil ve dünyada altıncı en çok konuşulan dildir. Fransızca, İngilizce'den sonra en çok öğretilen ikinci dildir ve her kıtada öğretilir. Fransa ayrıca bir milyona yakın öğrenciye Fransızca kursları veren en büyük uluslararası kültür enstitülerini işletmektedir. Beş kıtada konuşulan tek dil, İngilizce’den sonra Fransızca olduğuna göre bu dili öğrenmek size günlük hayatınızda çok büyük bir avantaj sağlayacaktır.

3. Bir kariyer varlığı, iş bulma imkanı:

Hem Fransızca hem de İngilizce konuşma yeteneği, çok sayıda sektörde (perakende, otomotiv, lüks mallar, havacılık vb.) iş bulmanızı kolaylaştıracaktır. Fransızcayı çalışma dili olarak kullanan birçok çok uluslu şirket vardır. Bundan dolayı, Fransızca bilmek iş bulmak için bir avantajdır. Dünyanın en büyük beşinci ekonomisi olan Fransa, girişimcileri, araştırmacıları ve yabancı öğrencileri ile her zaman dikkati üzerine çekmektedir. Bu özelliklerinden dolayı Fransa, birçok kişinin de iş bulma amacıyla gittiği bir yerdir. Düzgün bir Fransızca konuşuyorsanız, buraya gelip iş bulmanız çok kolay olacaktır.

Fransızca İle İlgili Meslekler Nelerdir

Fransızca bilmek, birçok iş alanında kolayca iş bulma avantajını da beraberinde getirir. Fransızca konuşmacılara ihtiyaç duyan birçok işletme bulunmaktadır. Fransızca dilini bilen insanlara ihtiyaç duyan diğer iş alanları da vardır. Bunlara örnek olarak; sözlü ve yazılı çeviri yapmak , istihbarat ve dış hizmet, hükümet, danışmanlık, gazetecilik ve film, bankacılık, finans ve sigorta, eğitim, turizm ve seyahat acenteleri, göç etme servisleri, sosyal servisler ve sağlık sektörlerini gösterebiliriz. Fransızca  öğrenmek büyük elçilik, konsolosluklar, uluslararası şirketler, uluslararası kar amacı gütmeyen organizasyonlar, dış ticaret şirketleri ve benzeri birçok yerde çalışmanız için avantaj sağlar. Fransızcanın birçok ülkede konuşulduğunu biliyoruz. Fransızcaya hakim olup iyi derecede bu dili bilirseniz, birçok iş fırsatı ayağınıza gelecektir. Örneğin, Fransızca hocası olarak özel ders verebilir ya da bir okulda ders verebilirsiniz.

Fransızca Özel Ders Hizmetinin Faydaları

Fransızca bilmenin avantajları saymakla bitmez. Fransızca özel ders alarak tutacağınız bir Fransızca hocası yardımıyla iyi derecede Fransızca dilini konuşabilirsiniz. 

Fransızca bir kültür dilidir, kendinizi geliştirirsiniz: Fransızca, yemek pişirme, moda, tiyatro, görsel sanatlar, dans ve mimarlığın uluslararası dilidir. Fransızca bilgisi, orijinal Fransızca'daki büyük edebiyat eserlerine, filmlere ve şarkılara erişim sağlar. Fransızca Victor Hugo, Molière, Léopold Sendar Senghor, Edith Piaf, Jean-Paul Sartre, Alain Delon ve Zinedine Zidane'nin dilidir.

Fransızca öğrenerek seyahat edebilirsiniz: Fransa dünyanın en iyi turizm merkezidir ve yılda 87 milyondan fazla ziyaretçi çekmektedir. Biraz Fransızca konuşabilmek, Paris'i ve Fransa'nın tüm bölgelerini ziyaret etmeyi çok daha keyifli hale getiriyor ve Fransa'nın kültürü ve yaşam tarzı hakkında bilgi sunuyor. Fransızca, dünyanın Fransızca konuşulan bölgelerine seyahat ederken de kullanışlıdır.

Fransızca, uluslararası ilişkilerin diğer dilidir: Fransızca, Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği, Uluslararası Olimpiyat Komitesi, Uluslararası Kızılhaç ve uluslararası mahkemelerin hem çalışma dili hem de resmi dilidir. Fransızca, AB kurumlarının bulunduğu üç şehrin dilidir: Strazburg, Brüksel ve Lüksemburg.

Fransızca, öğrenmesi eğlenceli olan bir dildir ve iş bulmanızı kolaylaştırır: Fransızca öğrenmesi kolay bir dildir. Fransızca hocası yardımı ile Fransızca özel ders alarak hem kendinizi geliştirebilir hem de eğlenerek öğrendiğiniz Fransızca dili sayesinde birçok seçenek arasından kendinize uygun bir iş bulabilirsiniz.

Özel Ders Öğretmeni Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli 

Özel ders oturumlarının etkili olabilmesi için özel ders ile öğrenci arasında iyi bir ilişki kurulması önemlidir. Genellikle, bu ilişki hızlı bir şekilde oluşturulur, ancak diğer zamanlarda, öğrenci açılmadan önce birkaç oturum sürebilir. Bu ilişkinin başarısı, her birinin kişiliklerini ortaya çıkarır, ancak aynı zamanda öğretmenin pedagojik özelliklerini de gösterir. Özel ders öğretmeni ( örnek: Fransızca öğretmeni) seçerken bunlara dikkat etmeliyiz:

1)Uyarlanabilirlik (esneklik, ayarlanabilirlik, çok yönlülük)

Bireysel özel ders ile kendinizi her duruma uyarlamanız gerekir. Önceden belirlenmiş bir formül olmadığından, öğretmenin yaklaşımı öğrencinin ihtiyacına ve yaşadığı belirli zorluklara bağlı olmalıdır. Oturumlar boyunca, öğretmenin ilerledikçe öğrencinin hedeflerini yeniden değerlendirmesi gerekecektir. Bu nedenle, her yeni duruma daha iyi adapte olacak yeni bir eylem planı oluşturmaktan korkmamak önemlidir. Özel ders alacaksanız bu konulara dikkat etmeniz gerekir. 

2)Enerji (motivasyon, coşku, kişilerarası beceriler)

İyi bir ilişki kurmak için, öğretmen enerjik bir insan olmalı, insan etkileşimleri konusunda çok hevesli biri olmalıdır. Bu ilginin kesinlikle okul tarafından reddedilen bir çocuk ve kötü notları üzerinde olumlu bir etkisi olacaktır. İyi bir ruh hali ve motivasyonu ile öğretmen, çocuğu kendini daha fazla ima etmeye ve okulda daha iyisini yapmaya teşvik eden bir başarı modeli olacaktır. Özel ders öğretmeninizin bunları yaptığından emin olun.

3)Açıklık (erişilebilirlik, kullanılabilirlik, katılım, empati)

Çocuğun ihtiyaçlarını dinlemek ve açıklık göstermek bir öğrencinin durumunu daha iyi anlamaya yardımcı olacaktır. Bağlam hakkında soruşturma (akademik durum, okuldaki çevre, evde ) Daha uygun bir takip ve çalışma yöntemlerinin daha iyi kullanılmasını sağlar. Öğretmenin katılımı ve varlığı, sorunlu bir öğrenciye destek sunar ve öğrenciyi değerli hissettirir. Öğretmenin açıklığı erişilebilirliklerini ve katılımlarını göstermelidir. İyi bir öğretmen yardım ettiği öğrenciyi merak etmeli ve onunla ilgilenmelidir.

4)Alçakgönüllülük (saygı, anlayış, kabul)

Konunun çoğunu parmaklarımızın ucunda bulduğumuzu düşünsek de, bazı kavramlar bizden kaçabilir. Bu normal, her şeyi bilemeyiz ve bunu tanıyabilmeliyiz. Aslında öğrenciye cevabı tahmin etmek yerine bilmediğimizi söylemek tercih edilir. Kişiliklerin karışmadığı veya oturumların istenen etkiyi yaratmadığı diğer durumlarda, bir adım geri atılmak ve bu öğrenciye yardım etmek için doğru kişi olamayacağımızı itiraf etmek önemlidir.

Ara.com.tr ile ihtiyacınız olan Fransızca özel ders hizmetinden verimli bir şekilde faydalanırsınız. Ara.com.tr, Fransızca öğretmenleri ile özel ders almak isteyenleri en hızlı ve kolay yoldan bir araya getirir. Böylece hedeflerinize ve hayallerinize uygun dersleri tecrübeli öğretmenlerden alırsınız. Milyonlarca Fransızca öğretmeni arayan insanın yaptığı gibi bize başvurun.

Fransızca Özel Ders Hizmeti Ortalama Ücretler

70₺ - 200₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

Ücret RehberiniGör
70₺ - 200₺ Ortalama Ücret
70₺ - 200₺ Ortalama Ücret
70₺ 200₺

Fransızca Özel Ders Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Sizde Ara.com.tr hizmet veren ailesine katılarak iş imkanlarınızı genişletin. Binlerce müşteriye ulaşarak kazancınızı katlayın.