Çince Özel Ders Hizmeti Ortalama Ücretler

100₺ - 300₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

100₺ - 300₺ Ortalama Ücret
100₺ - 300₺ Ortalama Ücret
100₺ 300₺

Çince Özel Ders Ücret Rehberi

Farklı dil olarak kabul edilebilecek binlerce dilciğin tümüne Çince denir. Çince bir dil değil, bir dil ailesidir. Lakin tüm bu dilcikler tek bir dil olarak sayılırsa, dünyada en çok konuşulan dil Çince olur. Dünyada her 5 kişiden birinin anadili Çincedir. Çincenin en çok konuşulanı Mandarin, Wu lehçesi ve Kantoncadır. Çincede diğer dillerden farklı olarak alfabelerindeki karakterler yan yana gelip bir kelime oluşturmazlar, her kelimenin bir karakteri vardır. Bu karakterler sembollerden oluşur. Toplamda 40.000 karakter vardır. Günlük konuşma için 4000 karakter gerekir. Her ne kadar dünyada en çok konuşulan dil olsa da, anadili Çince olmayanlar için Çince öğrenmek oldukça zor bir eğitim olarak algılanmıştır. Günümüzde ise Çince öğrenmek isteyenlerin sayısı, iş olanakları sayesinde oldukça artmıştır. Bu sebeple Çince eğitim veren dil okulları ve Çince özel ders veren eğitmenler çoğalmıştır.  Çince dil kurslarının seçenekleri:

Dil Okullarında Çince Dil Eğitimi Fiyatları

İngilizce kadar yaygın olmasa da Çince eğitim veren dil okulları mevcuttur. Bu okullarda konuşma, yazma, okuma ve dinleme becerileri kurlara göre ayrılarak öğretilir. Çince eğitim alırken görülen seviyeler: 

Temel seviye: A1 ve A2 

Orta seviye: B1 ve B2

İleri seviye: C1 ve C2 

Ticaret Çincesi Kurs Fiyatları

Toplamda 3 seviye, 6 kur vardır. Her seviye 2 kur içerir. İleri seviye tamamlandıktan sonra Çin ile ticari iş birlikleri yürütecek kişiler için ticari konuların işlendiği Ticaret Çincesi eğitimi vardır. Bu sadece dil öğrenmek isteyenler için gerekli bir eğitim değildir. Her kur 90-100 ders içerir.

Çince kurs ücretleri: 1500 TL (1 kur)

Çince kurs fiyatları: 2500 TL (1 seviye)

Yurt dışında Çince Dil Eğitimi Fiyatları

Tüm diller gibi Çincenin de yurt dışında öğrenilmesi mümkün. Çincenin anadil olarak konuşulduğu ülkelerden birinde Çince öğrenmek çok pratik ve kolay olacaktır. Çincenin fonetiği, tonlaması ve vurguları çok önemlidir. Anadili Çince olan insanların içerisinde onları dinleyerek dilin fonetiğini kavrayabilmek, Çince öğrenirken hızlı ve kontrollü olmaktadır. Bunun dışında başka bir ülkede, dünyanın her yerinden gelen diğer insanlarla Çince öğrenmek de çok keyifli olacaktır. Yurt dışında Çince eğitimlerin farklı çeşitleri bulunmaktadır. Örneğin Pekin’de Çince öğrenmek için kurslar:

Part-time Çince kursu: Bu kurs dil öğrenmekten ziyade, tatil ve eğitimin sentezidir. Eğitim haftada 5 gün ve günde 45 dakikadan 2 ders olarak alınır. Bu programda öğrenci gündüz veya akşam eğitimi seçebilir. Öğrenci günün geri kalanında bulunduğu şehri gezebilir, kültür turları yapabilir, dilini geliştirmek için topluluklara katılabilir veya çalışabilir. Lakin daha hızlı öğrenmek için Çince özel ders alınması gerekebilir.

Part-time Çince kurs ücreti: 500 $


Standart Çince kursu: En fazla 8 kişilik sınıflardan oluşan haftada 5 gün 20 saat alınan eğitimdir. Tüm seviye ve kurlar alınabilir. Günde 4 ders olması sebebiyle öğrenci boş kalan zamanını tatil yaparak veya çalışarak değerlendirebilir. Her gün derslerde dil bilgisi, kelime alıştırmaları, okuma, metinleri anlama, konuşma, dinleme ve yazma öğretilir. 

Standart 8 hafta Çince kurs ücreti: 1520 $ 

Standart 8 hafta Çince kurs + konaklama ücreti: 5600 $ (Yurtta tek kişilik oda) 

Standart 8 hafta Çince kurs + konaklama ücreti: 3540 $ (Çift kişilik oda)

Standart 6 ay Çince kurs ücreti: 4080 $ 

Standart 6 ay Çince kurs + konaklama ücreti: 15.680 $ (Yurtta tek kişilik oda)

Standart 6 ay Çince kurs + konaklama ücreti: 9860 $ (Çift kişilik oda)


Yoğun Çince kursu: Bu kurs tamamen dil eğitimi üzerine olup, öğrencinin boş vakitlerini oldukça kısıtlamaktadır. Haftada 5 gün, 30 ders şeklinde eğitim verilir. Dil bu programda en hızlı şekilde öğrenilir. 

Yoğun 8 hafta Çince kurs ücreti: 2320 $

Yoğun 8 hafta Çince kurs + konaklama ücreti: 6400 $ (Yurtta tek kişilik oda)

Yoğun 8 hafta Çince kurs + konaklama ücreti: 4340 $ (Çift kişilik oda)

Yoğun 6 ay Çince kurs ücreti: 6480 $

Yoğun 6 ay Çince kurs + konaklama ücreti: 18.080 $ (Yurtta tek kişilik oda)

Yoğun 6 ay Çince kurs + konaklama ücreti: 12.260 $ (Çift kişilik oda) 


Çince özel ders eğitmenle bire bir eğitim: Yurt dışında Çince öğrenmek için sadece dil okulu seçeneği yoktur. İsteyen herkes Çince eğitimini eğitmenle bire bir özel ders şeklinde alabilir. Burada paket program şeklinde özel ders alınır. Günde 6 ders şeklinde yoğun bir programdır. Yine konaklama seçenekleri mevcuttur.

8 hafta Çince özel ders ücreti: 7680 $ 

8 hafta Çince özel ders + konaklama ücreti: 11.760 $ (Yurtta tek kişilik oda)

8 hafta Çince özel ders + konaklama ücreti: 9.700 $ (Çift kişilik oda)

6 ay Çince özel ders ücreti: 23.040 $ 

6 ay Çince özel ders + konaklama ücreti: 34.640 $ (Yurtta tek kişilik oda)

6 ay Çince özel ders + konaklama ücreti: 28.820 $ (Çift kişilik oda)


Online Çince Dil Eğitimleri Fiyatları

Yurt dışına çıkma fırsatı olmayanlar, şehirlerindeki dil okullarına gitmek için vakit bulamayanlar ve online eğitimleri tercih edenler Çinceyi online derslerle veya eğitim setleriyle öğrenmeyi tercih ediyorlar. Online derslerde çeşitli dil eğitimi veren web sitelerine kayıt olup canlı derslere katılan öğrenciler, eğitmenlere soru sorup gerekli kaynakları site üzerinden indirebiliyorlar. Mobil dil eğitimi uygulamaları indirip aylık cüzi bir ücret ödeyerek Çince öğrenmek yine mümkün oluyor. Bunlar dışında görüntülü eğitim setleri satın alıp CD veya USB üzerinden videolar izleyerek de eğitim alınabiliyor. 

Videolu Çince tüm seviyeler eğitim seti DVD ücreti: 300 TL (15 DVD, 45 saat ders)

Mobil uygulama üzerinden Çince eğitim ücreti: 20 TL (aylık) 

Online Çince özel ders: 100-400 TL (Anadili Çince olan eğitmenlerle 1 saat görüntülü konuşma)

Çocuklar için online Çince eğitim ücreti: 8 $ (Aylık) 

Çocuklar için Çince DVD eğitim seti ücreti: 30 $ 

Online Çince eğitim ücreti: 1000 TL (6 hafta, 50 saat canlı eğitim)

Çince Özel Ders Fiyatlarını Etkileyen Unsurlar

• Çincenin nerede öğrenileceği (yurt dışı, yurt içi, online, dil okulu, bire bir vs)

• Yurt dışında eğitim alırken konaklama seçeneği 

• Yurt içinde Çince özel ders alınan eğitmenin anadili

• Ders saatleri, ders sayısı ve sınıf kontenjanı 

• Kur veya seviye satın alınırken kampanyalardan yararlanılması 


Çince Özel Ders Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

• Yurt içinde Çince özel ders veren eğitmenler genelde Çin uyruklu kişiler oluyor. Çincenin okunuşunu doğru telaffuz edebilmek için bu eğitmenler en doğru kişiler oluyor. Lakin ülkemizdeki sayıca az olmalarından dolayı özel ders ücretleri bir hayli yüksek. Online olarak Çince özel ders almak daha ekonomik bir seçenek olabiliyor. Ders ücretleri ve süreleri açısından iyice araştırılıp ona göre bir eğitmen seçilmeli. 

• Yurt dışında Çince konuşulan ülkelerden birinde eğitim almak, dil öğrenimini risksiz hale getirmektedir. Bu ülkelerde öğrenimin çok daha hızlı, pratik, kolay ve anlaşılabilir olduğu aşikardır. Öğrenim hızı ivme kazanırken, kulak dile tamamen alışır. Burada dikkat edilmesi gereken şey ise, daha önce eğitim alınacak ülkeye gidilmemişse dil okulunun ve konaklanacak yerin iyice araştırılması gerektiğidir. Okul veya yurt şehir merkezlerinden çok uzak olmamalıdır. Bazı şehir merkezi diye verilen adresler, gidildiği zaman bomboş bir arazide ve şehre epey uzak konumda çıkabiliyorlar. Dilin gelişmesi için insanlarla iletişime ihtiyaç varken, şehirden uzak kalmak mantıklı bir seçenek olmayacaktır. 

• Çince dili alfabesi gereği bildiğimiz diller gibi olmadığından bize uzak gelmektedir. Aslında kursa giden herkes karakterlerin ve sembollerin nasıl okunacağını öğrendiklerinde, dilin ne kadar kolay olduğunun farkına varıyorlar. Burada yapılması gereken tek şey, Çince karakterleri ezberlemek üzerine olduğu için, derslere ara vermeden devam etmektir. Dersler arasına uzun zaman dilimleri girdiğinde hafıza bir önceki karakterleri hatırlamakta güçlük çeker. Tüm seviyeler bittiğinde ise Çince konuşan insanlarla ara sıra konuşmak, Çince filmler izlemek ve Çince kitaplar okumak Çince özel ders almışçasına dilin unutulmamasını sağlayacaktır. 

Her ne kadar göz korkutan bir dil olsa da, eğitimlerine başlanıldığında oldukça sevilen ve anlaşılır bulunan Çince; çeşitli kurs, eğitim programları ve Çince özel ders ile hızlıca öğrenilebilir. Özellikle uluslararası çalışan firmalar için Çince bilmek tercih sebebidir. Her ne kadar dünyada en çok konuşulan dil olsa da, ülkemizde Çince bilen kişi sayısına bakılırsa Çince öğrenmek iş sektöründe büyük avantaj sağlayacaktır. 

Çince Özel Ders Hizmet Verenler

A Kind Of Phoneix

A Kind Of Phoneix

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Çanakkale / Merkez
Profil Görüntüle
Mehmet Arslan

Mehmet Arslan

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Mersin / Yenişehir
Profil Görüntüle
Şevval Çatak

Şevval Çatak

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Çankaya
Profil Görüntüle
Namig Jomardov

Namig Jomardov

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Tekirdağ / Süleymanpaşa
Profil Görüntüle
tufan gör

tufan gör

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Sinop / Merkez

herturlu dıreksıyon dersı ılerı olarak kolayca verırır arac kullanma ogretılır

Profil Görüntüle

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

Çince Özel Ders Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Sizde Ara.com.tr hizmet veren ailesine katılarak iş imkanlarınızı genişletin. Binlerce müşteriye ulaşarak kazancınızı katlayın.