Çince Özel Ders

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

Çince Özel Ders Hizmet Verenler

Şevval Çatak

Şevval Çatak

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Çankaya
Profil Görüntüle
Namig Jomardov

Namig Jomardov

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Tekirdağ / Süleymanpaşa
Profil Görüntüle
tufan gör

tufan gör

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Sinop / Merkez

herturlu dıreksıyon dersı ılerı olarak kolayca verırır arac kullanma ogretılır

Profil Görüntüle
A Kind Of Phoneix

A Kind Of Phoneix

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Çanakkale / Merkez
Profil Görüntüle
Mehmet Arslan

Mehmet Arslan

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Mersin / Yenişehir
Profil Görüntüle

Çince Özel Dersi

Mandarin Çincesi, dünyanın en çok konuşulan dilidir. Bu bağlamda Çince öğrenmek, dili konuşan milyonlar göz önüne alındığında pek çok faydaya sahiptir. İnsanlar genellikle Çincenin zor olduğunu düşünerek, Çince özel ders hizmeti almak konusunda tereddütlü olsalar da, özel ders alan herkes son derece memnun kalır. Boş zamanlarınızda yapabileceğiniz en iyi yatırımlardan biri Çince öğrenmektir. Çince ile yeni bir akademik başarı, yeni kariyer becerileri ve hayata yeni bir bakış kazanılabilir. 

Dünyadaki insanların %20'si tarafından Mandarin Çincesi konuşur. Mandarin Çincesini akıcı bir şekilde konuşmak yalnızca insanlar ile iletişim kurmak için bile oldukça faydalıdır. Çince özel ders almanın sayısız faydası ile pek çok alanda kendini geliştirmek mümkündür. Çin son zamanlarda gösterdiği gelişmeler ile Amerika Birleşik Devletleri ile farklı piyasalarda yarış halindedir ve birçok piyasada ABD'yi geçmektedir.

Çincenin Tarihi

Dünyanın beşte biri yani yaklaşık 1.3 milyar insan Çince lehçelerinden birini konuşur. Çince, Çin, Tayvan, Singapur ve Birleşmiş Milletlerin resmi dilidir. Çinli dil bilimciler tarafından dili düşünmek için kullanılan terim ve kavramlar, kısmen yazılı olarak kullanılan Çince karakterlerin birleştirici etkileri ve aynı zamanda Çin'in siyasi ve sosyal gelişimindeki farklılıklar nedeniyle, Batı'da kullanılan terimlerden farklıdır. Avrupa dilleri Roma İmparatorluğu'nun yıkılmasından sonra küçük ulus devletlere bölünerek kendi içlerinde dillerini özelleştirdi. Çin, o zamanlardan günümüze dek dildeki birliğini koruyabildi. Konuşma dilindeki çeşitlilik ve farklı lehçelerin Avrupa dilleri ile karşılaştırılabilir olmasına rağmen Çin, tüm tarihi boyunca dilde ortak bir yazılı standardı koruyabildi.

Çincenin yazım dili ve konuşma dili arasında farklılıklar vardır. Hem yazılı hem de sözlü dil formlarının birleşik kombinasyonu kavramı, Çin'de Batı'dan çok daha az güçlüdür. Yazılı Çince, 30 ton farklılığına kadar sahip olabilen yaklaşık 40.000 karakterden oluşurken, tüm konuşulan Çince lehçe çeşitleri tonlara göre değişir. Bu, her hecenin, telaffuz edildiği tonlamaya bağlı olarak birkaç farklı anlama sahip olabileceği anlamına gelir. Örneğin, Mandarin 4 tona sahiptir ve Kantonca tonlamaları ise 6 ile 9 arasındadır.

Çincenin Özel Ders Hizmeti Almanın Faydaları

Çince öğrenmek Çin kültürünü etkin olarak öğrenmekten yeni iş fırsatlarına kadar pek çok konuda yarar sağlar. Söylentilerin aksine Çince öğrenmek o kadar da zor değildir. Çincede özel cinsiyet belirteçleri yoktur. Bu da Çinceyi, Almancada artikel ezberlemek ya da Fransızcada cansız nesneleri tanımlayan cinsiyetleri öğrenmekten daha pratik hale getirir. Farklı bir alfabe öğrenmenin getirdiği zorluklar ise sıkı çalışarak öğrenilebilir. Çince özel ders hizmeti almanın günlük hayatta sağladığı faydalardan başlıcaları aşağıda sıralandığı gibidir.

1. Kolay seyahat imkanı

Çince öğrenmek dünyanın beşte biri ile iletişim kurabileceğiniz anlamına gelir. Çince öğrenmenin en büyük yararlarından biri de büyüleyici uzak doğu ülkelerini kendi başınıza gezip keşfetmenize imkan vermesidir. Temel Çince öğrenimleri ile sınırlı konuşarak dahi yerli halk ile iletişim kurabilirsiniz. Ayrıca Çin yerel halkı kendi dilinde konuşan yabancılara karşı son derece misafirperverdir, birçok Çinli sizi ağırlamayı teklif de edebilir.

2. Çin'de çalışma imkanına sahip olun

Son 35 yılda Çin ekonomik açıdan büyük ilerleme gösterdi. Çince konuşan iş insanları ülkesini zenginleştirerek insanlara yeni işlerde başarılı olma olanakları tanıyor. Çin, yükselen bir küresel süper güç olarak tartışmasız en büyük küresel ekonomi haline dönüştü. Kendisini dünyaya açarak dış yatırım ve ekonomik iş birliğini memnuniyet ile kabul eden Çin'de işçi arayışı talebi yüksek.

3. Rakiplerinizin önüne geçin

İkinci dil olarak Çince öğrenmek, zorluğundan dolayı genellikle insanların tercih etmediği bir durumdur. Çoğunlukla insanlar öğrenecekleri yabancı dillerde Batı dilleri olan Fransızca, İtalyanca ve İspanyolcaya yönelirler. Çince öğrenerek CV'nizin içeriğini zenginleştirerek rakiplerinizin önüne geçme imkanı elde edersiniz. 

4. Çin kültürünü keşfedin

Çin’in geniş tarihi ve kültürü, hem son derece köklü hem de bir o kadar zengindir. Batı uygarlıklarından farklı olarak kendine özgü kültürü ile Çin, masallardaki dünyaları andıran bir geçmişe sahiptir. Çince öğrenerek Çin tarihini, destanlarını, eski Çin yazılarını, romanlarını, öykülerini ve şiirlerini bir çevirmene ihtiyaç duymadan okuyabilirsiniz. Ayrıca Çin yerel müzik ve filmlerini tek başınıza keşfederek engin Çin kültürü denizinde uzun süreli bir yolculuğa çıkma imkanına sahip olursunuz.

5. Arkadaş edinin.

Çince konuşarak iletişim kurabileceğiniz insan sayısını yaklaşık 1.3 milyar arttırırsınız. Çince ile yalnızca Asya'da değil dünya genelinde Çince konuşan milyonlarca insan ile iletişim kurabilir ve arkadaş olabilirsiniz. Çince bilmek, Çince konuşan insanlar ile daha derin düzeyde bağlantı kurmanıza izin verir.

Çince İle İlgili Meslekler Nelerdir

Çince özel ders hizmeti ile Çince öğrenmek, iş yelpazesini genişletir. Çince öğrendiğinizde yapabileceğiniz bazı meslekler aşağıdaki gibidir.

Çince Öğretmeni

Çince bilen çok az sayıda insan bulunduğundan Çince öğretmeni olmak son derece kolaydır ve rağbet görür. Çince kurslarında öğretmenlik yapabilir ve her yaştan öğrenciye sahip olabilirsiniz. Çince öğretmeni olmak inanılmaz derecede tatmin edici bir iştir çünkü yeni bir dil öğrenmenin keyfini başkalarıyla paylaşırsınız.

Çince Mütercim - Tercüman

En az iki dil bilen herkesin yapabileceği en iyi işlerden biri de mütercim tercümanlıktır. Pek çok işletme Çince bilen çevirmenlere ihtiyaç duyar. Ayrıca Çince film ve diziler için altyazı yazılabilir. Çince çevirmenlik yapmak freelance bir iştir. İşi iyi yapabildiğiniz sürece aldığınız eğitim seviyesi pek önemsenmez. Esas olan hızlı ve doğru çeviri yapmaktır. Tercümana ihtiyaç duyan sektörler aşağıdaki gibidir.

  • Danışmanlık
  • Medya 
  • Turizm & Seyahat Acenteleri
  • Göçmenlik Büroları
  • Sosyal Hizmetler
  • Sağlık Sektörü
  • Finans ve Sigorta
  • Bankacılık
  • Devlet Memurluğu

Çince bilmenin esas olduğu devlet kadrolarında çalışmak iyi bir alternatiftir. Çince bilmek Çin Konsolosluğu'nda çalışmanın önünü açar. Bununla birlikte Devlet istihbarat, dış işleri ve diğer alanlarda da çalışabilirsiniz.

Özel Ders Öğretmeni Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli 

Çince özel dersleri için Çince hocası bulmak, ülkemiz için konuşulduğunda zor olabilir. Bunun sebebi insanların genel itibariyle ikinci dil olarak İspanyolca, Fransızca, İtalyanca gibi Batı dillerini konuşuyor olmalarıdır. Ayrıca Çince hocası ile kısa aralıklarla dersler yapmak öğrenmeyi kolaylaştırmak ve pekiştirmek için daha iyi olacaktır. Boş zamanlarınıza göre uygun süre haftada 1 ya da 2 ders olabilir. Kısa sürede Çince öğretmenizi tanıyamayacağınızı aklınızda bulundurun. Öğretmeninizle aranızda doğru iletişim olup olmadığını anlamak için birkaç dersten fazlasına ihtiyaç duyarsınız. 

Çince öğrenme amacınıza uygun etkin ve deneyimli bir Çince hocası ile iletişime geçmek artık eskisinden daha kolay. Ara.com.tr, en iyi Çince hocaları ile Çince öğrenmek isteyenleri aynı platformda bir araya getirir. Böylece yetkinliği ve özel ders ücreti ile size uygun olan Çince öğretmenini kolaylıkla seçebilirsiniz. 

Çince Özel Ders Hizmeti Ortalama Ücretler

100₺ - 300₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

Ücret RehberiniGör
100₺ - 300₺ Ortalama Ücret
100₺ - 300₺ Ortalama Ücret
100₺ 300₺

Çince Özel Ders Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Sizde Ara.com.tr hizmet veren ailesine katılarak iş imkanlarınızı genişletin. Binlerce müşteriye ulaşarak kazancınızı katlayın.