Şehirler Arası Nakliye Hizmeti Ortalama Ücretler

499₺ - 4999₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

499₺ - 4999₺ Ortalama Ücret
499₺ - 4999₺ Ortalama Ücret
499₺ 4999₺

Şehirler Arası Nakliye Ücret Rehberi

İnsanlar gerek iş gerek yeni bir yaşama başlama gerekse akla gelmeyen birçok nedenden dolayı farklı bir şehre taşınırlar veya parça eşya taşımak isterler. Şehirler arası nakliyat zor gözükse de alanında tecrübeli bir şehirler arası nakliye firması, tüm stres ve yoğunluğu azaltacaktır. Çünkü şehirler arası nakliye zor bir iştir ve çok dikkatli yapılması gerekir. Bir firmaya danışılmadan yapılan nakliye işlemleri hem maliyet hem de güvenlik açısından oldukça risklidir. Eşyaların koruyucu ambalajlarla uzun yola hazırlanması, nakliye aracına sabitlenmesinin doğru yapılması gerekir. Tüm bu süreçler için şehirler arası nakliye firmalarından hizmet almak mantıklı olabilir.

Şehirler Arası Nakliye Maliyetini Belirleyen Unsurlar

Şehirler arası nakliye hizmetinin maliyetini belirleyen unsurlardan biri nakliye türüdür. Evden eve taşıma, şehirler arası ofis taşımacılığı veya şehirler arası parça eşya taşımacılığı maliyetlerde büyük etki yaratmaktadır. Ancak genel olarak maliyet durumunu ele alırsak;

1. Kat Edilecek Mesafe

Şehirler arası kilometre en önemli maliyet kalemini oluşturur. Taşınılacak şehrin uzak olması benzin giderlerini de artıracağından maliyeti artırabilir.

2. Eşya Miktarı 

Eşyaların miktarının fazla olması yapılacak iş miktarını artıracak ve nakliye aracının boyutunu da artıracaktır. Bu nedenle maliyetler eşya miktarına göre değişiklik gösterecektir.

3. Kat Yüksekliği

Dairenin, binanın kaçıncı katında olduğu maliyete etki edebilir. Dairenin yüksek katlarda bulunması maliyeti artırır.

4. Bina Asansör Durumu & İzni

Taşınılacak binanın asansörlü olması maliyetleri düşürebilir. Ancak bina yöneticisinden izin alınmalıdır. Unutulmamalıdır ki her eşya asansör ile taşınamaz.

5. Asansör Kurulumu

Gerekli görüldüğü veya zorunlu olduğu zamanlarda asansörlü nakliye süreci başlayabilir. Başka şehirde olunacağı için kiralanacak olan portatif asansör de maliyeti artırıcı bir kalemdir.

6. Ek Hizmetler 

Taşındıktan sonra ek hizmet talebi; elektrik işlemleri, şofben, uydu, ünite, klima montaj gibi işlemler maliyeti artırır. Özel kasa, piyano vb. özel eşyalar taşınması özel maliyet gerektirir. Canlı hayvan taşımacılığı uzun yolculuklarda zorlu olabilir. Hayvan dostlarımınız güvenliği için alınacak olan ekstra önlemler maliyetleri artırabilir.

Şehirler Arası Nakliyat Hizmet Türleri

Şehirler arası nakliye firmalarının evden eve taşıma, ofis nakliyatı, parça eşya nakliyatı gibi birçok nakliyat hizmeti vardır. Bu hizmetler ile taşınanın, profesyonel bir süreç çerisinde mümkün olan en güvenli ve en kısa sürede nakliyat işlemlerinin gerçekleştirilmesi amaçlanmaktadır. Şehirler arası nakliye fiyatları da nakliye çeşidine, eşyaların miktarına, şehirler arası mesafeye, sigorta durumuna göre değişiklik gösterir.

Ekspertiz Hizmeti

Ekspertiz hizmeti firma tarafından ücretsiz olarak verilir. Firma tarafından uzman kişilerin, ev ortamını canlı olarak veya video konferans seçeneği ile gezerek plan yaptıkları ve müşteri ile anlaşmaya vardıkları bir hizmettir. Bu işlemlerde;
• Eşyaların miktarı, oda sayısı, evlerin kaçıncı katta olduğu belirlenir.
• Taşınma işlemlerinin günü saati ve kaç gün süreceği belirlenir.
• Hangi şehre taşınılacağı ve adres bilgileri alınır.
• Eşyaların firma tarafından mı yoksa taşınan tarafından mı paketleneceği belirlenir.
• Özel eşyalar; piyano, heykel veya canlı hayvan taşımacılığı gibi hizmetlere varsa özel araç temini kararı alınır.
• Fiyat anlaşmasından sonra nakliyat sözleşmesi imzalanır.

Eşyaların Paketlenmesi Hizmet Maliyeti

Eşyaların paketlenmesi genellikle firmalar tarafında yapılır. Mobilyaların demontaj ve paketlenmesi beyaz eşyaların koruyucu patpat naylonlar ile desteklenmesi gerekir. Mutfak eşyalarının dikkatli bir şekilde kolilere yerleştirilmesi ve kırılmaması için desteklenmesi gerekmektedir. Ancak maliyeti düşürmek için çoğu taşınan, bu tür paketleme işlemlerini kendileri yapmak isterler. Bu durumda risk yönetimini iyi yapmak gerekir. Çünkü temin edilmesi gereken kutular ve ambalajlar maliyeti yükseltebilir ayrıca dikkatli paketlenmediği sürece zarar gören eşyalar da maliyeti artırıcı bir unsur olarak göz önünde bulundurulmalıdır.
Tüm eşyaların paketlenmesi (mutfak eşyası, mobilyalar, beyaz eşya, kıyafet vb.) hizmet bedeli: 100 TL – 1000 TL aralığında değişir. 

Eşyaların Taşınması ve Montajının Yapılması

Şehirler arası nakliye işlemi uzun bir süreçtir. Uzun yolculuk ve taşınmanın getirdiği stresi azaltmak için nakliyat firmaları büyük bir titizlikle çalışırlar. Uzun yolda birçok aksilik yaşanabilir. Eşyaların zarar görmeden gideceği şehre ulaştırılması dikkat gerektiren bir iştir. Taşınma işleminden sonra eşyaların montajı ve gerekli odalara yerleştirilmeleri firma tarafından dikkatlice sağlanır. Bunu için eğer asansör kullanılacak ise bina yöneticisinden izin alınması gerekir. Eşya taşıma ve montaj hizmet maliyeti 100 TL ila 1000 TL arasında değişir.

Elektrik Hizmeti Maliyeti

Elektrik, klima, uydu, şofben, ünite gibi eşyaların montajı elbette ki firma tarafından ek ücrete tabi tutulur. Ancak bu işlemleri zaten yaptıracağınızdan süreci en kısa zamanda tamamlamanız maliyet açısından daha avantajlıdır. 
Elektrik işlemleri, klima uydu vb. eşyaların montajı hizmet bedeli: 100 TL ila 1000 TL arasında değişir. Hizmet maliyeti 100 TL ila 1000 TL arasında değişir.

Şehirler Arası Ofis Nakliyatı Maliyeti

Ofis nakliyatı maliyetleri; ofisin taşınacağı şehrin uzaklığına, ofis binasına ve kaçıncı katta olduğuyla doğrudan bağlantılıdır. Ayrıca ofis malzemelerin büyüklüğü ve miktarı da temin edilecek araç bakımından maliyetleri değiştirebilir. Özellikle hukuk bürolarındaki evrakların güvenliği ise son derece önemlidir. Evrakların korunması ve sağlam bir şekilde taşınması ilerde doğabilecek maliyetlerin de önüne geçecektir.
Şehirler arası ofis nakliyatı hizmet bedeli: 100 TL ila 1000 TL arasında değişir. 

• Şehirler Arası Parça Eşya Nakliyatı ve Maliyeti
Bazen uzak bir şehirden aldığınız bir eşya veya başka bir şehre nakletmek isteğiniz birkaç parça mobilya için şehirler arası nakliye firmaları ile anlaşabilirsiniz. Bu durumda uzman bir ekip aracılığı ile eşyalarınızın nakli güvenli bir şekilde gerçekleşmiş olur. Şehirler arası parça eşya nakli maliyetleri eşyaların boyutuna, değerine ve şehrin uzaklığına göre değişebilir.
Şehirler arası parça eşya taşıma hizmet bedeli: 100 TL ila 1000 TL arasında değişir.

• Şehirler Arası Sigortalı Nakliyat
Şehirler arası nakliyat sürecinde sigortalı nakliyat desteği firma tarafından sağlanır. Bu tür yolculuklarda riskler yüksektir. Her türlü nakliyat sırasında oluşabilecek kaza, hırsızlık ve afet gibi durumlarda tamiri yapılabilecek hasarlı eşyaların sorunları giderilir. Ancak paketlemeler taşınan tarafından yapılmış ise veya değerli eşyalar nakliye aracına konmuş ise herhangi bir aksilik oluştuğunda firma mesuliyet kabul etmez. Hizmet maliyeti 100 TL ila 1000 TL arasında değişir.

• Şehirler Arası Asansörlü Nakliyat
İster evden eve ister ofis taşımacılığı olsun her tür nakliye işlemlerinde asansörlü taşımacılık yapılabilir. Ayrıca binada asansör mevcut değil veya bina yöneticisinden asansör kullanımı için izin alınamamışsa bu yöntem eşya güvenliği açısından da oldukça yararlıdır. Asansör taşımacılığı maliyeti binanın katına eşyaların miktarına göre değişiklik gösterir. Her ne kadar maliyetli olduğu düşünülse de gerek binaya, asansöre verilecek olan zarardan ve harcanacak zamandan kurtarır. Bu nedenle diğer yöntemlere göre maliyeti görece düşüktür diyebiliriz. Ancak gidilen yerde portatif asansör kira maliyeti de göz önünde bulundurulmalıdır.
Asansörlü nakliyat hizmet bedeli: 100 TL ila 1000 TL arasında değişir.

Şehirler Arası Nakliye Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Hususlar
Şehirler arası nakliye işlemlerinde dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır.
• İşini profesyonel bir şekilde yapan bir nakliye firması ile ekspertiz hizmeti alınması ve doğru planlamanın yapılması şehirler arası yolculuklarda büyük önem teşkil etmektedir.
• Maliyetler azaltmak için gereken önlemlerin alınmaması büyük zararlar doğurabilir. Hem mal hem can güvenliği açısından bu durum dikkate alınmalıdır.
• Nakliye işlemlerinin kaç gün süreceği hangi gün yapılacağı konusunda dikkatli davranmak gerekir.
• Taşınacak eşyaların korunaklı ambalajlar ile paketlenmesi ve uzun yol taşımacılığına uygun bir şekilde araca istiflenip sabitlenmesi hasarların önüne geçecektir.
• Uzun yol nakliye araçlarını tüm bakımlarının yapılmış olduğundan emin olunması gerekir.
• Şehre varıldıktan sonra bina girişine ve eşyaların boşaltılmasına uygun bir park yeri belirlenmelidir.
• Bina içinde yapılacak taşıma işlemlerinde asansör, bina ve eşyalara hasar verilmemelidir.
• Eşyaların yerleştirilmesinden sonra kontrolü yapılmalı ve herhangi bir hasar durumunda tespit yapılıp firma ile görüşülmelidir.
• Ardından montaj işlemleri başlatılarak sürecin tamamlanması sağlanmalıdır.
• Hizmet sonrası firmanın kurduğu iletişim, alınan hizmetin kalitesi, hız ve dikkat durumunu dikkate alarak yorum yapmak sizden sonra aynı hizmeti alacak olan kullanıcılar için faydalıdır.

Şehirler Arası Nakliye Hizmet Verenler

Eren Yaman

Eren Yaman

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Ümraniye

Sehir ici Sehirler Arasi Nakliye Hizmetleri 0537 010 68 69 www.rensanakliyat.com

Teklif İste Profil Görüntüle
Kayakargo nakliyat 🚛

Kayakargo nakliyat 🚛

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Küçükçekmece
Teklif İste Profil Görüntüle
SELAHATTİN ÖZEL

SELAHATTİN ÖZEL

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kocaeli / Darıca
Teklif İste Profil Görüntüle
Seyit Arslan

Seyit Arslan

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Yenimahalle

Evden eve nakliyat hizmet vermekteyiz müşteri hizmetleri bizim için çok onrmlidir

Teklif İste Profil Görüntüle
Seyit Arslan

Seyit Arslan

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Yenimahalle
Teklif İste Profil Görüntüle
Sinan Yıldız

Sinan Yıldız

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bağcılar
Teklif İste Profil Görüntüle
Okan Alh

Okan Alh

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Çorum / Merkez
Teklif İste Profil Görüntüle
YÖREM NAKLİYAT DEPOLAMA 444 4 113

YÖREM NAKLİYAT DEPOLAMA 444 4 113

5 1 Yorum
1 Kişi Seçti İstanbul / Ataşehir
Teklif İste Profil Görüntüle
Ender Ayılmazdır

Ender Ayılmazdır

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Beykoz

Varansoy Nakliyat Hizmetleri

Teklif İste Profil Görüntüle
metin İnan

metin İnan

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Maltepe
Teklif İste Profil Görüntüle
Uğuray Lojistik

Uğuray Lojistik

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Sancaktepe
Teklif İste Profil Görüntüle
SEYİTOĞLLAR TAŞIMACILIK Yük eşya taşımacılığı

SEYİTOĞLLAR TAŞIMACILIK Yük eşya taşımacılığı

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Esenyurt

SEYİTOĞLLAR TAŞIMACILIK OLARAK EVDEN EVE NAKLİYENİZİ GÜVENLİ BİR SEKİLDE TAŞİNMAKTAYİZ ...

Teklif İste Profil Görüntüle
Sinpaş Ev Ofis Taşıma A.Ş

Sinpaş Ev Ofis Taşıma A.Ş

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Yenimahalle
Teklif İste Profil Görüntüle
Yörükoğlu Nakliyat

Yörükoğlu Nakliyat

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Ataşehir

Sizlere En İyi Koşullarda Hizmet Vermek Tek Amacımızdır. Kuruluşumuzdan Bu Güne Dek Müşteri...

Teklif İste Profil Görüntüle
EGESOY NAKLİYAT

EGESOY NAKLİYAT

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Maltepe

Egesoy nakliyat firması olarak geniş araç filosuna sahip bir firma olarak müşterinin talebi ne ...

Teklif İste Profil Görüntüle
sedat polat

sedat polat

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Yenimahalle

evden eve nakliyat ankara

Teklif İste Profil Görüntüle
Asansörlü Evden Eve Nakliyat

Asansörlü Evden Eve Nakliyat

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Maltepe
Teklif İste Profil Görüntüle
Şensoy Nakliyat

Şensoy Nakliyat

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Sultanbeyli
Teklif İste Profil Görüntüle
Burak BUDAK

Burak BUDAK

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Kadıköy

Teklif İste Profil Görüntüle
Mehmet Şahin

Mehmet Şahin

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Mamak
Teklif İste Profil Görüntüle
Egemen Fener

Egemen Fener

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Sancaktepe
Teklif İste Profil Görüntüle

Şehirler Arası Nakliye Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;