Şehirler Arası Nakliye Hizmeti Ortalama Ücretler

499₺ - 4999₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

499₺ - 4999₺ Ortalama Ücret
499₺ - 4999₺ Ortalama Ücret
499₺ 4999₺

Şehirler Arası Nakliye Ücret Rehberi

İnsanlar gerek iş gerek yeni bir yaşama başlama gerekse akla gelmeyen birçok nedenden dolayı farklı bir şehre taşınırlar veya parça eşya taşımak isterler. Şehirler arası nakliyat zor gözükse de alanında tecrübeli bir şehirler arası nakliye firması, tüm stres ve yoğunluğu azaltacaktır. Çünkü şehirler arası nakliye zor bir iştir ve çok dikkatli yapılması gerekir. Bir firmaya danışılmadan yapılan nakliye işlemleri hem maliyet hem de güvenlik açısından oldukça risklidir. Eşyaların koruyucu ambalajlarla uzun yola hazırlanması, nakliye aracına sabitlenmesinin doğru yapılması gerekir. Tüm bu süreçler için şehirler arası nakliye firmalarından hizmet almak mantıklı olabilir.

Şehirler Arası Nakliye Maliyetini Belirleyen Unsurlar

Şehirler arası nakliye hizmetinin maliyetini belirleyen unsurlardan biri nakliye türüdür. Evden eve taşıma, şehirler arası ofis taşımacılığı veya şehirler arası parça eşya taşımacılığı maliyetlerde büyük etki yaratmaktadır. Ancak genel olarak maliyet durumunu ele alırsak;

1. Kat Edilecek Mesafe

Şehirler arası kilometre en önemli maliyet kalemini oluşturur. Taşınılacak şehrin uzak olması benzin giderlerini de artıracağından maliyeti artırabilir.

2. Eşya Miktarı 

Eşyaların miktarının fazla olması yapılacak iş miktarını artıracak ve nakliye aracının boyutunu da artıracaktır. Bu nedenle maliyetler eşya miktarına göre değişiklik gösterecektir.

3. Kat Yüksekliği

Dairenin, binanın kaçıncı katında olduğu maliyete etki edebilir. Dairenin yüksek katlarda bulunması maliyeti artırır.

4. Bina Asansör Durumu & İzni

Taşınılacak binanın asansörlü olması maliyetleri düşürebilir. Ancak bina yöneticisinden izin alınmalıdır. Unutulmamalıdır ki her eşya asansör ile taşınamaz.

5. Asansör Kurulumu

Gerekli görüldüğü veya zorunlu olduğu zamanlarda asansörlü nakliye süreci başlayabilir. Başka şehirde olunacağı için kiralanacak olan portatif asansör de maliyeti artırıcı bir kalemdir.

6. Ek Hizmetler 

Taşındıktan sonra ek hizmet talebi; elektrik işlemleri, şofben, uydu, ünite, klima montaj gibi işlemler maliyeti artırır. Özel kasa, piyano vb. özel eşyalar taşınması özel maliyet gerektirir. Canlı hayvan taşımacılığı uzun yolculuklarda zorlu olabilir. Hayvan dostlarımınız güvenliği için alınacak olan ekstra önlemler maliyetleri artırabilir.

Şehirler Arası Nakliyat Hizmet Türleri

Şehirler arası nakliye firmalarının evden eve taşıma, ofis nakliyatı, parça eşya nakliyatı gibi birçok nakliyat hizmeti vardır. Bu hizmetler ile taşınanın, profesyonel bir süreç çerisinde mümkün olan en güvenli ve en kısa sürede nakliyat işlemlerinin gerçekleştirilmesi amaçlanmaktadır. Şehirler arası nakliye fiyatları da nakliye çeşidine, eşyaların miktarına, şehirler arası mesafeye, sigorta durumuna göre değişiklik gösterir.

Ekspertiz Hizmeti

Ekspertiz hizmeti firma tarafından ücretsiz olarak verilir. Firma tarafından uzman kişilerin, ev ortamını canlı olarak veya video konferans seçeneği ile gezerek plan yaptıkları ve müşteri ile anlaşmaya vardıkları bir hizmettir. Bu işlemlerde;
• Eşyaların miktarı, oda sayısı, evlerin kaçıncı katta olduğu belirlenir.
• Taşınma işlemlerinin günü saati ve kaç gün süreceği belirlenir.
• Hangi şehre taşınılacağı ve adres bilgileri alınır.
• Eşyaların firma tarafından mı yoksa taşınan tarafından mı paketleneceği belirlenir.
• Özel eşyalar; piyano, heykel veya canlı hayvan taşımacılığı gibi hizmetlere varsa özel araç temini kararı alınır.
• Fiyat anlaşmasından sonra nakliyat sözleşmesi imzalanır.

Eşyaların Paketlenmesi Hizmet Maliyeti

Eşyaların paketlenmesi genellikle firmalar tarafında yapılır. Mobilyaların demontaj ve paketlenmesi beyaz eşyaların koruyucu patpat naylonlar ile desteklenmesi gerekir. Mutfak eşyalarının dikkatli bir şekilde kolilere yerleştirilmesi ve kırılmaması için desteklenmesi gerekmektedir. Ancak maliyeti düşürmek için çoğu taşınan, bu tür paketleme işlemlerini kendileri yapmak isterler. Bu durumda risk yönetimini iyi yapmak gerekir. Çünkü temin edilmesi gereken kutular ve ambalajlar maliyeti yükseltebilir ayrıca dikkatli paketlenmediği sürece zarar gören eşyalar da maliyeti artırıcı bir unsur olarak göz önünde bulundurulmalıdır.
Tüm eşyaların paketlenmesi (mutfak eşyası, mobilyalar, beyaz eşya, kıyafet vb.) hizmet bedeli: 100 TL – 1000 TL aralığında değişir. 

Eşyaların Taşınması ve Montajının Yapılması

Şehirler arası nakliye işlemi uzun bir süreçtir. Uzun yolculuk ve taşınmanın getirdiği stresi azaltmak için nakliyat firmaları büyük bir titizlikle çalışırlar. Uzun yolda birçok aksilik yaşanabilir. Eşyaların zarar görmeden gideceği şehre ulaştırılması dikkat gerektiren bir iştir. Taşınma işleminden sonra eşyaların montajı ve gerekli odalara yerleştirilmeleri firma tarafından dikkatlice sağlanır. Bunu için eğer asansör kullanılacak ise bina yöneticisinden izin alınması gerekir. Eşya taşıma ve montaj hizmet maliyeti 100 TL ila 1000 TL arasında değişir.

Elektrik Hizmeti Maliyeti

Elektrik, klima, uydu, şofben, ünite gibi eşyaların montajı elbette ki firma tarafından ek ücrete tabi tutulur. Ancak bu işlemleri zaten yaptıracağınızdan süreci en kısa zamanda tamamlamanız maliyet açısından daha avantajlıdır. 
Elektrik işlemleri, klima uydu vb. eşyaların montajı hizmet bedeli: 100 TL ila 1000 TL arasında değişir. Hizmet maliyeti 100 TL ila 1000 TL arasında değişir.

Şehirler Arası Ofis Nakliyatı Maliyeti

Ofis nakliyatı maliyetleri; ofisin taşınacağı şehrin uzaklığına, ofis binasına ve kaçıncı katta olduğuyla doğrudan bağlantılıdır. Ayrıca ofis malzemelerin büyüklüğü ve miktarı da temin edilecek araç bakımından maliyetleri değiştirebilir. Özellikle hukuk bürolarındaki evrakların güvenliği ise son derece önemlidir. Evrakların korunması ve sağlam bir şekilde taşınması ilerde doğabilecek maliyetlerin de önüne geçecektir.
Şehirler arası ofis nakliyatı hizmet bedeli: 100 TL ila 1000 TL arasında değişir. 

• Şehirler Arası Parça Eşya Nakliyatı ve Maliyeti
Bazen uzak bir şehirden aldığınız bir eşya veya başka bir şehre nakletmek isteğiniz birkaç parça mobilya için şehirler arası nakliye firmaları ile anlaşabilirsiniz. Bu durumda uzman bir ekip aracılığı ile eşyalarınızın nakli güvenli bir şekilde gerçekleşmiş olur. Şehirler arası parça eşya nakli maliyetleri eşyaların boyutuna, değerine ve şehrin uzaklığına göre değişebilir.
Şehirler arası parça eşya taşıma hizmet bedeli: 100 TL ila 1000 TL arasında değişir.

• Şehirler Arası Sigortalı Nakliyat
Şehirler arası nakliyat sürecinde sigortalı nakliyat desteği firma tarafından sağlanır. Bu tür yolculuklarda riskler yüksektir. Her türlü nakliyat sırasında oluşabilecek kaza, hırsızlık ve afet gibi durumlarda tamiri yapılabilecek hasarlı eşyaların sorunları giderilir. Ancak paketlemeler taşınan tarafından yapılmış ise veya değerli eşyalar nakliye aracına konmuş ise herhangi bir aksilik oluştuğunda firma mesuliyet kabul etmez. Hizmet maliyeti 100 TL ila 1000 TL arasında değişir.

• Şehirler Arası Asansörlü Nakliyat
İster evden eve ister ofis taşımacılığı olsun her tür nakliye işlemlerinde asansörlü taşımacılık yapılabilir. Ayrıca binada asansör mevcut değil veya bina yöneticisinden asansör kullanımı için izin alınamamışsa bu yöntem eşya güvenliği açısından da oldukça yararlıdır. Asansör taşımacılığı maliyeti binanın katına eşyaların miktarına göre değişiklik gösterir. Her ne kadar maliyetli olduğu düşünülse de gerek binaya, asansöre verilecek olan zarardan ve harcanacak zamandan kurtarır. Bu nedenle diğer yöntemlere göre maliyeti görece düşüktür diyebiliriz. Ancak gidilen yerde portatif asansör kira maliyeti de göz önünde bulundurulmalıdır.
Asansörlü nakliyat hizmet bedeli: 100 TL ila 1000 TL arasında değişir.

Şehirler Arası Nakliye Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Hususlar
Şehirler arası nakliye işlemlerinde dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır.
• İşini profesyonel bir şekilde yapan bir nakliye firması ile ekspertiz hizmeti alınması ve doğru planlamanın yapılması şehirler arası yolculuklarda büyük önem teşkil etmektedir.
• Maliyetler azaltmak için gereken önlemlerin alınmaması büyük zararlar doğurabilir. Hem mal hem can güvenliği açısından bu durum dikkate alınmalıdır.
• Nakliye işlemlerinin kaç gün süreceği hangi gün yapılacağı konusunda dikkatli davranmak gerekir.
• Taşınacak eşyaların korunaklı ambalajlar ile paketlenmesi ve uzun yol taşımacılığına uygun bir şekilde araca istiflenip sabitlenmesi hasarların önüne geçecektir.
• Uzun yol nakliye araçlarını tüm bakımlarının yapılmış olduğundan emin olunması gerekir.
• Şehre varıldıktan sonra bina girişine ve eşyaların boşaltılmasına uygun bir park yeri belirlenmelidir.
• Bina içinde yapılacak taşıma işlemlerinde asansör, bina ve eşyalara hasar verilmemelidir.
• Eşyaların yerleştirilmesinden sonra kontrolü yapılmalı ve herhangi bir hasar durumunda tespit yapılıp firma ile görüşülmelidir.
• Ardından montaj işlemleri başlatılarak sürecin tamamlanması sağlanmalıdır.
• Hizmet sonrası firmanın kurduğu iletişim, alınan hizmetin kalitesi, hız ve dikkat durumunu dikkate alarak yorum yapmak sizden sonra aynı hizmeti alacak olan kullanıcılar için faydalıdır.

Şehirler Arası Nakliye Hizmet Verenler

TARABYA NAKLYAT

TARABYA NAKLYAT

5.0 5 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Kadıköy
Profil Görüntüle
İlham nakliyat

İlham nakliyat

5.0 3 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bağcılar
Profil Görüntüle
Ferdi Yazıcıoğlu

Ferdi Yazıcıoğlu

5.0 2 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Yenimahalle

1998 yılından beri nakiye hizmeti vermekte olan firmamız sizler için en iyi nakliyat firmasıdı...

Profil Görüntüle
YÖREM NAKLİYAT DEPOLAMA 444 4 113

YÖREM NAKLİYAT DEPOLAMA 444 4 113

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Ataşehir
Profil Görüntüle
İSHAKOĞLU NAKLİYAT

İSHAKOĞLU NAKLİYAT

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Kadıköy
Profil Görüntüle
Şahinler nakliyat

Şahinler nakliyat

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Yenimahalle

Biz müşteri odaklı hizmet anlayışı ve özverisi ile daha iyi müşteri deneyimi için sürekli...

Profil Görüntüle
HOPA EVDENEVE NAKLİYAT

HOPA EVDENEVE NAKLİYAT

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Artvin / Hopa

HOPA EVDEN EVE NAKLİYAT TAŞIMACILIK AMBALAJLI PAKETLEME KURULUM İŞLEMLERİMİZ BİZDEN FİYAT...

Profil Görüntüle
Gentaş nakliyat

Gentaş nakliyat

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Çankaya

#gentaşnakliyat05327819870 #ankaragentaşnakliyat #istanbulgentaşnakliyat #izmirgentaşnakli...

Profil Görüntüle
DÜZGÜN Evden eve nakliyat

DÜZGÜN Evden eve nakliyat

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Bursa / Yıldırım

Güvenilir kaliteli hizmet sınamaktayız duzgun evden eve nakliyat

Profil Görüntüle
DENİZ TAŞ NAKLİYAT

DENİZ TAŞ NAKLİYAT

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Balçova

İzmir merkez olmak üzere 2000 yılından bu yana aralıksız olarak ev eşyası, büro, askılı t...

Profil Görüntüle
KAYA EXPRESS NAKLİYAT

KAYA EXPRESS NAKLİYAT

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Yenimahalle

Ankara evden eve nakliyat kaya ekspres nakliyat la hizmet vermekteyiz . Bütün eşyanin paketlemes...

Profil Görüntüle
Damla Nakliyat

Damla Nakliyat

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Yenimahalle

DAMLA NAKLİYAT taşıma süreçlerinde profesyonel bir nakliyat firması desteği arıyorsanız fir...

Profil Görüntüle
Şaban KURHAN

Şaban KURHAN

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Uşak / Merkez

Profil Görüntüle
Ali Aletirik

Ali Aletirik

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Sincan
Profil Görüntüle
hüner evden eve nakliyat

hüner evden eve nakliyat

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Kadıköy

Profil Görüntüle
Mehmet Ali B.aymaz

Mehmet Ali B.aymaz

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Maltepe

499 TL İNDİRİM FİYATI ile taşının. Sizde şimdi bizi tercih edin kafanız rahat bir şekild...

Profil Görüntüle
Mehmet Çoban

Mehmet Çoban

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Bursa / Osmangazi
Profil Görüntüle
Astur Nakliyat

Astur Nakliyat

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Çankaya

“Astur Evden Eve Nakliyat ” Ankara Merkezli kurulmuş bir aile şirketi olarak Nakliye hizmeti v...

Profil Görüntüle
Emre Güneş

Emre Güneş

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Sancaktepe

GÜNEŞKENT NAKLİYE

Profil Görüntüle
Ankara ADAR nakliyat

Ankara ADAR nakliyat

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Yenimahalle
Profil Görüntüle
Metin Kızılkula

Metin Kızılkula

1.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Yenimahalle

Profil Görüntüle

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

Şehirler Arası Nakliye Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Sizde Ara.com.tr hizmet veren ailesine katılarak iş imkanlarınızı genişletin. Binlerce müşteriye ulaşarak kazancınızı katlayın.