Eşya Depolama Hizmeti Ortalama Ücretler

299₺ - 999₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

299₺ - 999₺ Ortalama Ücret
299₺ - 999₺ Ortalama Ücret
299₺ 999₺

Eşya Depolama Ücret Rehberi

Eşya Depolama Maliyeti Neye Göre Belirlenir?

Eşya depolama, farklı alanlarda sağladığı avantajlar ile hem bireysel hem de kurumsal ihtiyaçlar nedeniyle tercih edilen hizmetlerdendir. Eşya depolama fiyatları, eşya sayısından çalışılan firmanın büyüklüğüne kadar çok sayıda unsura göre değişmekle birlikte ortalama olarak bir aylık depolama ücreti 100 TL ila 1000 TL aralığında yer alır. Eşya depolama maliyetlerini belirleyen faktörler aşağıda sıralandığı gibidir. 

1. Depo Büyüklüğü

Eşyaların muhafaza edileceği deponun büyüklüğü, toplam meblağın hesaplanmasında en önemli role sahip unsurlardan biridir. Yaygın olarak depo büyüklüğü eşyaların boyutları ile orantılı olarak kiralanır. Ancak, az sayıda eşya için dahi geniş depolar kiralamak mümkündür. Daha büyük depo ihtiyaçlarında meblağın artması kaçınılmazdır. Bununla birlikte birden çok küçük depo kiralamak yerine geniş ve tek bir deponun kiralanması, daha uygun fiyatlı olacaktır. 

2. Eşya Sayısı

Eşyaların sayısı, depolama ücretini belirleyen önemli etmenlerdendir. Eşyaların niteliklerine göre sigorta hizmeti, firma tarafından sağlanabilir. Elektronik cihazlar ve büyük makineler için bu durum, özellikle söz konusudur. Eşyaların, listelenmesi, not edilmesi, taşınması ve yerleştirilmesi eşya sayısı arttığı takdirde detaylı işlemleri gerektirir. Eşya sayısının artması genel anlamda maliyet üzerinde arttırıcı etkiye sahiptir. 

3. Eşya Depolama Süresi

Eşyaların depolarda ne kadar süre ile kalacağı bir diğer önemli faktördür. Depolama süresi arttıkça toplam hizmet ücreti de artış gösterir. Bazı firmalar depolama süresi uzadıkça belirli bir vakitten sonrası için indirim sunarlar (örneğin: ilk 3 ay sonrası %10 indirimli). Ancak bu her firma için geçerli değildir. Firma kampanya ve ayrıcalıkları takip edildiği takdirde, uygun fiyatlara eşya depolama hizmeti alınabilir. 

4. Eşyaların Cinsi

Farklı tip eşyaların muhafazası, daha karmaşık olabilir ve harcanması gereken önemin artmasına neden olur. Doğal olarak bu durumun hizmet maliyetinde fazladan masraf kalemleri oluşturur. Örneğin; antika niteliği taşıyan eşyalar daha hassastır ve bulundukları deponun nem dengesi yüksek ihtimam ile yapılmalıdır. Kağıt ve dosya benzeri eşyalar ile elektronik cihazların muhafazası için farklı koşullar yaratmak gerekebilir. Bu nedenle eşyaların cinsi büyük ölçüde önemlidir. 

5. Eşyanın Teslim Alınacağı & Edileceği Adres Mesafesi

Eşyaların, depolama alanına nereden getirileceği toplam maliyeti etkiler. Mesafe arttıkça, masrafların artması, bunun en büyük nedenidir. Aynı zamanda eşyaların alındığı yere teslim edilip edilmeyeceği, depolama hizmeti sonrasında nereye teslim edileceği önemlidir. Depo mesafesi, hizmet alınacak firmanın profesyonelliği ve fiyat & performans durumu göz önünde bulundurularak seçim yapılmalıdır. 

6. Ek Hizmetler

Eşya depolama hizmeti ile birlikte alınacak ek hizmetler, eşya depolama ücretleri üzerinde arttırıcı etkiye sahiptir. Eşyaların paketlenmesi, kolilenmesi, ekstra olarak kıymetli eşyalar için sigorta benzeri koruma önlemlerinin alınması ek hizmetlere örnek olarak verilebilir. 

Eşya Depolama Genel İşlemleri

Eşya depolama hizmeti, üç genel aşamadan oluşur. Bunlar eşyaların taşınması, depolanmak üzere yerleştirilmesi ve yeniden teslim edilmesidir. Ayrıntılı olarak eşya depolama hizmet aşamaları aşağıda sıralandığı gibidir.

• Eşyaların adet ve boyutlarına uygun depo seçenekleri sunulur.

• Kullanıcı, eşyaların durumunu göz önünde bulundurarak istek ve ihtiyaçlarına en uygun depoyu belirleyerek tercihini yapar. 

• Kullanıcının eşyaları ne kadar süre ile depolamak istediğine bağlı olarak anlaşma yapılır. 

• Kullanıcının dilediği gün ve saatte eşyaların taşınması üzere araç tesisi gerçekleştirilir.

• Eşyalar, özenli bir şekilde hiçbir şekilde zarar vermeden araca yerleştirilir. 

• Eşyaların depoya en hızlı ve güvenli şekilde ulaştırılması sağlanır. 

• Kullanıcının özel istekleri göz önünde bulundurularak eşyaların maksimum verimlilik alınacak şekilde depoya uygun olarak yerleştirilmesi sağlanır. 

• Eşyaların depoda zarar görmemesi için ekstra önlemler alınır.

• Kullanıcı isteklerine bağlı olarak eşyalar, depoya en uygun şekilde yerleştirilir. 

• Eşyaların teslim alındığına dair gerekli imzalar atılır.

• Hizmet süresi sonunda kullanıcının istediği adrese eşyaların taşınması sağlanır ya da arzu edildiği takdirde depolama süresi uzatılabilir. 

Eşya Depolama Hizmeti Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eşya depolama hizmeti almadan önce olumsuz sonuçlar ile karşılaşma ihtimalini sıfıra indirmek üzere dikkat edilmesi gereken bazı durumlar bulunmaktadır. Eşya depolama hizmeti almadan önce dikkat edilmesi gerekenler şunlardır: 

• Güvenilir ve deneyimli bir eşya depolama firması ile çalışmak, eşyaların en iyi şekilde, hasar görmeden, rutubet ya da nem olmadan muhafaza edilmesini sağlar. Zira profesyonel firmalar, eşya depolama şartları ile ilgili kapsamlı bilgi ve tecrübe sahibidir. 

• Eşya depolama firması seçilmeden önce diğer kullanıcıların yapmış oldukları yorumları göz önünde bulundurmak daha iyi bir hizmet almanıza katkı sağlar. 

• Firma ile anlaşmadan önce daha önceki hizmetlerine dair ayrıntıların sorgulanması faydalıdır. 

• Eşyalar, depoya yerleştirilmeden önce depoyu ziyaret etmek, depo hakkında kapsamlı bilgi sahibi olmak adına önemlidir ve daha iyi bir hizmet almanıza yardımcı olur. 

• Sizin için özel niteliklere sahip eşyaların muhafazası için hizmet sağlayıcılara bilgi vermek gerekir. Örneğin; kırılacak eşyalar, elektronik cihazlar, antikalar, kumaşlar vs. 

• Hizmet öncesi arayıp gün, saat ve adresin doğruluğunu teyit etmek, meydana gelebilecek sorunları önler. 

Eşya Depolama Hizmet Sonrası İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hizmet öncesinde olduğu gibi hizmet tamamlandığında da dikkat edilmesi gereken faktörler vardır. Bu faktörlere dikkat etmek, alınan hizmeti iyileştirerek hem hizmet verenlere hem hizmet alanlara hem de hizmet alacak olanlara fayda sağlaması nedeni ile önemlidir. Eşya depolama hizmet sonrası için dikkat edilmesi gerekenler aşağıda listelendiği gibidir. 

• Depoyu kiralayabileceğiniz maksimum süre hakkında bilgi sahibi olun. Bu sayede hizmet süresini uzatmak istediğiniz takdirde karşılaşacağınız duruma hazırlıklı olursunuz. Bazı firmalar eşya depolama hizmetini 6 ay ya da 1 sene gibi süreler ile sınırlar. İlerde meydana gelecek aksaklık ya da plan değişikliklerine karşı depolama süresi ile alakalı ayrıntılara hâkim olmak önemlidir.

• Eşyalar teslim alınırken kontrol edilmeli herhangi bir sorun ya da yıpranma fark edilmesi halinde anında, hizmet sağlayıcılarına bildirilmeli ve kusurun kompanse edilmesi istenmelidir. 

• Eşyalar teslim alındıktan sonra sayıları sayılmalı, eksiklik olup olmadığı kontrol edilmelidir.

• Gerekli kontroller sağlanmadan önce eşyaların eksiksiz alındığında dair belge imzalanmamalıdır. 

• Eşyalar geri alındıktan sonra ücretin eksiksiz olarak hizmet sağlayıcısına verilmesi önemlidir.

• Hizmet sonrasında firmanın vermiş olduğu eşya depolama hizmet unsurlarını (iletişim, kalite, fiyat vb.) dikkate alarak yorum yapmak, daha sonra aynı hizmeti alacak olan kullanıcılara yardımcı olur. 

İhtiyacınız olan eşya depolama hizmetine yüksek kalite ile hızlı ve güvenilir bir şekilde sahip olmak için yılın her günü, günün her saati ara.com.tr üzerinden ilan açabilir, uzman depolama firmalarından gelen teklifler arasından durumunuza en uygun olanı seçerek profesyonel ve uygun fiyatlı hizmete sahip olabilirsiniz. Ara.com.tr’nin geniş firma portföyü, fiyatların makul seviyelerde seyretmesini sağlar. Bu sayede kullanıcılar, aradıkları hizmeti tecrübeli firmalardan uygun fiyatlara alarak hedeflerini gerçekleştirebilir. Üstelik Ara.com.tr’ye üye olmak çok kolay. Kaliteli eşya depolama hizmeti için Ara!

Eşya Depolama Hizmet Verenler

TARABYA NAKLYAT

TARABYA NAKLYAT

5.0 5 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Kadıköy
Profil Görüntüle
Müslüm Uzz

Müslüm Uzz

5.0 4 Yorum
0 Kişi Seçti Gaziantep / Şehitkamil

Hızlı ve güvenilir ekibimiz ile GAZİANTEP te sizinleyiz Anlık paket taşınması & firmalar...

Profil Görüntüle
Ferdi Yazıcıoğlu

Ferdi Yazıcıoğlu

5.0 2 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Yenimahalle

1998 yılından beri nakiye hizmeti vermekte olan firmamız sizler için en iyi nakliyat firmasıdı...

Profil Görüntüle
pradA NAKLİYAT

pradA NAKLİYAT

5.0 2 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Başakşehir

evden eve sigortalı Taşımacılık%100 memnuniyet müşteri kabiliyeti ile hizmetinize sunmaktayı...

Profil Görüntüle
YÖREM NAKLİYAT DEPOLAMA 444 4 113

YÖREM NAKLİYAT DEPOLAMA 444 4 113

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Ataşehir
Profil Görüntüle
İSHAKOĞLU NAKLİYAT

İSHAKOĞLU NAKLİYAT

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Kadıköy
Profil Görüntüle
Şahinler nakliyat

Şahinler nakliyat

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Yenimahalle

Biz müşteri odaklı hizmet anlayışı ve özverisi ile daha iyi müşteri deneyimi için sürekli...

Profil Görüntüle
Gentaş nakliyat

Gentaş nakliyat

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Çankaya

#gentaşnakliyat05327819870 #ankaragentaşnakliyat #istanbulgentaşnakliyat #izmirgentaşnakli...

Profil Görüntüle
DÜZGÜN Evden eve nakliyat

DÜZGÜN Evden eve nakliyat

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Bursa / Yıldırım

Güvenilir kaliteli hizmet sınamaktayız duzgun evden eve nakliyat

Profil Görüntüle
DENİZ TAŞ NAKLİYAT

DENİZ TAŞ NAKLİYAT

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Balçova

İzmir merkez olmak üzere 2000 yılından bu yana aralıksız olarak ev eşyası, büro, askılı t...

Profil Görüntüle
Mehmet Ali B.aymaz

Mehmet Ali B.aymaz

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Maltepe

499 TL İNDİRİM FİYATI ile taşının. Sizde şimdi bizi tercih edin kafanız rahat bir şekild...

Profil Görüntüle
KAYA EXPRESS NAKLİYAT

KAYA EXPRESS NAKLİYAT

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Yenimahalle

Ankara evden eve nakliyat kaya ekspres nakliyat la hizmet vermekteyiz . Bütün eşyanin paketlemes...

Profil Görüntüle
Damla Nakliyat

Damla Nakliyat

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Yenimahalle

DAMLA NAKLİYAT taşıma süreçlerinde profesyonel bir nakliyat firması desteği arıyorsanız fir...

Profil Görüntüle
Şaban KURHAN

Şaban KURHAN

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Uşak / Merkez

Profil Görüntüle
HOPA EVDENEVE NAKLİYAT

HOPA EVDENEVE NAKLİYAT

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Artvin / Hopa

HOPA EVDEN EVE NAKLİYAT TAŞIMACILIK AMBALAJLI PAKETLEME KURULUM İŞLEMLERİMİZ BİZDEN FİYAT...

Profil Görüntüle
hüner evden eve nakliyat

hüner evden eve nakliyat

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Kadıköy

Profil Görüntüle
Astur Nakliyat

Astur Nakliyat

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Çankaya

“Astur Evden Eve Nakliyat ” Ankara Merkezli kurulmuş bir aile şirketi olarak Nakliye hizmeti v...

Profil Görüntüle
Emre Güneş

Emre Güneş

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Sancaktepe

GÜNEŞKENT NAKLİYE

Profil Görüntüle
Ankara ADAR nakliyat

Ankara ADAR nakliyat

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Yenimahalle
Profil Görüntüle
Metin Kızılkula

Metin Kızılkula

1.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Yenimahalle

Profil Görüntüle
Tayfun Çam

Tayfun Çam

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Düzce / Merkez
Profil Görüntüle

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

Eşya Depolama Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Sizde Ara.com.tr hizmet veren ailesine katılarak iş imkanlarınızı genişletin. Binlerce müşteriye ulaşarak kazancınızı katlayın.