Eşya Depolama Hizmeti Ortalama Ücretler

299₺ - 999₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

299₺ - 999₺ Ortalama Ücret
299₺ - 999₺ Ortalama Ücret
299₺ 999₺

Eşya Depolama Ücret Rehberi

Eşya Depolama Maliyeti Neye Göre Belirlenir?

Eşya depolama, farklı alanlarda sağladığı avantajlar ile hem bireysel hem de kurumsal ihtiyaçlar nedeniyle tercih edilen hizmetlerdendir. Eşya depolama fiyatları, eşya sayısından çalışılan firmanın büyüklüğüne kadar çok sayıda unsura göre değişmekle birlikte ortalama olarak bir aylık depolama ücreti 100 TL ila 1000 TL aralığında yer alır. Eşya depolama maliyetlerini belirleyen faktörler aşağıda sıralandığı gibidir. 

1. Depo Büyüklüğü

Eşyaların muhafaza edileceği deponun büyüklüğü, toplam meblağın hesaplanmasında en önemli role sahip unsurlardan biridir. Yaygın olarak depo büyüklüğü eşyaların boyutları ile orantılı olarak kiralanır. Ancak, az sayıda eşya için dahi geniş depolar kiralamak mümkündür. Daha büyük depo ihtiyaçlarında meblağın artması kaçınılmazdır. Bununla birlikte birden çok küçük depo kiralamak yerine geniş ve tek bir deponun kiralanması, daha uygun fiyatlı olacaktır. 

2. Eşya Sayısı

Eşyaların sayısı, depolama ücretini belirleyen önemli etmenlerdendir. Eşyaların niteliklerine göre sigorta hizmeti, firma tarafından sağlanabilir. Elektronik cihazlar ve büyük makineler için bu durum, özellikle söz konusudur. Eşyaların, listelenmesi, not edilmesi, taşınması ve yerleştirilmesi eşya sayısı arttığı takdirde detaylı işlemleri gerektirir. Eşya sayısının artması genel anlamda maliyet üzerinde arttırıcı etkiye sahiptir. 

3. Eşya Depolama Süresi

Eşyaların depolarda ne kadar süre ile kalacağı bir diğer önemli faktördür. Depolama süresi arttıkça toplam hizmet ücreti de artış gösterir. Bazı firmalar depolama süresi uzadıkça belirli bir vakitten sonrası için indirim sunarlar (örneğin: ilk 3 ay sonrası %10 indirimli). Ancak bu her firma için geçerli değildir. Firma kampanya ve ayrıcalıkları takip edildiği takdirde, uygun fiyatlara eşya depolama hizmeti alınabilir. 

4. Eşyaların Cinsi

Farklı tip eşyaların muhafazası, daha karmaşık olabilir ve harcanması gereken önemin artmasına neden olur. Doğal olarak bu durumun hizmet maliyetinde fazladan masraf kalemleri oluşturur. Örneğin; antika niteliği taşıyan eşyalar daha hassastır ve bulundukları deponun nem dengesi yüksek ihtimam ile yapılmalıdır. Kağıt ve dosya benzeri eşyalar ile elektronik cihazların muhafazası için farklı koşullar yaratmak gerekebilir. Bu nedenle eşyaların cinsi büyük ölçüde önemlidir. 

5. Eşyanın Teslim Alınacağı & Edileceği Adres Mesafesi

Eşyaların, depolama alanına nereden getirileceği toplam maliyeti etkiler. Mesafe arttıkça, masrafların artması, bunun en büyük nedenidir. Aynı zamanda eşyaların alındığı yere teslim edilip edilmeyeceği, depolama hizmeti sonrasında nereye teslim edileceği önemlidir. Depo mesafesi, hizmet alınacak firmanın profesyonelliği ve fiyat & performans durumu göz önünde bulundurularak seçim yapılmalıdır. 

6. Ek Hizmetler

Eşya depolama hizmeti ile birlikte alınacak ek hizmetler, eşya depolama ücretleri üzerinde arttırıcı etkiye sahiptir. Eşyaların paketlenmesi, kolilenmesi, ekstra olarak kıymetli eşyalar için sigorta benzeri koruma önlemlerinin alınması ek hizmetlere örnek olarak verilebilir. 

Eşya Depolama Genel İşlemleri

Eşya depolama hizmeti, üç genel aşamadan oluşur. Bunlar eşyaların taşınması, depolanmak üzere yerleştirilmesi ve yeniden teslim edilmesidir. Ayrıntılı olarak eşya depolama hizmet aşamaları aşağıda sıralandığı gibidir.

• Eşyaların adet ve boyutlarına uygun depo seçenekleri sunulur.

• Kullanıcı, eşyaların durumunu göz önünde bulundurarak istek ve ihtiyaçlarına en uygun depoyu belirleyerek tercihini yapar. 

• Kullanıcının eşyaları ne kadar süre ile depolamak istediğine bağlı olarak anlaşma yapılır. 

• Kullanıcının dilediği gün ve saatte eşyaların taşınması üzere araç tesisi gerçekleştirilir.

• Eşyalar, özenli bir şekilde hiçbir şekilde zarar vermeden araca yerleştirilir. 

• Eşyaların depoya en hızlı ve güvenli şekilde ulaştırılması sağlanır. 

• Kullanıcının özel istekleri göz önünde bulundurularak eşyaların maksimum verimlilik alınacak şekilde depoya uygun olarak yerleştirilmesi sağlanır. 

• Eşyaların depoda zarar görmemesi için ekstra önlemler alınır.

• Kullanıcı isteklerine bağlı olarak eşyalar, depoya en uygun şekilde yerleştirilir. 

• Eşyaların teslim alındığına dair gerekli imzalar atılır.

• Hizmet süresi sonunda kullanıcının istediği adrese eşyaların taşınması sağlanır ya da arzu edildiği takdirde depolama süresi uzatılabilir. 

Eşya Depolama Hizmeti Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eşya depolama hizmeti almadan önce olumsuz sonuçlar ile karşılaşma ihtimalini sıfıra indirmek üzere dikkat edilmesi gereken bazı durumlar bulunmaktadır. Eşya depolama hizmeti almadan önce dikkat edilmesi gerekenler şunlardır: 

• Güvenilir ve deneyimli bir eşya depolama firması ile çalışmak, eşyaların en iyi şekilde, hasar görmeden, rutubet ya da nem olmadan muhafaza edilmesini sağlar. Zira profesyonel firmalar, eşya depolama şartları ile ilgili kapsamlı bilgi ve tecrübe sahibidir. 

• Eşya depolama firması seçilmeden önce diğer kullanıcıların yapmış oldukları yorumları göz önünde bulundurmak daha iyi bir hizmet almanıza katkı sağlar. 

• Firma ile anlaşmadan önce daha önceki hizmetlerine dair ayrıntıların sorgulanması faydalıdır. 

• Eşyalar, depoya yerleştirilmeden önce depoyu ziyaret etmek, depo hakkında kapsamlı bilgi sahibi olmak adına önemlidir ve daha iyi bir hizmet almanıza yardımcı olur. 

• Sizin için özel niteliklere sahip eşyaların muhafazası için hizmet sağlayıcılara bilgi vermek gerekir. Örneğin; kırılacak eşyalar, elektronik cihazlar, antikalar, kumaşlar vs. 

• Hizmet öncesi arayıp gün, saat ve adresin doğruluğunu teyit etmek, meydana gelebilecek sorunları önler. 

Eşya Depolama Hizmet Sonrası İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hizmet öncesinde olduğu gibi hizmet tamamlandığında da dikkat edilmesi gereken faktörler vardır. Bu faktörlere dikkat etmek, alınan hizmeti iyileştirerek hem hizmet verenlere hem hizmet alanlara hem de hizmet alacak olanlara fayda sağlaması nedeni ile önemlidir. Eşya depolama hizmet sonrası için dikkat edilmesi gerekenler aşağıda listelendiği gibidir. 

• Depoyu kiralayabileceğiniz maksimum süre hakkında bilgi sahibi olun. Bu sayede hizmet süresini uzatmak istediğiniz takdirde karşılaşacağınız duruma hazırlıklı olursunuz. Bazı firmalar eşya depolama hizmetini 6 ay ya da 1 sene gibi süreler ile sınırlar. İlerde meydana gelecek aksaklık ya da plan değişikliklerine karşı depolama süresi ile alakalı ayrıntılara hâkim olmak önemlidir.

• Eşyalar teslim alınırken kontrol edilmeli herhangi bir sorun ya da yıpranma fark edilmesi halinde anında, hizmet sağlayıcılarına bildirilmeli ve kusurun kompanse edilmesi istenmelidir. 

• Eşyalar teslim alındıktan sonra sayıları sayılmalı, eksiklik olup olmadığı kontrol edilmelidir.

• Gerekli kontroller sağlanmadan önce eşyaların eksiksiz alındığında dair belge imzalanmamalıdır. 

• Eşyalar geri alındıktan sonra ücretin eksiksiz olarak hizmet sağlayıcısına verilmesi önemlidir.

• Hizmet sonrasında firmanın vermiş olduğu eşya depolama hizmet unsurlarını (iletişim, kalite, fiyat vb.) dikkate alarak yorum yapmak, daha sonra aynı hizmeti alacak olan kullanıcılara yardımcı olur. 

İhtiyacınız olan eşya depolama hizmetine yüksek kalite ile hızlı ve güvenilir bir şekilde sahip olmak için yılın her günü, günün her saati ara.com.tr üzerinden ilan açabilir, uzman depolama firmalarından gelen teklifler arasından durumunuza en uygun olanı seçerek profesyonel ve uygun fiyatlı hizmete sahip olabilirsiniz. Ara.com.tr’nin geniş firma portföyü, fiyatların makul seviyelerde seyretmesini sağlar. Bu sayede kullanıcılar, aradıkları hizmeti tecrübeli firmalardan uygun fiyatlara alarak hedeflerini gerçekleştirebilir. Üstelik Ara.com.tr’ye üye olmak çok kolay. Kaliteli eşya depolama hizmeti için Ara!

Eşya Depolama Hizmet Verenler

Tayfun Çam

Tayfun Çam

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Düzce / Merkez
Teklif İste Profil Görüntüle
Serkan Kara

Serkan Kara

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Van / İpekyolu
Teklif İste Profil Görüntüle
Seyit Arslan

Seyit Arslan

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Yenimahalle

Evden eve nakliyat hizmet vermekteyiz müşteri hizmetleri bizim için çok onrmlidir

Teklif İste Profil Görüntüle
YÖREM NAKLİYAT DEPOLAMA 444 4 113

YÖREM NAKLİYAT DEPOLAMA 444 4 113

5 1 Yorum
1 Kişi Seçti İstanbul / Ataşehir
Teklif İste Profil Görüntüle
Ender Ayılmazdır

Ender Ayılmazdır

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Beykoz

Varansoy Nakliyat Hizmetleri

Teklif İste Profil Görüntüle
Uğuray Lojistik

Uğuray Lojistik

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Sancaktepe
Teklif İste Profil Görüntüle
EGESOY NAKLİYAT

EGESOY NAKLİYAT

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Maltepe

Egesoy nakliyat firması olarak geniş araç filosuna sahip bir firma olarak müşterinin talebi ne ...

Teklif İste Profil Görüntüle
Şensoy Nakliyat

Şensoy Nakliyat

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Sultanbeyli
Teklif İste Profil Görüntüle
Burak BUDAK

Burak BUDAK

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Kadıköy

Teklif İste Profil Görüntüle
Egemen Fener

Egemen Fener

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Sancaktepe
Teklif İste Profil Görüntüle
Protürk evden eve nakliyat

Protürk evden eve nakliyat

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Sancaktepe
Teklif İste Profil Görüntüle
Yetenek Nakliyat

Yetenek Nakliyat

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Sancaktepe

Yetenek nakliyat olarak İstanbul da ve tüm Türkiye'de evden eve nakliyat sektöründe uzun yılla...

Teklif İste Profil Görüntüle
Hasat Nakliyat

Hasat Nakliyat

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Maltepe

İlden ile kaliteli hizmet anlayışı ve uygun fiyat garantisi ile hizmetinizdeyiz

Teklif İste Profil Görüntüle
İSHAKOĞLU NAKLİYAT

İSHAKOĞLU NAKLİYAT

5 1 Yorum
1 Kişi Seçti İstanbul / Kadıköy
Teklif İste Profil Görüntüle
Volkan Bozkurt

Volkan Bozkurt

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Yenimahalle

Teklif İste Profil Görüntüle
ULUSOĞLU Nakliyat

ULUSOĞLU Nakliyat

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Beşiktaş
Teklif İste Profil Görüntüle
Okan Tekin

Okan Tekin

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Yenimahalle
Teklif İste Profil Görüntüle
Hanifi Tahiroglu

Hanifi Tahiroglu

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Pendik
Teklif İste Profil Görüntüle
Nurettin Yıldız

Nurettin Yıldız

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Yenimahalle

Ankara Şehir içi Şehirler Arası Nakliyat Ambalajlı Sigortalı Taşıma Evden Eve ilden ile Ev O...

Teklif İste Profil Görüntüle
Kocaeli Hak Nakliyat Evden eve

Kocaeli Hak Nakliyat Evden eve

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kocaeli / İzmit
Teklif İste Profil Görüntüle
İstanbul Demircioğlu Nakliyat

İstanbul Demircioğlu Nakliyat

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Sancaktepe

İstanbul Demircioğlu evden eve nakliyat şirketi tüm Türkiye'ye sigorta garantili evden eve taş...

Teklif İste Profil Görüntüle

Eşya Depolama Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;