Tablet Tamiri Hizmeti Ortalama Ücretler

40₺ - 170₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

40₺ - 170₺ Ortalama Ücret
40₺ - 170₺ Ortalama Ücret
40₺ 170₺

Tablet Tamiri Ücret Rehberi

Tablet Tamiri Hizmeti Fiyatları

Tabletler, son zamanlarda kullanımı oldukça yaygınlaşan, bilgisayar yerine kullanılabilen elektronik cihazlardır. Tabletler uzun ve sık kullanım, düşürme, sıvıya maruz kalma ve birçok sebepten dolayı arızalanabilmekte ve tablet sahiplerini tamir hizmeti almaya yönlendirirler. Tablet tamir ücretleri tabletin marka ve modeline göre farklı ücretlendirilir. Diğer bir etmen ise arızanın türüdür. Bu bağlamda ortalama ücret 40 TL ile 170 TL arasında olabilir.

Tablet Tamiri Hizmet Maliyetini Belirleyen Unsurlar

Tabletin Markası ve Modeli

Tamir işlemlerinde marka ve model maliyeti belirleyen önemli unsurlardan biridir. Zira tabletin değişen parçaları model ve markaya göre fiyat farklılıkları taşıyabilir. Eski model bir tabletin ekranı maliyetli olmaz iken yeni model bir tabletin ekran maliyeti yüksek olabilir.

Tamirin türü

Tabletler pek çok şekilde arızalanabilir. Ekranı kırılabilir veya tuşlarında deformeler meydana gelmiş olabilir. Bu tamir işlemlerinin hepsi farklı fiyatlandırılır. Çünkü verilen hizmet her arıza türü için farklı olmaktadır. Bu durum maliyetleri belirleyen önemli bir unsurdur.

Parçaların Orijinalliği

Tabletlerde arızalanan parçaların değiştirilmesi gerekir. Ancak değiştirilen parçanın kalitesi önemlidir. Orijinal olmayan veya kalitesiz parçalar tabletin eski verimi ile çalışmasını engeller. Bu nedenle parçaların orijinal olması ilerde ortaya çıkabilecek arızaların da engellenebilmesi için mümkün mertebe orijinal olmalıdır. Bu husus maliyetleri etkileyecektir.

Tablet Tamiri için Nelere Dikkat Edilmeli?

Tüm elektronik cihazlara olduğu gibi tabletler de arızalanabilir. Tableti teknik servise vermeden önce yapmanız gereken birkaç uygulama vardır.

• Tabletin içinden SD kartınızı almanız önemli olabilir. Tamir esnasında çıkarılırken kaybolabilir.

• Eğer alınabiliyorsa verilerin yedeğinin alınması gerekir. Ekran veya batarya değişiminde bu işleme pek gerek yoktur. Ancak diğer işlemlerde göz önünde bulundurulmalıdır.

• Tabletinize uygulanacak ek işlemleri bildiriniz. Ekran koruyucu takılabilir. Yedeklemenin teknik servis tarafından yapılması istenebilir. 

Ekran Değişimi

Tabletler düşme veya sıvı teması sonucu ekranları deforme olabilir, çatlayabilir, kırılabilir veya dokunmatik özeliğini yitirebilir. Bu durumlarda teknik servis hizmeti ekran değişimini yapar. Gerekirse ekran koruyucu takar. Bu hizmetin maliyeti değişen parçanın kalitesine ve takılan ekran koruyucu özelliklerine göre değişmekle birlikte ortalama 150 TL ile 200 TL arasında değişebilir.

Batarya Değişimi

Tabletler çok sık kullanılan elektronik cihazlardır. Gerek iş amaçlı gerekse eğitimde kullanılan tabletler bir zaman sonra şarj kapasitesinin düşmesi ve çabuk kapanması sorunlarıyla arıza verir. Bu durumda batarya değişimi gereklidir. Teknik servis bu hizmette tablet bataryası değişim işlemi uygular. Hizmetin maliyeti ise bataryanın kalitesine bağlı olarak 50 TL ile 150 TL arasında değişebilir.

Kamera Tamiri

Tablet kameraları her ne kadar sık kullanılmasalar da yoklukları hissedilebilir. Özellikle iş amaçlı video konferans görüşmelerinde kamera büyük öneme sahiptir. Tablet kameraları ise genellikle düşme veya sıvı teması sonucu kayar, kırılır veya bulanıklaşır. Bu hizmette teknik servis kamerayı yerine oturtabilir, arıza var ise kamerayı değiştirir. Bu hizmetin maliyeti ise kamera değişimi veya bakımına göre ortalama 40 TL ile 170 TL arasında değişebilir.

Şarj Soketi Değişimi

Tabletler kimi durumda şarj soketi, şarj aletinin sürekli takılıp çıkarılması veya sıvı, toz ve neme maruz kalması sonucu işlevini yitirir. Bu hizmette teknik servis kısa bir süre içerisinde şarj soketini temizler gerekli bakımı uygular, arızalanmış ise değiştirir. Bu hizmet maliyeti değişen parça ve bakım işlemine göre değişkenlik gösterebilir.

Format İşlemleri

Tabletlere kimi zaman istenmeyen zararlı yazılımlar, virüsler bulaşabilir, tabletin verimli kullanılması engellenir ve verilerin güvenliği tehlikeye girer. Bu gibi durumlarda teknik servis, veri yedekleme yaparak tableti güvenli bir şekilde zararlı yazılımlardan arındırır. Format işlemleri fiyatları ise 50 TL ile 60 TL arasında değişebilir.

Tablet Tamiri Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;