Tablet Tamiri

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

Tablet Tamiri Hizmet Verenler

Emrah Dalkıran

Emrah Dalkıran

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Gaziosmanpaşa
Profil Görüntüle
Kemal ALTINDAĞ

Kemal ALTINDAĞ

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Esenler
Profil Görüntüle
Ayhan Bey

Ayhan Bey

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Etimesgut
Profil Görüntüle
Samet Algan

Samet Algan

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Erzurum / Yakutiye
Profil Görüntüle
ENDLESS TECHNOLOGY

ENDLESS TECHNOLOGY

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Gaziantep / Şahinbey
Profil Görüntüle
Ali Mollabey

Ali Mollabey

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Yenimahalle

Elektronik kart dizgi işleriniz yapılır. 10 Yıl ve üzeri savunma sanayi sektöründe 3 yıl ele...

Profil Görüntüle
Caner Gök

Caner Gök

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Muğla / Fethiye
Profil Görüntüle
Hasancan Kürkçü

Hasancan Kürkçü

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kayseri / Kocasinan

HLK ELEKTRIK Elektronik-Servis-Bakım-Onarım-Otomasyon 0 (352) 738 54 56 / 0 (554) 970 29 40 ...

Profil Görüntüle
Bilgisayar Dünyası

Bilgisayar Dünyası

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Aydın / Didim
Profil Görüntüle
Mehmet Akif Akpınar

Mehmet Akif Akpınar

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Pendik
Profil Görüntüle
AB Bilgisayar

AB Bilgisayar

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Şişli

Bilgisayar, notebook, sunucu satışı, servisi bunun dışında yazıcı, ups vb ürünler için bi...

Profil Görüntüle
Arif telekom

Arif telekom

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Manisa / Salihli
Profil Görüntüle
Ünal Falay

Ünal Falay

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bakırköy
Profil Görüntüle
İlyas Tezcan

İlyas Tezcan

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Esenyurt
Profil Görüntüle
Görsel Tente

Görsel Tente

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Karabağlar

Tüm mekanlarınız ın tamirat tadilat ve yenileme Bakım ve Onarım işleriniz dalında uzman ele...

Profil Görüntüle
VOLKAN ZOR

VOLKAN ZOR

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Bilecik / Bozüyük
Profil Görüntüle
Tirsem Bilgisayar

Tirsem Bilgisayar

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Gaziantep / Şehitkamil
Profil Görüntüle
Serkan demirci

Serkan demirci

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bağcılar
Profil Görüntüle
Ömer Çavuşluoğlu

Ömer Çavuşluoğlu

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Uşak / Merkez
Profil Görüntüle
ERTUĞ BİLGİSAYAR&İLETİŞİM

ERTUĞ BİLGİSAYAR&İLETİŞİM

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Elazığ / Merkez

Gazi Caddesi 50'ler Çarşısı Bodrum Kat Ertuğ Bilgisayar & İletişim

Profil Görüntüle
Ahmet Faruk Demir

Ahmet Faruk Demir

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Sakarya / Adapazarı

Tüm tamir işleriniz de en uygun fiyat ve kaliteli çözümler ile hizmet veriyoruz.

Profil Görüntüle

Tabletler, bilgisayarları taşınabilir hale getiren cep telefonlarına göre kullanımı daha rahat ve daha çok amaca hizmet eden akıllı cihazlardır. Tabletler, iş ve eğlence amaçlı kullanımların yanı sıra çocukların favori aktivite araçlarından biri haline geldi. Çok fonksiyonlu olan tabletlerin düzgün çalışmaması tablet tamiri hizmetine olan ihtiyacı doğurur. Hayatın her alanında akıllı telefonlar kadar etkin olarak kullanılan tabletlerin en hızlı şekilde doğru olarak tamir edilmesi kullanıcılar için önemlidir. Olabildiğince hızlı şekilde onarılmış tabletlere sahip olmayı amaçlayan kullanıcılar, tablet tamiri için en iyi yeri bulmak ister. 

Tablet Tamir Hizmeti İçerikleri

Tablet Ekranının Onarımı

Tablet ekranı çatladığında ya da kırıldığında, üzerinde herhangi bir şey yapmak imkansız hale gelebilir. Ekranın sahip olduğu çatlaklar tehlikeli olduğu kadar rahatsız da edicidir. Tablet ekran tamiri, istenilen ekran mevcut olduğu takdirde vakit almayan nispeten kolay bir işlemdir. Pek çok firma tablet ekran tamiri daha hızlı gerçekleşebilsin diye yerinde envanterinde tablet ekranlarının stoklarını bulundurur. Bu  durumda 30 ile 60 dakika arasında tabletin ekranı değiştirilebilir.

Ana Ekran & Kilit Tuşlarının Değişimi

Tabletler, dokunmatik ekranlar ile neredeyse tamamen kontrol edilse de ana ekran ve kilit tuşu önemli kolaylıklar sağlarlar. Bu tuşlardan biri ya da ikisi doğru şekilde çalışmadığında tablet kullanımında aksaklıklar meydana gelir. Tableti kilitlemek, ekrandan çıkmak ya da ekran görüntüsü almak istenilen zamanda değiştirmek bozuk tuşlar ile daha uzun sürer ya da imkanız hale gelir. Tablet tamir hizmeti ile tablet üzerinde yer alan ana ekran ya da kilit tuşunun değişimi sağlanabilir. Bu tuşların orijinal olması daha sağlıklı bir tablet kullanımı için önem arz eder.

Ses Tuşlarının Değişimi

Tablet ses tuşları bulundukları yer itibariyle sıklıkla temas edilen konumda yer alırlar. Ses tuşları herhangi bir sebepten dolayı bozulursa onlar değiştirmek kısa süreli ve kolay bir işlemdir. Genellikle tabletlerdeki ses tuşları kısa sürede değiştirilerek kullanıcılara teslim edilirler. Aksi takdirde bozuk ses tuşları ile tabletteki ses düzeyini değiştirmeye çalışmak uğraştırıcı ve zaman alıcı olacaktır. Ses tuşlarının orijinal olması daha kaliteli bir tablet deneyimi için önemlidir.

Batarya Değişimi

Zaman içerisinde tablet bataryaları eski performansını göstermeyebilir ya da tamamen bozularak işlevselliğini yitirebilir. Batarya değişimi arkası açılabilen bir tablet için isteniyorsa kullanıcılar yeni bir bataryayı alarak kendileri de değişimi sağlayabilir. Ancak pek çok tablet modelinde bataryayı değiştirmek yalnızca kapağı kaldırmaktan daha zordur. Bu durumlarda batarya değişimi için teknik servise başvurulabilinir. 

Kamera Değişimi & Tamiri

Tablet kameraları, yaygın kullanıma bağlı olarak çizilebilir ya da kırılabilir. Bununla birlikte düşürme, sıvı dökülmesi ve benzeri kazalar kamerada bozulmalara sebebiyet verir. Ön ya da arka kamera farklı durumlarda tamire ihtiyaç duyabilir. Hasar ileri boyutlardaysa kameralar değiştirilebilir. 

Tablet Kasa Değişimi & Tamiri

Tablet kasası, çarpma ya da sıvı dökülmesi gibi kullanıcı hatalı durumlardan değişim ya da tamir işlemlerini gerçekleştirebilir. 

Tablet Yazılım Güncellemeleri 

Tablet, normalden daha yavaş çalışıyorsa veya uygulamalardan bazıları açılmıyor ise yüksek ihtimalle tablet yazılımı güncelliğini kaybetmek üzeredir. Teknisyenler, mevcut tablet yazılımını kontrol edebilir ve cihaz için en güncel sürümün kullanıldığından emin olabilir. Aksi takdirde gerekli güncelleme işlemlerini tamamlayabilir.

Senkronizasyon ve Yedekleme 

Senkronizasyon ve yedekleme tablet verilerinin devamlılığını sağlamak adına önemlidir. Senkronizasyon ve yedekleme sayesinde tablet kaybedildiği takdirde fotoğrafların güvende olduğundan emin olmak mümkün hale gelir. Bununla birlikte bilgisayar ya da akıllı telefon ile tablet arasında veri alış verişi senkronizasyon ile kolaylıkla gerçekleşebilir. 

Konektörleri ve Bağlantı Noktalarını Değiştirme

Tablet soketlerinin uzun süreli meşguliyeti, bir tabletteki yuva konektörleri ve şarj bağlantı noktaları üzerinde yıpratıcı etkiye sebep olabilir. Kullanım sırasında ya da bazı kazalar sonucu bu konektör ve bağlantı noktaları hasar görebilir. Bu sebeple kulaklık ya da şarj soketleri doğru şekilde çalışmayabilir.Teknisyenler, tablet üzerindeki bağlantı noktalarının hasarlarını tamir edebilir ya da gerektiği takdirde parça değişimi yapabilir. Bu sayede, tablet yeni gibi çalışır hale gelir.

Tablet Üzerine Sıvı Döküldükten Sonra Yapılması Gerekenler

Gündelik hayatın içerisinde aktif tablet kullanımı, sıvı dökülmesi gibi kazaların yaygınlaşmasına neden oldu. Tablet üzerine sıvı döküldüğünde yapılabilecek bazı işlemler hayat kurtarıcı olabilir. Elektronik cihazlara sıvı dökülmesi durumunda üniteyi çalıştırmaktan kaçınmak çok önemlidir. Sıvı dökülmesi meydana geldiğinde ünite kapalıysa, kapalı bırakmak açıksa mümkün olduğunca kısa sürede kapatmak önemlidir.  Su ve elektrik karışmaz ve ıslak devre yoluyla canlı bir akım çalıştırmak, ünitenin tamamen yanmasına ve onarımın imkansız hale gelmesine neden olabilir.

Tablet üzerine sıvı döküldüğü taktirde mümkünse batarya en hızlı şekilde çıkarılmalıdır. Bu şekilde elektrik akımlarının ünite üzerinden iletilme şansının olmadığından emin olunabilir. Batarya hızlı bir şekilde çıkarılamıyorsa, en azından tabletin kapalı olması sağlanmalıdır. Bunlara ek olarak SIM kartlı tablet ise SIM kart ya da mevcutsa hafıza kartı çıkarılmalıdır. Tüm ıslak yüzeylerin, tercihen bir havlu veya tiftiksiz bir bez kullanılarak kurutulması gerekir. Tableti kuru pirinç içine koymak veya silika jel paketleri kullanmak, fazla suyu veya nemi çıkarmak için mükemmel bir araçtır. Sıvı dökülmesindeki en önemli nokta tableti en hızlı şekilde kurutmaktır. 

Sıvı Dökülmesinin Ardından Tablet Tamiri

Tamamıyla kuruma işleminin sağlanması ve pirinç işleminin tekrarlanması birkaç gün dahi sürebilir. Tableti kurutmak için ek hasara neden olabileceği ve hatta ünitenin gövdesini bile çözebileceği için ısı kullanmaktan kaçının. Tableti kurutmak için soğuk hava kullanın veya kurumaya yardımcı olması için gece boyunca bir havalandırma deliğinin yanına yerleştirin. Tabletin olması gerektiği gibi çalıştığından emin olmak için tüm yüzeyler ve devreler tamamen kurutulmalıdır. Tabletin kuruması için yeterli zaman geçtikten sonra, bataryayı ve SIM kartı yeniden takıp üniteye güç vermeye çalışabilirsiniz. Normal çalışıyorsa, çabalarınız başarılı olmuştur. Aralıklı çalışıyor ya da hiç çalışmıyor ise bu, bir hasarın varlığına işaret eder. Tableti tamir ettirmek üzere götürdüğünüz yerin üzerine sıvı dökülen tabletler konusunda deneyimli olduğundan emin olun.

Tablet Wifi Problemi

Tablette wifi olması gerektiği gibi çekmiyorsa daha karmaşık çözümlere başvurulmadan önce aşağıdaki adımlar takip edilebilir.

  1. Wifi vericisi üzerindeki ışıkları kontrol etmek: Cihaz üzerindeki ışıklar yanmıyorsa sorun tablet değil verici kaynaklıdır. Ayrıca verici üzerindeki kırmızı ışıklar, bir şeylerin yanlış gittiğine işaret olabilir. Kullanma kılavuzuna bakmak ya da internet sağlayıcısına başvurmak gerekir.
  2. Modemin yakınına gitmek: Modemler belirli bir alanda etki sağlarlar. Etki alanının dışında kalan cihazlar modeme bağlanamaz ya da yeterince yakın değilse bağlanmakta güçlük çekilebilir. 
  3. Ethernet kablosunu takmak: Kablosuz internet işe yaramıyorsa ethernet kablosunu takmak sorunun sebebini anlamak konusunda yardımcı olur. Tablet ethernet kablosu bağlandıktan sonra internete bağlanabiliyorsa sorun kablosuz internet sinyalinden kaynaklanıyor olabilir.

Bu adımlar tableti internete bağlamak için yeterli olmuyor ise teknik servisten fayda alarak sorunun kaynağına inerek onarım sağlanabilir.

Apple Tablet Tamiri

Apple tabletleri olarak bilinen iPad'ler günümüzde kullanılan en popüler tabletler arasındadır ve iyi bakıldıklarında çok uzun süre dayanabilirler. Kullanıcılar Apple tabletleri ile ilgili bir sorun olduğundan şüphelendiklerinde, sorun tespiti için şanslarını denemek ve uzman görüşü almak için iPad tamiri hizmetine başvururlar. iPad tamiri için yapılan işlemlerin çoğu, tablet teslim edildiği andan itibaren yedek parçaların mevcudiyetine göre genellikle aynı gün içerisinde tamamlanabilir. 

Samsung Tablet Tamiri

Samsung tablet tamiri, en çok aranılan tablet tamir seçeneklerinden biridir. Dokunmatik cihazlar yapı gereği kırılgandırlar ve hasarlara açıktırlar. Herhangi bir düşürme, kaza, sıvı dökülmesi ve benzeri durumlarda meydana gelen bozulma ya da çatlaklar teknik servislerin yardımıyla kompanse edilebilir. Samsung tablet tamiri için cihazın garantisi devam ediyorsa size en yakın Samsung teknik servisine başvurabilirsiniz. Tabletlerin onarılması 2 ile 4 gün arasında tamamlanıp, kullanıcılara teslim edilebilir.

Tablet Tamiri Fiyatları

Tablet tamiri fiyatları yapılan işlemlerin içeriklerine göre değişiklik gösterir. Tablet tamir fiyatlarını belirleyen faktörlerden ilki yapılan onarım işlemidir. Tabletteki parçaların değişimi, ana mekanizmanın tamiri tablet güncellemesi ya da senkronizasyonundan daha pahalı olacaktır. Parça değişimi gerekiyorsa orijinal parçanın kullanıp kullanılmayacağı belirleyicidir. Özellikle ekran ya da batarya değişimi yapılacaksa markanın orijinal ekranını kullanmak maksimum fayda almak konusunda dikkat edilmesi gereken noktalardan biridir. 

Tablette meydana gelen hasarın boyutu yapılacak işlemleri çeşitlendireceğinden önemlidir. Ekran değişimi gibi durumlarda rahatsız edici bir çatlak ya da derin bir kırık fark etmeksizin yapılacak işlem aynıdır. Bununla birlikte işlemlerin hangi marka için yapılacağı da fiyat üzerinde farklılık yaratır. Tablet markalarının yaygın olmayan modelleri de etken faktörlerden biridir. Bunlara ek olarak tabletlerin zor bulunan parçaları diğer parçalara göre daha pahalı olabilir. 

Tablet Tamiri Hizmeti Almak

Ne tür bir tabletiniz olursa olsun, tabletinizi en kısa sürede en doğru şekilde tamir ettirebilmek için web sitemizdeki deneyimli tablet onarım servis seçeneklerine güvenebilirsiniz. Tablet tamiri hizmeti almak artık bizimle çok daha kolay, sitemizde iş ilanı oluşturarak binlerce uzman arasında aradığınız kişiler size en uygun teklifi verir ve bu sayede hizmetinizi kolayca alırsınız.

Tablet Tamiri Hizmeti Ortalama Ücretler

40₺ - 170₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

Ücret RehberiniGör
40₺ - 170₺ Ortalama Ücret
40₺ - 170₺ Ortalama Ücret
40₺ 170₺

Tablet Tamiri Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Sizde Ara.com.tr hizmet veren ailesine katılarak iş imkanlarınızı genişletin. Binlerce müşteriye ulaşarak kazancınızı katlayın.