Sulama Sistemleri Hizmeti Ortalama Ücretler

100₺ - 9000₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

100₺ - 9000₺ Ortalama Ücret
100₺ - 9000₺ Ortalama Ücret
100₺ 9000₺

Sulama Sistemleri Ücret Rehberi

Sulama Sistemleri Montaj ve Tamiri Fiyatları

Tarla, bahçe, sera gibi alanların verimli ve en doğru şekilde sulanmasını sağlayan sistemlerdir. Sulama sistemleri hem zaman hem su tasarrufu sağlayan ve ürün verimini artıran bir yöntemdir. Eğer siz de tarla, bahçe, sera gibi alanlarınızda sulama sistemi hizmeti almak istiyorsanız sitemizden ilan açabilirsiniz. Gereken adımlardan sonra firmalardan gelen tekliflerle hizmet sağlanabilir.

Sulama sistemi ücretleri birkaç unsura bağlı olup bu unsurlar; sulanacak alanın metrekaresi, sulama sisteminin türü ve malzemelerin kalitesine göre değişiklik gösterecektir.  Bu bağlamda ortalama ücretler 100 TL ile 9.000 TL arasında değişkenlik gösterebilir. 

Damla Sulama Sistemi Fiyatları

Damla sulama sisteminde toprak altında ve yüzeyinde borular yardımıyla belirli aralıklarla ekilen ürüne düşük miktarda sulama yapılması sistemidir. Bu sistemde ortalama ücret alanın metrekaresine ve kullanılan boru hattının büyüklüğüne bağlı olarak 1.000 TL ile 9.000 TL arasında değişkenlik gösterebilir.

Sprey Sulama Sistemi Fiyatları

Sprey sulama genellikle çim sulama için kullanılır. Toprağa yerleştirilen sulama başlıkları ile istenilen yöne istenilen zamanda sulama yapılabilir. Bu hizmetin ortalama ücreti ise sulama başlıklarının yapısına, kaç adet olduklarına ve kanallara göre değişlik göstermekle beraber 100 TL ile 9.000 TL arasında değişebilir.

Yağmurlama Sulama Sistemi Fiyatları

Yağmurlama sulama sistemi de sprey sulama sistemi gibidir. Tek farkı suyun sulama başlıklarından farklı büyüklükte çıkarak doğala yakın bir sulama sistemi gerçekleştirmesidir. Bu hizmetin maliyeti yine sulama başlıklarının yapısına, kaç adet olduklarına ve kanal uzunluklarına göre değişiklik gösterecektir. Bu bağlamda ortalama ücretler 100 TL ile 9.000 TL arasında değişebilir.

Toprak Altı Sulama Sistemi Fiyatları

Toprak altı sulama sistemi ise damla sulama sistemine benzer. Ancak bu sistemin farkı, sulama kanallarının toprağın altında olması ve toprağın nemli kalmasını sağlamasıdır. Bu hizmetin ortalama ücreti ise alanın büyüklüğüne ve sulama kanallarının uzunluğuna göre değişecektir. Bu bağlamda toprak altı sulama sistemi fiyatları 100 TL ile 7.000 TL arasında değişkenlik gösterebilir.

Sulama Sistemleri Hizmet Maliyetini Belirleyen Genel Unsurlar

Sulama Sisteminin Türü

Sulama sisteminin türü maliyeti belirleyen unsurların başında gelir. Farklı sulama türleri farklı alanlar için uygulama sağlar. Damla sulama sistemi maliyet değişkenleri farklı iken sprey sulama sisteminin maliyet değişkeni farklı olacaktır.

Sulama Sisteminin Kurulacağı Alan

Sulama sisteminin kurulacağı alan da maliyetleri belirleyen en önemli unsurlardan biridir. Metrekare arttıkça kullanılan malzeme, sulama başlıklarının sayısı veya sulama kanallarının uzunluğu artacaktır. Bu durum direkt olarak maliyetlere etki edici bir unsurdur.

Kullanılacak Malzeme

Sulama sisteminin kurulacağı alanda kaliteli malzeme kullanımı verimli bir zaman dilimi ve verimli ürünler elde edilmesini sağlayacaktır. Bu nedenle kullanılan malzemenin kalitesi, sulama kanalları ve sprey başlıklarının üretildiği materyaller hizmet maliyetini artırıcı unsur olacaktır.

Sulama Sistemleri Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Sulama sistemleri üretimin verimini artıran ve tasarruf sağlayan sistemlerdir. Bu hizmeti veren firmalar bu hususu dikkate alarak daha çevreci ürünler ile hizmet sağlamalıdır.

• Sulama sistemleri farklı türlerde mevcuttur. Alacağınız hizmete göre uzmanlaşmış bir firma seçmeniz verimi daha da artıracaktır.

• Hizmetin türü belirlenerek hangi alana sulama sisteminin kurulacağı firmaya iletilmelidir.

• Kullanılacak kanal ve sulama başlıklarının en verimli şekilde döşenmesi ve ne kadarlık alanı sulayacağı belirlenmelidir.

• Tarla, sera gibi alanlarda sistemlerin tohum ekimi işlemlerinden önce kurulması ürünlerin zarar görmesini engelleyecektir.

• Sulama sistemi kurulduktan sonra sulama saati belirlenmelidir.

• Sulama sistemlerinde oluşan bir sorun halinde ilgili firma ile irtibat kurulması gerekir.

Sulama Sistemleri Hizmet Verenler

Rahmi Bilgili

Rahmi Bilgili

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Buca
Teklif İste Profil Görüntüle

Sulama Sistemleri Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;