Sulama Sistemleri

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

Sulama Sistemleri Hizmet Verenler

Turgut tesisat

Turgut tesisat

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bahçelievler
Profil Görüntüle
hazal

hazal

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Muğla / Bodrum
Profil Görüntüle
Sezgin Eren

Sezgin Eren

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Kepez
Profil Görüntüle
İrfan Akkaya

İrfan Akkaya

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Beylikdüzü

Sadece Beylikdüzü Avcılar büyükçekmece teklif verirse sevinirim sadece bu ilçelerde hizmet v...

Profil Görüntüle
MERT

MERT

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Hatay / Kırıkhan
Profil Görüntüle
Recep Kazan

Recep Kazan

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Giresun / Espiye
Profil Görüntüle
Farad otomasyon elektrik elektronik

Farad otomasyon elektrik elektronik

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Tuzla
Profil Görüntüle
Tekin ARICI

Tekin ARICI

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Muratpaşa
Profil Görüntüle
Ali Demir

Ali Demir

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Adana / Seyhan
Profil Görüntüle
Ahmet Pehlivan

Ahmet Pehlivan

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Afyon / Afyonkarahisar

Elektrik arıza montaj tamir bakım uygun fiyat kaliteli işçilik irtibat telefon: beşyüzkırki...

Profil Görüntüle
Emre Uysal

Emre Uysal

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Samsun / Çarşamba
Profil Görüntüle
Umut Tekbaş

Umut Tekbaş

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Çiğli
Profil Görüntüle
Sezer Uysal

Sezer Uysal

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Bursa / Orhangazi
Profil Görüntüle
Mustafa Hedevi

Mustafa Hedevi

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Fatih
Profil Görüntüle
Hasan Güler

Hasan Güler

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Alanya

Mobilya montaj ve tadilat işleri özen gösterilerek yapılır

Profil Görüntüle
ONUR Güzeloğlu

ONUR Güzeloğlu

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Muğla / Fethiye

KelebekA DoğataŞ inşaat ve teknik firması olarak başta elektrik tesisatı olmak üzere Fethiye ...

Profil Görüntüle
Tasarım Elektrik ve aydınlatma

Tasarım Elektrik ve aydınlatma

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Manisa / Akhisar

Elektrik arıza bakım kamera ve güvenlik sistemleri aydınlatma tasarım

Profil Görüntüle
Mehmet ider

Mehmet ider

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Alanya
Profil Görüntüle
Cüneyt Arman

Cüneyt Arman

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Eskişehir / Odunpazarı

Her türlü elektrik işleri itinayla yapılır

Profil Görüntüle
İsmail Demirtaş

İsmail Demirtaş

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Buca
Profil Görüntüle
Hasan Konyalıoğulları

Hasan Konyalıoğulları

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Aydın / Nazilli
Profil Görüntüle

Otomatik Sulama Sistemi

Bahçe, tarla ve diğer dış mekânların sulanması konusunda iş gücünden ve giderden tasarruf edilebilmesi adına otomatik bahçe sulama sistemlerinden yararlanılabiliyor. Otomatik sulama sistemleri kullanılarak daha sağlıklı ve bakımlı bahçelerle kavuşmak hem de bu işi daha düşük maliyetlerle yapmak mümkün oluyor. Bu sistemler; kullanım alanına, elde edilmek istenen sonuca göre farklı şekillerde hazırlanabiliyor. 

• Doğru bölgelerin sulanması
• Su kaynaklarının verimli kullanılması
• İş gücü tasarrufu
• Zaman tasarrufu
• Daha sağlıklı bitkiler

Bu gibi olumlu sonuçlar elde edebilmek için doğru sulama sisteminin doğru bir şekilde uygulanması gerekir. Aksi halde kurulacak otomatik sulama sistemlerinden elde edilmek istenen sonuçlara yaklaşmak mümkün olmaz.

Otomatik Sulama Nedir?


Bahçe sulama işlemlerinde tercih edilebilecek üç yöntemin olduğu söylenebilir. Bunlardan biri; bahçe sahibinin sulamayı kendisinin yapmasıdır. Bir diğeri ise daha zor ve masraflı bir yöntem olan görevli çalıştırmak olarak belirtilebilir. Son olarak da klasik bahçe hortumları kullanılarak sulama işleminin yerine getirilmesi oluyor. Fakat bu üç yöntemi de gereksiz kılacak bir uygulama ise, otomatik sulama sistemleri olarak doğru bir alternatif oluşturuyor. Bahçe sulama sistemi veya ekili alanların sulanma sistemlerinde kullanılan otomatik sistemler, büyük oranda başarılı sonuçlar veriyor. Sistem standart bir su kaynağına bağlanarak belirli aralıklarla istenilen bölgelerin sulanmasına dayanıyor. Böylece bahçenin her bölgesi eşit derecede sulanırken, bu işlem istenilen periyotlarda hayata geçirilebiliyor. Sistemin çalışma prensibine her hangi bir müdahale edilemeyen yöntemler olduğu gibi, kullanıcı tarafından ayarlanabilen özellikler de söz konusudur. Otomatik sulama yaparak birçok konuda tasarruf elde edilebilirken, daha sağlıklı bitki ve çevre görünümüne de kavuşuluyor. 

Otomatik Sulama Sisteminin Çalışma Prensibi


Doğru bir bahçe sulama sistemi kurularak en başarılı sonuçlar alınabilir. Bunun için sistemin genel çalışma prensibi ile ilgili bir takım bilgileri vermemiz gerekiyor. Otomatik sulama sistemleri, suyun en verimli ve dolayısıyla tasarruflu çalışma prensibine dayalı olarak hareket eder. Bu sistemlerde, zaman ayarlama özelliği, su tazyiki ayarlama, yön ayarlama özelliği gibi konular geçerli olur. Süs bahçesinin veya ekili alanın en çok ihtiyaç duyduğu periyotlarda doğru bir sulama uygulaması için vaz geçilmez sistemlerdir. Kullanılan otomatik bahçe sulama sistemlerinde, çalışma prensipleri birbirinden farklı özelliklerde bulunabilir. Çalışma prensibi genellikle uygulayıcı veya üretici firma tarafından tüketiciye açıklanır. Böylece sistemin en verimli şekilde kullanılması mümkün olur. Gayet basit bir prensipte çalışan bu sistemlerde kullanılan ekipmanlar da birbirine oldukça benzer özellikler taşır. Sistemin çalışma prensibine hâkim olarak, ileride çıkabilecek sorunlarda servis beklemeden doğru müdahaleler yapılabilir. Bu da zaman ve paradan tasarruf edilmesi anlamına gelir. 

Otomatik Sulama Sistemi Çeşitleri

Otomatik sulama sistemlerinde uygulama ve malzeme bakımından belirli farklılıklardan bahsedilebilir. Bu farklar sistemin çalışma prensibiyle ilgili olduğu kadar, kullanılan ekipmanlarla da ilgili farkları oluşturur. Damla sulama sistemi bu çeşitler arasında en çok kullanılanlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Bu sistemde zemine döşenen borunun uygun aralıklarla delinmesi suretiyle sulama işlemi yapılıyor. Sistem kurulduktan sonra gerekli ek parçalarla bunlara müdahalelerde bulunulabiliyor.
• Damlama contası
• Damlama te parçası
• Damlama boru dirseği
• Boru sabitleme kazığı
• Damlama nipeli
• Boru delme aparatı
• Boru ekleme nipeli
• Rediksüyon nipeli
• PVC küresel vanası
Bu tür malzemeler temin edilerek damla sulama sistemlerine istenilen müdahalelerde bulunmak mümkün oluyor. Zaman ayarlı damla sulama sistemleri ile ürünlerin ihtiyaç duyduğu anda gerekli sulama işlemleri otomatik olarak yapılabiliyor. 
Damla sulama sistemleri dışında, sprey sulama sistemleri de otomatik sulamada en çok kullanılan yöntemler arasında bulunuyor. Sprey sulama ile yine otomatik olarak ayarlanan zaman ve tüketim miktarlarında işlem yapılabiliyor. Fıskiye vanasıyla sprey sulama yapılabilen sistemlerde, zaman ayarlaması otomatik olarak kullanıcı tarafından yapılabiliyor. Zaman ve yön ayarlayıcı otomasyon sistemi ile bu tür sulama uygulamaları doğru bir şekilde hayata geçiriliyor. Bu sistemde kurulan sprey banalar sabit olmadığı için, sulamayı yapan istediği an istediği bölgeye uygulama yapabilir. 

Otomatik Sulama Sistemlerinin Avantajları

Otomatik sulama sistemleri kurulması suretiyle birçok konuda avantaj elde etmek mümkün oluyor. Bunların başında; su tasarrufu konusu geliyor. Sistemin genellikle bir kere satın alınması ve uygulamanın yapılması dışında kullanıcıya her hangi bir maliyeti olmuyor. Elde edilecek iş gücü, zaman ve su tasarrufu nedeniyle de sisteme ödenen para kısa bir zaman diliminde amorti ediliyor. Uygulama yapılan bölgenin en verimli şekilde sulanması sebebiyle daha sağlıklı bitkiler ve bahçeler elde etmek mümkün oluyor. Üstelik bütün bunlar için bahçenin yakınında olmak bile gerekmiyor. Kurulan sistem ile her gün, belirli saat aralıklarında otomatik olarak istenilen sürede sulama yapılıyor. Daha fazla suya ihtiyaç duyulan dönemlerde, sisteme müdahale edilerek istenilen sonuç elde edilebiliyor. 

Kaliteli Otomatik Sulama Sistemleri
Kurulacak otomatik bahçe sulama sistemleri sayesinde elde edilecek kazançlara değinmiştik. Bu uygulamaların profesyonel bir şekilde istenilen bölgeye kurulması da dikkat edilmesi gereken noktalar arasında bulunuyor. Kaliteli bir otomatik sulama sistemi için sitemizde bulunan çok sayıda alternatif arasından seçim yapılabilir. Böylece en uygun sistem en iyi fiyatlara elde edilip, gerekli uygulama hayata geçirilebilir. Kısıtlı su kaynaklarının verimli şekilde kullanılması, hem bizler ve gelecek nesiller için dikkat edilmesi gereken en önemli konular arasında bulunuyor. Bu nedenle otomatik bahçe sulama sistemlerine gereken ilginin gösterilmesinden yanayız.

Sulama Sistemleri Hizmeti Ortalama Ücretler

100₺ - 9000₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

Ücret RehberiniGör
100₺ - 9000₺ Ortalama Ücret
100₺ - 9000₺ Ortalama Ücret
100₺ 9000₺

Sulama Sistemleri Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Sizde Ara.com.tr hizmet veren ailesine katılarak iş imkanlarınızı genişletin. Binlerce müşteriye ulaşarak kazancınızı katlayın.