Sulama Sistemleri

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

Sulama Sistemleri Hizmet Verenler

SEDAT Hodul

SEDAT Hodul

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kütahya / Merkez
Profil Görüntüle
İntes enerji

İntes enerji

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Yalova / Çınarcık
Profil Görüntüle
Baymak

Baymak

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Gaziantep / İslahiye
Profil Görüntüle
Kürşat Yılmaz

Kürşat Yılmaz

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Kağıthane

Her Marka Ve Model Kombi Tamiri Ve Bakımı Yapılır. Değişen Parçalar En az 1 YIL Garantilidir...

Profil Görüntüle
Seçkin Eskizara

Seçkin Eskizara

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Çorum / Merkez

Siz değerli müşterimiz elektrik arıza bakım onarım tadilat ve çilingir hizmeti ayrıca bina v...

Profil Görüntüle
Batınay Esen

Batınay Esen

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kırklareli / Lüleburgaz
Profil Görüntüle
DOĞAN BİLGİSAYAR NAK.GIDA PET. İNŞ. SAN. TURİZM. LTD. ŞTİ.

DOĞAN BİLGİSAYAR NAK.GIDA PET. İNŞ. SAN. TURİZM. LTD. ŞTİ.

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Şırnak / İdil
Profil Görüntüle
Turgut tesisat

Turgut tesisat

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bahçelievler
Profil Görüntüle
Turuncu teknik servis

Turuncu teknik servis

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Samsun / Canik
Profil Görüntüle
İsmail Ciritoğlu

İsmail Ciritoğlu

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Bayraklı

10 yıl kaliteli hizmet profesyonel müdahale orjianl parça garantili işçilik ve parça

Profil Görüntüle
Alper Patır

Alper Patır

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kayseri / Talas
Profil Görüntüle
Recep Kazan

Recep Kazan

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Giresun / Espiye
Profil Görüntüle
Erdal özkaya

Erdal özkaya

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Aydın / Efeler
Profil Görüntüle
Ahmet Kan

Ahmet Kan

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Üsküdar
Profil Görüntüle
Barış murat Sucu

Barış murat Sucu

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Adana / Çukurova
Profil Görüntüle
Burak Uyar

Burak Uyar

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Bursa / Osmangazi
Profil Görüntüle
Mehmet Nur Bilgici

Mehmet Nur Bilgici

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Başakşehir
Profil Görüntüle
Emrullah Çelik

Emrullah Çelik

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Etimesgut
Profil Görüntüle
Ahmet Pehlivan

Ahmet Pehlivan

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Afyon / Afyonkarahisar

Elektrik arıza montaj tamir bakım uygun fiyat kaliteli işçilik irtibat telefon: beşyüzkırki...

Profil Görüntüle
Uğur Solakoğlu

Uğur Solakoğlu

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Muğla / Bodrum
Profil Görüntüle
Proplus teknik

Proplus teknik

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Küçükçekmece
Profil Görüntüle

Otomatik Sulama Sistemi

Bahçe, tarla ve diğer dış mekânların sulanması konusunda iş gücünden ve giderden tasarruf edilebilmesi adına otomatik bahçe sulama sistemlerinden yararlanılabiliyor. Otomatik sulama sistemleri kullanılarak daha sağlıklı ve bakımlı bahçelerle kavuşmak hem de bu işi daha düşük maliyetlerle yapmak mümkün oluyor. Bu sistemler; kullanım alanına, elde edilmek istenen sonuca göre farklı şekillerde hazırlanabiliyor. 

• Doğru bölgelerin sulanması
• Su kaynaklarının verimli kullanılması
• İş gücü tasarrufu
• Zaman tasarrufu
• Daha sağlıklı bitkiler

Bu gibi olumlu sonuçlar elde edebilmek için doğru sulama sisteminin doğru bir şekilde uygulanması gerekir. Aksi halde kurulacak otomatik sulama sistemlerinden elde edilmek istenen sonuçlara yaklaşmak mümkün olmaz.

Otomatik Sulama Nedir?


Bahçe sulama işlemlerinde tercih edilebilecek üç yöntemin olduğu söylenebilir. Bunlardan biri; bahçe sahibinin sulamayı kendisinin yapmasıdır. Bir diğeri ise daha zor ve masraflı bir yöntem olan görevli çalıştırmak olarak belirtilebilir. Son olarak da klasik bahçe hortumları kullanılarak sulama işleminin yerine getirilmesi oluyor. Fakat bu üç yöntemi de gereksiz kılacak bir uygulama ise, otomatik sulama sistemleri olarak doğru bir alternatif oluşturuyor. Bahçe sulama sistemi veya ekili alanların sulanma sistemlerinde kullanılan otomatik sistemler, büyük oranda başarılı sonuçlar veriyor. Sistem standart bir su kaynağına bağlanarak belirli aralıklarla istenilen bölgelerin sulanmasına dayanıyor. Böylece bahçenin her bölgesi eşit derecede sulanırken, bu işlem istenilen periyotlarda hayata geçirilebiliyor. Sistemin çalışma prensibine her hangi bir müdahale edilemeyen yöntemler olduğu gibi, kullanıcı tarafından ayarlanabilen özellikler de söz konusudur. Otomatik sulama yaparak birçok konuda tasarruf elde edilebilirken, daha sağlıklı bitki ve çevre görünümüne de kavuşuluyor. 

Otomatik Sulama Sisteminin Çalışma Prensibi


Doğru bir bahçe sulama sistemi kurularak en başarılı sonuçlar alınabilir. Bunun için sistemin genel çalışma prensibi ile ilgili bir takım bilgileri vermemiz gerekiyor. Otomatik sulama sistemleri, suyun en verimli ve dolayısıyla tasarruflu çalışma prensibine dayalı olarak hareket eder. Bu sistemlerde, zaman ayarlama özelliği, su tazyiki ayarlama, yön ayarlama özelliği gibi konular geçerli olur. Süs bahçesinin veya ekili alanın en çok ihtiyaç duyduğu periyotlarda doğru bir sulama uygulaması için vaz geçilmez sistemlerdir. Kullanılan otomatik bahçe sulama sistemlerinde, çalışma prensipleri birbirinden farklı özelliklerde bulunabilir. Çalışma prensibi genellikle uygulayıcı veya üretici firma tarafından tüketiciye açıklanır. Böylece sistemin en verimli şekilde kullanılması mümkün olur. Gayet basit bir prensipte çalışan bu sistemlerde kullanılan ekipmanlar da birbirine oldukça benzer özellikler taşır. Sistemin çalışma prensibine hâkim olarak, ileride çıkabilecek sorunlarda servis beklemeden doğru müdahaleler yapılabilir. Bu da zaman ve paradan tasarruf edilmesi anlamına gelir. 

Otomatik Sulama Sistemi Çeşitleri

Otomatik sulama sistemlerinde uygulama ve malzeme bakımından belirli farklılıklardan bahsedilebilir. Bu farklar sistemin çalışma prensibiyle ilgili olduğu kadar, kullanılan ekipmanlarla da ilgili farkları oluşturur. Damla sulama sistemi bu çeşitler arasında en çok kullanılanlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Bu sistemde zemine döşenen borunun uygun aralıklarla delinmesi suretiyle sulama işlemi yapılıyor. Sistem kurulduktan sonra gerekli ek parçalarla bunlara müdahalelerde bulunulabiliyor.
• Damlama contası
• Damlama te parçası
• Damlama boru dirseği
• Boru sabitleme kazığı
• Damlama nipeli
• Boru delme aparatı
• Boru ekleme nipeli
• Rediksüyon nipeli
• PVC küresel vanası
Bu tür malzemeler temin edilerek damla sulama sistemlerine istenilen müdahalelerde bulunmak mümkün oluyor. Zaman ayarlı damla sulama sistemleri ile ürünlerin ihtiyaç duyduğu anda gerekli sulama işlemleri otomatik olarak yapılabiliyor. 
Damla sulama sistemleri dışında, sprey sulama sistemleri de otomatik sulamada en çok kullanılan yöntemler arasında bulunuyor. Sprey sulama ile yine otomatik olarak ayarlanan zaman ve tüketim miktarlarında işlem yapılabiliyor. Fıskiye vanasıyla sprey sulama yapılabilen sistemlerde, zaman ayarlaması otomatik olarak kullanıcı tarafından yapılabiliyor. Zaman ve yön ayarlayıcı otomasyon sistemi ile bu tür sulama uygulamaları doğru bir şekilde hayata geçiriliyor. Bu sistemde kurulan sprey banalar sabit olmadığı için, sulamayı yapan istediği an istediği bölgeye uygulama yapabilir. 

Otomatik Sulama Sistemlerinin Avantajları

Otomatik sulama sistemleri kurulması suretiyle birçok konuda avantaj elde etmek mümkün oluyor. Bunların başında; su tasarrufu konusu geliyor. Sistemin genellikle bir kere satın alınması ve uygulamanın yapılması dışında kullanıcıya her hangi bir maliyeti olmuyor. Elde edilecek iş gücü, zaman ve su tasarrufu nedeniyle de sisteme ödenen para kısa bir zaman diliminde amorti ediliyor. Uygulama yapılan bölgenin en verimli şekilde sulanması sebebiyle daha sağlıklı bitkiler ve bahçeler elde etmek mümkün oluyor. Üstelik bütün bunlar için bahçenin yakınında olmak bile gerekmiyor. Kurulan sistem ile her gün, belirli saat aralıklarında otomatik olarak istenilen sürede sulama yapılıyor. Daha fazla suya ihtiyaç duyulan dönemlerde, sisteme müdahale edilerek istenilen sonuç elde edilebiliyor. 

Kaliteli Otomatik Sulama Sistemleri
Kurulacak otomatik bahçe sulama sistemleri sayesinde elde edilecek kazançlara değinmiştik. Bu uygulamaların profesyonel bir şekilde istenilen bölgeye kurulması da dikkat edilmesi gereken noktalar arasında bulunuyor. Kaliteli bir otomatik sulama sistemi için sitemizde bulunan çok sayıda alternatif arasından seçim yapılabilir. Böylece en uygun sistem en iyi fiyatlara elde edilip, gerekli uygulama hayata geçirilebilir. Kısıtlı su kaynaklarının verimli şekilde kullanılması, hem bizler ve gelecek nesiller için dikkat edilmesi gereken en önemli konular arasında bulunuyor. Bu nedenle otomatik bahçe sulama sistemlerine gereken ilginin gösterilmesinden yanayız.

Sulama Sistemleri Hizmeti Ortalama Ücretler

100₺ - 9000₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

Ücret RehberiniGör
100₺ - 9000₺ Ortalama Ücret
100₺ - 9000₺ Ortalama Ücret
100₺ 9000₺

Sulama Sistemleri Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Sizde Ara.com.tr hizmet veren ailesine katılarak iş imkanlarınızı genişletin. Binlerce müşteriye ulaşarak kazancınızı katlayın.