Korniş Montajı Hizmeti Ortalama Ücretler

50₺ - 250₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

50₺ - 250₺ Ortalama Ücret
50₺ - 250₺ Ortalama Ücret
50₺ 250₺

Korniş Montajı Ücret Rehberi

Korniş Montajı Hizmeti Fiyatları

Evlerde hem hoş bir görüntü oluşturmak hem de mahremiyetin sağlanması amacıyla kullanılan perdeler, duvara monte edilen kornişler sayesinde kullanılabilir. Farklı perde kullanma yöntemleri de olsa korniş bu yöntemlerin arasında en sık kullanılandır. 

Korniş montaj hizmeti ise sitemizdeki firmalar aracılığı ile verilmekte olup, birçok korniş modelinde hizmet verilebilir. Korniş montajı ücretleri ise kornişin modeline, metresine, kaç raya sahip olduğuna göre değişkenlik göstermekle beraber ortalama olarak 50 TL ile 250 TL arasında değişkenlik gösterebilir. Belirtilen fiyatlar tahmini olmakla birlikte hizmet veren firmanın uyguladığı fiyat politikasına göre ücretlerde değişiklikler meydana gelebilir.

Alüminyum Korniş Montajı

Alüminyum kornişler daha çok kısa kenarlı pencereler için kullanılan sağlam ve uzun ömürlü korniş modellerindendir. Çevre dostu ve güçlü bir yapısı vardır. Bu model kornişler alüminyum olması nedeniyle maliyetli olabilirler. Ayrıca korniş uzunluğu ve tek veya 3 raylı oluşu maliyetleri etkileyen unsurlardandır. Alüminyum korniş montajı maliyeti bahsettiğimiz hususlara bağlı olarak 100 TL ile 300 TL arasında değişkenlik gösterebilir.

PVC Korniş Montajı

PVC’den imal edilmiş, montajı kolay yapısı nedeniyle bükülebilen ve köşelerden geçebilen bir korniş modelidir. Daha sessiz bir yapıya ve kolay kesilebilir özelliğe sahiptir. PVC’den imal edilmesi nedeniyle alüminyum korniş modeline göre maliyeti daha düşüktür. Bu modelin maliyetini belirleyen unsurların başında ise uzunluğu ve kaç raya sahip olduğu gelir. PVC korniş montajı fiyatları ise tahmini olarak 50 TL ile 250 TL arasındadır.

Kartonpiyerli Korniş Montajı

Kartonpiyerli korniş modeli, perdelik veya kartonpiyere sahip olmayan tavanlar için alternatif ve şık bir çözümdür. Farklı modelleri bulunmakla beraber sadece pencerenin olduğu alana uygulanır ve kartonpiyer ile korniş birbirine montajlı şekilde gelir. Bu modelin maliyetini belirleyen unsurların başında ise kartonpiyerin uzunluğu, deseni ve rengi gelmektedir. Bu hususlara bağlı olarak kartonpiyer korniş maliyeti ortalama olarak 150 TL ile 350 TL arasında değişebilir. Bu ücretler tahmini olmakla beraber firmaya göre değişebilir.

Korniş Montajı Hizmet Maliyetini Belirleyen Genel Unsurlar

Kornişin Modeli

Korniş montajında seçilen korniş modelinin maliyet üzerinde etkisi büyüktür. Sağlamlığı ve uzun ömürlülüğü için tercih edilen alüminyum korniş modelleri seçimi, maliyeti artırıcı unsur olacaktır. Aynı zamanda kartonpiyerli korniş modeli seçimi de yine maliyete etki eden unsurlardan biridir.

Kornişin Uzunluğu

Seçilen modele göre kornişin metresi veya kaç adet yere takılacağı maliyet açısından önem arz etmektedir. Ayrıca tek, çift veya üç raylı olan korniş ayrımları da yine maliyeti etkileyici unsurlardandır.

Kornişin Taşıdığı Ağırlık

Kullanılacak perdenin ağırlığı kornişin seçimi açısından önem arz etmektedir. Zira köşeli veya cumbalı pencere kenarlarına daha güçlü kornişlerin takılması gerekecektir. Bu durum maliyetlere etki eden kalemlerdendir. 

İşçilik

Her uygulamada olduğu gibi korniş montaj uygulamasında da işçilik büyük önem arz eder. Kornişlerin yapıştırıcı ile uygulanması ayrı, montajlanması ayrı bilgi birikimi gerektirir. Montaj esnasında kullanılan dübeller, hangi modelin hangi aralıklarla vidalanacağı, ne kadarlık ağırlığı taşıyacağı ve duvar yapısı gibi birçok husus alanında uzman bir usta tarafından usulünce yapılacaktır. Bu nedenle korniş montaj usta ücretleri de maliyeti etkileyen kalemlerden biridir.

Korniş Montajı Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Evleri en güzel haliyle gösteren perdelerin asılması için korniş hizmeti veren firma önemle seçilmelidir. Firma seçiminde sorun yaşanmaması için aşağıdaki öneriler takip edilebilir.

• Korniş montajı işleminden önce ölçümler dikkatli bir şekilde yapılmalı ve dar veya geniş pencerelere göre kornişlerin nasıl monte edilmesi gerektiğinin planı yapılmalıdır.

• Korniş seçiminde mutlaka kullanılacak olan perdenin ağırlığı göz önünde bulundurulmalıdır.

• Kornişlerin köşeleri dönebilmesi için alan açısı ayarlaması yapılmalı ve her köşeye özel ölçüm yapılmalıdır.

• Korniş montajı esnasında uygulama titizlikle gerçekleştirilmeli ve kornişlere zarar verilmemelidir.

• Montaj tamamlandıktan sonra perdeler takılarak kontroller yapılmalıdır.

Korniş Montajı Hizmet Verenler

Osman Boz

Osman Boz

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kocaeli / Darıca

Korniş montaj işleri yapılır

Teklif İste Profil Görüntüle
Cengiz Tüleçin

Cengiz Tüleçin

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Bitlis / Tatvan
Teklif İste Profil Görüntüle
Muhammet Selçuk

Muhammet Selçuk

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Adana / Sarıçam
Teklif İste Profil Görüntüle
Akbulaklar inşaat

Akbulaklar inşaat

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Beylikdüzü
Teklif İste Profil Görüntüle
Mehnet can Özcan

Mehnet can Özcan

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Beylikdüzü
Teklif İste Profil Görüntüle
Sahin Asar

Sahin Asar

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Buca

Garantili is bizim isimizdir

Teklif İste Profil Görüntüle

Korniş Montajı Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;