İç Mimar Hizmeti Ortalama Ücretler

1000₺ - 35000₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

1000₺ - 35000₺ Ortalama Ücret
1000₺ - 35000₺ Ortalama Ücret
1000₺ 35000₺

İç Mimar Hizmeti Ücret Rehberi

İç mimar; mekanların gereksinimlerini belirleyip mobilya, aydınlatma, renk gibi dekoratif ögeleri seçerek iç mekanları güzel, işlevsel, güvenli ve daha kolay kullanılabilir hale getirir. Yapıların iç mekan tasarımlarını, estetik ve işlevsel düzenlemesini yapar. İç mimar ve mimar birbirine karıştırılmamalıdır. İç mimar yapısal değişikliklerle ilgili karar veremezken mimar inşaat mühendisiyle karşılıklı fikir alışverişinde bulunup yapısal değişikliğe karar verebilir. Ayrıca iç mimarlar, mimarların aksine bina ruhsatlandırılması için gereken mimari projeleri hazırlayıp imzalama yetkisine sahip değildir. Sadece işlevsel dekorasyonlar yapabilmek adına proje aşamasındayken mimarlarla fikir alışverişinde bulunabilirler. Fakat projeye müdahale edemezler. İç mimarlık bir üst ihtisas dalı değildir kendi başına bir ayrı bir bölümdür.

İç Mimari Proje Hizmeti Fiyatları

İç mimari proje hizmeti genellikle üst yapıların iç mekan tasarım projeleridir. Bu üst yapı projelerinde iç mimarların çalıştığı kısım tek başına bir meskenin tamamı ya da bir bölümünün dizaynı olabildiği gibi rezidans tarzı yapılarda koridor, lobi dizaynını da olabilmektedir. Yine mekanların ya da kurum ve şirketlerin iç mekan tasarımları da iç mimari proje hizmetine girmektedir. İç mimari proje hizmeti maliyeti yukarıda tanımı yapılan işlerin her biri için ayrı ayrı belirlenmektedir. Bu sebeple iç mimar ücretleri sabit olarak belirlenemez.

Meskenler için İç Mimari Projesi Hizmeti Fiyatları

Meskenler için iç mimari projesi hizmeti bir evin tamamının ya da işverenin talepleri doğrultusunda bir kısmının iç mekan tasarımının hazırlanması hizmetidir. Bu iç mekan tasarımı da aydınlatma mobilya veya duvar rengi seçimi olarak kendi içinde bölünebilir. İşverenin talebine göre tüm bunlar için proje hazırlanabildiği gibi her bir iş kalemi içinde ayrı ayrı projeler hazırlanabilir. Meskenler için iç mimari projesi maliyeti öncelikle yapılan iş kalemine sonrasında ise mekanın genişliği ve yapılacakların detayına bağlıdır. Tek bir oda için duvar rengi veya duvar kağıdı seçimi ve hazırlanması hizmeti 2000 Türk Lirasından başlarken, çeşitlendirme ve metrekare artışıyla bu fiyat artacaktır. 

Yine tek bir oda için aydınlatma seçimi ve hazırlanması hizmeti 4000 Türk Lirasından başlarken, çeşitlendirme ve metrekare artışıyla bu fiyat da artacaktır. Aynı artış durumu mobilya seçimi için de geçerli olacaktır, bu hizmet içinde taban fiyat 6000 Türk Lirasıdır. Bu fiyatlar tüm mesken için olduğu zaman biraz daha yüksek olsa da her odanın ayrı ayrı fiyatlandırılmasından daha düşük olacaktır. Yine bu hizmetlerin ayrı ayrı alınması yerine birlikte alınması ayrı ayrı toplamlarından daha düşük bir maliyete sebep olacaktır. Bu durumda da bir odanın tüm iç mimari hizmetinin maliyeti 10000 Türk Lirasından başlamaktadır. Tüm bu fiyatların üst limiti yoktur. İşverenin talepleri doğrultusunda artışlar olabilir. Yine tüm iç mimari hizmeti fiyatları tüm mesken için olduğu zaman biraz daha yüksek olsa da her odanın ayrı ayrı fiyatlandırılmasından daha düşük olacaktır.

Mekanlar için İç Mimari Projesi Hizmeti Fiyatları

Mekanlar için iç mimari projesi hizmeti bir mekanın tamamının ya da işverenin talepleri doğrultusunda bir kısmının iç mekan tasarımının hazırlanması hizmetidir. Bu iç mekan tasarımı da aydınlatma mobilya veya duvar rengi seçimi olarak kendi içinde bölünebilir. İşverenin talebine göre tüm bunlar için proje hazırlanabildiği gibi her bir iş kalemi içinde ayrı ayrı projeler hazırlanabilir. Mekanlar için iç mimari projesi maliyeti öncelikle yapılan iş kalemine sonrasında ise mekanın genişliği ve yapılacakların detayına bağlıdır. 

Tek başına duvar rengi veya duvar kağıdı seçimi ve hazırlanması hizmeti 5000 Türk Lirasından başlarken, çeşitlendirme ve metrekare artışıyla bu fiyat artacaktır. Yine tek başına aydınlatma seçimi ve hazırlanması için iç mimarlık fiyatları 8000 Türk Lirasından başlarken, çeşitlendirme ve metrekare artışıyla bu fiyat da artacaktır. Aynı artış durumu mobilya seçimi için de geçerli olacaktır, bu hizmet içinde taban fiyat 16000 Türk Lirasıdır. Yine bu hizmetlerin ayrı ayrı alınması yerine birlikte alınması ayrı ayrı toplamlarından daha düşük bir maliyete sebep olacaktır. Bu durumda da mekanın tüm iç mimari hizmetinin maliyeti 25000 Türk Lirasından başlamaktadır. Tüm bu fiyatların üst limiti yoktur. İşverenin talepleri doğrultusunda artışlar olabilir.

Rezidanslar için Koridor ve Lobi İç Mimari Projesi Hizmeti Fiyatları

Rezidanslar için koridor ve lobi iç mimari projesi hizmeti işverenin talepleri doğrultusunda bu bölgelerin tamamının ya da bir kısmının iç mekan tasarımının hazırlanması hizmetidir. Her iç mekan tasarımı gibi bu iç mekan tasarımı da aydınlatma mobilya veya duvar rengi seçimi olarak kendi içinde bölünebilir. İşverenin talebine göre tüm bunlar için proje hazırlanabildiği gibi her bir iş kalemi içinde ayrı ayrı projeler hazırlanabilir. Mekanlar için iç mimari projesi maliyeti öncelikle yapılan iş kalemine sonrasında ise mekanın genişliği ve yapılacakların detayına bağlıdır. Tek başına duvar rengi veya duvar kağıdı seçimi ve hazırlanması hizmeti 4000 Türk Lirasından başlarken, çeşitlendirme ve metrekare artışıyla bu fiyat artacaktır. 

Yine tek başına aydınlatma seçimi ve hazırlanması hizmeti 7000 Türk Lirasından başlarken, çeşitlendirme ve metrekare artışıyla bu fiyat da artacaktır. Aynı artış durumu mobilya seçimi için de geçerli olacaktır, bu hizmet içinde taban fiyat 15000 Türk Lirasıdır. Yine bu hizmetlerin ayrı ayrı alınması yerine birlikte alınması ayrı ayrı toplamlarından daha düşük bir maliyete sebep olacaktır. Bu durumda da mekanın tüm iç mimari hizmetinin maliyeti 20000 Türk Lirasından başlamaktadır. Tüm bu fiyatların üst limiti yoktur. İşverenin talepleri doğrultusunda artışlar olabilir.

İç Mimarı Hizmeti Maliyetini Belirleyen Genel Unsurlar

İç mimar hizmeti maliyetini en çok etkileyen olay yapılan işin büyüklüğüdür. Bunun dışında işveren tarafından istenilen iş kalemleri ve bunların detaylarının artması da maliyetleri etkileyen faktörlerdendir.

Yapılan İşin Büyüklüğü

Proje içindeki objeler arasında uyum sağlama zorluğu, harcanan emek ve süre yapılan işin metrekaresi yükseldikçe artar. Bu durum iç mimari hizmeti maliyetinin yükselmesine sebep olur. Metrekarenin yükselmesi projede kağıt harcamasının artması demektir, bu doğrultuda baskı maliyetleri de artacaktır. Artan metrekareyle beraber iç mimari hizmeti maliyetleri artmaktadır.

Çalışan Mimar Sayısı

İç mimar sayısı projenin büyüklüğü ve karmaşıklığına göre artabilir. Maliyetler de iç mimar sayısındaki artış ile yükseltecektir.

İş Kalemleri

Duvar rengi, kağıdı, aydınlatma, mobilya seçimi tüm bu iş kalemleri kendi içinde ayrı bir uzmanlık ve emek gerektirdiği için kalem sayısı arttıkça harcanan emek ve süre artacaktır. Bu da iç mimari hizmeti maliyetlerini arttıracaktır.

Kullanılan Bilgisayar Programı

Projeye göre yer yer yüksek maliyetli özel programlar olabilmektedir. Bu özel programların kullanıldığı projelerin maliyetleri de diğerlerine göre daha yüksek olacaktır.

Projenin Yapıldığı Yer

Projenin yapıldığı yer maliyet açısından çok önemlidir. Projenin ihtiyaçları doğrultusunda çalışacak iç mimar projenin yapıldığı yerde bulunmaması durumunda hizmet başka yerlerden alınacaktır. Bu durumda ulaşımın devreye girmesi ile maliyetler artacaktır. Projenin yapılacağı bölgede projenin gereklerine uygun nitelikteki iç mimar sayısı da önemlidir. Projenin gerçekleştiği yerde işin niteliğine uygun mimar sayısı arttıkça maliyette düşüşler de gözlemlenir.

İç Mimar Hizmet Verenler

SESA TASARIM

SESA TASARIM

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bağcılar
Profil Görüntüle
Cennet Tadilat Dekorasyon İnşaat Hizmetleri

Cennet Tadilat Dekorasyon İnşaat Hizmetleri

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Beylikdüzü
Profil Görüntüle
mehmet uğur

mehmet uğur

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Gaziantep / Şahinbey
Profil Görüntüle
Mert KÜÇÜK

Mert KÜÇÜK

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Tuzla
Profil Görüntüle
3 ŞAHİN METAL MOBİLYA

3 ŞAHİN METAL MOBİLYA

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Ümraniye
Profil Görüntüle
Mehmet Ayata

Mehmet Ayata

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Ümraniye
Profil Görüntüle
Elif Nazli

Elif Nazli

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Kağıthane
Profil Görüntüle
LUXMACH

LUXMACH

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Ümraniye
Profil Görüntüle
Cansu Kapucı

Cansu Kapucı

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Balıkesir / Altıeylül
Profil Görüntüle
Merve köklü ün

Merve köklü ün

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Kağıthane

Merhaba, Evinizin içini dekore etmek ve 3D çizim ile bitmiş halini görmek isterseniz beni tercih...

Profil Görüntüle
O'Bİ MÜHENDİSLİK ELEKTRİK

O'Bİ MÜHENDİSLİK ELEKTRİK

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kayseri / Melikgazi

O'Bİ MÜHENDİSLİK OLARAK PROJELERİNİZE GEREKEN ÖNEMİ GÖSTERİYORUZ.

Profil Görüntüle
ökkeş avcu

ökkeş avcu

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Mersin / Mezitli
Profil Görüntüle
Bahri uluhan

Bahri uluhan

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Kağıthane
Profil Görüntüle
gaye arslan iç mimarlık

gaye arslan iç mimarlık

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Serik
Profil Görüntüle
ŞENLİ TENSİ MÜHENDİSLİK MİM.İNŞ.SAN. VE TİC. LTD.ŞTİ

ŞENLİ TENSİ MÜHENDİSLİK MİM.İNŞ.SAN. VE TİC. LTD.ŞTİ

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Alanya
Profil Görüntüle
Oğuzhan Ünlü

Oğuzhan Ünlü

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Kepez

Mimarlık ve mühendislik alanında deneyimli arkadaşlarımla hizmet vermekteyim

Profil Görüntüle
BPR

BPR

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bakırköy
Profil Görüntüle
Enes Karaca

Enes Karaca

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Bayraklı
Profil Görüntüle
Cengiz Sogucaklı

Cengiz Sogucaklı

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kilis / Merkez

Her türlü hizmet vermekteyim işimin ehliyim mimarlık hizmetleri bahçe düzenleme banyo tasarım...

Profil Görüntüle
Ali Ilıca

Ali Ilıca

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Buca
Profil Görüntüle
Biicmimarlık Ofisi

Biicmimarlık Ofisi

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Bursa / Yıldırım
Profil Görüntüle

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

İç Mimar Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Sizde Ara.com.tr hizmet veren ailesine katılarak iş imkanlarınızı genişletin. Binlerce müşteriye ulaşarak kazancınızı katlayın.