İç Mimar Hizmeti Ortalama Ücretler

1000₺ - 35000₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

1000₺ - 35000₺ Ortalama Ücret
1000₺ - 35000₺ Ortalama Ücret
1000₺ 35000₺

İç Mimar Hizmeti Ücret Rehberi

İç mimar; mekanların gereksinimlerini belirleyip mobilya, aydınlatma, renk gibi dekoratif ögeleri seçerek iç mekanları güzel, işlevsel, güvenli ve daha kolay kullanılabilir hale getirir. Yapıların iç mekan tasarımlarını, estetik ve işlevsel düzenlemesini yapar. İç mimar ve mimar birbirine karıştırılmamalıdır. İç mimar yapısal değişikliklerle ilgili karar veremezken mimar inşaat mühendisiyle karşılıklı fikir alışverişinde bulunup yapısal değişikliğe karar verebilir. Ayrıca iç mimarlar, mimarların aksine bina ruhsatlandırılması için gereken mimari projeleri hazırlayıp imzalama yetkisine sahip değildir. Sadece işlevsel dekorasyonlar yapabilmek adına proje aşamasındayken mimarlarla fikir alışverişinde bulunabilirler. Fakat projeye müdahale edemezler. İç mimarlık bir üst ihtisas dalı değildir kendi başına bir ayrı bir bölümdür.

İç Mimari Proje Hizmeti Fiyatları

İç mimari proje hizmeti genellikle üst yapıların iç mekan tasarım projeleridir. Bu üst yapı projelerinde iç mimarların çalıştığı kısım tek başına bir meskenin tamamı ya da bir bölümünün dizaynı olabildiği gibi rezidans tarzı yapılarda koridor, lobi dizaynını da olabilmektedir. Yine mekanların ya da kurum ve şirketlerin iç mekan tasarımları da iç mimari proje hizmetine girmektedir. İç mimari proje hizmeti maliyeti yukarıda tanımı yapılan işlerin her biri için ayrı ayrı belirlenmektedir. Bu sebeple iç mimar ücretleri sabit olarak belirlenemez.

Meskenler için İç Mimari Projesi Hizmeti Fiyatları

Meskenler için iç mimari projesi hizmeti bir evin tamamının ya da işverenin talepleri doğrultusunda bir kısmının iç mekan tasarımının hazırlanması hizmetidir. Bu iç mekan tasarımı da aydınlatma mobilya veya duvar rengi seçimi olarak kendi içinde bölünebilir. İşverenin talebine göre tüm bunlar için proje hazırlanabildiği gibi her bir iş kalemi içinde ayrı ayrı projeler hazırlanabilir. Meskenler için iç mimari projesi maliyeti öncelikle yapılan iş kalemine sonrasında ise mekanın genişliği ve yapılacakların detayına bağlıdır. Tek bir oda için duvar rengi veya duvar kağıdı seçimi ve hazırlanması hizmeti 2000 Türk Lirasından başlarken, çeşitlendirme ve metrekare artışıyla bu fiyat artacaktır. 

Yine tek bir oda için aydınlatma seçimi ve hazırlanması hizmeti 4000 Türk Lirasından başlarken, çeşitlendirme ve metrekare artışıyla bu fiyat da artacaktır. Aynı artış durumu mobilya seçimi için de geçerli olacaktır, bu hizmet içinde taban fiyat 6000 Türk Lirasıdır. Bu fiyatlar tüm mesken için olduğu zaman biraz daha yüksek olsa da her odanın ayrı ayrı fiyatlandırılmasından daha düşük olacaktır. Yine bu hizmetlerin ayrı ayrı alınması yerine birlikte alınması ayrı ayrı toplamlarından daha düşük bir maliyete sebep olacaktır. Bu durumda da bir odanın tüm iç mimari hizmetinin maliyeti 10000 Türk Lirasından başlamaktadır. Tüm bu fiyatların üst limiti yoktur. İşverenin talepleri doğrultusunda artışlar olabilir. Yine tüm iç mimari hizmeti fiyatları tüm mesken için olduğu zaman biraz daha yüksek olsa da her odanın ayrı ayrı fiyatlandırılmasından daha düşük olacaktır.

Mekanlar için İç Mimari Projesi Hizmeti Fiyatları

Mekanlar için iç mimari projesi hizmeti bir mekanın tamamının ya da işverenin talepleri doğrultusunda bir kısmının iç mekan tasarımının hazırlanması hizmetidir. Bu iç mekan tasarımı da aydınlatma mobilya veya duvar rengi seçimi olarak kendi içinde bölünebilir. İşverenin talebine göre tüm bunlar için proje hazırlanabildiği gibi her bir iş kalemi içinde ayrı ayrı projeler hazırlanabilir. Mekanlar için iç mimari projesi maliyeti öncelikle yapılan iş kalemine sonrasında ise mekanın genişliği ve yapılacakların detayına bağlıdır. 

Tek başına duvar rengi veya duvar kağıdı seçimi ve hazırlanması hizmeti 5000 Türk Lirasından başlarken, çeşitlendirme ve metrekare artışıyla bu fiyat artacaktır. Yine tek başına aydınlatma seçimi ve hazırlanması için iç mimarlık fiyatları 8000 Türk Lirasından başlarken, çeşitlendirme ve metrekare artışıyla bu fiyat da artacaktır. Aynı artış durumu mobilya seçimi için de geçerli olacaktır, bu hizmet içinde taban fiyat 16000 Türk Lirasıdır. Yine bu hizmetlerin ayrı ayrı alınması yerine birlikte alınması ayrı ayrı toplamlarından daha düşük bir maliyete sebep olacaktır. Bu durumda da mekanın tüm iç mimari hizmetinin maliyeti 25000 Türk Lirasından başlamaktadır. Tüm bu fiyatların üst limiti yoktur. İşverenin talepleri doğrultusunda artışlar olabilir.

Rezidanslar için Koridor ve Lobi İç Mimari Projesi Hizmeti Fiyatları

Rezidanslar için koridor ve lobi iç mimari projesi hizmeti işverenin talepleri doğrultusunda bu bölgelerin tamamının ya da bir kısmının iç mekan tasarımının hazırlanması hizmetidir. Her iç mekan tasarımı gibi bu iç mekan tasarımı da aydınlatma mobilya veya duvar rengi seçimi olarak kendi içinde bölünebilir. İşverenin talebine göre tüm bunlar için proje hazırlanabildiği gibi her bir iş kalemi içinde ayrı ayrı projeler hazırlanabilir. Mekanlar için iç mimari projesi maliyeti öncelikle yapılan iş kalemine sonrasında ise mekanın genişliği ve yapılacakların detayına bağlıdır. Tek başına duvar rengi veya duvar kağıdı seçimi ve hazırlanması hizmeti 4000 Türk Lirasından başlarken, çeşitlendirme ve metrekare artışıyla bu fiyat artacaktır. 

Yine tek başına aydınlatma seçimi ve hazırlanması hizmeti 7000 Türk Lirasından başlarken, çeşitlendirme ve metrekare artışıyla bu fiyat da artacaktır. Aynı artış durumu mobilya seçimi için de geçerli olacaktır, bu hizmet içinde taban fiyat 15000 Türk Lirasıdır. Yine bu hizmetlerin ayrı ayrı alınması yerine birlikte alınması ayrı ayrı toplamlarından daha düşük bir maliyete sebep olacaktır. Bu durumda da mekanın tüm iç mimari hizmetinin maliyeti 20000 Türk Lirasından başlamaktadır. Tüm bu fiyatların üst limiti yoktur. İşverenin talepleri doğrultusunda artışlar olabilir.

İç Mimarı Hizmeti Maliyetini Belirleyen Genel Unsurlar

İç mimar hizmeti maliyetini en çok etkileyen olay yapılan işin büyüklüğüdür. Bunun dışında işveren tarafından istenilen iş kalemleri ve bunların detaylarının artması da maliyetleri etkileyen faktörlerdendir.

Yapılan İşin Büyüklüğü

Proje içindeki objeler arasında uyum sağlama zorluğu, harcanan emek ve süre yapılan işin metrekaresi yükseldikçe artar. Bu durum iç mimari hizmeti maliyetinin yükselmesine sebep olur. Metrekarenin yükselmesi projede kağıt harcamasının artması demektir, bu doğrultuda baskı maliyetleri de artacaktır. Artan metrekareyle beraber iç mimari hizmeti maliyetleri artmaktadır.

Çalışan Mimar Sayısı

İç mimar sayısı projenin büyüklüğü ve karmaşıklığına göre artabilir. Maliyetler de iç mimar sayısındaki artış ile yükseltecektir.

İş Kalemleri

Duvar rengi, kağıdı, aydınlatma, mobilya seçimi tüm bu iş kalemleri kendi içinde ayrı bir uzmanlık ve emek gerektirdiği için kalem sayısı arttıkça harcanan emek ve süre artacaktır. Bu da iç mimari hizmeti maliyetlerini arttıracaktır.

Kullanılan Bilgisayar Programı

Projeye göre yer yer yüksek maliyetli özel programlar olabilmektedir. Bu özel programların kullanıldığı projelerin maliyetleri de diğerlerine göre daha yüksek olacaktır.

Projenin Yapıldığı Yer

Projenin yapıldığı yer maliyet açısından çok önemlidir. Projenin ihtiyaçları doğrultusunda çalışacak iç mimar projenin yapıldığı yerde bulunmaması durumunda hizmet başka yerlerden alınacaktır. Bu durumda ulaşımın devreye girmesi ile maliyetler artacaktır. Projenin yapılacağı bölgede projenin gereklerine uygun nitelikteki iç mimar sayısı da önemlidir. Projenin gerçekleştiği yerde işin niteliğine uygun mimar sayısı arttıkça maliyette düşüşler de gözlemlenir.

İç Mimar Hizmet Verenler

Cemil Hidayet

Cemil Hidayet

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Gaziantep / Şehitkamil
Teklif İste Profil Görüntüle
Mücahit ATAY

Mücahit ATAY

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Uşak / Merkez
Teklif İste Profil Görüntüle
Diamontus

Diamontus

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Konyaaltı
Teklif İste Profil Görüntüle
Caner Güngör

Caner Güngör

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Muğla / Ortaca

İç Mimarlık & Dekorasyon Tasarımları Örnek Daire Video Animasyonları Cephe Peyzaj Tasar...

Teklif İste Profil Görüntüle
miray çoksöyler

miray çoksöyler

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Başakşehir
Teklif İste Profil Görüntüle
Somuncuoğulları İnşaat Mimarlık

Somuncuoğulları İnşaat Mimarlık

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Ataşehir
Teklif İste Profil Görüntüle
3A MİMARLIK

3A MİMARLIK

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Bursa / Nilüfer
Teklif İste Profil Görüntüle
Hazar inşaat DEKARASYON

Hazar inşaat DEKARASYON

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Tekirdağ / Çorlu

HAZAR İNŞAAT DEKARASYON olarak tüm trakya bölgesin de hizmet vermekteyiz info@hazarinsaatdeka...

Teklif İste Profil Görüntüle
Akif aslan

Akif aslan

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Esenyurt
Teklif İste Profil Görüntüle
Den tasarım projeinşaat san ve tic ltd şti

Den tasarım projeinşaat san ve tic ltd şti

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Ümraniye

Den tasarım olarak sizlere kaliteli ve hızlı çözümler üretmekteyiz tecrübeli ekibimizle kıs...

Teklif İste Profil Görüntüle
ABDULVAHAP VAN

ABDULVAHAP VAN

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Malatya / Battalgazi
Teklif İste Profil Görüntüle
Seyhan Karakulak

Seyhan Karakulak

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Bolu / Merkez

Anahtar teslimi işler ve alcıpan dekarsyon

Teklif İste Profil Görüntüle
Başyapı deklarasyon tasarım

Başyapı deklarasyon tasarım

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Balıkesir / Burhaniye

Pırofosyonel ekibimiz le hizmet vermektetiz

Teklif İste Profil Görüntüle
Nur mimarlık &mühendislik

Nur mimarlık &mühendislik

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Karabağlar

Her türlü tadilat ve dekorasyon işleri yapıyoruz

Teklif İste Profil Görüntüle
Cesim Özdoğan

Cesim Özdoğan

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Mersin / Akdeniz

Cesim Özdoğan dekorasyon firması

Teklif İste Profil Görüntüle
Fatih Alparslan BAY

Fatih Alparslan BAY

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Giresun / Merkez

KTÜ Orman Endüstrisi Mühendisliği bölümünden 2008 yılında mezun oldum. iyi derecede çizim...

Teklif İste Profil Görüntüle
Gökhan Bozkurt

Gökhan Bozkurt

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kocaeli / Gebze

Sağlam yapılar için kiraz yapı

Teklif İste Profil Görüntüle
Aşkın KARAKAŞ

Aşkın KARAKAŞ

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bahçelievler
Teklif İste Profil Görüntüle
Yusuf Avinca

Yusuf Avinca

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Başakşehir
Teklif İste Profil Görüntüle
mehmet güneykaya

mehmet güneykaya

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Başakşehir
Teklif İste Profil Görüntüle
Idris Pazarbaşi

Idris Pazarbaşi

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Avcılar
Teklif İste Profil Görüntüle

İç Mimar Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;