Özel Alüminyum Doğrama Hizmeti Ortalama Ücretler

75₺ - 4800₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

75₺ - 4800₺ Ortalama Ücret
75₺ - 4800₺ Ortalama Ücret
75₺ 4800₺

Özel Alüminyum Doğrama Ücret Rehberi

Özel Alüminyum Doğrama Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Özel alüminyum doğrama fiyatları birçok faktöre göre değişen bir maliyettir. Özel alüminyum doğrama fiyatları 100 TL ile 6.500 TL arasında farklılık göstermektedir. Alüminyum doğrama işlemleri ısı yalıtımı ve ısı yalıtımsız gibi farklı şekillerde yapılabilmektedir. Özel alüminyum doğrama ustaları, farklı türdeki alüminyum malzemeleri balkon, kapı, cam, pencere için keserek işlemden geçirirler. Vakit alan ve ustalık isteyen bir işlemdir. Özel alüminyum doğrama fiyatları aşağıdaki unsurlara göre belirlenmektedir:

Alüminyum Doğrama Ustasının Deneyimi

Özel alüminyum doğrama ustası balkon, kapı, cam ve pencere için farklı türdeki alüminyum malzemeleri uygun bir hale getirir. Zımpara taşı, testere, tornavida ve freze makinesi gibi bilgi ve tecrübe isteyen araç ve gereçleri kullanan özel alüminyum doğrama ustaları alacakları ücreti belirlerken deneyimlerini de hesaba katarlar. 15 yıllık bir usta ile 1 yıllık bir özel alüminyum doğrama ustasının alacağı ücret birbirinden farklı olacaktır.

Alüminyum Doğrama İşinde Kullanılan Malzemelerin Miktarı

Özel alüminyum doğrama işinde yapılacak alan cam, balkon, kapı ya da pencere hangi alansa mekâna uygun oranda malzeme ihtiyacı doğmaktadır. Balkon genişlikleri oldukça büyükse daha fazla malzeme isteyecektir. Kapı, pencere ya da cama yapılacak alüminyum doğramalar özel olarak hazırlanırken kullanılacak araç ve gereçler arttıkça ustanın isteyeceği ücrette artacaktır. 

Alüminyum Doğrama İşinin Yapılacağı Mekânın Büyüklüğü

Özel alüminyum doğrama işinin yapılacağı alanın genişliği, boyutu ve büyüklüğü de hizmetin maliyetini etkileyen bir diğer unsurdur. Balkonun yapılacağını düşünürsek metrekare olarak ufak bir balkonda olabilir, çok geniş bir balkona da özel alüminyum doğrama işlemi yapılabilir. Pencere, kapı, cam ya da balkon hangi mekânda özel alüminyum doğrama işlemi yapılacaksa alanın genişliği, boyutu arttıkça ustanın alacağı ücrette buna bağlı olarak artacaktır.

Alüminyum Doğrama Yapımı Genel İşlemleri

• Özel alüminyum doğrama işinde pencere, cam, kapı ya da balkon hangi alanda hizmet verilecekse mekânın ölçümü ilk aşamada yapılır.

• Ardından istenilen büyüklüğe göre alüminyum doğramalar hazırlanır.

• İşlem sonrası işin yapılacağı yerde cam, balkon, kapı ya da pencerede özel alüminyum doğramalar montajlanır, kurulumu yapılır.

• Balkon, cam, kapı, pencere için hazırlanan özel alüminyum doğramalar son işlemlerle de hazır bir hale getirilir. 

• Kullanıma hazır hale getirilen özel alüminyum doğramalar son aşamayla da bitirilir, hazır bir hale getirilir ve kullanılacak durumda bırakılır.

Alüminyum Doğrama Yaptırmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

• Alınan bu hizmet işinde kapı, cam bölme, vitrin, teras kaplama, cam balkon, pencere, cam ve kapı ve pencere gibi alanlardan hangi yerde işlem yapılacağı ilk olarak çok önemlidir. Özel alüminyum doğrama dikdörtgen, kare ya da başka şekilde nasıl yapılacaksa ölçümler ona göre alınmalı ve yaşam alanı için en uygun model belirlenmelidir. 

• Özel alüminyum doğrama ücreti konusunda çalışacağınız firmayla hizmet öncesinde anlaşmaya varmalısınız.

• Aldığınız alüminyum doğrama hizmetinde yapılacak alan büyük bir ev ya da iş yeriyse bazen sözleşmeler imzalanabilmektedir. Sözleşme imzalanacaksa anlaşmayı hizmet öncesinde hazırlamalısınız.

Alüminyum Doğrama Yaptırdıktan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

• Aldığınız doğrama hizmeti sonrasında ustanızın iletişim bilgilerinin not etmeniz yararınıza olacaktır.

• Alınan hizmet öncesi anlaşma imzalanmışsa iş bitiminde maddeler kontrol edilmelidir.

• Hizmeti alacak kişilere fikir vermek adına sitede, aldığınız hizmeti istediğiniz şekilde yorumlayabilirsiniz. 

• Site ilan açma ve teklif değerlendirme özelliğiyle de bu hizmetten birçok kez faydalanabilirsiniz. 

Özel Alüminyum Doğrama Hizmet Verenler

Veysel Yilmaz

Veysel Yilmaz

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Bornova
Teklif İste Profil Görüntüle
Cem Uludağ

Cem Uludağ

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Adana / Çukurova
Teklif İste Profil Görüntüle

Özel Alüminyum Doğrama Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;