Özel Alüminyum Doğrama Hizmeti

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

Özel Alüminyum Doğrama Hizmet Verenler

Veysel Yilmaz

Veysel Yilmaz

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Bornova
Teklif İste Profil Görüntüle
Cem Uludağ

Cem Uludağ

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Adana / Çukurova
Teklif İste Profil Görüntüle


Özel Alüminyum Doğrama Hizmeti

Hayatımızın birçok alanında kullanılan metallerden biri olan alüminyum, gerek uygulama alanları gerekse yararları bakımından son derece önem taşır. Bu metalin hayatımızın içine bu kadar yoğun bir şekilde girmesinin altında bir takım nedenler yatıyor. Sağlam ve dayanıklı bir malzeme olması kadar, oksidasyona maruz kalmaması da ürünün kullanılmasında etkili oluyor. Doğal halde dünyamızda bol miktarda bulunmasına rağmen, bu kaynaklarda serbest halde bulmak oldukça zordur. Bu nedenle işlenmesi ve ayrıştırılması gereken madenler arasında gösterilebilir. Alüminyum nedir? Sorusuna basitçe bu şekilde yanıt verdikten sonra, neden bu kadar yaygın bir şekilde tercih edildiğine değinmek gerekiyor.

Neden Alüminyum Tercihi Yaygındır?

Alüminyum kullanımı, hemen hemen her alanda oldukça yaygın bir şekilde karşımıza çıkıyor. Bu maddeden imal edilen ürünlerin yoğun bir şekilde kullanılmasının altında bir takım sebepler yatıyor. Bunları sıralayacak olursak;

  • Hafif ve kolay işlenebilir olması
  • Yer kabuğunda bol miktarda bulunması
  • Oksitlenme ve çürüme yapmaması
  • Şekil verme konusunda başarılı sonuçlar alınması
  • Uygulama ve nakliye konusunda az riskli olması
  • Dış etkenlere karşı dayanıklı olması

Gibi sebepler gösterilebilir. Bütün bu sebepler bir araya geldiğinde, alüminyum malzemeden imal edilen ürünlerin neden bu kadar yoğun tercih edildiği anlaşılabilir.

Alüminyum Profil Nedir?

Neredeyse her alanda uygulanabilen sistemlerden biri olan alüminyum profil, düşük maliyetli ve kolay uygulanabilir olması ile biliniyor. Bu profiller kullanılarak birçok alanda uygulama yapılabiliyor. Bu profil türünün kapı ve pencere sistemleri, çatı ve iskelet sistemleri, duş sistemleri gibi birçok alanda evimizin içine girdiği söylenebilir.

Alüminyum Profil Çeşitleri

Standart Alüminyum Profiller

Ucuz ve kolay uygulanabilir olması nedeniyle inşaat sektöründe alüminyum profil kullanımı oldukça yaygındır. Bunun yanında, uzun ömürlü olması ve kolay işlenebilir olması nedeniyle de standart alüminyum profil uygulamaları yoğun şekilde inşaat sektöründe kullanılıyor. Alüminyum doğrama uygulaması, düşük maliyetli ve uzun ömürlü olması nedeniyle büyük oranda kullanılıyor. Bu tür uygulamayı yapan yapı sektörü firmalarını bulmak oldukça kolaydır. Dolayısıyla hem uygulama da hem de tamir işinde uzman bulma konusunda zorluk yaşanmıyor.

Alüminyum Duşa kabin Profilleri

Büyük oranda uzun ömürlü ve dayanıklı olması sebebiyle alüminyum profiller banyolarda tercih ediliyor. Bu tür uygulamalar duşlarda kullanılması suretiyle hem daha düşük maliyetli hem de daha başarılı sonuçlar elde edilebiliyor. Sürekli olarak suyla temas halinde kaşan bu profiller, olumsuz etkenlerden az hasar alması sebebiyle tercih ediliyor. Ağaç ürünlerinin bu alanda kullanılması ne kadar mantıksızsa, değerli metallerin kullanılması da maliyet bakımından bir o kadar mantıksız olur. Banyo ortamı için kullanılacak bir diğer ürün olan PVC doğramalara göre ise daha dayanıklı ve daha şık olması nedeniyle alüminyum malzemeler kullanılabilir.

Alüminyum Panjur Profilleri

Yaşam alanlarının sağlıklı bir şekilde hava alması kadar, olumsuz dış etkenlerden korunması da önem taşır. Ahşap doğrama veya bambu gibi malzemelerden üretilen panjurlar kullanışlı olmadığı gibi, dış etkenlere de daha az dayanıklıdır. Bu nedenle panjur profillerde kullanılması en uygun malzemenin alüminyum olduğu söylenebilir.

Alüminyum Doğrama Nedir?

Alüminyum tabakaların uygulama alanına en uygun şekilde işlenmesi sonucu alüminyum doğrama ürünleri elde edilir. Bu ürünler de uygulama alanına göre; ev veya farklı yaşam alanlarımıza kadar girer. Diğer doğrama ürünlerinden çok daha kolay işlenebilmesi ve fire vermemesi sebebiyle alüminyum malzemeler doğrama alanında tercih ediliyor. Bu tür ürünlerin uygulaması da oldukça kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Böylece hem paradan hem de zamandan tasarruf etmek mümkün oluyor. Alüminyum doğrama uygulamasının yapılacağı alana göre ebatlandırması da oldukça basit bir şekilde yapılabiliyor.

Alüminyum Korkuluk Nedir?

Genellikle şık olması nedeniyle ev veya iş yerlerinde alüminyum korkuluk tercihi yapılıyor. Bu tür ürünler kullanım alanlarına hem güzellik katıyor hem de uzun yıllar kullanım olanağı sağlıyor. Alüminyum merdiven ise genellikle ofis ve iş yerlerinde, aynı üründen imal edilen korkuluklarla birlikte kullanılıyor. Ürünlerin kullanım alanlarına uygun bir şekilde hazırlanması ve yerleştirilmesinde, uzman ekiplerden yararlanmak gerekiyor. Aksi halde sağlıklı sonuçlar alınamadığı gibi, maddi zarar da söz konusu olabiliyor. İç mekânların merdiven korkuluklarında alüminyum malzeme kullanılması sonucunda oldukça şık bir görünüm elde edilebiliyor. Bu ürünler pas veya farklı bir kötü görünüm ortaya çıkarmıyor. Uygun temizlik işlemi ile ilk günkü görünüm elde edilebiliyor.

Alüminyum Kapı

Olumsuz dış etkenlere karşı oldukça dayanıklı bir malzeme olan alüminyum, ev veya iş yeri kapılarında da tercih ediliyor. Alüminyum kapı tercih edilen ortamlarda, ısı ve ses yalıtımı büyük oranda elde ediliyor. Bunun yanında, temiz ve şık görünüm vaat etmesi nedeniyle de bu tür ürünler yoğun bir şekilde tercih ediliyor. Hem iç mekân kapıları hem de dışarı ile ilişiği kesen kapılarda alüminyum malzemeden yararlanılabilir. Böylece daha düşük maliyetlerle daha şık ve başarılı sonuçlar elde edilebilir.

Özel Alüminyum Doğrama Hizmetinde Tecrübe

Özel olarak ortama uygun bir şekilde üretilen ve uygulanan alüminyum panjur ve benzeri sistemler, mekânın güzelleştirilmesinde etkili oluyor. Panjur uygulamaları ve panjur tamiri konusunda bulunacak doğru adres sayesinde sorunsuz hizmet elde edilebilir. Sitemizde yapılacak doğru arama sonucunda bu konuda kaliteli hizmet veren çok sayıda firmaya ulaşmak mümkün olacaktır. Böylece en uygun fiyatlara en iyi sonuçlarla karşılaşılabilir. 

Özel Alüminyum Doğrama Hizmeti Ortalama Ücretler

75₺ - 4800₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

Ücret Rehberini Gör
75₺ - 4800₺ Ortalama Ücret
75₺ - 4800₺ Ortalama Ücret
75₺ 4800₺

Özel Alüminyum Doğrama Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;