Çeyiz ve Ev Tekstili

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

Çeyiz/Ev Tekstili Hizmet Verenler

Evrim Pala

Evrim Pala

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Rize / Fındıklı
Profil Görüntüle
Nakliye Taşıma

Nakliye Taşıma

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Muratpaşa

#ONLİNE #OFİS 0533 774 04 38 #ANTALYA #İLÇELERE VE #KÖYLERE #ŞEHİR #DIŞINA #GÜNLÜK #İ...

Profil Görüntüle
Halime Dülger

Halime Dülger

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Bursa / Nilüfer
Profil Görüntüle
nuriye pülüm

nuriye pülüm

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Konya / Selçuklu
Profil Görüntüle
Kerim Karakuzu

Kerim Karakuzu

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Çankaya
Profil Görüntüle
Kazım Yiğit

Kazım Yiğit

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kocaeli / Gebze
Profil Görüntüle
TANER Bolgi

TANER Bolgi

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ordu / Fatsa
Profil Görüntüle
Baran Esiroğlu

Baran Esiroğlu

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Kartal
Profil Görüntüle
Ahmet KOLBAŞI

Ahmet KOLBAŞI

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Denizli / Pamukkale
Profil Görüntüle
ABDULNASIR ÜNAL

ABDULNASIR ÜNAL

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bağcılar
Profil Görüntüle
Sefa Soğukpınar

Sefa Soğukpınar

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Manavgat
Profil Görüntüle
Emre Örgün

Emre Örgün

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bağcılar

Merhaba efendim 2019 dan beri yaptığımız tekstil firmalarına genel tedarikçi hemde lazer etike...

Profil Görüntüle
Ozan Yılmaz

Ozan Yılmaz

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Şişli

İstanbul Avrupa yakası şişli Mecidiyeköy Beşiktaş Taksim Etiler Sarıyer gibi bir çok ilçel...

Profil Görüntüle
Kumral Işıltı

Kumral Işıltı

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Konak
Profil Görüntüle
Serhat Gülegül

Serhat Gülegül

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kahramanmaraş / Dulkadiroğlu
Profil Görüntüle
Tuncay Bayrakli

Tuncay Bayrakli

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Esenyurt
Profil Görüntüle
Cem Barut

Cem Barut

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Bornova
Profil Görüntüle
muhammet çidem Çiğdemler perde

muhammet çidem Çiğdemler perde

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Beylikdüzü

Çiğdemler Perde sizlere hizmet vermekten keyif duyar

Profil Görüntüle
Kasım Efe

Kasım Efe

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Elmadağ

Hayatın bir çok alanında sizlere hizmet vermekten onur duyarız ekibim ile birlikte 7/24 tüm em...

Profil Görüntüle
Can Akarsu

Can Akarsu

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Bayraklı
Profil Görüntüle
Oğuzhan Düzelten

Oğuzhan Düzelten

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Elazığ / Merkez

Tekstil züccaciye küçük ev aletleri halı

Profil Görüntüle

Çeyiz ve Ev Tekstili Hizmeti

Çeyiz, Türk kültüründe önemli bir yere sahiptir ve evlenecek kızların evliliklerine yaptıkları maddi katkılardır. Çeyiz, gelin olacaklar için hazırlanan eşyalar, aletler, cihazlar yani ev için kullanılacak her türlü nesnedir. Gelinler için hazırlanan her türlü eşya, çeyiz olarak kabul edilmektedir. Ev tekstili; insanların yaşamış oldukları yerlerde yaşam kalitelerini arttıran, insanların yemek, temizlik, dinlenmek gibi günlük ihtiyaçlarını gerçekleştirmek amacıyla onlara pratiklik ve kolaylık sağlayan tekstil ürünleridir. Türk kültürü geleneğinde önemli bir yere sahip olan çeyizler, bir kız daha evlenecek yaşa varmamışken bile, küçükken biriktirilip, toplanmaya başlanır. Çeyizler genellikle; el emeği üretilen ürünler, dikişler, nakışlar, halılar, havlular, örtüler, yorganlar, yastıklar ve benzeri ev eşyalarıdır. Ev tekstili eşyası; banyo, salon, mutfak, bebek odası, genç odası, yatak odası, bahçe, dekorasyon, kapı, kumaş, perde, kılıf, örtü gibi kategorilere ayrılmaktadır.

Kullanıldığı Alanlara Göre Ev Tekstilleri

Kullanıldığı alanlara göre ev tekstillerini sınıflara ayrılır. Bunun için ürünlerin nerede kullanıldıklarını bilmek ve ona göre kategorilere ayırmak gerekir. Kullanıldığı alanlara göre ev tekstili ürünleri şunlardır:

Salonlar için kullanılan ev tekstili ürünleri

Evlerin salon bölümünde kullanılan ev tekstil ürünleridir. Salonlarda kullanılan ev tekstillerine örnek olarak; koltuk kılıfları, koltuk şalları, koltuk örtüleri, sandalye kılıfları, ev perdeleri, servis için kullanılan örtüler, yemek masaları, sehpa örtüleri, dikdörtgen, oval,  kare, yuvarlak biçimlerinde yapılan dekoratif amaçlı kullanılan örtüleri verilebilir. Evi dekore ederken, uygun eşyalar ve ev tekstili ürünleriyle evin tüm odaları arzu edilen şekilde döşenebilir. 

Bebek odaları için kullanılan ev tekstili ürünleri

Evlerin bebek odası bölümünde kullanılan ev tekstil ürünleridir. Bebek odalarında kullanılan ev tekstillerine örnek olarak; nevresim takımları, bebek battaniyeleri, bebek pikeleri, bebek pike takımları, bebek yastık örtüleri, bebek odası perdeleri, oyun minderleri, hurçlar, bebek uyku setleri verilebilir. 

Genç odaları için kullanılan ev tekstili ürünleri

Evlerin genç odası bölümünde kullanılan ev tekstili ürünleridir. Genç odalarında kullanılan ev tekstillerine örnek olarak; nevresim takımları, battaniyeler, yorganlar, yastık örtüleri, pikeler, pike takımları, hurçlar, tek kişilik uyku setleri, perdeler, dekoratif amaçlı kullanılan minderler ve yastıklar verilebilir. Ailenin genç üyeleri için hazırlanan odaları, gençlerin uyku, çalışma, dinlenme gibi ihtiyaçlarını rahatça giderebilecekleri şekilde dekore etmek mümkündür.

Yatak odaları için kullanılan ev tekstili ürünleri

Evlerin yatak odası bölümünde kullanılan ev tekstili ürünleridir. Yatak odalarında kullanılan ev tekstillerine örnek olarak; nevresim takımları, hurçlar, battaniyeler, yorganlar, pike takımları, çeyiz sandığı, pikeler, yastık örtüleri, perdeleri verilebilir. Yatak odaları; ebeveynlerin, yeni evli çiftlerin, dinlenme, uyku ihtiyaçlarını giderdikleri mekanlardır. 

Mutfaklar için kullanılan ev tekstili ürünleri

Evlerin mutfak bölümünde kullanılan ev tekstili ürünleridir. Mutfaklarda kullanılan ev tekstillerine örnek olarak; masa örtüleri, sandalye kılıfları, mutfak takımları, perdeler, peçeteler, fırın eldivenleri, servis örtüleri, tutaçlar, temizleme bezleri, peçetelikler, mutfak önlükleri, servis takımları, mutfak havluları, servis örtülerini verilebilir. Mutfaklar, istenildiği gibi dekore edebilir, farklı tonlar kullanarak renkli bir mutfak yaratılabilir. 

Banyolar için kullanılan ev tekstili ürünleri

Evlerin banyo bölümünde kullanılan ev tekstili ürünleridir. Banyolarda kullanılan ev tekstillerine örnek olarak; havlu takımları, bornoz takımları, el havluları, ayak havluları, baş havluları, banyoda aksesuar amacıyla kullanılan dekoratif ürünler, klozet takımları verilebilir. Banyolar, evdeki insanların temizlik ihtiyaçlarını gidermek için kullandıkları yeri, kendi zevkinize uygun farklı renk ve tonlarda istediğiniz gibi dekore edebilir, tercihe göre çeyizlik eşyalar da banyolarda kullanılabilir.

  • Dekorasyon amaçlı kullanılan ev tekstili ürünlerine örnek olarak bahçe için üretilen mobilya ve ev tekstili ürünleri, evde kullanmak için yapılan boyalı, süslemeli, işlemeli, dokumalı, örgülü şekillerde yapılan duvar panoları, evde mekanları ayırma amaçlı kullanılan ahşap ya da demir olarak yapılan paravanlar, ev dekorasyonu ya da özel günlerde kullanmak için yapılan kapı süslemeleri, ev dekorasyonu için kullanılan farklı kumaşlarla yapılan süsleme ya da örtüler verilebilir.

Ev tekstili ürünlerini kategorilere ayırmak ve tanımlamak için ürünlerin evde hangi yerlerde kullanıldıklarını bilmek gerekir. Kullanım alanlarına göre ev tekstilleri: banyo, salon, mutfak, bebek odası, genç odası, yatak odası, bahçe, dekorasyon, kapı, kumaş, perde, kılıf, örtü gibi kategorilerine ayrılabilir. Ev tekstilleri; farklı kumaşlarla, nesnelerle ve üretim tarzlarıyla birçok renk, şekil ve tarzda yapılabilir. Ev tekstilleri aynı zamanda; işletmelerde, ofislerde, hastanelerde, otellerde, uçaklarda, yatlarda, insanların olduğu ve yemek servisinin yapıldığı her mekanda kullanılabilmektedir.

Çeyiz Listesinde Olması Gerekenler 

Çeyiz hazırlamak, Türk kültürü için önemli bir yere sahip olan ve her kızın hazırladığı, listesini çıkardığı bir konudur. Çeyiz hazırlamak, çeyiz sandığı doldurmak, çeyiz seti yapmak, çeyiz listesi oluşturmak artık eskisi gibi popüler değildir. Günümüzde; çeyiz hazırlamayan, çeyizini kendi yapmadan, çeyizini dışarıdan satın alanların sayısı çoğalmaya başladı. Eskiden çeyiz, kadınların evleri için hazırladıkları maddi desteklerdi. Günümüzde çalışma hayatına kadınların girmesi  sebebiyle ve kadınların iş hayatındaki sayılarının artış göstermesinden dolayı eskisi gibi çeyiz hazırlamak için kimsenin vakti kalmadı.

Günümüzde kadınların da iş hayatında olması ve tüm gün çalışmalarından dolayı, kadınların çeyiz yapmaya vakitleri kalmamıştır. Çeyiz evi ve çeyizlerin yapılıp satıldığı mekanlardan insanlar çeyizlerini alıp, çeyiz ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar. Yeni evlenecek çiftler, ortaklaşa para biriktirerek ev ihtiyaçları için çeyiz, ev tekstili ürünleri alırlar. Modern çağda hem erkekler hem kadınlar çalıştıklarından, çeyiz yapmak uzun süreli ve zahmetli bir süreç olarak nitelendirilir. Çeyiz yapan ve hazır olarak satan kişi ve kurumlar son derece pratiktir. 

Çeyiz ve ev tekstili için vakti olmayan ve bunları hazırlamamış çiftler, evlenmeden önce ve sonrasında çeyiz ve ev tekstili hizmetinin verildiği yerlere gidip evleri için ortaklaşa eşyalar alırlar. 

1) El emeği, el işi ile yapılan eşyalar

Çeyiz listesinde mutlaka olması gereken, ilk sırada yer alan ürün el emeği çeyizleridir, el ürünü eşyalarıdır. El işi olarak yapılan her türlü ürün, bu listeye dahil edilebilir. El işi ürünleri, el işi dantel ürünleri, el işi örme ürünler, patikler, atkılar, bereler, şapkalar, çocuk ve bebek kıyafetleri, eşarplar,elbiseler, mutfak örtüleri, mutfak eldivenleri, el işi örtüleri ve benzeri birçok el işi ürün çeyiz listesine dahil edilebilir.

2) Mutfak eşyaları

Çeyiz listesinde mutlaka olması gereken, ikinci sırada yer alan ürün mutfak eşyalarıdır. Mutfakta kullanılabilecek ürünler çeyiz listesine dahildir. Rondo, blender, mikser, elektrikli aletler, sarımsak ezme aleti, nihale, kesme tahtası, açacak, pasta kalıbı, çerez takımı, salata kaseleri, limon sıkacağı, sürahiler, çırpma teli, tava seti, saklama kapları, düdüklü tencere, çaydanlık, limonluk, sirkelik, yağlık, baharatlık takımı, kahvaltılık takımı, tepsi takımı, tuzluk ve biberlik takımı, kek kalıbı, kahve takımı, tahta kaşık, rende, bıçak seti, kepçe, servis çatalı, saklama kabı seti, servis takımı, bardak takımı, çay bardağı takımı, teflon tencere seti, çelik tencere seti, günlük kullanılan yemek takımı, misafir çatal - kaşık takımı ve benzeri tüm mutfak eşyaları örnek olarak verilebilir.

3) Ev tekstili eşyası ürünleri

Çeyiz listesinde mutlaka olması gereken, üçüncü sırada yer alan eşyalar ev tekstili ürünleridir. Pike takımları, nevresim takımları, battaniyeler, yastık örtüleri, yorganlar, uyku setleri, minderler, masa örtüleri, servis takımları, perdeler, bornoz takımları, el havluları, ayak havluları, baş havlusu, çeyiz sandığı, traş kutusu, banyo havlu setleri, halılar, banyo setleri, fırın eldivenleri, mutfak önlükleri, banyoda aksesuar amacıyla kullanılan dekoratif ürünler, klozet takımları çeyizler arasına eklenebilir. Evinin büyüklüğüne göre, çeyize koyulan ev tekstili eşyaları azaltılabilir ya da çoğaltılabilir.

4) Elektrikli ev aletleri

Çeyiz listesinde olması gerekli dördüncü eşyamız elektrikli ev aletleri ürünleridir. Tost makinesi, kahve makinesi, rondo, mikser, blender, saç kurutma makinesi, saç düzleştiricisi, televizyon, elektik süpürgesi, saç maşası, ütü gibi elektrikle çalışan ev aletlerini de çeyizin en kullanışlı parçaları arasında yer alır.

5) Beyaz eşyalar

Çeyiz listesinin son sırasında beyaz eşyalar vardır. Buzdolabı, fırınlar, bulaşık makineleri, çamaşır makineleri gibi beyaz eşyalar çeyiz listesinin önemli parçalarındandır.  

Çeyiz ve Ev Tekstili Ürünlerinde Fiyatlar 

Çeyiz arasındaki değerli ürünler arasında, hazırlaması uzun süreli emek isteyen ürün, el emeği, el işi ürünler yer alır. Bu yüzden bu tarz ürünlerin fiyatı biraz pahalıdır. El işi ürünlerin fiyatları; seçilen ürünün el emeğinin zorluk derecesi ve ne kadar zaman bittiğine göre belirlenir. Fiyatlar en az 200 TL’den başlayıp 3.000 TL’ye kadar çıkabilir. Tava ve tencere fiyatları en az 70 TL, ütü fiyatları en az 250 TL, fırınlar en az 800 TL, buzdolapları ise en az 1.300 TL civarındadır. 

Çeyiz ve Ev Tekstili Hizmeti Almak

Çeyiz ve ev tekstili hizmetinin yapıldığı yerlerde, yer alan ürünler çok çeşitlidir. Çeyiz ürünleri arasında, el emeği ürünler, çeyiz seti, el işi ile yapılan tüm ürünler, çeyiz sandığı, beyaz eşyalar, mutfak eşyaları, elektrikli ev aletleri ve daha birçok ürünü çeyiz ve ev tekstili ürünleri gibi pek çok ürün yer alır. Bünyemizde yer alan çeyiz ve ev tekstili hizmeti ile en tecrübeli ve uygun fiyatlı hizmetten yararlanabilirsiniz. Çeyiz ve ev tekstili hizmeti almak artık bizimle çok kolay. Sitemizde iş ilanı oluşturup, binlerce uzman,  iyi el işi yapan, yetenekli kişiler arasından aradığınız kişiyi bulabilirsiniz. 

Çeyiz/Ev Tekstili Hizmeti Ortalama Ücretler

50₺ - 250₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

50₺ - 250₺ Ortalama Ücret
50₺ - 250₺ Ortalama Ücret
50₺ 250₺

Çeyiz/Ev Tekstili Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Sizde Ara.com.tr hizmet veren ailesine katılarak iş imkanlarınızı genişletin. Binlerce müşteriye ulaşarak kazancınızı katlayın.