Yalıtım ve Mantolama

Talep Formu Doldur, Yalıtım Mantolama Hizmeti Fiyat Teklifi Al, Karşılaştır ve Dilediğini Seç.

Yalıtım ve Mantolama Hizmeti

Günümüzde mantolama ve yalıtım ayrı kullanılamayan kelimeler haline gelmiştir. Yalıtım; yapıyı ve içerisindeki varlıkların ısı, ses, yangın, su gibi etmenlere karşı izolasyonudur. Mantolama ise ısı yalıtımın yapılması için kullanılan yöntemler bütünüdür. Mantolama ile mevsim şartlarına göre ısı alışverişinin engellenmesi sağlanır. Kış aylarında soğuk hava akımını, yaz aylarında ise tersi olarak sıcak hava akımını engeller.
Yalıtım ve mantolama kategorisinden verilen başlıca hizmetler şunlardır:
• Çatı Yalıtımı
• Dış Cephe Mantolama
• İç Cephe Mantolama
• Isı Yalıtımı
• İzolasyon
• Mantolama
• Ses Yalıtımı
• Su Yalıtımı
• Taşyünü Mantolama
• Söve

Çatı Yalıtımı

Isı yalıtımı için mantolama tekniği genellikle dış cephe duvarları için düşünülür. Ancak bilinmesi gerekir ki ısı alışverişinin en çok olduğu yerlerden biri de çatılardır. Özellikle soğuk kış aylarında yapı içindeki ısınan hava yükselir. Eğer çatıda herhangi bir ısı yalıtım işlemi uygulanmamış ise sıcak hava çatıdan binayı terk edecektir. Ayrıca yine kış aylarında çatıdan giren soğuk hava da ısınma giderlerini artıracaktır. Yazın ise çatılar çok fazla güneş gördüğü için ev ısısının yükselmesine neden olacaktır. Bu durumun önüne geçilebilmesi ve mantolama işleminden en iyi verimin alınabilmesi için çatı yalıtımı da gereklidir. Kaliteli hizmet anlayışına sahip, uygun çözümler üreten çatı yalıtım firması kategorimizde bulunmaktadır.

Dış Cephe Mantolama

Binanın dış kısmına tasarruf ve korunaklı bir yüzey oluşturmayı sağlayan dış cephe mantolama, giderek popüler hale geldi. Dış cephe yalıtım malzemeleri kalite açısından farklılık gösterecektir. Mantolama işlemi sırasında binaya yerleştirilen mantolama levhalarının da ısı yalıtımının iyi olması oldukça önemlidir. Ardından uygulanacak olan sıva ve boyalarında yine ısı yalıtımı sağlaması gerekir. Aksi halde sarf edilen emek ve harcanan paraların karşılığı alınması oldukça güçtür.

İç Cephe Mantolama 

İç cephe mantolama özellikle ısı yalıtım konusunda büyük avantajlar sağlar. Üç çeşit mantolama yöntemi vardır. İç mantolama, dış mantolama ve sandviç mantolama teknikleri kişilerin ihtiyacına göre sınıflandırılır. Mantolama yapılacak alan tozdan ve kirden arındırılması gerekir. Cephe yüzeyinde oluşan herhangi bir çatlak ya da bozulmanın onarımının yapılması gerekir. Yüzey hazırlığı tamamlandıktan sonra mantolama işlemlerine geçilebilir. Burada dikkat edilmesi gereken husus mantolama malzemesinin seçimidir. Her bölgeye her binaya aynı mantolama malzemesi kullanılamaz. Binanın güneş alan tarafı, dış cephe şekli, binada hangi ısıtma sistemlerinin kullanıldığı gibi birçok faktör göz önünde bulundurulmalıdır. Bu sebeple mantolama uzmanı teknik elemanlar eşliğinde çalışılması önemlidir.

İzolasyon

İzolasyon, bina içerisindeki yaşam kalitesini önemli ölçüde arttırmak ile birlikte daha az enerji harcanmasına neden olarak hem kullanıcıların tasarruf yapmasına hem de sürdürülebilirliğe katkı sağlamalarına yardımcı olur. Isı, ses, su, tesisat ve yangın izolasyonları en yaygın türlerindendir. Yangın yalıtımı genel kanının aksine yangın çıkmasını önlemek veya yapıya yangının hiç zarar vermemesi için yapılan bir yalıtım değildir. Bu yalıtım yangının çıkması halinde başka alanlara sıçramasını engellemek amacıyla yapılır. Yangını söndürmenin daha kolay hale gelmesine yardımcı olur. Günümüzde gökdelen ve yüksek maliyetli yapıların artmasıyla birlikte yangın yalıtımına verilen önemi de artırmıştır.

Isı Yalıtımı

Isıtma ve soğutma giderleri bütçemizin en büyük maliyet kalemlerinden birini oluşturur. Bu maliyeti azaltmak için uygulanacak en iyi yöntem ise ısı yalıtımıdır. Isı yalıtımı ısı alışverişini mümkün olduğunca azaltarak %50’ye varan enerji tasarrufu sağlar. Enerjiden tasarruf sağladığı gibi çevre kirliliğini de önlemeye yardımcı olur. 

Mantolama

Daha rahat yaşayabilmek ve tasarruf edebilmek için uygulanan birçok yalıtım türü vardır. Her yalıtım için farklı yöntemler ve farklı işçilikler kullanılır. Bir mantolama ustası farklı, ses yalıtım ustası farklı olmalı ve alanında uzmanlaşmalıdır.  Mantolama malzemeleri her ne kadar önemli ise işçilik ve uzman kadro da bir o kadar önemlidir. Isı yalıtımı işleminin işinin ehli ustalar tarafından yapılması, gerekli eğitimleri almış uzman kişiler tarafından yapılması büyük önem teşkil etmektedir.

Ses Yalıtımı

Gürültü kirliliği özellikle şehirleşmeyle birlikte artarak büyük kentlerde bir problem haline geldi. Trafik sesi, inşaat makinelerinin sesi, tadilat sesi gibi birçok gürültü kaynağı ses yalıtımının önemini bir kez daha vurgular hale geldi. Ancak ses yalıtımı sadece dışarıdaki sesin yapı içine girişini engellemek için kullanılmıyor. Ayrıca içeride oluşabilecek seslerin dışarı çıkışının engellenmesi için de çalışmalar yapılıyor. Bu duruma uygun yalıtım malzemelerinin seçimi uzmanlar tarafından çalışılmasını gerektiriyor. Ancak binalara ısı yalıtımının yapılmış olması ses yalıtımını da maalesef ki sağlamıyor. Ses yalıtımı için taşyünü, akustik süngerler gibi farklı yalıtım malzemeleri kullanılmalıdır. Ses yalıtımı hassas ölçüm yapılması gereken ciddi bir süreçtir. Bunun için mutlaka ses yalıtım uzmanı tarafından destek alınması gerekir.

Su yalıtımı

Su yalıtımı belki de bir binada olması gereken en önemli izolasyondur. Binanın iklim koşullarından etkilenip zarar görmemesi için mutlaka yapılması gerekir. Su izolasyonu duvarlara, çatılara hatta zeminlere dahi yapılmalıdır. Eğer yapının temeli alttan su alıyor ise temelin çürümesi ve olası bir deprem sonucu yıkılmasına bile neden olabilir. Ayrıca yapıların nem almasını engelleyerek yapı içindeki varlıkların güvenliği de sağlanmış olur. Su yalıtımı yapımında birçok aşama vardır ve farklı teknikler kullanılır. Mekanik yalıtım malzemelerinden kimyasal boyalara kadar uzanan bu süreçte uzman su yalıtımı firması ile çalışılması uzun vadede büyük getiri sağlayacaktır.

Taşyünü Mantolama

Taşyünü, bazalt taşlarının soğuması ile elde edilir. Lifli yapısı ile taşyünü mantolama, sıva tutmaya elverişlidir. Taşyünü mantolama ile ısı yalıtımı ve ses yalıtımı sağlanır. Mantolama hayatımızı kolaylaştıran çağın en büyük yeniliklerden biridir. Hem güvenlik hem de tasarruf sağlayabilmesi açısından oldukça sık tercih edilir. Mantolama, tekniğine uygun ve uzman kişiler tarafından yapıldığında enerji tasarrufu sağlar, hava ve gürültü kirliliğinden uzak, konforlu bir yaşam sunar. 

Söve

Söve bina dış cephesinde kapı, balkon ve pencere benzeri boşlukların kenar kısımlarına gerçekleştirilen, beton içerisine sıvı girmesini engelleyen yöntemdir. Elastik bir yapıya sahip söve, kırılma ya da çatlama yapmaz. Aynı zamanda son derece ekonomiktir. İklim koşullarına karşı bina koruması sağlar.

Kaliteli, Uzman Yalıtım ve Mantolama Hizmetlerinin Güvenilir Adresi

Yalıtım işlemi aslında bir geleceğe yatırımdır. Yalıtım ve mantolama işleminin alanında uzmanlaşmış kişiler tarafından yapılması oldukça önemlidir. Zira iyi yapılmış bir ısı yalıtımı ile büyük ölçüde enerji tasarrufu sağlayarak uzun vadede yapmış olduğunuz yatırımı karşılarsınız. Aksi takdirde iyi düşünülmemiş ve işçiliği iyi olmayan, kalitesiz malzemeler kullanımı emek, para ve zaman israfı olacaktır. Sesi içeri veya dışarı vermeyen bir ortamda yaşam kaliteniz artacaktır. İyi bir su yalıtımı doğal afetlere karşı korunmanıza önemli ölçüde yarar sağlayacaktır. Kısacası her türlü izolasyonunun sağlanmış olduğu bir yapı şüphesiz ki çok önemlidir. Ara.com.tr üzerinden maksimum kalite ve güvenilirlikle yalıtım ve mantolama hizmeti için ilan açın, binlerce ustadan gelen teklifleri değerlendirin.

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

Yalıtım ve Mantolama Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Sizde Ara.com.tr hizmet veren ailesine katılarak iş imkanlarınızı genişletin. Binlerce müşteriye ulaşarak kazancınızı katlayın.