Cam Temizliği Hizmeti Ortalama Ücretler

70₺ - 190₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

70₺ - 190₺ Ortalama Ücret
70₺ - 190₺ Ortalama Ücret
70₺ 190₺

Cam Temizliği Ücret Rehberi

Cam Temizliği Maliyeti Neye Göre Belirlenir?

Cam silme fiyatları birçok faktöre göre belirlenmektedir. Ortalama olarak cam temizliği fiyatları 100 TL den başlayarak 300 TL ye kadar çıkabilmektedir. Camların silineceği alanın metrekaresi, ortamda bulunan camların miktarı arttıkça cam temizliği fiyatı da artmaktadır. Cam temizliğinde bir apartmanın, iş hanının, mağazanın ya da bir evin cam temizliğinin yapılması maliyeti birbirinden farklıdır. Büyük, metrekare olarak çok geniş bir 6 katlı iş hanıyla, tek katlı bir mağazanın cam temizliği arasında doğal olarak büyük bir fark olacaktır. Cam temizliği maliyeti üzerindeki belirleyici olan faktörleri şöyle sıralayabiliriz:

Temizlik Yapılacak Alandaki Pencerelerin Sayısı

Cam temizliğinde fiyat belirlenirken, temizlenecek olan pencereler, silinecek camların ne kadar olduğu maliyeti belirleyen ilk unsurdur. Pencere sayısı arttıkça cam temizliği maliyeti de o kadar çok artar. Temizlenecek mekândaki pencere sayılarının toplamı, pencere camı temizliği maliyetini belirlemektedir. Özellikle insanların yoğun olduğu mağaza, restoran gibi iş yerlerinde pencere sayıları artış göstermektedir.

Cam Temizliği Yapılacak Pencerelerin Genişlikleri

Cam temizliğinde 2 tane pencere olduğunu ve bunların boydan boya bir iş hanını kapladığını düşünelim. Ya da bir ofiste orta boyda 2 ufak pencere olduğunu düşünelim. İki cam temizliği maliyetinin birbirinden çok farklı olduğunu söylemeliyiz. Pencerenin genişliği arttıkça, metrekaresi büyüdükçe camın silinme fiyatı da buna bağlı olarak artış gösterecektir. 

Camı Silenecek Yerin Yüksekte Olması

Camlar temizlenirken yüksekte olan camların temizlenme işlemi, normal yükseklikteki camların temizliğine göre daha zordur. Bu zorluklardan dolayı, camın temizlenme fiyatı da yükselmektedir. Pencere camlarının yüksekte veya çok yüksekte olmaları fiyat artışına sebep olan nedenlerden biridir. Yüksekte olan pencereler merdiven yardımıyla silinir. Kullanılan merdiven ile cam silme işlemi daha zor olduğundan, bu durum fiyat artışına sebep olur.

Pencere Camlarının Telleri

Cam temizliğinde cam ile birlikte pencere, pencerenin telleri yani komple tüm pencere silinmekte, temizlenmektedir. Pencere tellerinin şekli, modelleri, büyüklükleri, genişlikleri, yükseklikleri birbirinden farklıdır. Bu durum, pencere tellerinin temizlenme zorluğu durumu, cam temizliği fiyatını etkileyen bir diğer başka sebeptir. Pencere camlarının tellerinin sayısı arttıkça ve şekil olarak birbirine çok yakın olması durumunda temizlik daha çok zor bir hale gelmektedir. Günümüz şartlarında son teknolojik temizlik malzemeleriyle her türlü temizlik kolayca yapılmaktadır. Ancak zahmetli, zor, zaman alan bir iş olduğundan bu durum fiyata yansıyacaktır. 

Cam Alanının İç ya da Dış Mekânda Olması

Cam temizlikleri iç ya da dış mekânda yapılmaktadır. Ya da iki mekânda da temizlik yapılması istenebilir. İç mekânların cam temizliği dış mekânlara göre biraz daha kolay olabilmektedir. Her işin kendine göre zorlukları vardır. Cam alanlarında temizlik yaparken, dış mekânların temizliği iç mekâna göre daha zahmetlidir. Bu durum, dış mekân cam temizliği ücretlerinin artmasına sebep olmaktadır. Özellikle iş merkezlerinin dış mekân cam temizliklerinde cam sayısı ve genişliğine göre fiyatlar belirlenmekte, cam genişliği arttıkça fiyatlar da buna bağlı olarak artış göstermektedir.

Camları Silme Sıklığı

Cam alanlarının silinmesinde maliyeti belirleyen diğer bir unsur da camları silme sıklığıdır. Firmamızı ayda 1 çağırarak cam temizliği yaptırmanız ya da yılda 1 bizimle iş yapmanız durumu fiyata yansımaktadır. Düzenli ve belirli günlerde yaptırılan temizliklerin sıklığı arttıkça daha uygun ve cazip fiyatlara iş yaptırabilirsiniz. İş yerlerinde düzenli olarak cam temizliği hizmeti daha çok tercih edilen bir durumdur.

Cam Silme Hizmeti Genel İşlemleri

Cam temizliğinde çalışan cam temizliği ekip çalışanları genel olarak şu işlemleri uygularlar:
 • Camların dış tarafı doğal olarak iç tarafına göre daha kirli olmaktadır. Bu açıdan temizlik çalışanı önce iç tarafı temizler. Böylece dış taraftaki kirler daha iyi görülür ve daha iyi temizlenir.
 • Cam temizliği işini yapanlar çok güneşli bir günde dış mekân cam temizliklerini yapmazlar. Bu durum biraz risklidir. Çünkü güneşin cama yansımasıyla camdaki kir ve tozlar rahat görünmeyebilir. Bu yüzden bulutlu günlerde ya da güneşsiz bir zamanda camlar daha iyi temizlenir. Camı güneşli bir günde sıcağın altında silersek, cam daha çabuk kurur ve parlak görünmez. Uzman cam temizliği ekipleri, en uygun saatte ve havada cam temizliği işlerini yapmaktadırlar.
 • Temizlik yapılırken cam temizliğinde kullanılan son teknolojik ekipmanlar ve en kaliteli deterjanlarla cam temizliği hizmeti yapılır. 
 • Camdaki çizikler ve izler için özel araç ve gereçlerden yararlanılır. Cam çizikleri için ve camı parlatmak ya da temizlemek için en uygun ürünler kullanılır. Günümüz şartlarında cam temizliği konusunda birçok farklı deterjan ve temizlik malzemesi bulunmaktadır. Firmamızın tüm araçları ve malzemeleri son teknoloji ürünü ve kaliteli gereçlerden oluşmaktadır.
 • Cam silme sıklığı da camın temizlenmesinde etkilidir. Verdiğimiz cam temizliği hizmetinde sürekli ve düzenli olarak temizlediğimiz camlar daha parlak ve daha temiz olmaktadır. İş yerlerinin, insanların çok bulunduğu her yerin düzenli olarak cam temizliklerinin yapılması önemli bir detaydır.
 Cam temizliği yaparken iz bırakmamak için iş ekipmanları kullanmaktayız. İş kıyafetleri ve eldiven ile çalışan cam temizliği çalışanlarımız bu konuda büyük bir hassasiyet göstermekte ve hiç iz bırakmadan temizliklerini bitirmektedirler. 


Cam Temizliği Hizmeti Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cam temizliği hizmeti almadan önce dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:
 • Cam temizliği konusunda mutlaka uzman bir ekip ile işinde iyi bir firmayla çalışmalısınız. Araştırmanızı bu doğrultuda yaparak, işin ustalarını bulmalısınız.
 • Cam temizliği ücreti konusunda cam temizliğini yapacak kişi ya da ekiple iş öncesinde anlaşmalısınız. 
 • Sözleşme ya da bir anlaşma olacaksa iş öncesinde hazırlanmalıdır.
 • İş öncesinde çalışacağınız ekibe yapılacak işleri, temizlenecek camları tam göstermelisiniz.
 • Özellikle iş yerleri, iş hanları, mağazalarda daha çok görülen bir durum olan, işin teslimi tarihini iş öncesinde iki taraf iyice kararlaştırmalıdır. İş yerlerinde işlerin aksamaması için cam temizliğinin başlangıç ve bitiş tarihleri son derece önemlidir. Müşterilerin rahatsız olmaması açısından cam temizliği için büyük bir ekiple çalışmak ve cam temizliğini daha hızlı bitirmek bu durumlarda çok önemli olmaktadır. 

Cam Temizliği Hizmeti Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cam temizliği hizmeti sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı maddeleri aşağıda sizler için sıraladık:
 • Cam temizliği bitince işe bakmalı, kontrol etmelisiniz.
 • Sözleşme imzalandıysa kontrol edilmeli, eksiklikler söylenerek anlaşma kurallarına uyulup uyulmadığına bakılmalıdır. 
 • Cam temizliği bitince anlaştığınız miktardaki meblağı firmaya ödemelisiniz. İşin bitimi sonrasında fiyatın ödenmesi, her iki taraf için de daha uygun olacaktır.
 • Cam temizliğini beğendiğiniz firmanın telefonunu almalı, bir sonraki işte de aynı firmayla çalışmalısınız. Her insan cam temizliğini beğendiği bir kişi ya da ekiple hayatı boyunca çalışmak isteyecek, işini beğendiği için başka bir firmayla çalışmaya ihtiyaç duymayacaktır. 
 • Cam temizliği hizmetini aldıktan sonra iş yaptığınız firmanın sitesine yorum yazmalı, sizden sonra hizmet alacaklar için bir fikir, izlenim oluşturmalısınız.

Cam Temizliği Hizmet Verenler

Paşam.temizlik

Paşam.temizlik

5.0 13 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Mamak

33 yaşındayım 3cocuk annesiyim 10 yıldır bu sektörde yıl işimi tizlikle yapar teslim ederim ...

Profil Görüntüle
ÇAKIR GRUP TEMİZLİK

ÇAKIR GRUP TEMİZLİK

4.6 31 Yorum
2 Kişi Seçti İstanbul / Beylikdüzü

FİRMAMIZ 2004 YILINDA KURULMUŞ OLUP AVRUPA YAKASI VE ANADOLU YAKASI DAHİL 9000 İN ÜSTÜNDE PERS...

Profil Görüntüle
Aysel Toprakci

Aysel Toprakci

5.0 5 Yorum
0 Kişi Seçti Kocaeli / Gebze

Ev temizligi cam ve ofis temizligi

Profil Görüntüle
Merve Can

Merve Can

4.6 9 Yorum
1 Kişi Seçti Kocaeli / İzmit

İsteyerek yapılan işler elbette tertemiz biter..

Profil Görüntüle
Fatma sayın

Fatma sayın

3.4 5 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Avcılar
Profil Görüntüle
Gonca Özcan

Gonca Özcan

3.7 3 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Alanya

ALANYA VE ÇEVRESİ EV, OFİS VİLLA İNŞAAT SONRASI TEMİZLİĞİNİZ BÜYÜK BİR TİTİZLİK ve ...

Profil Görüntüle
Serkan Pekdemir

Serkan Pekdemir

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bayrampaşa

15 yillik tecrübe ile her türlü temizlik işleriniz itina ile yapılır.

Profil Görüntüle
OSM TEMIZLIK HIZMETLERI

OSM TEMIZLIK HIZMETLERI

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Pendik

Osmtemizlikhizmetleri Osmorganizasyon Olarak hem temizlik hem düğün kina orgsnizasyonu olarak...

Profil Görüntüle
Tuncay Kiren

Tuncay Kiren

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Yenimahalle
Profil Görüntüle
Mis temizlik

Mis temizlik

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Aksaray / Ortaköy
Profil Görüntüle
Yüce Yönetim ve Temizlik Hizmetleri Tic.Ltd.Şti.

Yüce Yönetim ve Temizlik Hizmetleri Tic.Ltd.Şti.

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Tekirdağ / Süleymanpaşa
Profil Görüntüle
Yusuf Yılmaz

Yusuf Yılmaz

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Sarıyer

15 yıllık tecrübe ile kaliteli hizmet

Profil Görüntüle
Oğuzhan Güner

Oğuzhan Güner

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Bursa / Nilüfer
Profil Görüntüle
Meva temizlik

Meva temizlik

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Mersin / Erdemli

BAY BAYAN CALIŞMA ARKADAŞLARIMIZLA SİZ DEGERLİ MÜSTERİLERİMİZİN İSTEKLERİ DOGRULTUSUNDA T...

Profil Görüntüle
AJANS TEMİZLİK

AJANS TEMİZLİK

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Kars / Merkez

Ev temizliği, bina temizliği, ofis temizliği, inşaat sonrası temizlik, koltuk yıkama, kurum ve...

Profil Görüntüle
Mert Özgür

Mert Özgür

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bahçelievler

YERİNDE KOLTUK YATAK HALI YIKAMA VE OFİS TEMİZLİĞİ PROFESYONEL OLARAK SANAYİ TİPİ MAKİNA ...

Profil Görüntüle
Gaye Ta.

Gaye Ta.

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Kepez
Profil Görüntüle
Tugba Avşar

Tugba Avşar

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Isparta / Merkez

Temiz iş yaparım güvenli ve kaliteli tercihinizi kullanabilirsiniz yardımcı olurum

Profil Görüntüle
Duygu Acar

Duygu Acar

5.0 1 Yorum
1 Kişi Seçti İstanbul / Tuzla

Merhabalar efendim ben buraya daha yeni katılıyorum hizmet veren olarak herkese iyi günler dileri...

Profil Görüntüle
NAMİ BOYLU

NAMİ BOYLU

4.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Ümraniye

Merhaba ben 15 yıldır temizlik sektöründe hizmet veren olarak çalışıyorum deneyimli ekip il...

Profil Görüntüle
Zeynep Özbek

Zeynep Özbek

1.4 5 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Altındağ
Profil Görüntüle

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

Cam Temizliği Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Sizde Ara.com.tr hizmet veren ailesine katılarak iş imkanlarınızı genişletin. Binlerce müşteriye ulaşarak kazancınızı katlayın.