Fayans Döşeme Hizmeti Ortalama Ücretler

129₺ - 2600₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

129₺ - 2600₺ Ortalama Ücret
129₺ - 2600₺ Ortalama Ücret
129₺ 2600₺

Fayans Döşeme Ücret Rehberi

Fayans Döşeme Hizmeti Maliyeti Neye Göre Belirlenir?

Fayans döşeme fiyatları birçok faktöre göre değişen bir maliyettir. Fayans döşeme fiyatları 300 tl ila 3.500 tl arasında değişmektedir. Fayans döşemesi, evlerin özellikle de mutfak ve banyo alanlarının favorisidir. Mutfak, tuvalet, lavabo, banyo gibi yaşam alanları evlerin ve iş alanlarının en önemli bölümleridir. Bu bölümlerin kolay temizlenmesi ve şık görünmesi için fayans döşemesi tercih edilir. Fayans, ayrıca su ile temas halinde oldukça dayanıklı bir yapı malzemesidir ve bu açıdan da su ile temasın olduğu odalarda fayans döşemesi kesinlikle yapılmaktadır. Fayans döşemesi hizmetinde maliyeti belirleyen bazı unsurlar aşağıda sıralanmaktadır:

Fayans Döşenecek Alanın Kaç Metrekare Olduğu

Fayans döşenecek ortamlar birbirinden farklıdır, büyüklük olarak da değişkenlik gösterirler. İş merkezinde 50 metrekarelik bir alanın fayansla kaplanmasıyla evdeki bir 5 metrekarelik alanın fayansla döşenmesi arasında fiyat açısından epey bir fark olacaktır. 5 metrekareden 50 – 60 metrekareye kadar ya da daha fazla alanın fayans ile kaplanması durumu söz konusu olabilir. Fayans döşenecek alanın kaç metrekare olduğu, alanın ne kadar büyük olduğu fiyatı belirleyen en önemli unsurdur. Fayans kaplanacak alanın metrekaresi arttıkça ustanın isteyeceği fiyatta buna bağlı olarak artış gösterecektir.

Fayans Döşeme Dışında Tadilatın Gerekli Olup Olmadığı

Fayans döşeme işlemlerinde bazen tadilata da ihtiyaç duyulabilir. Tadilatın gerekli olmadığı durumlar olduğu gibi fayansı kırmak, fayansın tadilatı, fayans kesilmesi, fayans tesisat işi, duşa kabin fayans işlemi gibi bazı ek hizmetler de bazen yapılabilmektedir. Yaşam alanlarının konumu, fayans kaplanacak yerde olan kalorifer borusu, eşya ve farklı bölümler için fayansların bazen döşenme öncesinde bazı tadilatlara ihtiyaç duyduğu durumlar ortaya çıkmaktadır. Ek tadilat işlemleri fiyatın artmasına sebep olacaktır.

Fiyata Fayans Malzemesi Dahil Olacak mı?

Fayans malzemesi iki türlü temin edilmektedir. Evini fayansla döşetecek kişi fayanslarını kendisi alabilir veya fayans döşeme ustasına fayans seçimini ya da alımını bırakabilir. Malzeme dâhilse bu durumda fayans ustası daha fazla ücret isteyecektir. Fayans ustası alacağı fiyata fayans malzeme fiyatını da ekleyecektir. Sadece işçilik yapılacak, malzeme fiyata dâhil olmayacaksa da farklı bir fiyat talebinde bulunulur.

Fayans Döşeme Ustasının Profesyonelliği

Fayans ustalarının tecrübesi, kaç yıllık bu sektörde çalıştıkları değişmektedir. Fayans döşeme ustasının 4 yıllık tecrübesi varsa bir başka ustanın 25 yıllık tecrübesi söz konusuysa bu iki ustanın talep edeceği fiyat birbirinden farklı olacaktır. Fayans döşeme ustasının profesyonelliği arttıkça talep edeceği ücrette buna bağlı olarak artacaktır.

Fayans Döşeme Hizmeti Genel İşlemleri

• Fayans döşemesi için alan hazır hale getirilir.

• Fayanslar kaplanmadan önce alandaki eski fayans veya döşeme çıkartılır.

• Altında kalan zemin düz değilse içi doldurularak düz bir hale getirilir.

• Boru olan yerler dikkatle döşenir.

• Fayans harcı ile fayanslar döşenir. Gerekli yerlerde fayanslar kesilir.

• Fayans harçları iyice doldurulur ve alan en son kullanıma hazır hale getirilir.

• Fayans döşenmesinden yaklaşık 24 saat sonraya kadar alana su değdirilmemeli, alanın iyice kurumaya bekletilmesi gerekmektedir.

Fayans Döşeme Hizmeti Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

• Fayans döşenmesinde alanda duvarların ne kadarlık kısmının fayansla döşeneceğine karar verilir.

• Fayans seçimini yapacaksanız, fayansları işlem öncesi dikkatle seçiniz. Piyasada birçok özellik, renk ve büyüklükte fayans olduğundan seçim yapmanız biraz daha fazla zamanınızı alabilir.

• Fayans döşeme ücreti konusunda hizmet öncesinde anlaşın.

• Sözleşme imzalanacaksa anlaşma hizmet öncesinde hazırlanmalıdır.

• Fayans döşeme ustalarıyla çalışın, profesyonellik önemli bir unsurdur.

• Fayans döşeme ustasının sitesini inceleyin, müşteri yorumlarını okuyun, çalışacağınız firmaya bu şekilde karar verin.

Fayans Döşeme Hizmeti Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

• Fayans döşenmesi sonrasında kaplanan alanı iyice inceleyin. Bazen iş sonrası duvarların bir kısmı da fayansla kaplatılmak istenebiliyor.

• Fayans döşeme ücretini ustaya, iş bitiminde teslim ediniz. İş sonrası ustanın iletişim bilgilerini de almayı unutmayınız.

• Sözleşme imzalayanlar anlaşma maddelerini kontrol etmelidir.

• İş bitiminde fayans döşeme ustasının çalıştığı firmanın internet sitesine girerek bir yorum bırakın. Sizden sonra fayans döşeme hizmeti alacaklara bir fikir vermiş olursunuz.

• Aradığınız fayans döşeme hizmeti için istediğiniz zaman ara.com.tr’de ilan açabilir, gelen teklifleri değerlendirebilirsiniz.

Fayans Döşeme Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;