Pilates Hocası Hizmeti Ortalama Ücretler

70₺ - 600₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

70₺ - 600₺ Ortalama Ücret
70₺ - 600₺ Ortalama Ücret
70₺ 600₺

Pilates Eğitimi Ücret Rehberi


Pilates Dersi Fiyatları Göre Belirlenir?

Tedavi etmek, kasları güçlendirmek ve esnekliği arttırmak için Joseph Hubertus Pilates tarafından, 20.yüzyılda geliştirilen egzersiz sistemine pilates denir. 1.Dünya Savaşı sırasında İngiltere’de bulunan Joseph gözaltına alındı ve savaş bitene kadar bir enterne kampında kaldı. Kamp alanında adeta bir doktor gibi tüm sürgünlere düzenli egzersiz yaptırdı. Bu sürgünlerin, zamanla salgın haline gelen ve herkesi etkisi altına alan virüslerden hiçbir şekilde etkilenmediği fark edildi. Aralarında hastalıkları olanlar ise iyileşmeye başladı. Bunu üzerine Joseph yatalak olan sürgünlerin ve yaralanan askerlerin yataklarına çeşitli yay ve lastikler takarak ilk egzersiz aletini kurdu. Günümüzde bu aletin ismi cadillac. Cadillac sayesinde yürüyemeyen askerler yürümeye ve çeşitli uzuvlarını kullanamayanlar kullanmaya başladılar. Savaş bittikten sonra ABD’ye dönüp eşi hemşire Clara işe tanıştı. New York’ta ilk pilates stüdyosunu açtılar. Joseph’in kontroloji metodu ilk kez bu stüdyoda uygulanmaya başlandı. Zihin ve beden koordinasyonu kurulmasını sağlayan metodlarıyla çeşitli egzersiz aletleri icat etti. Reformer, cadillac, spine corrector, ladder barrel ve wunda chair bu egzersiz aletlerinin birkaçıdır. Günümüzde Joseph Hubertus Pilates tarafından icat edilen, pilates stüdyolarında hala kullanılan egzersiz aletleri mevcut.
Bilinenin aksine pilates bir zayıflama egzersiz yöntemi değildir. Kasların sıkılaşmasını, uzamasını, güçlenmesini ve esnemesini sağlar. Postür bozukluklarını düzeltmeye yardımcı olur. Bunları gerçekleştirirken sarf edilen efor sayesinde kalori yakmak ve bu sayede kilo vermek mümkündür. Pilates dersi fiyatları hakkında belirleyici olan unsurlar şunlardır:

1. Pilates Çeşitleri


Matwork Pilates

Pilates; pilates egzersiz aleti kullanmadan, minder üzerinde pilates ekipmanları kullanılarak yapılan egzersizdir. Minderde yapılan her egzersiz pilates değildir. Pilatesin kendi çalışma prensibi vardır ve bu hareketler uygulanır. Zihin, beden bütünlüğü, nefes ve dengenin sentezlenmesi gerekir. Pilatesin hiçbir türlüsü grup halinde yapılmamalıdır. Kişinin postürüne göre yapabileceği ve yapamayacağı hareketler belirlenir. Ama grup çalışmalarında bu mümkün değildir. Yine de grup halinde yapılması gerekiyorsa daha basit hareketlerle bir program hazırlanıp, matwork pilates grup çalışması yapılabilir. Matwork pilateste, pilates topları, bantlar ve çember gibi ekipmanlar bulunur. Matwork dersinde yapılan egzersizlerden bazıları; swimming, side kick, mermaid, double leg strech, scissors, jackknife, corkscrew, neck pull, side plank, push up, seal… 
Kişiye özel matwork pilates seans ücreti: 70-80 TL (50 dakika)
Grup matwork pilates seans ücreti: 50-60 TL (50 dakika)
3 ay sınırsız grup matwork pilates: 1000-1300 TL civarında olmaktadır.

Reformer Pilates

Matwork pilatesten aletli pilatese ilk geçiş, reformer makinesi ile olur. Pilates eğer tedavi amaçlı tercih edildiyse, en doğrusu reformer pilates yapmak olacaktır. Postür analizi çıkarıldıktan sonra kısa olan kaslar, duruş bozukluğu olan bölgeler ve asimetrisi olan yerler belirlenip ona göre bir reformer ders programı çıkarılır. Vücuttaki sorunların reformer ile düzelmesi çok kısa bir zaman alacaktır. Lakin pilates bırakıldığında kaslar yine kısalabilir ve yine duruş bozukluğu sebebiyle sorunlar oluşabilir. Günümüzde skolyoz tedavisinde bile pilates uygulanmaktadır. Reformer aletinde oturarak, ayakta, kayış çekerek, omuz bloklarına oturtulup, ayak çubuğuna oturtulup veya çekilip, baş aşağı ve yan pozisyonlarda egzersiz yapılabilmesi mümkün. Aletin içinde bulunan yaylar 3 adet olup, kişinin gücüne göre ayarlanabilmektedir. Yumuşak, orta ve sert yaylar zamanla da güçlendirerek kullanılabilir. Reformer aletinde geri kalan kayış ve ip gibi ekipmanlar ise ayarlanabilir olup, her boy ve kiloda insan için düzenlenebilir. Haftada en az 2, en fazla 5 gün yapılması uygundur. Yeni başlayanlar için 2-3 gün, günde 50 dakika yeterlidir. 

Kişiye özel tek seans reformer pilates: 150-200 TL (50 dakila)
Kişiye özel 10 ders reformer pilates: 1400-2000 TL 

Kişiye özel 30 ders reformer pilates: 3000-4000 TL civarındadır. Pilates dersi ücretleri konusunda size teklif veren pilates eğitmenleriyle görüşmelisiniz.

Cadillac Pilates

Pilatesteki son seviye olan cadillac, 100’e yakın farklı egzersiz yapılabilen ve vücuttaki her kası çalıştırılabilen bir alettir. Cadillac aletinde asılı kalabilir, tüm vücut esnetilebilir, yatarak ve ayakta birçok hareket yapılabilir. Son seviye olmasının sebebi matwork pilates ve reformer pilatese göre daha zor olmasıdır. Cadillac aletine geçmek için önce kasların reformer ile hazırlanması gerekmektedir. Direkt olarak cadillac aletinden başlamak çeşitli sakatlıklara sebep olabilir. Mutlaka bir pilates eğitmeni veya fizyoterapist eşliğinde yapılmalıdır. Cadillac reformer hareketleri ile vücudun bütün kasları çalışır, uzar ve güçlenir. Omurga esnekliği artar, sırt ve omuz güçlenir. Vücudun esnemesi ile vücuttaki gerginlik atılır. Cadillac aletinin birçok ekipmanı olmasının yanında, daha fazla ekipman da takılabilir. Trapez aparatı ve ayaklık mutlaka ek olarak alınan ekipmanlardandır. Mutlaka kişiye özel seans yapılmalıdır. Eğitmenin 2 farklı kişiye aynanda bakması bile ufak ayrıntıları gözünden kaçırmasına sebep olabilir. Hareketler çok hassastır ve küçük açı hatalarında bile hareketin yanlış yapılması söz konusu olabilir. Çalışması istenilen kas yerine başka kasın çalışması, o kasa zarar verebilir.
Kişiye özel cadillac pilates 10 ders: 3000-4000 TL civarındadır.

Hamile Pilatesi 

 Doğumun rahat geçmesi ve doğumdan sonra kalıcı deformasyonlarla karşılaşmamak için gebeler tarafından hamile pilatesi tercih edilir. Hamile pilatesi alanında uzman bir eğitmen tarafından yapılmalıdır. Normal pilateste en çok karın bölgeleri çalışır. Hamile pilatesinde ise pelvik bölgeleri kapsayan egzersizler yapılır. Hamilelik döneminde oluşan duruş bozuklukları için omurgayı da çalıştıracak hareketler eklenmelidir. Gebeliğin 12. Haftasından itibaren pilatese başlanabilir. Gebelerin başlamadan önce hekime danışması gerekmektedir. 41. Haftaya kadar pilatese devam edilebilir. Klasik pilateste 50-60 dakika olan seanslar, gebeler için en fazla 30 dakika olmalıdır. 
Özel hamile pilatesi tek ders: 175-195 TL 
Özel hamile pilatesi 4 ders: 600-750 TL
Özel hamile pilatesi 8 ders: 1000-1200 TL civarındadır.


Klinik Pilates

Tedavi ve koruma amaçlı kişiye özel yapılan pilates egzersizlerinin bütününe klinik pilates denir. Skolyoz, fibromiyalji, kifoz, lordoz, omurga sorunları, donuk omuz, omuz eklemi, menüsküs, çapraz bağ yaralanması, bel ve boyun fıtıkları, kas spazmları, kas ve tendon yaralanması gibi hastalıkların tedavisi için uygulanır. Fizyoterapist eşliğinde uygulanır. 
Kişiye özel klinik pilates 4 seans: 800-900 TL (Postür analizi, vücut analizi, kan tahlili vb dahil) civarındadır. Pilates dersi saatlik ücreti ile ilgili size teklif veren uzman hocalardan en doğru bilgiyi alabilirsiniz.

Pilates Ücretlerini Belirleyen Genel Unsurlar 

• Hangi pilates hizmetinin alınacağı
• Tek veya toplu seans alımındaki indirimler
• Pilates stüdyosunun konumu
• Pilates eğitmeni veya fizyoterapist olması
• Eğitmenin yetkinliği ve bilinirliği 

Pilates Dersi Hizmeti Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler 
• Aletli pilateslerde yatarak yapılan egzersizler sebebiyle pilates stüdyosunun hijyeni önemlidir. 
• Seans süresi belli olan derslerde sürenin tam olarak dolduğuna bakılması gerekir. 
• Ders alan kişi egzersizleri yaparken eğitmenin onu izlemesi ve yönlendirmesi gerekir. Telefonuyla uğraşan veya gözlem yapmayan eğitmenler, sakatlığı önleyemez. Yetkin değillerdir. 
• Pilates stüdyosunun havalandırması iyi olmalıdır. Egzersizin en önemli parçası nefestir. 
• Pilates eğitmeninin sertifikasının nereden alındığı öğrenilebiliyorsa bu önemli bir bilgidir. İnternet üzerinden, ders bile almadan sertifika sahibi olunabiliyor. 
• Reformer ve cadillac gibi aletlerin sağlığı, yeniliği önemlidir. Eskimiş aletlerde yayın kopması veya telin kırılması gibi durumlarda sakatlıklar oluşabilir. Bu hususlara dikkat ederek pilates derslerinizi almaya başlamalısınız.

Pilates Dersi Hizmeti Sonrası İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler
• Pilates postür bozukluğu olan kişiler dışında da herkes için çok yararlıdır. Sadece vücut çalıştırmak değil, nefes egzersizleri de oldukça sağlıklıdır. Hem bedeni hem ruhu dinlendirir, besler. Pilates sonrasında derslerinizi almaya devam etmek isterseniz, eğitmeninizle görüşmek için iletişim bilgilerini not etmelisiniz.
• Aldığınız pilates dersi hizmeti sonrasında sitede tarafsız bir yorum yazmalı, sizden sonra pilates dersi alacaklara bir fikir vermelisiniz. Bu şekilde pilates dersi almak isteyenlerde bir izlenim bırakmış olursunuz.

Pilates Hocası Hizmet Verenler

Eda Nur Biber

Eda Nur Biber

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Maltepe

Pilates alanında Mat ve Reformer özel ders vermekteyim. Balanced Body’den eğitim almış bulun...

Teklif İste Profil Görüntüle
Serkan sefer Kılıç

Serkan sefer Kılıç

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Beşiktaş

Kan grubuna göre beslenme programı ve fitness, body building, plates eğitimi. Sakatlık ve yar...

Teklif İste Profil Görüntüle
Batıkentsports

Batıkentsports

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Yenimahalle

Beden eğitimi öğretmeni Uluslararası dereceli milli boks sporcusu 10 yıl deneyimli pilates bo...

Teklif İste Profil Görüntüle
FATMA ARSLANTÜRK

FATMA ARSLANTÜRK

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Mersin / Mezitli
Teklif İste Profil Görüntüle
Ömer Türkel

Ömer Türkel

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Buca
Teklif İste Profil Görüntüle
Zafer Ertürk

Zafer Ertürk

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Başakşehir
Teklif İste Profil Görüntüle
Oxygen Fitness Club

Oxygen Fitness Club

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Muratpaşa
Teklif İste Profil Görüntüle
İsmail Yüceer

İsmail Yüceer

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Yenimahalle
Teklif İste Profil Görüntüle
Kübra Atila

Kübra Atila

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Mersin / Mezitli
Teklif İste Profil Görüntüle
Erkan Koç

Erkan Koç

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Konya / Selçuklu
Teklif İste Profil Görüntüle
Pilates Evi

Pilates Evi

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Adana / Çukurova
Teklif İste Profil Görüntüle
FIRAT YILDIZCI

FIRAT YILDIZCI

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Ataşehir
Teklif İste Profil Görüntüle
Nilüfer H. Çelebi̇

Nilüfer H. Çelebi̇

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bahçelievler
Teklif İste Profil Görüntüle
Hakan Büyükmert

Hakan Büyükmert

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Bursa / Nilüfer
Teklif İste Profil Görüntüle
Onur Can Satır

Onur Can Satır

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Konak
Teklif İste Profil Görüntüle
Senem Kılıçlıoğlu

Senem Kılıçlıoğlu

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Tekirdağ / Süleymanpaşa
Teklif İste Profil Görüntüle
Lale Kılıç

Lale Kılıç

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Buca

Ofisim Şirinyerde. Beş senedir bu meslekteyim, üç senedir kendi yerimden çalışıyorum. Geleme...

Teklif İste Profil Görüntüle
Emrah ABLAK

Emrah ABLAK

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Manisa / Yunusemre
Teklif İste Profil Görüntüle
Esra Gençer fizyoterapi ve danışmanlık Merkezi

Esra Gençer fizyoterapi ve danışmanlık Merkezi

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Çankaya
Teklif İste Profil Görüntüle
İsa Ceren

İsa Ceren

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kahramanmaraş / Afşin
Teklif İste Profil Görüntüle
Ogün can Demir

Ogün can Demir

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bakırköy
Teklif İste Profil Görüntüle

Pilates Hocası Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;