Hamam & Sauna Hizmeti Ortalama Ücretler

60₺ - 250₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

60₺ - 250₺ Ortalama Ücret
60₺ - 250₺ Ortalama Ücret
60₺ 250₺

Hamam ve Sauna Ücret Rehberi

Türk kültürünün vazgeçilmez yapılarından hamam ve saunalar, düzenli aralıklar ile kullanıcılar tarafından ziyaret edilir. Hamam ve sauna fiyatları çok sayıda faktöre bağlı olarak değişiklik gösterir. Genel olarak hamam ücretleri kişi başı yetişkinler için 50 TL ile 200 TL arasında değişirken çocuklar için bu rakamlar 20 TL ile 150 TL arasındadır. Sauna fiyatları ise yetişkinler için kişi başı 100 TL ile 500 TL aralığında fiyatlara sahiptir ve çocuklar için ücret aralığı 40 TL ile 200 TL’dir. Hamam ve sauna ücreti üzerinde belirleyici etkiye sahip unsurlar aşağıda sıralandığı gibidir. 

Hamam, Sauna Ücretlerini Belirleyen Unsurlar 

Kişi Sayısı

Kişi sayısı hamam ve sauna hizmetlerinde ödenmesi gereken toplam meblağın hesaplanmasında büyük bir role sahiptir. Genel olarak ücretler kişi başı ya da grup olarak alınır. Kişi sayısı arttıkça hamam ve sauna hizmet fiyatları total olarak artsa da uygulanan indirim oranı artacaktır. (5 kişi üzerine %10 indirimli vs.) İndirim oranları, hizmet sağlayıcılara göre farklılaşır. 

Yaş Aralığı

Birçok hamam ve sauna, yetişkinler ile çocuklar için farklı fiyatlandırma seçenekleri sunar. Çocukların hamam ve sauna hizmeti alması için ödemesi gereken ücretler, yetişkinlere oranla daha uygundur. Bu nedenle yaş aralıkları, hizmet maliyetini etkileyen unsurlar arasında yerini alır. 

Alınan Hizmetler

Hamam ve sauna içerisinde alınan hizmetler, giriş ücretine dahil değildir. Hamam içerisinde satın alınan eşyalar (terlik, havlu, vs.) ve satın alınan hizmetler (tellak, masaj, vs.) hizmet bedelinin yükselmesine neden olur. Bununla birlikte saunada çok sayıda hizmet alınabilir. Klasik masajlar, egzotik masajlar ve saunaya bağlı olarak farklı tip hizmetler ekstra olarak ücretlendirilir, gün sonunda hizmet tutarına yansır. 

Hamam & Saunanın Konumu 

Şehir içerisinde merkezi ya da pahalı olarak nitelendirilen alanlarda konumlanan hamam ve saunalar, ilçelerde ya da daha uygun fiyatlı bölgelerde yer alanlara göre hizmetleri için daha yüksek ücret talep edebilir. Aynı zamanda hamam ve sauna merkezinin bulunduğu şehir de önemlidir. Büyük şehirler, diğerlerine göre genel olarak daha yüksek maliyetlidir.

Hizmet Alınan Çalışanın Profesyonelliği

Hamam ve saunalarda masör ve tellal gibi çalışanlardan ekstra hizmetler talep edilecek ise işlem bedelleri ile birlikte profesyonellik de fiyatlarda değişiklikler yaratır. Alanında uzman ve eğitimli bir masör ya da yurt dışından gelen masörler için hizmetler genel olarak daha yüksektir. Bununla birlikte uzman tellakların hizmetlerinden yararlanmak da kullanıcılara maliyet olarak geri döner. 

Hamam ve Sauna Hizmeti Genel İşlemleri

• Hamam ve saunadan alınabilecek hizmetler öğrenilir. 

• Paketler var ise (grup girişleri ya da masaj, vs.) satın alım gerçekleştirilebilir.

• Giriş ücreti ödenir.

• Ortama uygun bir şekilde giyinilir. 

• Hizmet almak üzere hamam ve saunaya geçilir. 

• Bu aşamada masör ya da tellaklar ile çalışmak mümkündür.

Hamam & Sauna Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

• Hamam veya sauna hizmeti alınacak mekana dair seçim yapılırken daha önce aynı hizmeti almış olan kullanıcıların yapmış oldukları objektif yorumları okumak, daha iyi bir hizmet almaya katkı sağlar. 

• Hamam ve sauna içerisinde sunulan hizmetlere dair ayrıntılı bilgi edinmek, seçim yapmanızı kolaylaştırır.

• Hizmet öncesi yanınızda çok değerli eşyalarınızı taşımamak yararlıdır. 

• Hamam ya da saunaya girmeden önce eşyalarınızı kilitlediğinizden emin olun.

• Çıkışta eşyalarınızı kontrol ederek bir eksik ya da hata olması durumunda hemen yetkilileri bilgilendirin. 

• Hizmet sonrası tüm unsurları göz önünde bulundurarak değerlendirme yapmak, diğer kullanıcılar için faydalıdır. 

Hamam & Sauna Hizmet Verenler

Bora Esin

Bora Esin

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Bursa / Osmangazi
Teklif İste Profil Görüntüle

Hamam & Sauna Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;