Güzellik / Estetik Merkezi Hizmeti Ortalama Ücretler

100₺ - 1800₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

100₺ - 1800₺ Ortalama Ücret
100₺ - 1800₺ Ortalama Ücret
100₺ 1800₺

Estetik, Güzellik Merkezi Ücret Rehberi


Güzellik Merkezi Hizmetleri Ücret Hesaplaması

Güzellik birçok insan için takıntı haline gelse de, dünyada her şeyin güzel olanı daha çok tercih edilen olmuştur.  Güzel insanlar daha zeki ve iyi olarak algılanırken güzel ve estetik duran nesneler de hep daha çok satılır. Bir kişi veya nesneyle ilk göz temasında dikkat çeken güzelliği olur. Bu sebeple özellikle kadınlarda olmak üzere güzellik büyük önem kazanıyor. Kişiler kendilerinde doğuştan olan veya sonradan değişen bölgelerini istedikleri hale dönüştürmek istiyor. Bu noktada ise ilk gidilen yer güzellik ve estetik merkezleri oluyor. 

Bu sektör içinde estetik danışmanlığı yapan insanlar var. Bu kişiler, danışanlarına çeşitli uygulama önerilerinde bulunuyorlar. Tüm dünyanın güzellik anlayışı değişik olsa da, estetik anlayışında benimsediği altın orandır. Bir yüz altın orana ne kadar yakınsa, o kadar estetik ve güzeldir. Altın oranda yüzün iki tarafı da birbirine simetriktir. Bu asimetriler ise çeşitli estetiklerle olabildiğince simetrik hale getirilir. Günümüzde estetiksiz ünlü yok denilecek kadar azdır. Kamera karşısında olan kişinin yüz ve vücudunun orantısı, o kişinin cazibesini ve seçilebilirliğini arttırır. Vücudumuzda estetik yapılamayacak bölge yoktur. Kozmetik estetik hızlıca salonlarda yapılan geçici ve genellikle iğneli işlemlerdir. Medikal estetik ise kalıcıdır ve ameliyatla yapılır. Güzellik ve estetik merkezleri fiyatları konusunda belirleyici olan temel unsurlar şunlardır:

Güzellik ve Estetik Amaçlı Yaptırılacak Yer, Yapılan İşlem

Botoks 

Clostridium Botulinum isimli bakterinin laboratuarda değiştirilmesi üzerine elde edilen ekzotoksine botoks denir. Botoks geçici olarak deride kırışıklığın oluşmasını önler ve oluşan kırışıklığı giderir. Ayrıca terleme tedavisinde koltukaltına uygulanır. En sık alın, şakak, kazayağı, boyun, el ve kaş ortası bölgelerine yapılır. Ayrıca medikal estetik istemeyip dinamik bakış elde etmek isteyen kişiler, botoksla kaş kaldırtabilir. İşlem çok ince bir iğneyle ve genelde yapılacak bölgeye lokal uyuşturucu kremler uygulayarak yapılır. Botoks yaptıran kişi herhangi bir acı veya ağrı hissetmezler. Nadiren botoks sonrası bazı iğne deliklerinin çevresinde morluk oluşabilir ama bu morluklar 3 güne geçerler. İşlem kaç bölgenin yapılacağına göre en fazla 15 dakika sürer. Genelde 3 bölge botoksu yapılır. 3 bölge botoksunda göz çevresi, kaş ortası ve alın bölgelerine işlem yapılır. Botoksun etkisi tam olarak uygulama yapıldıktan 7 gün sonra olur. Botoks, kırışıklığı mimik kaslarını geçici olarak bloke ederek giderir. Etki oluştuktan sonra mimik yapılamaz. Uygulamada kullanılan miktara bağlı olarak bazen uygulama yapılan alandaki mimikler tamamen kullanılamaz. Örneğin alına yapıldıysa, kaşlar hiçbir şekilde hareket ettirilemez. Botoks 4-5 ay kalıcıdır. Botoks uygulama süresi: 10-15 dk dır. Tek bölge botoks ücretileri, 500-750 TL arasında, 3 bölge botoks ücreti ise, 1200-1700 TL arasında olmaktadır.

Dolgu 

Kişilerin rahatsızlık duyduğu bölgelere, zararsız ve eriyen bir maddenin enjekte edilmesiyle uygulanan işleme dolgu denir. Dolgu maddeleri hyalüronik asit, aqualift ve bioalcamid olarak 3’e ayrılır. Bioalcamid kalıcı, diğerleri eriyen geçici maddelerdir. Bölgelere göre dolgunun maddesi ve markası seçilir. Kalıcılığı ortalama 1 yıldır ve bölgeden bölgeye değişiklik gösterir. Dolgu uygulanan bölgeler ve fiyatları ortalama olarak şöyledir: Nazolabial dolgu: 1200-1400 TL, Philtral dolgu: 1200-1300 TL, kaş kaldırma: 2000-2500 TL, dudak dolgunlaştırma: 1500-1700 TL, göz çevresi kırışıklığı: 1000-1200 TL, burun dolgusu: 1500-1700 TL, meme dolgusu: 10.000-15.000 TL arasında olmaktadır. 

Gıdı Estetiği

Kimi zaman genetik kimi zaman kilo alıp vermeye bağlı oluşan gıdı sorunu çeşitli uygulamalarla giderilebilir. Oluşan gıdıya bağlı olarak uygulama seçilir. Küçük gıdılar için birkaç seans lipoliz iğnesi yeterli olurken, büyük gıdılar için liposuction gerekir. Lipoliz iğnesinde botoks iğnesi gibi ince iğneler kullanılır ve acı hissedilmez. Burada önemli olan iğnelerin yapılacağı bölgelerin doğru işaretlenmesidir. Yanlış uygulanan lipoliz iğnesinde gıdının bazı kısımları erir ve diğer bölgeler top şeklinde görünür. Liposuction ise cerrahi küçük kanüllerle bölgeye girilir ve yağlar alınır. Ayrıca gıdı için VShape gibi çeşitli medikal aletler icat edilmiştir. Bu cihazlardan birkaç seans uygulanarak da gıdı küçültülebilir. Lipoliz iğnesi 1 seans: 600-850 TL arasında olmaktadır. Liposuction: 5000-5500 TL, Vshape 5 seans: 2000-3000 TL arasında olmaktadır. Güzellik ve estetik merkezleri ücretleri ile ilgili en iyi bilgiyi, teklif veren güzellik uzmanı ve estetisyenlerden alabilirsiniz. 

Liposuction

Vücudun birçok bölgesine uygulanabilen, yağ alma işlemine liposuction denir. Genellikle anestezi altında yapılır. Yapılacak bölge bir sıvı verilerek şişirilir ve kanüllerle negatif basınç uygulanarak yağ hücreleri emilir. En çok liposuction yapılan bölgeler karın, bel, gıdı, kalça, uyluk içi, diz çevresi, kol, bel ve basendir. Kanüllerin girdiği bölgelerde 1-2 cm’lik izler oluşur ama zamanla bu izler kaybolur. Bölgenin büyüklüğüne göre bazen 1 gün hastanede yatılır ve ameliyat sonrası 1,5 hafta korse giyilir. Küçük bölgelerde liposuction ücreti: 8000-9000 TL, büyük bölgelerde liposuction ücreti: 30.000-35.000 TL arasında olmaktadır. Güzellik ve estetik merkezleri saatlik ücreti konusunda en doğru bilgiyi size teklif veren uzmanlardan alabilirsiniz. 

Permalip Dudak Silikonu

Sürekli dolgu yaptırmak istemeyen ve kalıcı dolgun dudaklara sahip olmak isteyenlerin tercihi permalip dudak silikonudur. İşlemde meme için kullanılan proteze benzeyen pürüzsüz bir silikon kullanılır. Lokal anestezi altında, dudak ölçümü yapılarak yaklaşık 30 dakikada silikon yerleştirilir. Çıkarılmadığı sürece kalıcıdır. Operasyonda kullanılan estetik dikiş sayesinde iz kalmaz. İşlemden sonra ödem oluşabilir. Buz, antibiyotik ve ağrı kesici tedavisi uygulanmalıdır. Silikon parçalanmaz ve yıpranmaz. İstenildiği zaman çıkarılabilir. 4-5 yılda dudak dolgusuna verilecek ücret tek seferde verilip ömür boyu kalıcılık sağlanır. Permalip dudak dolgusu: 5000-5500 TL arasında olmaktadır.

Badem Göz ve Göz Kapağı Estetiği

Kimi insanlarda yaşa bağlı artan kas zayıflığı sebebiyle tek göz veya iki gözde göz kapağı düşüklüğü olabilir. Kimilerinde ise doğuştan sinir hasarı sebebiyle bu görülür. Bunlara pitozis denir. Bazen göz tamamen kapanabilir. Estetik merkezlerinin birçoğunda bu sorunlar düzeltilir. Cerrahi işlemle fazla deri alınıp tekrar dikilerek bu sorun ortadan kalkar. Uzman hekim tarafından yapılır. Göz kapağı estetiğinin adı blefaroplasti olarak bilinir. Operasyondan sonra oluşan morluk ve şişlikler 1 hafta devam edip yavaşça azalır. 5 gün banyo yapılamaz, 3 gün bir şey okunamaz ve 5 gün araba kullanılamaz. Ameliyat izi zamanla kaybolur. Kalıcılığı ortalama 10 yıldır.

Herhangi bir sorundan kaynaklanmayan sadece estetik görünüm, dinamik ve etkileyici bakışlar için badem göz estetiği yapılır. Gözler çekik ve iri durur. Gözün dışından bir kesi açılıp cerrahi iple o bölge yukarı kaldırılır ve kemik zarına sabitlenir. İstenmediği takdirde çıkarılabilir ve kalıcılığı ortalama 3-4 yıldır. İşlemden birkaç saat sonra kişi taburcu edilir. Operasyon 1 saate yakın sürer. Dikişler 1 hafta sonra alınır. Göz kapağı estetiği fiyatı: 8000-9000 TL, badem göz estetiği fiyatı: 10.000-10.700 TL arasında olmaktadır. 

Labioplasti (Vajina Estetiği)

Genital iç dudak daraltma ameliyatına labioplasti denir. Zamanla sarkan ve kararan iç dudakların kesilerek küçültülmesidir. İç dudakların sarkması estetik görünüm dışında sağlık açısından da sorun oluşturur. Cinsel ilişkide gerilmeye bağlı ağrılar, sarkık derinin tahriş olması, egzersiz sonrası koku problemi, dar giyimlerde sürtünme, bisiklet gibi aletlerde oluşan rahatsızlık ve sık vajinal enfeksiyona maruz kalmak gibi problemlere yol açar. Ameliyat genel anestezi altında yaklaşık 1 saatte yapılır ve kişi 1 gün hastanede yatar. Bu operasyon genelde vajina daraltma estetiğiyle kombin olarak yapılır. Bölgede 3 gün ödem ve yanma gibi sıkıntılar hissedilir. Labioplasti estetiği ücreti: 6000-7600 TL arasında olmaktadır.

Meme Büyütme, Küçültme ve Dikleştirme

En sık tercih edilen operasyonlardan biri meme büyütmede protez kullanımıdır. Kıyafetlerin daha güzel durması, özgüven sebebiyle kadınlar ve cinsiyet değiştirmek kişiler tarafından tercih edilir. Meme büyütme ameliyatında yuvarlak veya damla protez kullanılır. Damla protez şeklinden dolayı daha doğal bir görünüm oluşturur. Protez kişiden kişiye değişmekle birlikte kas altına veya kas üstüne yerleştirir. Ameliyat yeri meme altı, meme ucu ve koltuk altı bölgelerinden biridir. Operasyon 1 saate yakın sürer. Kişi ameliyattan bandajlarla çıkarılır ve 1 hafta sonra bandajlar açılıp ameliyat sütyeni giydirilir. Dikişler estetik dikiştir. İz tamamen geçmese de zamanla belirsizleşir. 

Diğer meme büyütme yöntemleri yağ ve dolgu enjeksiyonudur. Bunlar geçici yöntemlerdir. Vücudun bir bölgesinden alınan yağ veya aqualift dolgusu memeye enjekte edilir. Bu yöntemlerde zamanla iki meme arasında asimetriler oluşması olağandır. Meme zamanla ve emzirme sonrası gittikçe sarkmaya başlar. Fazla deri alınıp meme dokusu şekillendirerek bu sarkma ortadan kaldırılır. Operasyon ortalama 3 saat sürer. Meme büyütme dolgu enjeksiyonu: 10.000-15.000 TL, meme dikleştirme ameliyatı: 8000-10.000 TL, meme küçültme ameliyatı: 6000-8000 TL arasında bir maliyette olmaktadır. 

Popo Estetiği

Kalça şekillendirme ameliyatlarının hepsi popo estetiği sınıfına girer. Popo kaldırma, dikleştirme ve şekillendirme operasyonları bu estetiklerdendir. Popo şekillendirme yani brezilya poposu; yağ enjeksiyonu, aquafilling dolgu enjeksiyonu veya protez ile yapılır. Bel ve basen kısmından alınan yağlar popoya enjekte edilebilir. Kişide yeterince yağ yoksa aquafilling dolgu enjekte edilerek popo şekillendirilir. Kişinin isteğine göre kalıcı çözüm ise protez uygulamasıdır. Bu operasyonda silikon protezler popoya yerleştirilir. Bu kalkık ve çıkık duran bir popo görüntüsü oluşturur. 
Popo kaldırma ve dikleştirme estetiği, zamanla kilo alıp verilmesine bağlı olarak deride çökme yaşayan insanlardan tarafından tercih edilir. Bu operasyonda fazla deri çıkartılıp kalçaya askı işlemi uygulanır. Popo estetiği protez: 15.000-25.000 TL, popo estetiği yağ-dolgu enjeksiyon: 8000-10.000 TL,  popo kaldırma: 10.000-15.000 TL arasında olmaktadır.

Rinoplasti (Burun Estetiği)

Yüzde en dikkat çeken bölge burundur. Profil görüntüyü en çok burun etkiler. Şekil bozukluğu ve solunum bozukluğu gibi sebeplerle rinoplasti operasyonu yapılır. Operasyon genel anesteziyle ve ortalama 3 saat civarında sürer. Açık ve kapalı ameliyat olarak yapılabilir. Açık rinoplastide burun delikleri arasından kesi açılır ve burun kaldırılarak cerrahın görüş açısı açılır. Açık ameliyatta iyileşme süresi daha uzundur. Kapalı ameliyatta ise kesi burun delikleri içerisinden açılır. Kapalı ameliyatta dikiş izi kalmaz. Rinoplasti ücreti: 15.000-16.000 TL arasında olmaktadır.
En sık tercih edilen estetik operasyonların yapılışı ve ücretleri ortalama olarak bu şekildedir: Lazer epilasyon tüm vücut: 3000-5000 TL, selülit tedavi çeşitleri ve seans ücreti ortalama: 100 TL-300 TL, cilt bakımı çeşitlerine göre: 100 TL-500 TL, microblading: 1000 TL-2000 TL, ipek kirpik: 250 TL-500 TL, kirpik lifting: 150 TL-250 TL, protez tırnak: 150 TL-300 TL arasında olmaktadır.

Güzellik ve Estetik Merkezleri Hizmeti Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler
• Uygulamada kullanılacak ip, dolgu ve protezler yurtdışından dolar veya euro ile satın alındığı için operasyonun yapılacağı zamanın döviz kuru önemlidir. İşlem öncesi bunu araştırmalısınız. 
• Ameliyatı yapacak hekimler geniş bir ücret aralığında operasyonun ücretine karar verebilirler. Hekim faktörü operasyon fiyatını etkiler. Hizmet öncesi fiyat konusunda anlaşın.
• Operasyonun yapılacağı hastane ve klinik, maliyet konusunda etkilidir.
• Enjeksiyon ile yapılan uygulamalarda enjeksiyonun paketli olması, ilk kez kullanılmasına dikkat edin.
• Dolgu ve botoks uygulamalarında sizin için paket açılmasını isteyin.
• Hekimin veya uzmanın referansları
• Hastane veya kliniğin referansları
• Hekimin veya uzmanın daha önce yaptığı işleri görmek
• Operasyona karar sürecinde etkilenmemek
• Güzellik merkezi ve kullanılan ürünlerin hijyeni
• Güzellik uzmanının yetkinliği
• Dolgu işlemlerinde kaç cc dolgu kullanılacağı
• Operasyonun süresi, tekniği ve sonrasında hastanede kalınıp kalınmayacağı
• Klinik veya hastanenin lokasyonu
• Ameliyata kaç cerrahın gireceği
• Lazer epilasyonun hangi cihazla yapıldığı
• Uygulanan güzellik işlemlerinde kullanılan ürünler vb. faktörlerin hepsini güzellik ve estetik hizmeti öncesinde iyice araştırmalısınız.

Güzellik ve Estetik Merkezleri Hizmeti Sonrası İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler
• Güzellik ve estetik merkezlerinde yaptırdığınız her işlem sonrasında, yapılan işleme göre süresi değişiklik gösterse de güzellik uzmanınıza düzenli aralıklarla işlem sonrası kontrole gitmeye özen göstermelisiniz. 
• Operasyon sonrası olası bir olumsuzlukta hekimden revizyon desteği alınması hususunda anlaşın.
• Doktorun size söylediği, dikkat etmenizi istediği her ayrıntıyı çok dikkat ederek uygulayın.
• Aldığınız güzellik ve estetik hizmeti sonrasında işin, yaptırılan ameliyat ve müdahalelerin, hizmetin kalitesini tarafsız bir şekilde yorum yaparak değerlendirmeyi unutmayınız. Böylece sizden sonra güzellik ve estetik hizmeti alacak olanlara fikir vermiş olursunuz.

Güzellik / Estetik Merkezi Hizmet Verenler

Terapist S.Coskir

Terapist S.Coskir

4.0 1 Yorum
1 Kişi Seçti Antalya / Muratpaşa

Masaj Nedir? Dilimizdeki masaj sözcüğü Arapça dokunma anlamına gelen “mass” ve Yunanca yo...

Profil Görüntüle
Güneş ÖZCAN

Güneş ÖZCAN

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Etimesgut
Profil Görüntüle
LUXENT Güzellik Merkezi

LUXENT Güzellik Merkezi

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Sancaktepe
Profil Görüntüle
Zeynep Turgay

Zeynep Turgay

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Zeytinburnu

Medikal masaj klasik ağrıya yönelik masaj uygulaması yüz baş ayak tüm vücut selülit masaj t...

Profil Görüntüle
Ezgi Özberber

Ezgi Özberber

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Muratpaşa
Profil Görüntüle
ÖZELÇAPAESTETİK

ÖZELÇAPAESTETİK

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Fatih
Profil Görüntüle
İlkis Beauty

İlkis Beauty

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Çubuk
Profil Görüntüle
Fatih Kaya

Fatih Kaya

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Beylikdüzü

Sizlere tamamen profesyonel hijyenik ve en uygun fiyatlarla hizmet sunmaktayız bizler için değerl...

Profil Görüntüle
m¥sba cerq@zaah

m¥sba cerq@zaah

0.0 0 Yorum
5 Kişi Seçti İstanbul / Sancaktepe

Relax masaj 60 dk Relax masaj + peeling 90 dk Vücud peeling 30 dk MASAJ EVLERE HİZMET VERILIR...

Profil Görüntüle
Aylin Aktan

Aylin Aktan

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Fatih
Profil Görüntüle
Dünya Aydın

Dünya Aydın

0.0 0 Yorum
1 Kişi Seçti İstanbul / Çekmeköy

31 yaşındayım fizyoterapist ve masaj uzmanıyım aynı zamanda kendi iş yerimde bayanlar ve erke...

Profil Görüntüle
İsmail Gönüllü

İsmail Gönüllü

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Adana / Çukurova
Profil Görüntüle
Saniye çelik güzellik salonu

Saniye çelik güzellik salonu

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Isparta / Merkez
Profil Görüntüle
MONALİSA SAĞLIKLI GÜZELLİK

MONALİSA SAĞLIKLI GÜZELLİK

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Çankaya
Profil Görüntüle
Özge Dönmez

Özge Dönmez

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Şişli
Profil Görüntüle
Muhammed Erdoğan

Muhammed Erdoğan

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Gölbaşı

Bitkisel dermakozmetik ürünler ile cilt bakımıniz yapılır Yağlı soft masajı denediniz mi

Profil Görüntüle
Metacare Beauty

Metacare Beauty

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Kadıköy
Profil Görüntüle
İrem Akgün

İrem Akgün

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bağcılar

Protez Tırnak İpek Kirpik Kaş Laminasyonu Kirpik Liftingi Manikür Kalıcı Oje Hizmeti...

Profil Görüntüle
Huseyin Kutay

Huseyin Kutay

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Kepez
Profil Görüntüle
Nesibe Kurukahveci Beauty

Nesibe Kurukahveci Beauty

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Şişli
Profil Görüntüle
İrem İslamoğlu

İrem İslamoğlu

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Maltepe
Profil Görüntüle

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

Güzellik / Estetik Merkezi Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Sizde Ara.com.tr hizmet veren ailesine katılarak iş imkanlarınızı genişletin. Binlerce müşteriye ulaşarak kazancınızı katlayın.