Güzellik / Estetik Merkezi

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

Güzellik / Estetik Merkezi Hizmet Verenler

Terapist S.Coskir

Terapist S.Coskir

4.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Muratpaşa

Masaj Nedir? Dilimizdeki masaj sözcüğü Arapça dokunma anlamına gelen “mass” ve Yunanca yo...

Profil Görüntüle
Hazar Bayraktar

Hazar Bayraktar

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bakırköy

Profesyonel masajlar

Profil Görüntüle
Metacare Beauty

Metacare Beauty

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Kadıköy
Profil Görüntüle
Deniz tavsamaz tavsamaz

Deniz tavsamaz tavsamaz

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Maltepe
Profil Görüntüle
funda özcan

funda özcan

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Gaziantep / Şehitkamil
Profil Görüntüle
Now Güzellik Merkezi

Now Güzellik Merkezi

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Gaziantep / Şehitkamil
Profil Görüntüle
Cengiz Sogucaklı

Cengiz Sogucaklı

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Eyüp

Dogal egzema sedef yaniklara güneş yaniklarina krem akciger hastalarina karaciger hastalarina mide...

Profil Görüntüle
Aslıhan Can

Aslıhan Can

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Çankaya
Profil Görüntüle
Sephora

Sephora

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Küçükçekmece
Profil Görüntüle
İzge Grup

İzge Grup

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Ataşehir
Profil Görüntüle
LUXENT Güzellik Merkezi

LUXENT Güzellik Merkezi

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Sancaktepe
Profil Görüntüle
Ezgi Geçkin

Ezgi Geçkin

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Yalova / Merkez
Profil Görüntüle
Fatih Kaya

Fatih Kaya

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Beylikdüzü

Sizlere tamamen profesyonel hijyenik ve en uygun fiyatlarla hizmet sunmaktayız bizler için değerl...

Profil Görüntüle
Ünal Büke

Ünal Büke

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Beykoz
Profil Görüntüle
Safir Güzellik Merkezi

Safir Güzellik Merkezi

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Batman / Merkez
Profil Görüntüle
Selahattin Kökbudak

Selahattin Kökbudak

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Beylikdüzü

Uzman ellerde mikro kaynak işleriniz bir telefin kadar yakın.

Profil Görüntüle
Saniye çelik güzellik salonu

Saniye çelik güzellik salonu

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Isparta / Merkez
Profil Görüntüle
Akbulut Temizlik

Akbulut Temizlik

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Samsun / Atakum
Profil Görüntüle
Yaman Keskin

Yaman Keskin

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kocaeli / İzmit
Profil Görüntüle
Zen güzellik Salonu

Zen güzellik Salonu

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Çankaya
Profil Görüntüle
İrem Akgün

İrem Akgün

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bağcılar

Protez Tırnak İpek Kirpik Kaş Laminasyonu Kirpik Liftingi Manikür Kalıcı Oje Hizmeti...

Profil Görüntüle

Güzellik ve estetik hizmeti, konusunda uzmanlaşmış güzellik ve estetik uzmanları tarafından verilir. Güzellik ve estetik hizmeti,  estetik merkezi ve güzellik merkezi aracılığıyla alınabilir. Güzellik, göreceli bir kavramdır. İnsanların kendine bakmaya çok önem vermeye başlaması ile birlikte güzellik ve estetik merkezlerinin sayısı artmaya başladı. Güzellik ve estetik hizmeti alarak insanlar, hayal ettikleri değişimleri gerçekleştirerek istedikleri görünüme kavuşabilirler.

Güzellik ve Estetik Merkezlerinde Yapılan İşlemler

Güzellik ve estetik merkezlerinde yapılan işlemler genel olarak şunlardır: kişisel bakım hizmetleri, dolgu işlemleri, kaş tasarımları, estetik cerrahi işlemleri, medikal estetik işlemleri, saç ekimi operasyonları, obezite cerrahisi operasyonları, lazer epilasyonu, kalıcı makyaj işlemleri, biorezonans ile sigara bırakma işlemi ve daha birçok kişisel bakım adına yapılan işlemler.

Güzellik ve estetik merkezlerinde yapılan kişisel bakım hizmetleri: cilt yenileme, bölgesel incelme, selülit masajı, vakum terapi, pasif jimnastik, eximia, epilasyon, iğneli epilasyon, cilt bakımı işlemleridir. Güzellik ve estetik merkezlerinde yapılan dolgu işlemleri: göz altı ışık dolgusu, dudak dolgusu, dudak kontörü, dudak üstü çizgileri, çene kontörü dolgusu, ameliyatsız yüz germe, yüz hacimlendirme operasyonlarıdır. Güzellik ve estetik merkezlerinde yapılan saç ekimi operasyonları: perkütan saç ekimi, saç ekimi işlemi, saç simülasyonu işlemleridir.

Güzellik merkezi ve estetik merkezi mekanlarında yapılan medikal estetik işlemleri: çatlak tedavisi, dolgu, botoks, asit aşısı, masaj işlemleri, akne tedavisi işlemleridir. Güzellik ve estetik merkezlerinde yapılan kaş tasarımları: ipek kirpik işlemi ve kaş vitamini operasyonudur. Güzellik ve estetik merkezlerinde yapılan estetik cerrahi işlemleri: göz kapağı estetiği, göz altı torbası, burun ucu, kepçe kulak, meme dikleştirme, meme küçültme, meme büyütme, erkekte meme küçültme, burun estetiği, mide botoksu, kalça estetiği, vaser liposuction, yağ aldırma, yağ enjeksiyonu, karın- kol- bacak germe, yüz estetiği, meme estetiği, yüz germe, alın germe, vücut şekillendirme, popo estetiği, vajinal estetik ameliyatlarıdır. 

Güzellik ve estetik merkezlerinde yapılan obezite cerrahisi işlemleri: mide botoksu, mide balonu, tüp mide (mide küçültme) ameliyatlarıdır. Güzellik ve estetik merkezlerinde yapılan kalıcı makyaj operasyonları: medikal makyaj işlemleri, kalıcı fondöten, dipliner- eyeliner, dudak kontur, areola- göğüs ucu medikal pigmentasyonu işlemleridir. Güzellik ve estetik merkezlerinde yapılan diğer işlemler: lazer epilasyonu, biorezonans ile sigara bırakma işlemi, vücut ve yüz bölgesine uygulanan ağda veya tüy aldırma işlemleri, el ve ayak tırnak bakımları, saç bakımı işlemleri, kaş aldırma ve boyama işlemleri, zayıflatıcı tedaviler, selülit tedavisi masajları, yüz peeling ve maskeleri, ameliyatsız gençleşme operasyonlarıdır.

Modern Çağda Güzellik ve Estetik Merkezleri

Güzellik  ve estetik merkezlerinde kişisel bakım adına tedaviler, operasyonlar, işlemler, masajlar yapılmaktadır. Güzellik ve estetik uzmanları tarafından, bu kişisel bakım hizmetleri yapılmaktadır. Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte güzellik ve estetik merkezlerindeki cihazlar da gelişmeye ve yenilenmeye başladı. Teknolojinin ilerlemesiyle güzellik sektöründeki cihazlar da geliştirildi. Kadınların iş hayatında artık eskiye göre daha fazla yer alması güzellik ve estetik merkezlerini olumlu yönde etkiledi. Kadınların bakımlarına harcayacakları zaman azaldı ve bu sebepten bir estetik ve güzellik merkezine gitmek onlar için daha kolay ve pratik bir durum halini aldı.

Çalışma hayatının tüm günü meşgul etmesi ile kişisel bakımı güzellik merkezleri ile tamamlamak daha kolay hale geldi. Güzellik ve estetik merkezlerinde yapılan işlemler arasında kişisel bakım hizmetleri, dolgu işlemleri, kaş tasarımları, estetik cerrahi işlemleri, yüz peeling ve maskeleri, medikal estetik işlemleri, saç ekimi operasyonları, obezite cerrahisi operasyonları, lazer epilasyonu, kalıcı makyaj işlemleri, biorezonans ile sigara bırakma işlemi, vücut ve yüz bölgesine uygulanan ağda veya tüy aldırma işlemleri, el ve ayak tırnak bakımları, saç bakımı işlemleri, kaş aldırma ve boyama işlemleri, zayıflatıcı tedaviler, selülit tedavisi masajları, ameliyatsız gençleşme operasyonları yer alır.

Güzellik Merkezi Hizmet Fiyatları

Güzellik ve estetik merkezlerinde yapılan işlemlerin fiyatları, yapılan uygulama ve uygulama için gerekli zamana  göre farklılıklar gösterir. 

  • Güzellik ve estetik merkezlerinde yapılacak lazer epilasyon fiyatları en az 1000 TL ile başlar. 
  • Güzellik merkezi ve estetik merkezi gibi mekanlarda cilt bakımları fiyatları en az 100 TL’dir. Yapılacak cilt bakımı uzun bir zamanı kapsıyor ise bu miktar 1.500- 2.000 TL civarına çıkabilir. Profesyonel cilt bakım fiyatları, kişinin cildine göre belirlenir. Az sorunlu ya da iyi, canlı bir cilt için fiyat 100- 200 TL arasında değişir. Ciltteki sorunlar fazlaysa, profesyonel cilt bakım için 1.500- 2.000 TL arasında meblağ ödenebilir.
  • Güzellik ve estetik merkezlerinde kalıcı makyaj işlemleri için harcanılacak tutar 100- 150 TL civarındadır. Kalıcı makyajın yapılacağı bölge sayısı arttıkça verilecek miktar da artar. Kalıcı kaş dövmesi için fiyat en az 1000 TL civarındadır. 
  • Bakımlı, sağlıklı ve güzel el- ayak bakımı için harcanacak tutar 20 TL ile 300 TL arasında bir miktar olacaktır. 
  • Saçlara bakım yapmak, boyamak ya da şekil vermek için verilecek miktar 50 TL’den başlayıp 1500’ye kadar çıkabilmektedir. Saçın şekli, rengi, uzunluğu, boyalı olması, canlılığı gibi faktörler saç bakıma verilecek tutarı etkiler. 

İyi Bir Güzellik ve Estetik Merkezinde Olması Gereken Özellikler

Güzellik ve estetik merkezi sayıları eskiye göre artış göstermiştir. Günümüzde artık herkes çalışmaktadır. Kadınlar, erkekler  herkes çalışmakta ve buna bağlı olarak da bir insan yaşamının büyük bir kısmı çalışma hayatında geçer. Buna bağlı olarak da çalışma hayatı dışında insanlar, diğer işlerine vakit ayırır, aile ve arkadaşlarıyla zaman geçirir. Bu da kişinin kişisel bakımına vakit harcamasına çok az vakit kaldığını gösterir. 

Güzellik ve estetik merkezlerine giden kişi sayısı artmakta ve buna bağlı olarak da güzellik ve estetik merkezlerinin sayıları da artış göstermektedir. 

İyi bir güzellik ve estetik merkezinde olması gereken özellikler: çalışanların profesyonel kişilerden oluşması, çalışanların güzellik ve estetik konusunda sertifika almış olmaları, kullanılan cihazların ve aletlerin temiz olması, çalışanların müşterilere her konuda bilgi vermesi, güler yüzlü ve işini iyi, tam yapan çalışanların olması ve buna benzer tüm bilgi ve detaylara dikkat edilmesi gerekir.

İyi bir güzellik ve estetik merkezinde, kullanılacak olan aletlerin ve cihazların temiz olması gerekir. Cihazların, aletlerin temizliği kontrol edilmeli. Güzellik ve estetik uzmanlarının, müşterilerinin sorduğu her soruyu sabırla cevaplandırması ve yapacakları işlemler hakkında tam bilgi vermeleri gerekmektedir. İşlemler bitince de uzmanların, bilgilendirme yapması önemlidir. Bu özelliklerin olduğu bir yer, genellikle iyi bir güzellik ve estetik merkezi olduğunun kanıtıdır. 

Güzellik ve Estetik Uzmanı Nasıl Olunur?

Güzellik merkezi ve estetik merkezi mekanlarında çalışmak için bazı koşullara uymak gerekir.Bu işlem için, yani güzellik ve estetik uzmanı olabilmek için gerekli olan şartlar vardır. MEB onaylı güzellik ve estetik uzmanlığı kurslarını başarılı bir şekilde bitirebilmek ve bu konuyla ilgili eğitim verilen okullardan mezun olmak gerekir. Güzellik ve estetik uzmanlığı hakkında eğitim veren bazı okullar vardır. Bu okullar şunlardır: Anadolu Meslek Liseleri, Anadolu Kız Meslek Liseleri, Kız Meslek Liseleri, Cilt Bakımı ve Kuaförlük ile ilgili olan bölümler, Çok Programlı Liselerin Kuaförlük Bölümleri, Mesleki Eğitim Merkezleri, Kız Teknik Öğretim Olgunlaşma Enstitüleri, Pratik Kız Sanat Okulları. 

MEB onaylı kuruluşların kurslarında güzellik ve estetik uzmanlığı ile ilgili kurslar bulunmaktadır. Başarılı bir şekilde kursları bitirerek güzellik ve estetik uzmanlığı sertifikaları alınabilir. Mesleki Eğitim Merkezleri’nde eğitim almanın şartları şunlardır: 14 yaşını doldurmuş olmak, sağlığınızın bu eğitim merkezi için uygun bir durumda olması, mesleki eğitiminizi engelleyecek bir sağlık sorununuzun olmaması, eğitim görmek istediğiniz meslek için işveren ve çıraklık sözleşmesini imzalamış olmanız. 

Meslek liselerine girmenin şartları şunlardır: ilköğretim mezunu olmak, sağlık durumunuzun alacağınız eğitim için uygun olması ve işinizi engelleyebilecek bir sağlık sorununuzun olmaması. Anadolu Meslek Liselerine girmek için gerekli olan şart şudur: liseyle ilgili giriş sınavını kazanmış olmak  gerekmektedir. MEB onayı olan kuruluşlara ve Pratik Kız Sanat Okulları’na girebilmek için gerekli olan şart şudur: ilköğretim mezunu olmanız. MEB onaylı kuruluşlara başvuru yapabilmeniz için gerekli olanlar: ikametgah belgeniz, fotoğraflı kayıt belgeniz, nüfus cüzdanı fotokopiniz, sabıka kaydınız, okul diplomanız.

Günümüzde birçok kişi, MEB onayı olan kuruluşlara giderek güzellik ve estetik uzmanlığı kurslarını başarılı bir şekilde bitirerek, güzellik ve estetik ile ilgili okul ve bölümlerinden mezun olarak, güzellik merkezi ve estetik merkezi mekanlarında çalışmaya başlamaktadırlar. Güzellik ve estetik uzmanlığı sertifikasını aldıktan sonra da bu alandaki birçok kursu bitirip kendini geliştiren ve daha sonra uzman olan pek çok güzellik uzmanı bulunmaktadır. 

Kişisel Bakım Hizmeti için Ara Yeter Sana!

Bünyemizde yer alan güzellik ve estetik merkezleri hizmeti ile en tecrübeli, bilgili, sertifikalı ve uygun fiyatlı hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Güzellik ve estetik merkezleri hizmeti almak artık bizimle çok daha kolay, sitemizde iş ilanı oluşturarak binlerce uzman arasında aradığınız kişiler size en uygun teklifi verir ve bu sayede hizmetinizi kolayca alırsınız.

Güzellik / Estetik Merkezi Hizmeti Ortalama Ücretler

100₺ - 1800₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

Ücret RehberiniGör
100₺ - 1800₺ Ortalama Ücret
100₺ - 1800₺ Ortalama Ücret
100₺ 1800₺

Güzellik / Estetik Merkezi Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Sizde Ara.com.tr hizmet veren ailesine katılarak iş imkanlarınızı genişletin. Binlerce müşteriye ulaşarak kazancınızı katlayın.