Epilasyon Hizmeti Ortalama Ücretler

100₺ - 1700₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

100₺ - 1700₺ Ortalama Ücret
100₺ - 1700₺ Ortalama Ücret
100₺ 1700₺

Epilasyon Ücret Rehberi

Vücutta bulunan istenmeyen tüylerin geçici veya kalıcı olarak alınmasına epilasyon denir. Geçici işlemlere verilen genel ad depilasyondur. Kalıcı epilasyonda tüyler bir daha çıkmaz. Bunun sebebi uygulanan işlemde kıl üreten kök hücrelerin tahrip olmasıdır. Epilasyon hizmet maliyeti, çok sayıda unsura bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu unsurlar aşağıda sıralandığı gibidir.

Epilasyon Hizmeti Ücretlerini Belirleyen Unsurlar 


Depilasyon yöntemlerinde kullanılacak ürünlerin markası 

Uygulanacak depilasyon yöntemlerinde kullanılan ürünlerin markası ve kalitesi önemlidir. Yüksek kaliteli ekipman ve malzeme kullanımı daha iyi hizmet alınmasını sağlar. Bu nedenle yüksek maliyetli olsa da birincil tercih olmalıdır. 

Epilasyonu yapacak güzellik merkezi ve lokasyonu

Epilasyonun yapılacağı güzellik merkezinin ismi, marka tanınırlığı ve alanındaki uzmanlığı fiyatları etkileyen önemli unsurlardandır. Daha çok insanın rağbet ettiği epilasyon merkezlerinde genel itibariyle fiyatlar daha yüksektir. Büyük şehirlerde ve merkezi alanlarda konumlanan epilasyon merkezleri için de bu durum geçerlidir. 

Operasyon yapılacak bölgelerin sayısı

Epilasyon işlemlerinin vücutta ne kadarlık bir alana uygulanacağı önemlidir. Yüz bölgesi ile bacaklar için kullanılan teknik ve gereken zaman arasında fark vardır. Bu nedenle fiyatlarda değişiklik meydana gelebilir. Daha çok bölgede epilasyon uygulanması toplam maliyetin artmasına neden olsa da alınan indirim oranı daha yüksektir. İndirim, seçilen bölgelere, sayısına ve epilasyon merkezi tercihlerine göre belirlenir.

Operasyon bölgelerindeki tüy yoğunluğu ve seans sayısı

Seans sayısı, epilasyon yöntemi, epilasyonun uygulanacağı bölge ve tüy yoğunluğuna göre değişiklik gösterir. Gereken seans sayısı, yetkilinin değerlendirmesi sonucu öğrenilebilir. Genellikle standart seans sayısı uygulansa da seans sayısının arttığı veya azaldığı durumlarda ödenmesi gereken toplam meblağ farklılaşır.

Uygulanacak epilasyon yöntemi

Uygulanacak epilasyon yöntemi, hizmet maliyetini belirleyen en önemli unsurdur. Kullanıcı tercihlerine ve epilasyon yapılmak istenen bölgeye göre fiyatlarda değişiklikler gözlemlenir. Epilasyon yöntemleri ve ortalama ücretler aşağıda sıralandığı gibidir.

Epilasyon Yöntemleri


İğneli Epilasyon

Elektrik akımının iğne ile tüy köklerine verilme işlemine iğneli epilasyon denir. Uygulama yapılan tüy kökleri işlevlerini yitirirler ve uzun vadede oldukça kolaylık sağlar. Gelvanik iğneli epilasyonda iğne ile kıl köküne elektrik verilip sodyum hidroksit ile kökün parçalanması hedeflenir. Termolisis iğneli epilasyonda ise kıl köküne su ile titreşim uygulanır. Kök bu sayede ısınıp yok olur. İlk seansta gözle görülür fark oluşmaya başlar. İğneli epilasyon tüm vücut seans ücreti: kadın için 700 TL – 2000 TL , erkek için 1100 TL – 5000 TL aralığında farklılaşır.

Lazer Epilasyon: Alexandrite


Cilt rengi çok koyu olmayanlar için ideal bir lazer epilasyon yöntemi olan Alexandrite, etkili bir epilasyon yöntemidir. 3 cm uzaklıktan kıl köklerine lazer ışın atışı yapılarak uygulanır. Bu sebeple oldukça hijyeniktir. Diğer lazer epilasyon yöntemlerine göre en etkilisidir. Ve uygulamadan hemen sonra tüyler vücuttan uzaklaşır.
Alexandrite seans ücreti: 850 TL – 1000 TL arasında değişiklik gösterir.


Lazer Epilasyon: Diode (Buz Lazer)

Dalga boyu en uzun olan Diode, koyu renklerde bile etkili sonuçlara ulaşır. Çok derine indiği için acılı olduğu söylenebilir. Bu yüzden buz lazer teknolojisi Diode lazere eklenerek daha az acılı olması sağlanmıştır. Buz lazerle -3 dereceye kadar cilt soğutulur ve acı hissi azaltılır. Diode lazere ütüleme denmesinin sebebi Alexandrite gibi uzaktan atış yapmaması, deri üzerinde ütü yapar gibi gezdirilmesidir. Alexandrite teknolojisinin göremediği ince ve açık tüylü sırt, kol, yüz ve karın gibi bölgeler için Diode kullanılabilir.

Foto Epilasyon (IPL)

IPL teknolojisinin lazer epilasyonlardan çok farkı yoktur. İstenmeyen tüyleri yoğun atımlı ışıkla yok eder. Tüy rengi ve kalınlığı koyulaştıkça etkisi artar. %80-90 etkilidir. Günümüzde IPL teknolojisi artık sadece güzellik merkezlerinde değil, evde de uygulanabilir hale gelmiştir. Epilatöre benzeyen bir IPL cihazı satın alarak evde epilasyon yapmak mümkündür. Bölgenin güneşten korunması epilasyon öncesi ve sonrası önemlidir. 
IPL güzellik merkezi tüm vücut uygulama seans ücreti: 1000 TL – 3000 TL arasında değişir. 

Depilasyon Yöntemleri

Depilasyon için uygulanan yöntemlerin hepsi kısa sürelidir. Bunlar için alınan her şey sürekli alındığı için yıllık bazda yüksek meblağlar ödenir. Bu meblağ tek seferde verilip epilasyon yöntemlerinden kalıcı olanlar tercih edilirse, ömür boyu kalıcı olduğu için hem maddi anlamda hem zaman anlamında kar elde edilmiş olur. Depilasyon çeşitleri aşağıda sıralandığı gibidir.

• Ağda: Eskiden limon suyu ve şeker karıştırılarak evde pişirilen ağda, günümüzde küçük bantlar haline dönüştü. Marketten alınan ağda bantları avuç içinde biraz ısıtıldıktan sonra istenilen bölgeye yapıştırıp çekilmesiyle tüylerden eser kalmıyor. Bu bantları tercih etmeyenler ise geleneksel ağdaya yöneliyor. Çam sakızı ağdası, sir ağda ve boncuk ağda gibi çeşitlerden biri alınıp evde ısıtılıyor ve uygulanıyor. Avantajı ağdanın etki süresinin 15-25 gün olmasıdır.
Kuaförde tüm vücut (koltuk altı, yarım bacak, genital) ağda fiyatı: 80-150 TL arasında.
• Epilatör: Tüylerin geçici olarak alınmasını sağlayan elektronik aletlerdir. Yay epilatörü, cımbız tipi epilatör ve dönen disk epilatörü olarak 3 çeşidi vardır. Çeşitli markaların epilatör modelleri mevcut. Cihazlarda çeşitli teknolojilerle acıyı azaltan ve epilasyonu kolaylaştıran sistemler bulunuyor. Fanlı ve buzlu epilatörler hava üfleyerek acıyı az hissetmeye, suda çalışanlar duş yaparken tüylerin alınmasına ve ışıklı olanlar da bölgedeki tüylerin iyi görünmesini sağlıyor.
Suda çalışan epilatör fiyatı: 750-1000 TL
Fanlı epilatör fiyatı: 500 TL
Buzlu epilatör: 400-500 TL
Klasik ve ışıklı epilatör: 200 TL

• Cımbız ve iplik ile alma: Kaş ve dudak üstü tüylerin alınması cımbız veya iplik ile yapılır. İplik yuvarlak şekilde bağlanır ve tek taraf çevrilip 8 şekli verilir. İki tarafına da iki elin işaret ve baş parmakları geçirilerek deri üstünde parmaklarla açma kapama hareketi yapılır. İplik ve cımbız tüyleri kökünden aldığı için tüylerin tekrar çıkıp uzaması 8-9 gündür.
Cımbız fiyatı: 20 TL
İplik fiyatı: 2-3 TL
    

Epilasyon Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

• Epilasyon yaptırılacak merkezin daha önce araştırılması gerekir. Çeşitli merdiven altı güzellik salonlarında epilasyon yaparken kişilerin işlem yaptırdığı bölgelerin yandığı çok sık görülür.
• Merkezde kullanılacak olan cihazın patentinin ve işlemden önce cihazın gidip görülmesi gerekir. IPL cihazlarını Diode diye satan merkezler mevcut. Benzerliğinden anlaması güç olabiliyor. 
• Özellikle Diode, IPL ve iğneli epilasyonda işlem sırasında deriye direkt temas olduğundan hijyen çok önemlidir. Sterilize yöntemleri sorulabilir.
• Lazer uygulanan bölgenin 1 gün boyunca su veya ter ile ıslanmaması gerekir.
• Lazer sonrası, görevliler tarafından yapılan uyarıları dikkate almak ve uygulamak sağlık gerekçeleri ile önem arz eder.
• Merkez seçerken iyi araştırma yapılması gerekir. Fiyat arasında büyük farklar mevcut olabiliyor. 
• İnternet üzerinden epilasyon yaptırmak üzere seçilecek yerin yorumları okunmalı ve giden kişilerden fikir alınmalıdır. 
• Hizmet sonrası ücret eksiksiz olarak takdim edilmelidir. 
• Hizmetin kalitesi, sizinle kurulan iletişim, memnuniyet durumunuzu göz önünde bulundurarak değerlendirme yapmak sizden sonra aynı hizmeti alacak olan kullanıcılar için yararlıdır. 

Günümüzde kullanılan depilasyon ve epilasyon yöntemleri bunlardır. Kişi cilt rengine, acı eşiğine ve tüy yoğunluğuna göre bu yöntemlerden birini seçebilir. Kalıcı uygulamaların uzun vadede daha ekonomik olduğu unutulmamalıdır. Aradığınız epilasyon hizmetini ara.com.tr’den kolaylıkla bulmak için dilediğiniz zaman ilan açabilir, gelen teklifleri değerlendirebilirsiniz. 

Epilasyon Hizmet Verenler

Güneş ÖZCAN

Güneş ÖZCAN

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Etimesgut
Profil Görüntüle
DEMET iğneli epilasyon

DEMET iğneli epilasyon

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Buca
Profil Görüntüle
LUXENT Güzellik Merkezi

LUXENT Güzellik Merkezi

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Sancaktepe
Profil Görüntüle
ÖZELÇAPAESTETİK

ÖZELÇAPAESTETİK

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Fatih
Profil Görüntüle
İlkis Beauty

İlkis Beauty

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Çubuk
Profil Görüntüle
m¥sba cerq@zaah

m¥sba cerq@zaah

0.0 0 Yorum
5 Kişi Seçti İstanbul / Sancaktepe

Relax masaj 60 dk Relax masaj + peeling 90 dk Vücud peeling 30 dk MASAJ EVLERE HİZMET VERILIR...

Profil Görüntüle
Şirin Atavcı

Şirin Atavcı

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Afyon / Afyonkarahisar
Profil Görüntüle
Erdem Ates

Erdem Ates

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Samsun / Atakum
Profil Görüntüle
Nihan Doğu

Nihan Doğu

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Tokat / Erbaa
Profil Görüntüle
MONALİSA SAĞLIKLI GÜZELLİK

MONALİSA SAĞLIKLI GÜZELLİK

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Çankaya
Profil Görüntüle
Yusuf hty

Yusuf hty

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Hatay / Samandağ

eșsiz hizmetim ile kusursuz bir terapi almaya hazır mısın klasik medikal spor relax mix...

Profil Görüntüle
Özge Dönmez

Özge Dönmez

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Şişli
Profil Görüntüle
Metacare Beauty

Metacare Beauty

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Kadıköy
Profil Görüntüle
Huseyin Kutay

Huseyin Kutay

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Kepez
Profil Görüntüle
Nesibe Kurukahveci Beauty

Nesibe Kurukahveci Beauty

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Şişli
Profil Görüntüle
Bahar Parmaksız

Bahar Parmaksız

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Ataşehir

BAHAR KUAFÖR EVİNİZİN HİJYENİK VE RAHAT ORTAMINDA KUAFÖRÜNÜZ DEN EVİNİZDE HİZMET ALMAYA...

Profil Görüntüle
İBRAHİM Yıldız

İBRAHİM Yıldız

0.0 0 Yorum
1 Kişi Seçti İzmir / Bayraklı

Her konuda her türlü masaj yapılr

Profil Görüntüle
Doğukan Taşdemir

Doğukan Taşdemir

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Çankaya
Profil Görüntüle
Ezgi Geçkin

Ezgi Geçkin

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Yalova / Merkez
Profil Görüntüle
Nesibe Kurukahveci Beauty

Nesibe Kurukahveci Beauty

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Şişli
Profil Görüntüle
Eva estetik ve yaşam merkezi

Eva estetik ve yaşam merkezi

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Muratpaşa
Profil Görüntüle

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

Epilasyon Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Sizde Ara.com.tr hizmet veren ailesine katılarak iş imkanlarınızı genişletin. Binlerce müşteriye ulaşarak kazancınızı katlayın.