İstenmeyen Tüyler Kaderiniz Değil!

Erkek yada kadın farketmeden bir çok insanın şikayetçisi olduğu istenmeyen tüyleri gözünüzde büyütmeye gerek yok. Lazer epilasyon ile bu tüylerden kurtulmak mümkün.

Artık sadece kadınlar değil, erkekler de istenmeyen tüylerden kurtulma peşinde. Ancak lazer epilasyon yine de en çok kadınlar tarafından tercih edilmekte. Kadınların yıllardır konforundan ve zamanından feragat ederek istenmeyen bu tüylerden kurtulmak için birçok yol denedi. Ama hiçbiri lazer epilasyon kadar etkili olamadı. Elbette ki lazer epilasyonların yararları olduğu gibi zararları da mevcut. Ancak daha iyi bir yöntem icat edilene kadar en iyisi bu. Şimdi lazer epilasyon çeşitlerine ve nasıl uygulandığına dair biraz bilgi edinelim.

İstenmeyen tüyler kaderiniz değil

Nedir Bu Lazer?

Lazer aslında bir tamlamanın baş harflerinden meydana gelmiş bir akronimdir. Lazerin Türkçesi ‘ışığın uyarılmış ışıma ile yükseltilmesi’ olarak tanımlanabilir ve 1960 yılında üretilmiştir.  Kafanız karıştı değil mi? Konumuzla pek bir alakası yok sanki diyebilirsiniz. Şimdi daha da basitleştirelim. Lazer kısaca bir ışının dağılmadan tek bir noktaya ve yüksek enerji oluşturarak odaklanmasıdır. Bugün hem teknolojinin hem de fiziğin gücü sayesinde istenmeyen tüylerimizden kurtulabiliyoruz. Sanırım hepimiz lazeri üretenlere büyük bir teşekkür borçluyuz.

Nedir Bu Lazer ?

Lazer Epilasyon Nasıl İşler?

Lazer epilasyon kıl köklerine ısı vererek köklerin tahribatı sonucu işlevini kaybetmesi yöntemidir. Lazer epilasyon yaptığı atışlar ile kıl köklerine büyük bir ısı meydana getirir. Bu sayede kıl çevresi tahriş olmadan kıl kökü yakılacaktır. Bu süreç acılı olabilir ancak ağda yöntemi karşısında bu acı elbette ki devede kulak kalır. Ayrıca bu acıyı azaltmak için soğutucu jel uygulaması da uygulanır. Zaten kadınların çoğu diğer epilasyon yöntemleri nedeniyle bu tür acılara alışkın. Ancak erkekler için aynı şeyi söylememiz pek mümkün değil maalesef. Yine de sonucuna kesinlikle değer. 

Bu acıya katlanacak kişileri bekleyen bir seçim vardır. Hangi lazer epilasyon cihazının kullanılması gerekir? Bu sorunun cevabı kişiden kişiye değişir. Çünkü lazer uygulamalar herkes için aynı sonucu vermez.

Lazer epilasyon yöntemi ilk çıktığı zamanlarda beyaz ten ve siyah kıllarda maksimum performans gösteriyordu. Ancak teknolojinin gelişmesiyle bu sorun kısmen de olsa ortadan kalktı. Artık farklı dalga boyutlarına sahip olan farklı cihazlar ile birçok cilt tipine lazer epilasyon yapılabilmekte. Peki nedir bu lazer epilasyon çeşitleri? Lazer epilasyonda 4 adet cihaz vardır. Bunlar:

• Ruby Lazer Epilasyon

• Alexandrite Lazer Epilasyon

• Diode Lazer Epilasyon

• Nd-YAG Lazer Epilasyon

Her birinin kullanım amacı aynı olsa da yöntemi ve kullanıldıkları cilt tipi farklıdır. Bugün Ruby lazer epilasyon çok eski teknoloji olduğu için artık kullanılmamaktadır.

Lazer Epilasyon Nasıl İşler?

Alexandrite

Açık bir ten ve koyu kıllara sahipseniz aradığınız lazer epilasyon yöntemi bu olmalı. Alexandrite dalga boyu kısa olduğu için koyu tende etki etmemekle beraber leke oluşumuna neden olabilir. Bu nedenle koyu tenliler için başka yöntemler geliştirilmiştir. Ayrıca Alexandrite lazer epilasyonunun yüz bölgesine uygulanması da sakıncalıdır. Çünkü bu yöntem yüzde bulunan ayva tüyleri uykusundan uyandırarak adeta canavara dönüşmesine neden olabilir. Yüz için lazer epilasyonu başka cihazlara bıraksak daha iyi olur.

Alexandrite

Diode: Bronz Tenlilere Gelsin

Diode lazer epilasyon cihazları alexandrite yönteminde aradığını bulamayanlar için geliyor. Diode, melanin pigmentini es geçerek uzun dalga boyu sayesinde doğrudan kıl köküne ilerler. Böylece esmer tenlerde rahatlıkla kullanılabilir. Diğer yönteme göre leke bırakma riski daha azdır. Bu yöntem derinde bulunan tüm kıl köklerine ulaşabilir. Erkeklerde ve kadınlarda kullanılabilir. Bikini ve gental bölgede etkilidir. Erkeklerde omuz, koltukaltı gibi bölgelerde rahatlıkla uygulanabilir. Diodenin diğer bir adı ise ütüleme lazer epilasyondur. Bu ad, cihazın cilde doğrudan teması olduğu için verilmiş. Dezavantajı ise diğer yönteme göre biraz daha acılı olması.

Diode: Bronz Tenlilere Gelsin

Nd-YAG

Dalga boyun en uzun olan epilasyon cihazıdır. Bu nedenle seansları oldukça acılı geçmektedir. Ancak esmer ten ve açık tende rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca bronzlaşmış tende de kullanılmasında bir sakınca yoktur. Ancak yüz için kesinlikle tavsiye edilmez.

Nd-YAG

Nasıl Bir Süreç Bekliyor?

Birçok kişi lazer epilasyona bir önyargı ile yaklaşmaktadır. Eğer lazer epilasyon yaptırmaya karar verdiyseniz sizleri uzun bir süreç bekliyor ancak sürecin sonunda bir aksilik yaşanmazsa klinikten oldukça memnun ayrılacaksınız. 

Süreç, açık ten ve koyu kıl kombinasyonuna sahip olan kişiler için daha kısa geçmektedir. Bir bölgede ortalama 5 ila 6 seans sonunda kesin sonuç alınıyor. Ancak bu süreç koyu ten ve ince kıl yapısına sahip olanlar için biraz daha uzun. Belirli bölgelere lazer epilasyon işlemi yaptıracaksanız alanın büyüklüğüne göre bir seans 5 ila 10 dakika arasında sürebilir. Ancak seanslar kısa olsa da süreç uzayabilir. 

Nasıl Bir Süreç Bekliyor?

Ne Zaman Yapılmalıdır?

Aslında çok önemli bir sorudur bu. Lazer epilasyon ne zaman yapılmalıdır ve yapıldıktan sonra nelere dikkat edilmelidir sorularının cevabı büyük önem taşımaktadır. Peki ne zaman yapılmalıdır bu lazer epilasyon? Cevap elbette ki kış aylarıdır. Çünkü uygulama sonrası güneşe maruz kalmak, denize girmek cildi tahriş edecektir. Yaz aylarında uygulanan epilasyon yöntemleri olsa da risk almaya hiç gerek yoktur.

Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazer epilasyon seansınız başarıyla tamamlanmış olabilir ancak süreç hala devam ediyor. İşte bu süre zarfında dikkat etmeniz gerekenler.

• İlk 24 saat içerisinde lazer epilasyon uygulaması yapılan bölge sıcak su temasından kaçınılmalıdır.

• Spor yapmak sağlıklıdır ancak bu dönemde ara verirseniz iyi olabilir. Zira terlemek uygulama yapılan bölgeyi tahriş edebilir.

• Zaten yaz aylarında lazer epilasyonun yapılmasının sakıncalı olduğunu belirtmiştik ancak yaptı iseniz güneşten kaçın. Ayrıca solaryum da yasak. Eğer yüz bölgenize lazer epilasyon uygulaması yaptırdıysanız yüzünüze güneş kremi kullanın.

• Eğer uygulama sonrası bir kızarıklık ile karşılaştıysanız endişelenmeyin biraz buz iyi gelecektir. Ancak buzun direkt temasından kaçının. Bir bez sererseniz daha iyi olabilir. Kızarıklık geçmez ise mutlaka doktora başvurun.

Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sakıncaları Nelerdir?

Lazer epilasyon uygulamasının bilinen bir zararı olmamakla beraber uygulama anında hissedilen acı ve kızarıklık geçicidir. Lazer epilasyon birçok kişi tarafından radyasyon ile ilişkilendirilir. Ancak bu uygulama radyasyon yaymayan bir uygulamadır. Ancak kalp pili olan kişilerde ve hamile olan kadınlarda uygulanması sakıncalı olabilir.

Epilasyon Hizmetine mi İhtiyacın Var?

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

HEMEN ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Epilasyon Hizmeti Verenler

Fuat TEKEDERELİ Beauty Center

Fuat TEKEDERELİ Beauty Center

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Diyarbakır / Kayapınar

Microblading Kıl tekniği kaş Kalıcı Eyeliner Dudak renklendirme Kirpik Lifting İpek ...

Teklif İste Profil Görüntüle
Selma Şekeroğlu

Selma Şekeroğlu

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Avcılar

Kalıcı makyaj, lazer epilasyon, cilt bakımı, ben ve çil silme, bölgesel inceleme, kırışıkl...

Teklif İste Profil Görüntüle
Selin Açıkay ESTETİK

Selin Açıkay ESTETİK

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Muğla / Milas

Selin Açıkay ESTETİK Epilasyon cilt bakım altın iğne Hydrafacial cilt bakımı kalıcı mak...

Teklif İste Profil Görüntüle
Zeynep Akduruk

Zeynep Akduruk

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Küçükçekmece

Merkezimizde lazer epilasyon cilt bakımı leke akne tedavileri kalıcı makyaj protez tırnak kirpi...

Teklif İste Profil Görüntüle
Eva estetik ve yaşam merkezi

Eva estetik ve yaşam merkezi

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Muratpaşa

Sonuç odaklı hizmetlerimizle Eva estetik ve yaşam merkezimize bekleriz.

Teklif İste Profil Görüntüle
Bahar Parmaksız

Bahar Parmaksız

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Ataşehir

BAHAR KUAFÖR EVİNİZİN HİJYENİK VE RAHAT ORTAMINDA KUAFÖRÜNÜZ DEN EVİNİZDE HİZMET ALMAYA...

Teklif İste Profil Görüntüle

Epilasyon Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;