Diyetisyen Hizmeti Ortalama Ücretler

700₺ - 300₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

700₺ - 300₺ Ortalama Ücret
700₺ - 300₺ Ortalama Ücret
700₺ 300₺

Diyetisyen Ücret Rehberi

Kişilerin sağlıklı ve dengeli beslenmesini, fazla kilolarından kurtulmasını, gerekiyorsa kilo almasını ve hastalığa göre beslenme programını oluşturan kişilere diyetisyen denir. Diyetisyenin diğer anlamı beslenme uzmanıdır. Çeşitli beslenme grupları ve diyetler bulunur. Diyetisyen kontrolü ile gerçekleştirilmesi sağlık için önemli olan bu diyetlerden yararlanabilmek için ara.com.tr’de dilediğiniz an ilan açabilirsiniz. Diyetisyen maliyetini belirleyen çok sayıda unsur bulunur. Bunlar aşağıda sıralandığı gibidir. 

Diyetisyen Hizmeti Ücretini Belirleyen Genel Unsurlar 


Diyetisyenin Profesyonelliği

Diyetisyenin alanındaki deneyimi, tanınırlığı ve profesyonelliği hizmet maliyetini belirleyen önemli unsurlardandır. Uzman diyetisyenlere ödenmesi gereken tutarın daha yüksek olması, bu nedenle olağandır. 

Yapılacak Ölçüm ve Tahliller 

Diyetisyenler, hastanın sağlık hikayesi, kronik hastalıkları, yaşı ve kilosuna bağlı olarak birtakım ölçüm ve tahliller gerçekleştirir. Tahlillerin içeriği, sayısı ve tüm faktörler hizmet maliyetinin değişmesine sebebiyet verir.

Diyetisyenin Klinik ya da Hastaneye Bağlı Olması 

Hastane ile çalışan diyetisyen ücretleri, yönetim tarafından belirlenir. Özel kliniği olan diyetisyenler ise kendi fiyat tarifelerini belirler. Diyetisyen hizmet bedeli, bu durumlara göre değişir. 

Seans Sayısı

Hastanın durumu, uygulanacak diyetin türü ve ne derece bağlı kalındığı göz önünde bulundurularak seans sayısı belirlenir. Diyetisyen, seans sayısı ve sıklığına göre hizmet fiyatlandırmasını ayarlayacaktır.

Diyetisyen Kliniğinin Lokasyonu

Kliniğin konumu, önemli unsurlardan biridir. Büyük şehirlerde ya da merkezi mekanlarda yer alan diyetisyen klinikleri için fiyatlar genellikle daha yüksektir. Kullanıcılar, seçim yapmadan önce diyetisyenin yetkinliği hakkında bilgi sahibi olmalıdır.

Diyet Türü

Diyetisyen hizmet maliyetini belirleyen en önemli unsur diyet türüdür. Hasta isteklerine, sağlık durumuna ve diyetisyen seçimine göre farklı diyet türleri uygulanır. Diyet tipleri aşağıda sıralandığı gibidir. 

Sağlıklı Beslenme Diyeti

Vücudun ihtiyacı olan vitamin, mineral ve protein alınmadıkça çeşitli sorunlar baş göstermektedir. Bazen bir sorun sebebiyle bazen ise genel kontrol amaçlı kan değerlerine bakıldığında, vücuttaki eksiklikler sebebiyle doktor hastayı diyetisyene yönlendirebilir veya takviye ilaçlar verebilir. Bu amaçla diyetisyene gidildiğinde, eğer boy kilo oranı ve vücuttaki yağ oranı iyiyse, diyetisyen sadece sağlıklı beslenme için bir diyet programı hazırlar. Bu diyetin kilo verme ve kilo alma ile ilgisi bulunmaz. Doğru beslenemeyen kişilerin ne zaman ne yemesi gerektiğini anlatan bir yol göstericidir. 
Sağlıklı beslenme için diyetisyen ücreti: 300 TL – 1000 arasında değişir.

Sporcu Beslenmesi 

Sporcuların konsantrasyonu, dayanıklılığı ve sağlığının korunması için uygulanır. Sporcu beslenmesi ile sporcunun performansının arttırılması hedeflenir. Doğru beslenen bir sporcunun, düzensiz beslenen bir sporcuya göre kilosu tam olması gerektiği sınırda, gelişme ve büyüme eğrileri düzgün, yüksek konsantrasyonlu ve daha enerjik olduğu görülür. Bu beslenme grubunda protein değeri normal, karbonhidrat değeri zengin ve yağ içeriği az olan beslenme programları uygulanır. Sıvı tüketimi oldukça fazladır. B vitaminleri, tiamin, biotin, kalsiyum ve demir açısından zengin olan besinler ağırlıklıdır. 
Sporcu beslenmesi için diyetisyen ücreti: 600 TL – 1000 arasında değişir.

Hamilelikte Beslenme

Genel bilinenin aksine hamilelikte iki kişilik yemek yemek tamamen sağlıksız ve yanlıştır. Eğer olması gerekenden fazla kiloda hamile kalındıysa, hamilelikte alınması gereken kilo 7-8 kiloya kadar düşer. Gebeliğin ilk 3 ayında fazladan kilo alınmasına ihtiyaç yoktur. Kilo verilmemesi yeterlidir. Normal ve sağlıklı beslenme devam edebilir. İkinci 3 ayında gebe, normal beslenmesine ek olarak 300 kalori daha almalıdır. Tüm bu süreçte diyetisyen tarafından yenmesi gereken besinler, ek kalori alımı için tüketilecekler, mide yanmaları için diyetler, aşerme problemi için öneriler ve gebelikte uzak durulması gereken besinler için bir program yapılır.  
Hamilelikte beslenme için diyetisyen ücreti: 500 TL – 1000 arasında değişir.

Kilo Alma Diyeti

Vücut kitle indeksi normalin altında olan kişiler sağlıklı kilo alma diyeti için diyetisyene başvurabilirler. Kilo almak sanılanın aksine, kilo vermek kadar zor bir süreç olabiliyor. 
Kilo almanın en sağlıklısı dengeli bir kas kütlesi ve az yağdır. Kilo ve günlük yakılan kaloriye göre, günde ekstra 300-500 kalori alınmalıdır. Bu da diyetisyen programıyla mümkün olabilmektedir. Kilo almaya çalışırken sağlıksız bir vücut, büyük bir karın ve bölgesel alınmış kilolara sahip olmamak için diyetisyen yardımı alınmalıdır. 
Kilo alma diyeti için diyetisyen ücreti: 200 TL – 1000 arasında değişir.

Kilo Verme Diyeti

Diyetler içerisinde en çok tercih edilen diyettir. Beslenme uzmanına gitme sebebi olan en büyük sorun fazla kilolardır. Çeşitli hastalıklar, metabolizma yavaşlaması, ilerleyen yaş, hareket etmenin azalması ve kişinin kendini durduramaması sebebiyle verilemeyen kilolar için ilk durak diyetisyendir. Kilo verme süreci yavaş, sağlıklı ve aktiviteli olmalıdır. Kalıcı kilo kaybı için en önemlisi yavaş kilo vermektir. Kişi sadece diyetisyenden aldığı listeyi uygulamakla yetinmeyip, yeterli egzersiz yapmalı ve besinleri doğru pişirip hazırlamalıdır. Sıvı alımı çok önemlidir. 
Kilo verme diyeti diyetisyen ücreti: 600 TL – 1000 arasında değişir.

Online Diyet

Online diyet hem ekonomik hem zamandan tasarruftur. Diyetisyenin bir telefon uzağında olması ve devamlı takip altında olmak kişiyi diyetine sadık kalmaya zorlayan bir faktördür. Bazı diyetisyenler mobil uygulamalarla bazıları ise telefondan iletişim kurarak online diyet hizmeti verebilirler. Dezavantajı ise diyetisyenin ölçümlerinizi kendisinin yapmamasıdır. En başta sizden ölçülerinizi, kilo ve boyunuzu, kan değerleriniz gibi çeşitli bilgi ve belgeleri ister. Bu sonuçlara göre diyet listesini hazırlar. 
Online diyet diyetisyen ücreti: 50 TL-250 TL (1 aylık)

Bunlar dışında bilinen beslenme programları:
• Glutensiz beslenme diyeti
• Diyabet diyeti
• Spastik kolon diyeti
• Crohn diyeti
• Ramazan ayı diyeti
• GAPS diyeti
• Atkins diyeti
• İsveç diyeti
• Alkali diyeti
• Paleo diyeti
• Dukan diyeti
• Akdeniz diyeti
• Laktoz intoleransı diyeti
• PCOS diyeti
• Çölyak diyeti
• Böbrek yetmezliği diyeti

Diyetisyen Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 
• Hemen hemen her diyetisyenin web sitesi veya kliniğinde, geçmiş hastalarına ait referans fotoğraflar bulunmaktadır. Bu eski danışanların öncesi-sonrası fotoğraflarına bakıp bir fikir oluşturabilirsiniz. 
• Aylık ücret öderken kaç seans olduğunun öğrenilmesi gerekmektedir. 1 aylık ücrete 1 seans da dahil olabilir, 4 seans da. 
• Diyetisyen ücretleri arasında dev farklar mevcuttur. İyi araştırma yaparak doğru diyetisyen bulunmalıdır. 
• Seansları kaçırmak diyetin işleyişini bozacaktır. Her diyetisyen, bir sonraki seansa kadar olan programı yapar. Seansı kaçırıp aynı programı devam ettirmek veya diyeti bozmak, zaman kaybı ve emeklerin karşılığının alınmamasına sebep olabilir. 
• Diyetisyene gitmeden önce kararlı ve iradeli olmak önemlidir. Kişinin kendine inanması ilk adımdır. Sonrası diyetisyenin yeteneği ve kişinin diyete uymasıyla başarıya ulaşır. 

En sık tercih edilen diyet programları ve diyetisyenlerin bu programlarda uyguladıkları sistemler bu şekildedir. Sağlığımız için önemi çok büyük olan beslenmenin doğru, düzenli ve sağlıklı olması gerekir. Sağlıksız beslenme, tüm iç organları için açık bir tehdittir. Diyete ihtiyaç duyan herkesin diyetisyen için kliniğe gitmesi tamamen tıbbi olmakla birlikte, bir lüks değildir.  Gereksiniminiz olan diyetisyen hizmetini hızlı ve güvenilir bir şekilde almak için ara.com.tr üzerinden istediğiniz zaman ilan açabilir gelen uzman yorumlarını arasından istediğinizi seçebilirsiniz. 

Diyetisyen Hizmet Verenler

Hilmi Tunahan Bülbül

Hilmi Tunahan Bülbül

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Adana / Ceyhan
Teklif İste Profil Görüntüle
Aysu Gül

Aysu Gül

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Ataşehir
Teklif İste Profil Görüntüle
Diyetisyen Merve ÖZKAYA

Diyetisyen Merve ÖZKAYA

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Giresun / Merkez

BAŞLICA HİZMETLER Diyetisyen Randevusu Online Danışmanlık Online Diyet Randevu Diğer ...

Teklif İste Profil Görüntüle
Aydın demirbuğa Demirbuğa

Aydın demirbuğa Demirbuğa

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kayseri / Talas
Teklif İste Profil Görüntüle
nursena ardalı

nursena ardalı

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Bursa / Nilüfer
Teklif İste Profil Görüntüle
Serkan sefer Kılıç

Serkan sefer Kılıç

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Beşiktaş

Kan grubuna göre beslenme programı ve fitness, body building, plates eğitimi. Sakatlık ve yar...

Teklif İste Profil Görüntüle
Nirvanaestetik Güzellik

Nirvanaestetik Güzellik

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Yalova / Merkez
Teklif İste Profil Görüntüle
Ömer Türkel

Ömer Türkel

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Buca
Teklif İste Profil Görüntüle
Serkan Gümüş

Serkan Gümüş

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kütahya / Merkez

Kişiye Özel Antreman Ve Beslenme Programı Yazmaktayım. %100 Sonuç odaklı çalışıyorum.Beni...

Teklif İste Profil Görüntüle
Diyetisyen Zeynep Yaprak

Diyetisyen Zeynep Yaprak

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kastamonu / Merkez

Merhaba, ben Diyetisyen Zeynep Yaprak. Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bö...

Teklif İste Profil Görüntüle
Personal trainer metin

Personal trainer metin

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Çankaya
Teklif İste Profil Görüntüle
Ali Batuhan Sorgun

Ali Batuhan Sorgun

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Adana / Yüreğir
Teklif İste Profil Görüntüle
Hasan Tahsin Biçen

Hasan Tahsin Biçen

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Muğla / Bodrum
Teklif İste Profil Görüntüle
Ali Öncül

Ali Öncül

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Sultanbeyli

Mermer silim parlatma işi yapılır

Teklif İste Profil Görüntüle
Fizyohome

Fizyohome

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Şişli
Teklif İste Profil Görüntüle
Uzay medikal

Uzay medikal

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Alanya
Teklif İste Profil Görüntüle
Deniz Yüksel

Deniz Yüksel

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bahçelievler

Instagram @zindedegisim hesabımdan ulaşabilirsiniz Pilates ve personel trainning alanında onli...

Teklif İste Profil Görüntüle
Alparslan Balak

Alparslan Balak

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bahçelievler

İnstagram Profil = alparslanbalak

Teklif İste Profil Görüntüle
Ece Kaya

Ece Kaya

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Kadıköy

Üniversite öğrencisiyim

Teklif İste Profil Görüntüle
FIRAT TURAN

FIRAT TURAN

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kocaeli / Çayırova
Teklif İste Profil Görüntüle
AHMET SULUKAYA

AHMET SULUKAYA

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Ümraniye
Teklif İste Profil Görüntüle

Diyetisyen Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;