E-mail Pazarlama Hizmeti Ortalama Ücretler

400₺ - 3500₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

400₺ - 3500₺ Ortalama Ücret
400₺ - 3500₺ Ortalama Ücret
400₺ 3500₺

Mail Pazarlama Ücret Rehberi

E-posta yada mail pazarlama, yeni nesil teknolojik bir pazarlama yöntemi olup pazarlanacak hizmetin belli bir kitleye ulaşmasını sağlayan bir araçtır. Dijital pazarlamanın en çok tercih edilen üyesi olan e-posta pazarlama, Web 2.0 ile birlikte tüm sektörlerde kullanılmaya başlanmıştır. E-posta pazarlama sayesinde hedef kitleye doğrudan ulaşılabilirlik, kişisellik, karşılıklı etkileşim daha da artmıştır. Diğer yandan şirketlere, kullanıcılarının e-postaya verdikleri tıklama, görülme gibi tepkiler verimlilik açısından büyük başarı getirmektedir. E-posta pazarlama şirketlere daha birçok açıdan avantaj sağlamaktadır. Maliyetleri azaltması, zamandan tasarruf ve kolay analiz edebilme gibi etmenler mail pazarlamanın popülerliğini arttırmaktadır. E- posta pazarlamanın sağladığı kolaylık ve tercih edilirlik mail pazarlama ücretleri üzerinde de etkilidir. Bu ücretlerin belirlenmesinde ise e-posta içeriği, hedef kitle, şirketlerin istekleri gibi farklı unsurlar yer almaktadır. Ortalama e-posta pazarlama ücretleri 175 ile 1350 TL arasında değişmektedir.

Mail Pazarlama Fiyatlarını Belirleyen Unsurlar

Mail İçeriği

E-posta pazarlamanın hangi amaçla kullanılacağı içeriğini belirlemektedir. Çoğu e-ticaret sitesi veya alışveriş siteleri e-posta pazarlamasını reklam, satış ve indirim gibi konular için sıklıkla kullanmaktadır. Daha küçük ve minimal şirketler ise e-posta pazarlamayı çalışanlarını yada müşterilerini bilgilendirme amaçlı kullanmaktadır. Yoğun olarak kullanılan e-posta pazarlama içeriklerinin ücreti daha fazla olurken, bilgilendirme amaçlı içeriklerin fiyatı daha düşüktür.

Şirketlerin İhtiyaçları

E-posta pazarlama için şirketlerin ihtiyaçları ücretleri belirleyen önemli bir unsurdur. Şirketlerin e-posta pazarlamayı ne için kullanacağı ve neyi hedefledikleri bu hizmetin şekillenmesini sağlamaktadır. Hedef kitleye yönelik, çalışanlara yönelik ve rekabet edilen diğer şirketlere yönelik farklı pazarlama teknikleri bulunmaktadır. Bu farklılık ücretler konusunda da değişkenlik göstermektedir.

Hedef Kitle

E-posta pazarlama hizmetleri şirketlerin isteğine bağlı olarak kişiselleştirilebilmektedir. Buna göre istedikleri hedef kitleye göre bu hizmeti alabilmektedirler. Cinsiyet, yaş, eğitim gibi farklı kıstaslara bağlı olarak mail pazarlama fiyatları da değişmektedir. Ayrıca pasif kullanıcılara yönelik etkileşimi yeniden kazandıracak, onları yeniden harekete geçirecek e-posta hizmetleri de ücretleri yükseltebilmektedir.

Sektör Farklılığı

E-posta pazarlama hizmeti çok farklı sektörlerde aktif olarak kullanılmaktadır. Dijitalleşme ve teknolojik altyapının gelişmesi bu hizmeti zorunlu kılmaktadır. Kurumsal sektörler için bu hizmetin fiyatı daha uygunken, online alışveriş siteleri ve e-ticaret yapan firmalar için e-posta pazarlama hizmeti daha yüksektir.

Mail Pazarlama Teknikleri

E-posta pazarlama için kullanılan teknikler ücreti de etkilemektedir. Ödeme onay maili, videolu içerikler, teşekkür maili, özel günlerde atılan mailler gibi çok sayıda teknik kullanılmaktadır. Bu mailler kullanıcıların kendini özel ve değerli hissetmesini sağladığı için alışverişi teşvik etmektedir. Bu hizmetlerin ücretleri de sıradan mail pazarlamaya göre daha yüksek olabilmektedir.

Mail Pazarlama Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hedef kitlenin alışveriş aktivitelerini etkileyecek, şirketlerin de maliyetini yükseltecek e-posta pazarlama hizmeti için dikkat edilmesi gerekenler şunlardır;

• E-posta ve dijital pazarlama ile ilgili bilgi sahibi olunmalıdır. Bu hizmetin şirketin politikasına uygun olmasına dikkat edilmelidir.

• Şirket ihtiyaçlarına uygun e-posta pazarlama hizmeti almak için kurumların profilleri incelenmelidir. Yazılan yorumlar ve yapılan değerlendirmeler mutlaka okunmalıdır.

• Hizmeti almadan önce firmadan yetkili birisiyle mutlaka görüşülmeli ve istenilenler karşılıklı konuşulup kararlaştırılmalıdır.

• Hizmet ile ilgili bir sorunla karşılaşıldığında firma bilgilendirilmeli ve çözümü istenmelidir. Aksi halde başka bir hizmet sağlayıcı ile anlaşılmalıdır.

Mail Pazarlama Hizmeti Aldıktan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

• Hizmet alındıktan sonra mutlaka firmaya ücret ödemesi gerçekleştirilmelidir.

• Hizmet ile ilgili firmanın profiline mutlaka olumlu ya da olumsuz görüş bildirilmelidir. Bu görüşler diğer kullanıcıların fikir sahibi olmasında ve firmanın da tercih edilebilirliğinde etkilidir.

E-mail Pazarlama Hizmet Verenler

Halil İbrahim Yılmaz

Halil İbrahim Yılmaz

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Sivas / Sivas
Teklif İste Profil Görüntüle
Veli SANLI

Veli SANLI

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Denizli / Pamukkale
Teklif İste Profil Görüntüle
Recep Baydar

Recep Baydar

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Diyarbakır / Yenişehir
Teklif İste Profil Görüntüle
Vizyon Design

Vizyon Design

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Yozgat / Yozgat
Teklif İste Profil Görüntüle
Ahmet Curu

Ahmet Curu

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Eskişehir / Tepebaşı

Sizlere Hosting ve E-posta pazarlama hizmetleri sağlamaktayım

Teklif İste Profil Görüntüle
Adem Bekiroğlu

Adem Bekiroğlu

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bağcılar

Arge Mimarlık yıllardır inşaat sektöründe çok geniş kapsamlı olarak hizmet vermektedir. ...

Teklif İste Profil Görüntüle
Özalp Bilişim Hizmetleri

Özalp Bilişim Hizmetleri

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Beypazarı
Teklif İste Profil Görüntüle
Hasan Öztürk

Hasan Öztürk

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Balıkesir / Bandırma
Teklif İste Profil Görüntüle
uğur ağırgöl

uğur ağırgöl

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Sarıyer

dijital pazarlama sosyal medya reklam blog seo işleriniz için destek vermekten mutluluk duyar...

Teklif İste Profil Görüntüle
Ebubekir Gümüşok

Ebubekir Gümüşok

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Konya / Meram

Fırsat telefonunuza geldi.

Teklif İste Profil Görüntüle
Mesken Group

Mesken Group

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Bornova
Teklif İste Profil Görüntüle
AHMET EZ.

AHMET EZ.

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Bursa / Mudanya

Sizin için Sosyal medya ve e ticaret platformlarında pazarlama reklam ve görsel iletişim tasarı...

Teklif İste Profil Görüntüle

E-mail Pazarlama Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;