Kimya Özel Ders

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

Kimya Özel Ders Hizmet Verenler

Elif Seyman

Elif Seyman

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Başakşehir

Tüm illere online ders verilir izmir içi ise yüz yüze verilir

Teklif İste Profil Görüntüle
Mehmet Kılıç

Mehmet Kılıç

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Gaziantep / Şahinbey

Matematik alanında istediğiniz seviyedeki öğrencilerimize özel olarak fen bilimleri ve matemat...

Teklif İste Profil Görüntüle
Ecehan Sezgin

Ecehan Sezgin

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Isparta / Merkez

İlkokul, ortaokul, lise düzeyinde derslere yardımcı ezbere değil öğrenmeye dayalı bir sistem...

Teklif İste Profil Görüntüle
Cansu Şahin

Cansu Şahin

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Maltepe

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi öğrencisiyim. Fen lisesinden mezun oldum ve YKS 2021 sayısalda 1979 s...

Teklif İste Profil Görüntüle
Birol Ataseven

Birol Ataseven

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Buca

Dokuz Eylül üniversitesi Eğitim fakültesi Kimya öğretmenliği mezunuyum 5 yıldır özel kurum...

Teklif İste Profil Görüntüle
Tarık Yıldırım

Tarık Yıldırım

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bahçelievler

Merhabalar ben Tarık, Marmara Üniversitesi mühendislik öğrencisiyim. 21 yaşındayım. Eğitimi...

Teklif İste Profil Görüntüle
Hakkı Akyol

Hakkı Akyol

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Maltepe

1997 den beri milli eğitimde öğretmenim. Lise KİMYA; ortaokul MATEMATİK ve FEN BİLİMLERİ öz...

Teklif İste Profil Görüntüle
Mustafa Mustafa

Mustafa Mustafa

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Çekmeköy

Mersin üniversitesi gıda mühendisliği bölümü mezunuyum

Teklif İste Profil Görüntüle
Kürşat Efil

Kürşat Efil

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Samsun / İlkadım

9, 10, 11, 12. Sınıf Takviye TYT / AYT Kimya Özel Ders

Teklif İste Profil Görüntüle
Hamza Aydoğan

Hamza Aydoğan

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Fatih

Merhaba ben İstanbul da mekatronik mühendisliği (ingilizce) son sınıf öğrencisiyim. Türkçe,...

Teklif İste Profil Görüntüle
tufan gör

tufan gör

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Sinop / Merkez

herturlu dıreksıyon dersı ılerı olarak kolayca verırır arac kullanma ogretılır

Teklif İste Profil Görüntüle
CANSU KATIKSIZ

CANSU KATIKSIZ

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Fatih

Yıldız Teknik Üniversitesi Biyomühendislik bölümü öğrencisiyim. Bölümüm %100 ingilizce. ...

Teklif İste Profil Görüntüle
Ece Kaya

Ece Kaya

5 1 Yorum
1 Kişi Seçti İstanbul / Kadıköy

İstanbul Üniversitesi’nde mühendislik okuyorum. Şu an hazırlık sınıfındayım. Liseyi okul...

Teklif İste Profil Görüntüle
Burak Erçoban

Burak Erçoban

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Fatih

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi 3.sınıf öğrencisiyim.2018 YKS’de Türkiye’de 594.oldum.Öğrenci...

Teklif İste Profil Görüntüle
Özkan Par

Özkan Par

0 0 Yorum
2 Kişi Seçti İstanbul / Bahçelievler

6 yıllık doktorum 11 yıldır özel ders veriyorum üniversite sınavında derecelerim var.Lise ve...

Teklif İste Profil Görüntüle

Kimya, en temel tanımıyla, maddenin incelenmesidir. Çevremizdeki dünyayı tanımlamaya ve açıklamaya yardımcı olan bir fizik bilimidir. Kimya öğretmeni, maddenin ne olduğu, özelliklerinin ne olduğu, maddelerin nasıl ve neden ayrıldığı ve çevredeki enerjiyle etkileşime girme biçimleri de dahil olmak üzere konunun temel kavramları hakkında bir eğitim verir. Kimya önemli bir konudur. Çünkü her tür malzeme maddeden yapılmıştır. Vücudumuzu, evlerimizi, arabalarımızı ve hatta yiyeceklerimizi oluşturan element taşlarının anlatıldığı bilim dalı Kimyadır. İstediğiniz iş veya kariyer bilimsel olsun ya da olmasın, kimya yaşamımızın içindedir. Yaşamla iç içe olan bu bilim dalını anlamak hayatı anlamaktan da geçer.

Kimya Özel Ders Almak veya Kimya Öğrenmek Neden Bu Kadar Önemli?

 • Kimya bir çok kavramı içinde barındırır. Fizik ile biyoloji, jeoloji ve diğer doğa bilimleri arasında köprü kurar. Genellikle "merkezi bilim" olarak adlandırılır. Kimya dersi veya kimya özel ders, öğrencilerin hayatına lise yıllarında girmeye başlıyor ve hatta üniversitede de belli bölümlerde devam ediyor. 
 • Sınıf içi alıştırmalarında ve kimya sınavlarında en iyi performansı sergilemek için genel kimya ile ilgili materyalleri güçlü bir şekilde anlamanız gerekir. Bu noktada devreye kimya özel ders giriyor. 
 • Bilginiz ve analitik becerileriniz gelecekteki eğitiminizin ve hatta kariyerinizin yolunu belirleyebilir. Bir çalışma alanına karar vermemiş olsanız bile, kimya özel ders almak çevrenizdeki dünyayı anlamaya yardımcı olur. 
 • Gıda sektöründe bir kariyer yapmaya karar verdiniz diyelim. Zamanında bir kimya öğretmeni tarafından aktarılan ve zamanında değer verilmeyen konunun ne kadar önemli hale geldiğine bakalım. Vitaminler, mineraller, enzimler ve su içeriği, bir gıda mühendisinin bir gıdanın kalitesini artırmak, depolamak ve güvenli kullanım için en çok dikkat ettiği elementlerdir. Mühendislerin, bu maddeleri optimize etmek için başvurduğu kişiler, kimyasal formül tasarlayacak olan kimyagerlerdir.
 • Çevresel bir kimyager su, toprak ve havadaki kimyasalları ve kimyasal reaksiyonlarını inceler. Su kalitesi çalışmaları yapabilir ve insan tüketimi için kullanılan su kaynaklarını test edebilir. Kimya öğretmeni tarafından öğrencilere aktarılması gereken bir diğer önemli konu da budur. Kariyer olarak her mesleğin alt dalında karşımıza çıkmaya devam ediyor. 
 • Kimya hocası olmayı gelecekte meslek bazında düşünmeseniz bile; ekin yetiştirmek, hayvancılık, gübre ve böcek ilacı geliştirmek için kimyaya başvurabilirsiniz. Okulda öğrendiğiniz temel bilgiler işinize  yarayabilir. Ancak kimya özel ders, sizi bir adım öteye taşıyacaktır.  
 • Adli kimyagerler, suç mahallerini ve kanıtları analiz etmek için teknik bilgilerine başvururlar. Bir kişiyi tanımlamak için sadece parmak izi kullanmakla kalmaz, aynı zamanda bir test örneğinde proteinler, lipitler, patlayıcı bileşikler ve hatta genetik materyaller de bulabilirler. 

Kimya Öğretmeni Bize Ne Anlatmaya Çalışıyor?

 •   Kimya öğrenmek pek çok insan için kolay değildir. Kimya gibi sonsuz konuyu içinde barındırabilen bir bilim dalını, sadece kitaplardan okuyarak veya belgesellerden izleyerek kavrayamayız. Bilgisine sonsuz güvenebileceğimiz deneyimli bir kimya öğretmeni kimya dersini zevk alabileceğiniz bir zaman dilimine çevirebilir.
 • Aldıkları eğitimin içinde öğrenci psikolojisi olması sebebiyle,  öğrencinin zeka tipine(görsel, işitsel, dokunsal vb.) göre öğrenme metotlarını belirleyebilir.
 • Bir kimya hocası rehberliği ve varlığı, daha verimli çalışmanıza yardımcı olabilir. Böylece kendi başınıza yaptığınız çalışmadan daha doğru sonuçlar elde edebilirsiniz. 
 • Kimya öğretmeni, size etkili çalışma alışkanlıkları gösterip, eğitim hayatınıza bir ışık tutar. Artık okul, kimya dersi ve sınavlar korkulacak kavramlar olmaktan çıkar.  
 • Öğretmeninizden alacağınız ipuçları ve tavsiyeler, sınavlara hazırlamanızı ve odaklanmanızı kolaylaştırır. Eğitimde zaman yönetimi her şey olduğu için, en büyük destekçiniz her zaman kimya öğretmeni olacaktır.

Kimya Özel Ders Eğitim Hayatınızı Nasıl Değiştirebilir?

Kimya, hayatımızdaki her şey için geçerli olan temel bir bilimsel disiplindir. Akademik bir öncelik haline getiren çok çeşitli kariyerlerde de kullanılır. Bununla birlikte, maddenin, bileşiminin, reaksiyonlarının ve enerji ile etkileşimlerinin tanımlanmasına yönelik teknik yaklaşımı birçok öğrenciyi zorlamaktadır. Konuyu tanımlamaktan gözlem yapmaya kadar, kimya öğretmeni kişisel olarak sınıf çalışmalarınızı anlamanıza ve standart bir sınava hazırlanmanıza belli bir seviyeye kadar yardımcı olabilir. Okuldaki bir kimya hocası, maalesef birebir yardım ve özel muamele için yeterli zamana sahip değildir. Bu imkana, okul dışı bir kimya özel ders sayesinde ulaşabilirsiniz. 

İlk dersten itibaren, birebir çalışmanın neden bu kadar faydalı olabileceğini görebilirsiniz. Alanında deneyimli bir kimya öğretmeni ile yeterliliğinizi artırabilir ve bir sınava daha iyi hazırlanabilirsiniz. Hatta gelecekte meslek olarak da düşünebilirsiniz. Yukarıda açıklamış olduğumuz gibi, kimya eğitimi alan her birey kimya öğretmeni olmakla kalmıyor. 

Kimya Öğretmeni Ararken Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Periyodik tabloyu daha iyi kavramak mi istiyorsunuz? Organik kimya hakkında bilgi edinmek mi istiyorsunuz? Kimya özel ders almak için doğru öğretmeni mi keşfetmek istiyorsunuz? Profesyonel öğretmenlerimiz, sitemizde sizleri bekliyor.

İşinde uzman ve deneyimli bir kimya öğretmeni ile ders konusunda sıkıntı çeken bir öğrenciyi buluşturursanız sonucu ne olur? Kesinlikle başarı! Öğrenme stilinize uyan ve eksiklerinizin tam olarak hangi konularda olduğunu bilen bir kimya öğretmeni ile çalışmak dünyalar kadar fark yaratabilir. Bu mükemmel kimya hocası ile buluşma fırsatı için; karşınıza ilk çıkan rastgele birini seçmek yerine, öğretmen arayışınız için bir strateji oluşturmanız gerekir.

Belirtmek istediğimiz en önemli iki şey, ne tür bir kimya öğretmeni ihtiyacınız olduğu ve hangi düzeyde olduğudur. Bunu yaparken, aramanızı, eğitim ihtiyaçlarınız için size en iyi dersi verebilecek öğretmenlerle daraltmış olursunuz. Bu kategorilendirmeyi ve filtrelendirmeyi, kullanıcı dostu sitemiz mümkün kılarak işinizi daha da kolaylaştırıyor. Formumuzda isteklerinizi belirttikten sonra, öğretmenlerimizi teklifler olarak size sunuyoruz. Alanında uzman eğitmenler tarafından kimya özel ders almak için doğru adrestesiniz.

Kimya Özel Ders Hizmeti Ortalama Ücretler

80₺ - 120₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

Ücret Rehberini Gör
80₺ - 120₺ Ortalama Ücret
80₺ - 120₺ Ortalama Ücret
80₺ 120₺

Kimya Özel Ders Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;