İspanyolca Özel Ders

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

İspanyolca Özel Ders Hizmet Verenler

tufan gör

tufan gör

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Sinop / Merkez

herturlu dıreksıyon dersı ılerı olarak kolayca verırır arac kullanma ogretılır

Profil Görüntüle
İrem Keskin

İrem Keskin

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Şişli
Profil Görüntüle
Sabit Özdemir

Sabit Özdemir

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Esenler
Profil Görüntüle
A Kind Of Phoneix

A Kind Of Phoneix

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Çanakkale / Merkez
Profil Görüntüle
Ali Durukan

Ali Durukan

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Çankaya
Profil Görüntüle
Hamza Aydoğan

Hamza Aydoğan

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Fatih

Merhaba ben İstanbul da mekatronik mühendisliği (ingilizce) son sınıf öğrencisiyim. Türkçe,...

Profil Görüntüle

İspanyolca özel ders hizmetinden faydalanarak dünyada en çok konuşulan 4. dili akıcı bir şekilde kısa sürede öğrenmek mümkün. İspanyolca, dünyada en çok konuşulan dillerin yanı sıra Amerika'da en çok konuşulan ikinci dildir. Günümüzdeki İspanyolca, İspanya'nın Kastilya bölgesinden gelir. Yaklaşık 527 milyon insan tarafından konuşulan dili öğrenmek kolay iletişim kurmaktan yaygın iş olanaklarına pek çok konuda fayda sağlar. 

Uzun yıllardan beri tarih sahnesinde yer alan bu dil, son derece zengin ve karmaşıktır. İspanyolca, büyük imparatorlukların yükselişine ve düşüşüne tanıklık etti, kültürel kimliği sembolü haline geldi ve bir birlik aracı olarak kullanılmasının yanı sıra bölünmeye de sebep oldu. Bugün, dünyanın en çok konuşulan ikinci ana dili İspanyolcadır ve dünyanın her köşesindeki insanlar tarafından kullanılır.

İspanyolcanın Tarihi

İspanyolca 1500 yıldan daha eski bir tarihe sahiptir. İspanyolca, Latincenin bir lehçesi olarak İber Yarımadası'nda ortaya çıktı. Avrupa'da baskın olan İspanyolca lehçesine Kastilya İspanyolcası denir. Roma İmparatorluğu sırasında, Latin dili yarımadadaki resmi dildi ancak bir süre sonra Keltler ile İberlilerin yerel dilleri latinceyle karıştı ve ortaya İspanyolca çıktı. İsyancı akınları ile dil, gelişti ve farklılaştı. Müslümanların İspanya'yı işgaliyle sanat ve mimari gibi belirgin kültürel alanlarda Arapça 4000'ü aşkın kelime ile İspanyolcaya katkıda bulundu. Kastilya Krallığı tarafından bölgeyi işgal etmesiyle konuşulan dil günümüzdeki İspanyolcaya evrildi. 

13. yüzyılda Bilge Alfonso olarak bilinen Kastilya Kralı, klasik edebiyatın İspanyolcaya çevrilmesi de dahil olmak üzere astronomi, hukuk ve tarih gibi çeşitli konuları belgelemek için mahkemelerde katipler topladı. Dili yazıya geçirmek hem günümüzdeki kullanımı ile İspanyolcayı sağlam bir temele oturttu hem de yaygınlaştırdı. 1713 yılında Kraliyet İspanyol Akademisi dili standartlaştırmak amacıyla kuruldu ve aksanların kullanımını standart hale getirmekte oldukça başarılı oldu. 1726 yılında altı cilt halinde yazılan İspanyolca sözlük, modern İspanyolcanın en önemli kaynaklarındandır. Modern İspanyolcada yaklaşık 93.000 kelime mevcuttur. 

İspanyolca Özel Ders Almanın Günlük Hayattaki Faydaları

Fazladan bir dil öğrenmek insanları daha empatik hale getirir. Bir dili öğrenmek, o dile şeklini veren ve kullanan milletleri daha iyi anlamak demektir. Kültürel çeşitlilik insanlığı bir bütün olarak bir araya getirmeyi sağlar. Farklı bir kültürü öğrenmek, kendi kültürünüze ve iç dünyanıza derin bir bakış atmak konusunda yardımcı olur. Bu sayede kim olduğunuzu daha iyi anlayabilir ve kişisel gelişiminize katkı sağlayabilirsiniz. 

İspanyolca özel ders almak beraberinde sınırsız faydayı getirir. Bu faydalardan başlıcaları aşağıda sıralandığı gibidir.

1. Özgeçmişinizi öne çıkarır.

Genellikle insanların ikinci dil olarak Almanca ve Fransızca öğrenmesi İspanyolca bilenleri ön plana çıkarır. Özgeçmişinizde yer alan İspanyolca, rakiplerinizin önüne geçmenizi sağlar. CV'nizi zenginleştiren bu bilgi ile işi alma ihtimaliniz artar. İş verenler İspanyolca bilgisini gördüğünde zor görevleri üstlenmekten korkmadığınızı düşünmeye eğilimlidir.  

2. Özgürce seyahat imkanı tanır.

Günümüzde 20 ülkede ve bu ülkelere bağlı birkaç bölgede daha İspanyolca konuşulur. Bu, oldukça geliş bir alanı ifade eder. İspanyolca öğrendiğinizde dünyanın hatırı sayılır bir kısmını tek başına gezebilme imkanı yakalarsınız. Yerlilerle kaynaşabilir, yeni bir kültürle entegre olabilir ve zengin deneyimler yaşayabilirsiniz. İspanyolca konuşarak otantik bir keşif yapabilir, yol tarifi alırken kolaylıkla yardım isteyebilir, taksiciler ile anlaşabilir ve yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Düzenli İspanyolca özel ders hizmetiyle bu seviyeye gelmek çok zaman almayacaktır. 

3. Entelektüel birikim sağlar.

İspanyolca köklü bir tarihe tanıklık etmiştir ve milyonlarca eseri kapsar. İspanyolca öğrenerek hikayeler, romanlar, şiirler ve tarih çevirmenlere ihtiyaç duymadan okunabilir. Bir eseri orijinal dilinde okumak, eseri gerçekten anlamak ve yorumlayabilmekle doğrudan ilişkilidir. Yalnızca İspanya'da dahi binlerce tarihe adını yazdıran sanatçılar yer almıştır. Bu sanatçılar arasında Pablo Picasso, Frida Kahlo, Diego Rivera, Salvador Dalí, Joan Miró, Borges, Arturo Perez-Reverte, Isabel Allende, Gabriel García Márquez ve Julio Cortázar yer alır. Pablo Neruda'nın şiirlerini ana dilde okumanın verdiği haz dahi İspanyolca öğrenmek için başlı başına bir sebeptir.

4. Diğer Latin dilleri ile iç içedir.

İspanyolca, Roma dil ailesindendir yani kökeni Latinceye dayanır. Dolayısıyla kökeni Latinceye dayanan diğer diller ile arasında bağlantılar ve benzerlikler bulunur. Fransızca, İtalyanca ve Portekizce gibi diğer Latin dilleri İspanyolca öğrenildikten sonra daha kolay öğrenilebilir. Ayrıca, Latince köklü birçok İngilizce kelime vardır, bu nedenle İspanyolca öğrenmek, İngilizce bilginizi genişletirken kelime dağarcığınızı da genişletir.

5. Hafızanızı diri tutar.

Fazladan dil öğrenmenin Alzheimer ve bunamayı önlediği bilim insanları tarafından kanıtlanmış bir olgudur. İspanyolca özel ders hizmeti alarak hafızanızı güçlendirebilir ve zihninizi diri tutabilirsiniz. Ailesinde Alzheimer hastaları bulunanlar ve bunama tehlikesi ile karşı karşıya kalanlar dil öğrenerek hem gelecekleri için bir önlem alabilir hem de İspanyolcanın sağladığı diğer faydalardan yararlanabilir.

İspanyolca İle İlgili Meslekler Nelerdir

Geleceğin en parlak dillerinden olan İspanyolca, en güzel ülkelerde kariyer imkanı sağlar. İspanyolca konuşabilmek, iş imkanları açısından kişinin rakiplerinden sıyrılarak parlamasını sağlayan muhteşem bir faktördür. İspanyolca bilmek tek başına bile, çok çeşitli meslek seçeneği arasından yatkın olunanı seçmeyi sağlar. İspanyolca konuşarak konsolosluklarda ve elçiliklerde çalışılabilir. Devletler, dış ilişkileri ve istihbarat alanında farklı yabancı dilleri bilen çalışanlara ihtiyaç duyarlar. Bunlar ile birlikte İspanya merkezli şirketlerde ve uluslararası kar amacı gütmeyen organizasyonlarda farklı branşlarda iş bulmak da mümkündür.

İspanyolca özel ders yardımıyla dil öğrenerek sahip olunabilecek meslekler aşağıdaki gibidir.

 • İspanyolca Öğretmeni
 • Akademisyen
 • Dil Bilimci
 • Çevirmen
 • Tercüman
 • Danışman
 • Müşteri Temsilcisi
 • Dış İlişkiler Uzmanı
 • Satış Uzmanı

İspanyolca ile aşağıda yer alan sektörlerde çeşitli mesleklerde çalışılabilir.

 • Bankacılık Sektörü
 • Sağlık Sektörü
 • Turizm Sektörü

Özel Ders Öğretmeni Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli 

Özel ders öğretmeni seçmek farklı amaçlar ve anlama düzeyleri ile seçici olmayı gerektirir.  Seçim yaparken siz de hedeflerinizi göz önünde bulundurun ve öğretmenlerin sahip oldukları deneyimleri değerlendirin. İspanyolca öğretmeni seçerken, öğretmeninizin size uygun teknikler ile dersi işlediğinden emin olun. Size uygun olduğunu düşünmüyorsanız öğretmeninize durumu açıklayın ya da farklı bir İspanyolca hocası seçin. Uyumlu olup olmadığını anlamak üzere İspanyolca hocası ile birlikte en az 6-7 ders yapmanız gerektiğini unutmayın. İspanyolca özel ders aralıkları kısa olmalıdır. Bu sayede kısa aralıklarla sık sık İspanyolca özel ders alarak öğrendiklerinizi pekiştirebilir ve daha verimli bir öğrenme süreci elde edebilirsiniz.

Seçeneklerin çokluğundan dolayı iyi bir İspanyolca öğretmeni bulmanın zor olacağını düşünebilirsiniz. İspanyolca hocası arayanlara yardımcı olmak üzere ara.com.tr doğru öğretmeni bulmak konusunda hızlı ve pratik şekilde seçim yapmanızı sağlar. Öğrenciler ile öğretmenlerin bir araya geldiği Ara.com.tr'de alanında deneyimli ve uzman eğiticiler yer alır. Böylelikle ihtiyacınız olan kaliteli ve yetkin eğitimi en iyi şekilde alırsınız. Siz de kendinize uygun öğretmeni seçmek için bizden yardım alabilirsiniz.

İspanyolca Özel Ders Hizmeti Ortalama Ücretler

70₺ - 190₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

Ücret RehberiniGör
70₺ - 190₺ Ortalama Ücret
70₺ - 190₺ Ortalama Ücret
70₺ 190₺

İspanyolca Özel Ders Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Sizde Ara.com.tr hizmet veren ailesine katılarak iş imkanlarınızı genişletin. Binlerce müşteriye ulaşarak kazancınızı katlayın.