Arapça Özel Ders

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

Arapça Özel Ders Hizmet Verenler

Yakup Yağız

Yakup Yağız

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kocaeli / Derince
Profil Görüntüle
Saliha Bütün

Saliha Bütün

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Bolu / Merkez

Merhaba ben Saliha kendi danışmanlık ve tercümanlık şirketim var. Aynı zamanda ben de tercüm...

Profil Görüntüle
İMAN Tunca

İMAN Tunca

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Adana / Çukurova
Profil Görüntüle
ZEYNEP GÜVEN

ZEYNEP GÜVEN

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Kemer
Profil Görüntüle
Raed Sher

Raed Sher

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Beylikdüzü
Profil Görüntüle
Mehdi Dereli

Mehdi Dereli

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Bursa / Gürsu

kuran Arapca siyer hadis ilahiyat hafızlık dersleri online yüzyüze dersler veriyoruz.. ilahiyat ...

Profil Görüntüle
Ergin Hasar

Ergin Hasar

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Pendik

Araç ve motosiklet direksiyon dersi veriyoruz

Profil Görüntüle
A Kind Of Phoneix

A Kind Of Phoneix

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Çanakkale / Merkez
Profil Görüntüle
Yusuf Ürün

Yusuf Ürün

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Bitlis / Tatvan
Profil Görüntüle
Ömer faruk Boyno

Ömer faruk Boyno

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Erzurum / Aziziye
Profil Görüntüle
Cafer İnan

Cafer İnan

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Trabzon / Of
Profil Görüntüle
Reis Yıldız

Reis Yıldız

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Sancaktepe
Profil Görüntüle
Salah eddine Fali

Salah eddine Fali

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Menemen
Profil Görüntüle
Mohamed Alkalde

Mohamed Alkalde

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Başakşehir
Profil Görüntüle
Merve Kaçmaz

Merve Kaçmaz

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Fatih
Profil Görüntüle
Rabia Kartal

Rabia Kartal

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Sultangazi

Kişisel Gelişim Alanında Online Eğitimler vermekteyim

Profil Görüntüle
Yasemin Aytekin

Yasemin Aytekin

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Bursa / Osmangazi
Profil Görüntüle
Tarık Çorbacı

Tarık Çorbacı

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Beylikdüzü
Profil Görüntüle
Mutlu Özsoy

Mutlu Özsoy

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Denizli / Buldan

İmam Hatip Lisesi Arapça Destek Dersleri Alarak Dersinizde Hılza Başarıyı Yakalayabilirsiniz.

Profil Görüntüle
Hacer Kaygısız

Hacer Kaygısız

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Zeytinburnu
Profil Görüntüle
Muhammed Salih Çelik

Muhammed Salih Çelik

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Afyon / Afyonkarahisar
Profil Görüntüle

Arapça Özel Dersi

Arapça dünyanın en çok konuşulan 5. dili olarak, öğrenildiğinde sayısız faydayı da beraberinde getirir. Arapça dili, Arap Yarımadası'nın çoğu bölgesinde, Ortadoğu ve Kuzey Afrika'nın da bazı bölgelerinde konuşulur. 30 modern çeşidi ve lehçeleri ile Arapça geniş coğrafi bölgelerde kullanılır. Milyonları aşkın insan kariyerlerinde faydalı olması, okulda yardımcı olması ya da farklı sebepler ile dil öğrenme amacı ile Arapça özel ders hizmetinden faydalanır. Kaliteli ve verimli Arapça özel ders hizmeti ile kısa sürede öğrenimi zor olarak kabul edilen Arapça dilinde uzun bir yol kat edilebilir. 

Arapçanın Tarihi

Sami dil ailesinden olan Arapça, 1000 yılı aşkın süredir kullanılmaktadır. İlk olarak göçebe kabileler tarafından konuşulan Arapçanın kelime anlamı göçebedir. Bugün Arapça yaygın olarak konuşulan Semitik dildir. Bugün Arapçanın ardından en çok konuşulan diğer yerel Semitik diller İbranice ve Aramicedir. Arap dilinin hızlı büyümesi, MS 7. yüzyılda gerçekleşen İslami fetihlerin bir sonucu olarak gerçekleşti. Bu fetihler ile, Arapça dili Kuzey Afrika'ya, İber Yarımadası'na ve uzak doğuya dek ulaştı. 

Arapça, teknik olarak birden fazla çeşitten oluştuğu için benzersizdir, ancak genellikle bir dil olarak sınıflandırılır. Tek bir dil olarak Arapça, 400 milyondan fazla insan tarafından konuşularak dünyanın en çok konuşulan ilk 6 dili arasında yer alır. Yazılı, klasik Arapça olarak bilinen dil, İslam inancının kutsal kitabı olan Kur'ân sayesinde daha iyi incelenebilmektedir. Standart Arapça veya modern Arapça olarak da adlandırılan edebi Arapça, bugün Arap dünyasında resmi konuşmada ve yazılı olarak kullanılırken, 7. ila 9. yüzyıl İslam edebiyatında Klasik Arapça kullanılmıştır. 

Günümüzde yaygın olarak konuşulan Arapçanın temeli klasik versiyonudur ve ikisi arasındaki farklar yazma ve konuşma stillerinde sadeleştirme, bazı dil  bilgisi ve modern kelimelerin eklenmesidir. Modern Arapça, Arapçanın en yaygın biçimi olarak okullarda, üniversitelerde, medyada ve devlet dairelerinde kullanılır. Yüzyıllar boyunca Arapça dili İbranice, Aramice, Farsça, Yunanca, İngilizce ve Fransızca dahil olmak üzere diğer dillerden kelimeler benimsemiştir.

Arapçanın Günlük Hayattaki Faydaları

Arapça, dünyanın en çok konuşulan dilleri arasında yer aldığından öğrenildiği zaman beraberinde pek çok faydayı getirir. Arapçanın günlük hayatta sağladığı faydalar aşağıda sıralandığı gibidir.

1. Geniş iş yelpazesi

Teknoloji dünyayı küçülterek küresel bir yer haline getirdi. Bugün dünyadaki insanlar ve ülkeler her zamankinden daha birbirine bağlı, ulaşılabilir ve genel anlamda iç içe. Arapçanın ağırlıklı olarak konuşulduğu Orta Doğu ülkeleri, dünya ekonomisinde ve uluslararası ticarette büyük oyuncular rollere sahipler. Arapça öğrenmek bu güçlü ülkelerde seyahat etmenizi ve çalışmanızı kolaylaştırır. Ortadoğu ülkelerinin dünya genelindeki piyasalarda etkisi üzerindeki büyümesi devam ettikçe, Arapça konuşanlara olan ihtiyaç artmaya devam edecektir.

2. İş başvurularında öne çıkın

Çoğu insan öğrendiği ikinci dili Avrupa dillerinden seçer. Bu diller arasında Fransızca, Almanya ya da İspanyolca yer alır. Arapça öğrenmek rakiplerinize karşı ön plana çıkmanızı sağlar. Arapça konuşan adayların sayısı diğer dilleri konuşanlara göre görece azdır ve bu da CV'nize artı olarak yansır. sürekli Arapça akıcı başvuru sahibi arayan birçok uluslararası iş, insani ve devlet işleri vardır. Hükümette ya da pek çok endüstride akıcı Arapça konuşanlara ihtiyaç duyulur. 

3. Entelektüel olarak kendinizi geliştirin

İkinci dil olarak Arapça bilenlerin sayısı, diğer dilleri konuşanlara göre daha azdır. Arapçaya hakim olmak akıllı ve sofistike görünmeyi sağlar. Bir dil öğrenmek, dilin konuşulduğu ülkenin kültürünü öğrenmektir. Arap kültürü zengin, köklü ve ilgi çekicidir. Dili öğrenmek, köklü Arap tarihindeki edebi, siyasi ve tarihi ünlü klasik literatürü okumayı sağlar. Alaeddin ve Bin Bir Gece gibi eski masallar, Orta Çağ'daki Arap filozoflarının eserleri ya da Arapça şiirleri çeviriye ihtiyaç duymadan okunabilir. Arapça öğrenildiğinde bölgenin eşsiz yaşam tarzı, mutfağı, edebiyatı, müziği ve sanatı çevirmenlere ihtiyaç duymaksızın takdir edilebilir. Batı dünyasına pek maruz kalmayan Arap kültürüne açılan kapının anahtarı Arapça öğrenmektir.

4. Kur'an-ı Kerim'i okuyup anlayın

Hem Müslümanlar hem de diğer ilahi dinlere inananlar tarafından kutsal kabul edilen Kur'an-ı Kerim'i Arapça öğrenerek kimsenin yardımı olmadan okuma ve anlama konusunda büyük bir adım atılabilir. Böylece İslam dini daha iyi anlaşılabilir. Ayrıca dinin içerik ve gerekliklerine hakim olma fırsatı yakalanır. 

Arapça İle İlgili Meslekler Nelerdir

Arapça bilmek, geniş bir iş portföyüne sahip olmayı beraberinde getirir. Arapça konuşmacılara ihtiyaç duyan sözlü ve yazılı çeviri de dahil olmak üzere birçok işletme bulunmaktadır. Arapça dilini bilen insanlara ihtiyaç duyan diğer iş alanları istihbarat ve dış hizmet, hükümet, danışmanlık, gazetecilik ve film, bankacılık, finans ve sigorta, eğitim, turizm ve seyahat acenteleri, göç etme servisleri, sosyal hizmetler ve sağlık sektörüdür. Arapça öğrenmek büyükelçi ya da konsolosluklarda çalışmak için yardım sağlayabilir. Bunlar ile birlikte uluslararası şirketlerde ve uluslararası kar amacı gütmeyen organizasyonlarda da çalışabilirsiniz. Arapça dili 58 ülkede konuşulduğu için, dile hakim olunan andan itibaren iş fırsatları artar. Bununla birlikte özel kurslarda ve hatta Kur'an Kurslarında Arapça öğretmeni olarak da çalışılabilir.

Arapça Özel Ders Hizmetinin Faydaları

Arapça özel ders almak, kendi alfabesine sahip olan ve zor olarak atfedilen dili öğrenmenin en iyi ve hızlı yoludur.  Arapça öğrenmenin avantajları göz önüne alındığında, dili öğrenmek için harcanılacak çaba ve zaman buna değecektir. Arapça öğrenirken yaşamsal dil becerileri kazanılır. Arapça, Farsça, Fransızca, Latince, Yunanca, İspanyolca ve hatta İbranice gibi diller ile ortak kelimelere sahiptir. Arapça özel ders hizmeti alarak diğer dilleri öğrenme ve konuşma konusunda da avantaj elde edersiniz. Bu dillerin kelime hazinelerinin çoğu Arapça kelimelerden türetilmiştir ve benzerdir, böylece diğer dillerin anlambilimsel ve dilbilgisel kavramları hızlıca kavranabilir. 

İyi bir Arapça hocası kısa sürece dilin temelleri üzerinde ilerlemeye yardım eder. Kapsamlı bir Arapça özel ders hizmeti hem Orta Doğu'ya hem de Avrupa'ya seyahat etmeyi veya çalışma izni almayı kolaylaştırır.

Çok sayıda Arap, İngilizce konuşabilir ancak nüfusun büyük kısmı sadece ana dilleri olarak Arapça kullanır. Yalnızca ortak sözcükler ve deyimler konuşulduğunda bile, Arapça konuşan insanlar ile iletişim kurulabilir. Yeterince Arapça özel ders imkanlarından faydalanarak bir ticaret firmasında, ithalat-ihracat şirketinde çalışabilir ya da kendi işinizi kolaylıkla kurabilirsiniz. Özellikle Arap ülkelerinde birçok iş fırsatı mevcuttur. Arapça öğrenmek ve dili konuşan insanların kültürünü bilmek müzakere etmenizi ve iş yapmanızı kolaylaştırır.

Özel Ders Öğretmeni Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli 

Arapça öğretmeni seçerken, dersten beklentilerinizi ve hangi amaçlar ile Arapça özel ders almak istediğinizi göz önünde bulundurun ve hocanızla paylaşın. Arapça hocası ile öğrencisi arasında ahenk olmalı ve iyi iletişim sağlanmalıdır. Size hitap etmediğinizi düşündüğünüz Arapça öğretmeni yeterince ders aldığınızı düşündükten sonra değiştirilmelidir. 

Arapça öğretmeni seçme konusunda endişelenmenize gerek yok çünkü artık ara.com.tr var. Ara.com.tr, alanında yetkin Arapça öğretmenleri ile Arapça dersi almak isteyenleri aynı çatı altında buluşturarak ihtiyaçları olan yetkin ve kapsamlı Arapça özel ders hizmetinden faydalanmalarını sağlar. İsteklerinize uygun kaliteli Arapça öğrenme süreci için bize başvurun.

Arapça Özel Ders Hizmeti Ortalama Ücretler

500₺ - 150₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

Ücret RehberiniGör
500₺ - 150₺ Ortalama Ücret
500₺ - 150₺ Ortalama Ücret
500₺ 150₺

Arapça Özel Ders Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Sizde Ara.com.tr hizmet veren ailesine katılarak iş imkanlarınızı genişletin. Binlerce müşteriye ulaşarak kazancınızı katlayın.