Oto Boya

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

Oto Boya Hizmet Verenler

SERCAN OTO TEKS.SAN.TİC.LTD.ŞTİ.

SERCAN OTO TEKS.SAN.TİC.LTD.ŞTİ.

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Sultangazi

1987 Yılında Gaziosmanpaşa da kaporta tamirciliği üzerine kurulan Sercan Oto teknolojiyi yakın...

Teklif İste Profil Görüntüle

Oto Boya kavramı günlük hayatımızda bizlere tabiri caiz ise renk katan bir kavramdır. Bizler bir şeyin iyi veya kötü olduğuna bazen boyasına bakarak karar veririz. Örneğin boyası ağırmış bir araba almayı kimse istemez. Çünkü buradaki boya durumu söz konusu arabanın ne kadar eski ve yıpranmış olduğunu bizlere göstermektedir. Bu bakımdan tam tersi anlamda düşündüğümüz zaman boyası iyi olan ve parıldayan bir araba bizim için yeni ve yıpranmamış dolayısıyla da sağlam ve kaliteli gözükmekte ve daha pratik ve kullanışlı olduğu konusunda bizleri düşünmeye itmektedir. Buradan hareketle satın alacağımız araba genel anlamda eskimemiş, yıpranmamış yani bizlere sağlam görünen arabadır. Buradan hareketle oto boya durumu onun hakkında bizlere çok şey anlatmaktadır.

Araba Boya Koruma Gereksinimi

Günümüzde arabalarımız ne yazık ki güneş yanıklarından bununla birlikte çizilmelerden ya da kuş lekelerinden dolayı boyası kalkmakta ve zarar görmektedir. Arabanın en büyük sorunlarından birisi boyadır. Sizler aracınızı istediğiniz renge boyayabilir ve bununla birlikte bu boyaları koruyabilirsiniz. Araba boya koruma noktasında pek çok yol bulunmaktadır. Kaplama, boya koruma teknikleri gibi yollar bulunmaktadır. Peki, boyanın bizim için önemi nedir?

Maddi Kazanç Sağlayan Oto Boya

Birey ikinci el bir araba satın almaya gitti zaman günümüzde sorulan en çok sorulardan birisi arabada kaç parça boya var sorusudur. Bu soru galericileri ve araba satıcılarının canını sıkacak kadar çok sorulan bir sorudur. Bunun sebebi kişinin arabada ki boya durumuna göre ne kadar sağlam kullanıldığını ne kadar temiz kullanıldığını ya da nerelerde arabanın gezdiğini anlama çabasından kaynaklanmaktadır. Bu yüzden araba boya koruma önemli bir kavramdır. Sizler arabanıza iyi bakmak ve bunu karşıya göstermek istiyorsanız söz konusu arabanızın boya durumunu iyi tutmalısınız elbette ki burada bahsedilen boya tutumunun iyi tutulması aracın düzenli olarak boyanacağı anlamına gelmemektedir. 

Araba Boya Korumasında Uzmanlığın Önemi

Ancak arabanın boyasının kaliteli bir şekilde bu konuda uzman olan insanlar tarafından yapılması ve arabanın boyasının itina ila korunması gerekmektedir. Bu bakımdan bir arabanın boyası hiç değişmemiş ve arabanın boyasında da bir sorun yok ise o araba temiz kullanılmış ve korunaklı bir yerde muhafaza edilmiş anlamına gelmektedir. Bu konu akıllara şu soruyu getirebilir; örneğin, siz her gün arabanızla işe gidiyorsunuz ve gittiğiniz yerde arabanızın çizilme riski çok yüksek bu durumda arabanızın boyasını nasıl koruyabilirsiniz. Cevabı araba boya koruma alanında uzman insanlardan hizmet almaktır. Oto boya güzel olduktan sonra sıra bu boyayı korumaya gelmektedir. Çünkü sadece çizilme değil her gün güneşin altında giden arabanız da belirli bir zaman sonra güneş yanığı izleri görülebilmektedir. Bu boyanın kalkmasına benzeyen bir izdir. Bu bakımdan arabanın dış görünümünü kötü göstermeye yetecek bir hasardır. Çünkü yalnızca bir çarpma değil boyanın zarar görmesi de aslında araba ve bununla birlikte onu alacak kişi içinde bir hasar sayılabilmektedir. 

Çok Çeşitli Oto Boya Yöntemleri

Boya korumanın yollarında birisi arabanıza kaplama yapmak olabilir. Kaplama kavramını şöyle açıklayabiliriz; sizler boyanızı yaptırdıktan önce ya da sonra bir oto boya koruma uzmanı ile iletişiminizde kaplama istediğinizi söylediğinizde aynı boyatır gibi sizlerden hangi renkte kaplama istediğinizi soracaktır. Buradan hareketle arabanın renginde bir kaplama yaptığınızı varsayarsak aracınız herhangi bir çizilmesinde ya da güneş etkisi veyahut kuş pisliği arabanın boyasına zarar verici şeylerden tamamıyla arabanızın orijinal boyasının koruyacak ve temiz kalmasını sağlayacaktır. Boya korumanın tek yolu bu değildir. Bir başka araba boya koruma yolu şudur;  aracınızı belirli aralıklarla yıkatmaya götürdüğünüz zaman arabanızın yıkanması esnasında boya koruma ilaçları aracınızın üstüne dökülür ve güzelce yıkanır ise belirli aralıklarla yapıldığı takdirde arabanızın boyasında kalkma ya da güneş yanığı gibi zararlar oluşmayacaktır.

En Güçlü Oto Boya Seçenekleri

Peki, arabanın yalnızca dış kaportası mı boyanmaktadır? Bunun cevabı elbette ki hayır olmak durumundadır. Örnek verecek olursak şöyle diyebiliriz;  

• Arabanın jantları, 
• arabanın lastikleri,
• arabanın camları, 
• arabanın fren diskleri, 
• arabanın fren merkezleri 

oto boya yapılabilen yerlerden olmaktadır.; varsayalım ki arabanızı beyaza boyattınız ancak arabanızın tamamıyla beyaz olmasını istemiyor ve boyada küçük ayrıntılar ile değişiklik yapmak istiyorsunuz. Jantlarınızı bu bakımdan boyatabilirsiniz. Örneğin jantlarınızı da kırmızıya boyattınız varsayalım bununla birlikte arabanızda hala değişiklik yapmak istediğinizi düşünelim. Buradan hareketle fren disklerini ve beraberinde fren merkezlerini boyayabilirsiniz. Dolayısıyla boya yalnızca satış ve alışlar için güzel görünmesi gereken bir alternatiften çok boya sizlerin tarzını yansıtmaktadır. Arabanızın dış görünümünü beyaza ve jantlarınızı kırmızıya boyadığınız zaman bu Türk bayrağını anlatacak ve sizlerin arabalarına bakanlarda da öyle bir duygu uyandıracaktır. Bu yalnızca bu renkler için geçerli değildir. Arabanızın yine dış yüzeyini kırmızı jantlarınızı ise sarı yaptığınızda bu çevrenize tuttuğunuz futbol takımı ile ilgili bilgi vermekte ve sizlerin bu konudaki görüş ve bakışını sıralamaktadır.  

Aranılan En Uygun Oto Boya Hizmeti

Bu bakımdan oto boya yalnızca somut bir görünüş değildir. Aynı şekilde bizlerin görüşlerini, tarzlarını hatta hayata karşı olan bakış açımızı dahi anlatan bir öge olmak durumundadır. Bu bakımdan araba boya koruma çok önemli ve ele alınması gereken bir kavramdır. Dolayısıyla bu kavrama gerektiği önemi vermeli ve boya konusunda bizlerin de hassasiyetli davranması gerekmektedir. Bu bakımdan burada bahsedilen hizmetlere ulaşmak ve arabanızın her zaman temiz ve sağlam görünmesini sağlamak artık bir internet bağlantısı kadar uzağınızdadır. Oto boya hizmeti almak artık çok daha kolay, sitemizde iş ilanı oluşturarak binlerce uzman arasında aradığınız kişiler size en uygun teklifi verir ve hizmetinizi kolayca alabilirsiniz.

Oto Boya Hizmeti Ortalama Ücretler

249₺ - 2500₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

Ücret Rehberini Gör
249₺ - 2500₺ Ortalama Ücret
249₺ - 2500₺ Ortalama Ücret
249₺ 2500₺

Oto Boya Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;