Eşya Taşıma Hizmeti Ortalama Ücretler

149₺ - 3999₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

149₺ - 3999₺ Ortalama Ücret
149₺ - 3999₺ Ortalama Ücret
149₺ 3999₺

Eşya Taşıma Ücret Rehberi

Taşınma veya birkaç parça eşyayı bir yerlere nakletme işlemi bir hayli zor olabilir. Eşyaların demontajının yapılması, koruyucu ambalajların temini ve paketlenmesi taşınma sürecini uzatabilir. Özellikle beyaz eşyaların taşınması çok dikkat gerektiren bir işlemdir. Taşınma sürecini ilk defa deneyimleyecek olanlar için profesyonel bir eşya taşıma firmasından destek almak mantıklı olabilir.  Eşya taşıma fiyatları sanıldığı kadar yüksek değildir. Ayrıca kişinin kendi imkanlarıyla taşıdığı eşyalara gelen birtakım hasarlar sonucu maliyetler de artabilir. Bu nedenle güvenilir bir nakliye firmasıyla anlaşmak her zaman daha doğru olacaktır.

Eşya Taşıma Maliyetini Belirleyen Genel Unsurlar

Eşya taşıma hizmet ücretleri birçok maliyet kalemine bağlıdır. Bunlar genel olarak aşağıda sıralandığı gibidir. 

1. Mesafe 

Eşya taşıma maliyetinde en önemli unsurlardan biri maliyettir. Şehirler arası eşya taşıma maliyeti iki şehir arasındaki mesafe ile doğru orantılıdır. Mesafe arttıkça maliyetler de benzin giderlerine ve çalışma saatlerine bağlı olarak artacaktır.

2. Eşya Taşıma Hizmet Türü

Şehirler arası ya da evden eve olmak üzere farklı tip eşya taşıma hizmetleri bulunur. Uzun yolculuklarda eşyaların hazırlanıp paketlenmesi ve araca sabitlenmesi için ekstra önlemler almak gerekecektir. Çünkü herhangi bir aksiliğe karşı eşyaların uzun yolda zarar görmesi daha olasıdır. Bu durum da maliyetleri artırabilir. Eşya taşıma hizmet türleri aşağıda listelenmiştir. 

• Şehir İçi Eşya Taşıma Hizmet Maliyeti

Şehir içi eşya taşıma hizmet maliyeti birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Öncelikle eşyaların boyutu ve miktarı hizmet bedelini belirler. Firma tarafından kaç eleman çalıştırılacağı veya nakliye aracının büyüklüğü gibi değişkenler maliyetleri büyük orada etkileyecektir.  Şehirler arası eşya taşıma maliyetleri, çok sayıda unsura bağlı olarak değişse de genel olarak fiyatlar, 200 TL ila 1000 TL aralığındadır.

• Şehirler Arası Eşya Taşıma 

Şehirler arası eşya taşıma maliyeti iki şehir arasında bulunan uzaklığa ve dolayısıyla da benzin giderlerine bağlıdır. Ayrıca taşınacak eşyaların büyüklüğü ve miktarı da maliyet üzerine etki edecektir. Şehirler arası eşya taşıma uzun yolculuk gerektirdiğinden tüm sürecin nakliye firmaları tarafından yürütülmesi öngörülemeyen problemleri de ortadan kaldıracaktır. Şehirler arası eşya taşıma maliyetleri, 100 km başına 100 TL ila 1000 TL arasında değişiklik gösterir. 

• Çeyiz Taşıma 

Çeyiz eşyaları taşınırken mutlaka koruyucu ambalaj ile paketlenmeli ve kırılacak eşyalar karton kutulara dikkatlice yerleştirilmelidir. Çeyizlerde çoğu eşyalar kutularda olsa da tekrar kolilere yerleştirilmesi daha sağlıklı olacaktır. Tüm bu işlemleri kişinin kendisi yapabileceği gibi nakliye firması tarafından paketlenmesi de talep edilebilir. Bu işlemlerin firma tarafından yapılması daha maliyetli gözükse de eşyaların paketlenmesi işlemi oldukça önemlidir. Çeyiz eşya taşıma hizmet ücreti ise birçok değişkene bağlıdır. Eşyaların miktarı ve büyüklüğü, iki ev arasındaki mesafe ve nakliye aracı maliyetlere etki eden en büyük faktörlerdendir. Çeyiz taşıma maliyetleri, 100 TL ila 1000 TL arasında değişiklik gösterir.

• Asansörlü Eşya Taşıma 

Asansörlü taşıma maliyetleri binanın yüksekliğine bağlı olarak değişebilir. Yüksek katlara ulaşabilmek için farklı tiplerde asansör kullanılması gerekebilir. Ayrıca şehirler arası eşya taşıma hizmetinde farklı şehirlerden asansör kiralamak da maliyetleri artırabilir. Asansörlü eşya taşıma maliyetleri, 100 TL ila 1000 TL arasında değişiklik gösterir.

3. Eşyaların Miktarı 

Taşınacak eşyaların miktarı, maliyeti belirleyen en önemli unsurlardan biridir. Nakliyat firmaları, daha çok eşyayı mümkün olduğunca minimum yer kaplayacak ve eşyaların zarar görmelerini önleyecek şekilde taşımacılık işlemleri gerçekleştirir. Bununla birlikte gerek olduğu takdirde birden çok aracın kullanılması toplam meblağın artmasına neden olacaktır.

4. Eşyaların Boyutu

Miktar olduğu kadar eşyaların boyutu da önemlidir. Daha büyük eşyaların taşınması ve yerleştirilmesi daha zordur. Bununla birlikte eşya boyutlarına göre spesifik büyüklükteki araçlara ihtiyaç olabilir. Bu nedenle eşyaların boyutları, maliyetin belirlenmesinde rol oynayan unsurlar arasında yer alır. 

5. Ekstra Önem Değeri Taşıyan Eşyalar 

Nakliyat hizmeti esnasında taşınacak olan özel eşyalar; piyano, heykel veya canlı hayvan, bitkilerin taşınması için fazladan önlemler alınması gerekir. Bu durum maliyetlere yansıyacaktır.

6. Kullanılacak Araçlar

Eşyaların nakliye işlemleri eğer asansör taşımacılık ile yapılacak ise asansör temini maliyetlerde artışa neden olacaktır. Özellikle yüksek binalar için tercih edilen asansör sistemi, ekstra teçhizat ve güvenlik önlemi gerektirir. Emek ve harcanan zamanın artmasına neden olur. 

7. Kat Yüksekliği

Eşyaların taşınacağı ofis veya evin binanın yüksek katlarında bulunması iş yükünü artıracağından maliyetlere yansıyacaktır. Eğer binada asansör yok ise veya asansör kullanımı için bina yöneticisi ve sakinlerinden gerekli izinler alınamamış ise maliyetler artış gösterebilir. Asansörün olmadığı binalarda ya da ağır ve büyük eşyaların taşınması gereken durumlar nedeni ile ödenen toplam tutar artacaktır.

8. Ekstra Hizmetler

Eşyaları taşıma işlemleri gerçekleştirildikten sonra ortaya ekstra hizmetler çıkabilir. Klima, şofben, uydu, TV ünitesi gibi montaj işlemleri veya elektrik işlemleri, talep edilmesi halinde nakliye firmaları tarafından yapılır. Ancak bu işlemlerin tümü artı maliyet olarak yazılır.

Eşya Taşıma Hizmeti Genel İşlemleri Nelerdir?

1. Eşya taşıma hizmeti hususunda kullanıcı, firma ile iletişime geçer.
2. Belirlenen gün ve saatte eşyaları almak üzere nakliyat firması gelir.
3. Duruma göre eşyalar paketlenir ya da hazır eşyalar araca yerleştirilir. 
4. Tüm eşyalar yerleştirildikten sonra adres teyiti sağlanır ve araç yola çıkar.
5. Belirtilmiş zaman aralığında araç, eşyaları istenen noktaya ulaştırır.
6. Eşyalar zarar görmeden araçtan çıkışı sağlanır. 
7. Kullanıcı isteklerine bağlı olarak yerleştirilir. 
8. Asansör hizmeti alındığı takdirde asansör kurulumu gerçekleştirilir. 
9. Hizmet tamamlandıktan sonra ücret ödemesi gerçekleştirilir. 

Eşya Taşıma Hizmeti Almadan Önceye Nelere Dikkat Edilmelidir?
Eşya taşıma hizmeti almadan önce ve firma seçiminde daha iyi sonuçlar almak üzere dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıda sıralandığı gibidir.
• Daha önce aynı hizmeti almış olan kullanıcıların yorumlarını göz önünde bulundurmak daha iyi bir hizmet almanıza yardımcı olur. 
• Nakliyat firmasının yetkileri ve daha önce tamamlamış olduğu hizmetlerin kontrolü avantaj sağlar. 
• Meydana gelebilecek herhangi bir kaza düşünülerek sigorta ya da zarar tazmin garantisi veren firmaların seçilmesi daha karlı olacaktır. 

Eşya Taşıma Hizmeti Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Eşya, ofis veya çeyiz taşıma işlemleri zor gibi gözükse de profesyonel bir nakliye firmasıyla çalışmak süreci kolaylaştıracaktır. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. 
• Eşya taşıma hizmeti alırken firmaların ücretsiz olarak sunduğu ekspertiz hizmetinden mutlaka yararlanılmalıdır. Bu hizmette tüm süreç planlaması titizlikle yapılmalı, gün saat gibi zaman aralıklarının belirlenmesi ve gerekli araç teminatı yapılmalıdır.
• Nakliye firmasından sabit bir fiyat teklifi alınmalı ve bu fiyatın değişmemesi konusunda güvence alınmalıdır.
• Firma tarafından demontaj işlemleri eşyalara zarar verilmeden yapılmalı ve koruyucu ambalajlar ile paketlenmelidir. Beyaz eşyalar dikkatle paketlenmelidir.
• Kırılacak eşyalar için strafor, karton koli ve pat pat naylon temin edilmeli ve eşyaların kolileme işlemi yapılmalıdır.
• Uzun yol taşımacılığından eşyalar kamyona mutlaka gereken düzende yerleştirilmeli ve kancalar ile sabitlenmelidir.
• Bina içinde taşıma yapılacak ise asansör izinleri alınmalı ve asansörle taşınamayacak eşyalar, merdiven boşluklarına zarar verilmeden taşınmalıdır.
• Eşyalar belirtilen odalara yerleştirilmesi ve montajının eşyalara zarar verilmeden yapılması gerekmektedir.
• Eşyalar taşındıktan sonra tüm kontroller yapılmalı, paketler dikkatlice açılmalı ve herhangi bir hasarın firmaya bildirilmesi gerekir.

Eşya Taşıma Hizmet Verenler

Sinan taşımacılık

Sinan taşımacılık

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Maltepe

Merhaba Sinan Taşımacılık Olarak Uzun Süredir Bu sektörde Faaliyet Göstermekteyiz, Ev Ofis Ve...

Teklif İste Profil Görüntüle
Mustaf Uçan

Mustaf Uçan

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Gölbaşı
Teklif İste Profil Görüntüle
Önder Dincel

Önder Dincel

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Beyoğlu
Teklif İste Profil Görüntüle
Muhammed Akyüz

Muhammed Akyüz

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Diyarbakır / Bağlar
Teklif İste Profil Görüntüle
Doğanay Çil

Doğanay Çil

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Sancaktepe
Teklif İste Profil Görüntüle
Seyit Arslan

Seyit Arslan

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Yenimahalle

Evden eve nakliyat hizmet vermekteyiz müşteri hizmetleri bizim için çok onrmlidir

Teklif İste Profil Görüntüle
Berat Alabaş

Berat Alabaş

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bağcılar
Teklif İste Profil Görüntüle
YÖREM NAKLİYAT DEPOLAMA 444 4 113

YÖREM NAKLİYAT DEPOLAMA 444 4 113

5 1 Yorum
1 Kişi Seçti İstanbul / Ataşehir
Teklif İste Profil Görüntüle
Ender Ayılmazdır

Ender Ayılmazdır

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Beykoz

Varansoy Nakliyat Hizmetleri

Teklif İste Profil Görüntüle
Uğuray Lojistik

Uğuray Lojistik

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Sancaktepe
Teklif İste Profil Görüntüle
SEYİTOĞLLAR TAŞIMACILIK Yük eşya taşımacılığı

SEYİTOĞLLAR TAŞIMACILIK Yük eşya taşımacılığı

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Esenyurt

SEYİTOĞLLAR TAŞIMACILIK OLARAK EVDEN EVE NAKLİYENİZİ GÜVENLİ BİR SEKİLDE TAŞİNMAKTAYİZ ...

Teklif İste Profil Görüntüle
EGESOY NAKLİYAT

EGESOY NAKLİYAT

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Maltepe

Egesoy nakliyat firması olarak geniş araç filosuna sahip bir firma olarak müşterinin talebi ne ...

Teklif İste Profil Görüntüle
sedat polat

sedat polat

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Yenimahalle

evden eve nakliyat ankara

Teklif İste Profil Görüntüle
Şensoy Nakliyat

Şensoy Nakliyat

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Sultanbeyli
Teklif İste Profil Görüntüle
Mehmet Şahin

Mehmet Şahin

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Mamak
Teklif İste Profil Görüntüle
Egemen Fener

Egemen Fener

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Sancaktepe
Teklif İste Profil Görüntüle
Protürk evden eve nakliyat

Protürk evden eve nakliyat

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Sancaktepe
Teklif İste Profil Görüntüle
Yetenek Nakliyat

Yetenek Nakliyat

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Sancaktepe

Yetenek nakliyat olarak İstanbul da ve tüm Türkiye'de evden eve nakliyat sektöründe uzun yılla...

Teklif İste Profil Görüntüle
Hasat Nakliyat

Hasat Nakliyat

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Maltepe

İlden ile kaliteli hizmet anlayışı ve uygun fiyat garantisi ile hizmetinizdeyiz

Teklif İste Profil Görüntüle
İSHAKOĞLU NAKLİYAT

İSHAKOĞLU NAKLİYAT

5 1 Yorum
1 Kişi Seçti İstanbul / Kadıköy
Teklif İste Profil Görüntüle
Volkan Bozkurt

Volkan Bozkurt

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Yenimahalle

Teklif İste Profil Görüntüle

Eşya Taşıma Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;