Su Arıtma Cihazı Tamir ve Bakım Hizmeti Ortalama Ücretler

50₺ - 900₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

50₺ - 900₺ Ortalama Ücret
50₺ - 900₺ Ortalama Ücret
50₺ 900₺

Su Arıtma Cihazı Tamir ve Bakım Ücret Rehberi

Su Arıtma Cihazı Tamir ve Bakım Fiyatları

Daha temiz bir su ve daha sağlıklı bir yaşam için tercih edilen su artıma cihazları şebeke suyunu filtreleyerek kireç ve partiküllerden ayrıştırılmasını sağlar. Uzun süre kullanılan su arıtma cihazlarında arızalar meydana gelebilmekte ve belirli aralıklarla akımının yapılması gerekmektedir. Zira arıtma cihazının işlevini yerine getirebilmesi için bakımının yapılması önemlidir. Aksi takdirde verim alınamayacaktır. Eğer siz de su arıtma tamiri ve bakım hizmeti almak istiyorsanız sitemizden ilan açabilirsiniz.

Su arıtma cihazı tamir ve bakım ücretleri; cihazın tezgah altı, tezgah üstü veya şebeke suyuna monteli türlerinden hangisi olduğuna göre değişiklik göstermekle beraber arızanın türü de maliyetlere etki edecektir. Bu bağlamda ücret ortalama olarak 50 TL ile 900 TL arasında değişkenlik gösterebilir. Belirtilen ücretler tahmini olup, keşif sonrası firma ile hizmet alan tarafından belirlenir.

Membran Arızası Fiyatları

Membranlar su arıtma cihazlarında suyun filtrelenmesini sağlar. Membran arızlarında su genellikle kireçli ve damla damla akar. Bu durumda membranın değişmesi gerekir. Membran değişim maliyeti ortalama olarak 50 TL ile 150 TL arasında arıtma cihazının türüne göre değişkenlik gösterebilir.

Dolu Tankın Su Akıtmaması

Su arıtma cihazlarında şebeke suyu tanka aktarılır ve orada filtrelenerek ayrı bir kanaldan çıkar. Kimi zaman tank dolu olsa da muslukta su gelmez. Bu durumda sorun tankın havası bitmiş olabilir, filtre tıkalı olabilir, musluk arızalı olabilir veya tankta bir arıza meydana gelmiş olabilir. Bu tür arızalarda gerekli işlemler yapılır tank değiştirilir, filtreler değiştirilir veya musluk arızası giderilir. Bu bağlamda tamir maliyeti bu işlemlerin birkaçı veya hepsine bağlı olarak ortalama 50 TL ile 900 TL arasında değişebilir.

Tankın Dolmaması

Su arıtma cihazlarındaki tank bölümüne şebeke suyunun aktarılamadığı durumlarda su akışı devam edemez ve cihaz işlevini gerçekleştiremez. Bu gibi durumlarda giriş suyu basıncı düşük olabilir. Ayrıca pompa sisteminde arıza meydana gelmiş olabilir. Bu gibi durumlarda pompa değiştirilir ve tankın su girişi basıncı ayarlanır. Ortalama maliyet ise cihazın ve arızanın türüne göre 50 TL ile 300 TL arasında değişebilir.

Rutin Bakım

Su arıtma cihazlarında belirli aralıklarla bakım yapılması cihazın verimli çalışmasını ve ileride doğacak problemlerin giderilmesini sağlar. Böylece arızalanacak olan parçalar önceden fark edilerek olası bir yüksek maliyetin önüne geçilir. Rutin bakımda filtreler temizlenir. Tank basıncı ayarlanır, borular temizlenir ve motor bakımı yapılır. Hizmetin ortalama maliyeti ise 50 TL ile 150 TL arasında değişebilir.

Su Arıtma Cihazı Tamir ve Bakım Hizmet Maliyetini Belirleyen Genel Unsurlar

Arıtma Cihazının Türü

Su arıtma cihazları birçok türde bulunur. Bu cihazlar sadece mutfaktan gelen şebeke suyunu filtreleyeceği gibi tüm eve gelen şebeke suyunu da filtreleyen türleri bulunmaktadır. Bu nedenle arızalanan cihazın türü önemli bir maliyet kalemini oluşturmaktadır.

Arızanın Türü

Arızanın türü değişecek parçaların ve onarım işlemlerinin uygulama biçimlerini değiştirecektir. Ayrıca arızanın türüne göre hizmet saati değişebilir. Bu durum maliyeti artırabilir.

Değişen Parçalar

Değişen parçalar maliyetleri artıran kalemlerden biridir. Örneğin bir cihazda membran değişmesi ile tank değişmesi arasında maliyet farkı vardır. Aynı zamanda değişen parçaların kalitesi de maliyetlere yansıyacaktır.

İşçilik

Her tamir işleminde olduğu gibi su arıtma cihazında işçilik ve tecrübe oldukça büyük önem arz etmektedir. Bir cihazda sorunun bulunabilmesi, nereden kaynaklandığının anlaşılabilmesi tecrübeli bir usta ile olur. Bu nedenle firmalar işinde uzman olan ustalar ile çalışırlar. Bu durumda su arıtma cihazı tamiri usta fiyatları maliyetlere etki edecektir.

Su Arıtma Cihazı Tamir ve Bakım Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Şebeke suyunun yaratmış olduğu sorunlara çözüm olan su arıtma cihazları, tamir ve bakım işlemleri için birkaç önemli noktada dikkat gereklidir.

• Su arıtma cihazları yapıları gereği farklı türlerde olabilir. Cihazınızın türüne ve teknolojisine göre teknik servis firmasıyla iletişime geçmeniz önemlidir.

• Daha önce sizinle aynı problemler ile karşılaşan ve hizmet alan kişilerin yorumları yol gösterici olabilir.

• Su arıtma cihazı tamir işlemlerinde gereken uygulamalar dikkatle icra edilmeli ve bakım uygulamaları yapılmalı, filtreler değiştirilmelidir.

• Bu cihazlar şebeke suyunun yapısına bağlı olarak filtreleri kolay tıkanabilir. Bu nedenle sürekli bakım yapılması gerekir.

• Tamir işlemi tamamlandığında su vanaları açılarak kontrol yapılmalıdır. Tankın dolması zaman alacağı için su hemen gelmeyebilir. Tankın solması beklenerek tekrar kontrol edilmelidir.

Su Arıtma Cihazı Tamir ve Bakım Hizmet Verenler

Ays mühendislik Su Aritma

Ays mühendislik Su Aritma

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Osmaniye / Osmaniye
Teklif İste Profil Görüntüle
KADİR ERDOĞAN

KADİR ERDOĞAN

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Konya / Selçuklu
Teklif İste Profil Görüntüle
Yunus emre Uzun

Yunus emre Uzun

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Avcılar
Teklif İste Profil Görüntüle

Su Arıtma Cihazı Tamir ve Bakım Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;