Elektrikli Bisiklet Tamiri Hizmeti Ortalama Ücretler

50₺ - 300₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

50₺ - 300₺ Ortalama Ücret
50₺ - 300₺ Ortalama Ücret
50₺ 300₺

Elektrikli Bisiklet Tamiri Ücret Rehberi

Elektrikli Bisiklet Tamiri Fiyatları

Elektrikli bisikletler günümüzde sık kullanılan ve bisikletteki insan gücü kullanımını azaltan araçlardandır. Elektrikli bisikletler bir akü ile çalışır ve akünün şarj edilmesi gerekir. Elektrikli bisikletlerde gerek çok kullanımdan gerek ağır yükten gerekse kötü hava koşullarından etkilenerek arızalar baş göstermektedir. Bu nedenle birçok elektrikli bisiklet kullanıcısı tamir hizmeti almaya yönelik arayış içerisine girer. Eğer sizin de elektrikli bisikletiniz arızalanmış sitemiz aracılığı ile birçok firma ile iletişime geçebilir ve en uygun hizmeti alabilirsiniz.

Elektrikli bisiklet tamiri ücretleri birçok unsura bağlı olarak değişmektedir. Bunların başında marka gelir. Her markanın beyin sistemi ve motor aksamları aynı olmayabilir. Ayrıca tekerlek, pedal, sele gibi parçaların değişimi de maliyetleri etkileyecektir. Bu bağlamda ortalama ücretler 50 TL ile 300 TL arasında değişkenlik gösterebilir. 

Motor Tamiri Fiyatları

Elektrikli bisikletlerde kazalar veya fazla kullanımdan kaynaklı motor arızaları meydana gelmektedir. Bu hizmette motor bakımı yapılır, yağ ayarı yapılır, filtreler gözden geçirilir. Değişmesi gereken parçalar var ise değiştirilir. Bu hizmetin ortalama maliyeti ise 100 TL ile 400 TL arasında değişebilir.

Akü Tamiri Ücretleri

Elektrikli bisikletlerde aküler fazla kullanıma bağlı olarak bitebilir veya temassızlık yaşanabilir. Bu gibi durumlarda akünün değişmesi veya bakımının yapılması gerekir. Akü tamiri fiyatları ise bisikletin markasına bağlı olarak ortalama 150 TL ile 250 TL arasında değişiklik gösterebilir.

Bisiklet Beyni Tamiri Ücreti

Elektrikli bisikletlerin beyninde oluşan bir hasar bisikletin çalışmamasına neden olur. Ayrıca bu arıza gaz kolunun güç kesmemesine de neden olabilir. Sorunun çözümü için özel aletler gereklidir. Bu aletler maliyetleri artırıcı unsur olabilir. Beyin arızasını tespit etmek için bir test uygulanır daha sonra arıza giderilmesi için çalışmalara başlanır. Bu hizmetin maliyeti de ücretlere eklenecektir.

Diğer Parçalar

Elektrikli bisikletlerde bulunan, pedal, far, gaz ve fren pedalları, jantlar ve diğer parçaların değişimi yol güvenliği için önemlidir. Bisikletlerin genel bakımı yaptırılmalı ve güvenliği sağlanmalıdır. Bu hizmetin maliyeti de ücretlere eklenecektir.


Elektrikli Bisiklet Tamiri Hizmet Maliyetini Belirleyen Genel Unsurlar

Elektrikli Bisikletin Markası

Elektrikli bisikletlerde marka ve model farklılığı tamir işlemi maliyetleri için belirleyici unsurlardan biridir. Çünkü her markanın kullanmış olduğu parçalar farklıdır. Ayrıca aynı markanın birden fazla modeli olabilir. Model farklılıkları da üretilen bisikletlerde daha komplike alışan ve bir önceki modelden farklılaşan sistemler olacaktır. Tüm bu hususlar maliyetlere etki edecektir.

Tamir Türü

Bu tarz tamirlerde arızanın nereden kaynaklandığı önemlidir. Motor veya akü arızaları maliyetli olabilirken, pedal, far, sele gaz aktarım sistemi gibi aksamlar daha az maliyetli olacaktır. Ancak elektrikli bisikletin tamamen tahribatı gerçekleşmiş ise tamir maliyetleri artabilir.

İşçilik

Elektrikli bisikletler her ne kadar bisiklet olarak anılsalar da bir motora ve aküye sahiptir. Doğal olarak normal bir bisikletçi bu tamirleri yapabilecek kapasitede olmayacaktır. Tamir işlemlerinde motor, akü, far gibi devresel parçalar işçiliğin önemini artıracaktır. Bu nedenle elektrikli bisiklet tamir ustası ücretleri maliyetlere etki eden bir unsurdur. 

Elektrikli Bisiklet Tamiri Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Çevre dostu elektrikli bisikletler arızalandığı zaman tamir işlemleri için uzman bir teknik servisten yardım alınmalıdır. Bu süreçte dikkat edilmesi gereken adımlar ise şöyledir.

• Elektrikli bisikletlerde teknik servis seçimi hizmet alanların yorumları ve önceki çalışmaları incelenerek seçilir ise daha sağlıklı bir hizmet alınabilir.

• Elektrikli bisikletin arızası; kaza, uzun kulanım ve ne gibi sorunların olduğu belirtilirse süreç daha çabuk işleyebilir.

• Tamir işlemlerinde marka ve modele uygun parçalar kullanılmalıdır.

• Gaz ve fren pedalları kontrol edilmeli ve gerekli bakımlar yapılmalıdır.

• Elektrikli bisiklet teslim alındıktan sonra test sürüşü yapılmalıdır. 

• Eğer aracın çalışmasında herhangi bir sıkıntı var ise ilgili teknik servis ile iletişime geçilmelidir.

Elektrikli Bisiklet Tamiri Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;